Aleanca e Grave Deputete i dërgon letër Ruçit pas nëntë ditësh: Dënoni maksimalisht deputetët burra për dhunën në Kuvend

Aleanca e Grave Deputete ka reaguar sot e shqetësuar lidhur me ngjarjen e ndodhur 9 ditë më parë në Kuvend.

Përmes një letre drejtuar kryeparlamentarit Gramoz Ruçi, që të marren masa për deputetët dhe punonjësit e policisë që sipas tyre kanë dhunuar ligjvënëset e LSI-së Kejdi Mehmetaj dhe Floida Kërpaçi.

Edhe pse kjo e fundit u faktua nga mediat dhe dëshmitarët në vendngjarje se mashtroi publikisht, përsëri gratë deputete shprehën shqetësimin për tolerancën e treguar ndaj dhunës.

“Ju, në cilësinë e Kryetarit të Kuvendit dhe vetë Kreu i mazhorancës Edi Rama, jo vetëm nuk u distancuat nga dhuna apo nuk morët masa ndaj saj, por, nëpërmjet tolerancës dhe heshtjes tuaj, treguat se pas këtyre akteve dhe nixitës e përkrahës të tyre jeni pikërisht ju.

Në cilësinë e deputeteve të Kuvendit të Shqipërisë, anëtare të Aleancës së Grave Deputete, dënojmë me forcë këto akte dhune, duke kërkuar nga ana juaj, marrjen e menjëhershme të masave për të dënuar maksimalisht dhe për të vënë përpara përgjegjësisë penale dhe administrativ, deputetët burra dhe punonjësit e Policisë së Shtetit, që ushtruan akte dhune ndaj grave deputete, si dhe vetë nxitësin e këtyre akteve, Edi Ramën,” thuhet në letrën drejtuar Ruçit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Aleanca e Grave Deputete i dërgon letër Ruçit pas nëntë ditësh: Dënoni maksimalisht deputetët burra për dhunën në Kuvend”

 1. Koba says:

  Po dhunen e Baxhelles se LSI si e quani????.Distancohuni njehere nga Baxhella qe te kerkoni te drejtat tuaja

 2. Adi says:

  Moj “gra deputete”, qe vetem deputete nuk jeni sepse jeni rastesisht ne ate vend, ishit ju qe ushtruat dhune ndaj gardes dhe deputeteve dhe me sjelljen tuaj ndaluat koleget te ushtronin detyren.

 3. faro says:

  Aleanca e grave pa emra?????!!!!!!

 4. selfo says:

  Une nje gje nuk marr vesh, kush qelloi me kepuce Rama apo Mona, kush perdori fjalor rrugaceror Ruci apo Mona, kush dhunoi fizikisht deputetet duke u rrembyer kartat e votimit elekronik Ruci e Rama apo Mona, Kerrrrpaci e Mehmeti ?????
  Turp ! I nenshtrohet nje organizate tekave te Mones.
  Nuk e di nese kane qene dakort femrat deputete te PS-se ?

 5. rroku says:

  Kush jeni ju aleanca e grave deputete,a keni emra,kush ju dhunoi juve,per rastin konkret,ju ndrikulla me mjeker,ju dhunuan apo dhunuat ju,po kush ju jep te drejte ju te dhunoni burrat deputete dhe qeveritare,a keni ju ndonje pergjegjsi morale, politike, ligjore,ajeni gra burrash ju,a keni prinder,a keni femije,qofshi ju qe jeni,po sa per popullin e keni faturen e preme dhe noten e vendosur.

 6. Alda says:

  . 😄😄🤣🤣😤😤
  E pamë LIVE, që ishte dhunë e GRAVE(monstra),
  ndaj burave.
  BURRA!
  Mos u tutni!
  Nuk ju rrahin dot, se TIGRA prej letre janë.!
  Po ju mos qani😫😫,se ne e pamë që ato(AJO)
  ju qëlloi.
  JA U RREGOLLOJMË NE QEFIN ,në zgjedhjet e ardhëshme!🤛🤛🤛🖐🏻👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

 7. Liko says:

  Kulmi!
  Kjo ta lë kopilin në derë?🙀👹

 8. Jeff says:

  O burra te krijohet “Aleanca e burrave te dhunuar deputete” se nuk shkon me kjo pune. Dhunimi qe ka bere “Aleanca e Grave Deputete te LSI” egziston me ze e figure.

 9. ne politiken shqiptare kto 27-vjet ,
  shqiptaret jane njohur me Aleanca nga me ordieneret ,
  me kriminalet e me antishqiptaret .
  Nqs politika ne vetvehte ka nji karakter kurve ,
  kjo nuk do te thote qe nepolitiken shqiptare te bashkohen e
  formohen aleanca te ksaj natyre imorale ,
  por femra ,qytetare me integritet e me nji kulture qytetare ,
  te cilat dijne ti sherbejn popullit qe i voton e i sjell ne parlament ,
  femra te vetedijeshme per misionin e tyre se deputete ,
  qe te jen shembull perqytetaret shqiptare ne cdo fjale e sjellje .

  (ne shqiperi duket te ket nji koncept te gabuar mbi politiken dhe aleancat ne politike ,
  siedhe qenien ne politike . Shume e keqperdorin karten e deputetit politikanit ,duke u bashkuar ne aleanca kriminale ,qe i sherbejn interesave jo qytetare ,jo Shqiperise ,por interesave personale ose nji grupi te caktuar . Ktu qendron edhe vet ajo Gangrene e Politikes Shqiptare ,por edhe ne karakterin e ndyre e pafytyresise njerezore qe kto femra cfaqin para gjithe shoqerise shqiptare . )

 10. MONDI says:

  Aleanca e felliqesirave Shqiptare me ne krye Monika Baxhella Kryemadhi , apo transeksuelja Kryemadhi.

 11. Jimi says:

  Ma do mendja qe kjo “haleance” duhet te jete e “grave” meshkuj?

 12. Mona Bora says:

  Kush jane firmetaret e kesaj deklarate? Putanat e Lsi-se me disa prej atyre te Pd-se.Po moj kurva ato police, gardiste pa permendur KM, (qe rruspija Mone nuk la gje pa thene ste dite dhe me pas), a nuk jane djem nenash? Ju vetem femra nuk jeni! Jo me nena! Shkoni beni ca letra anonime se ju shkon per shtat si tollumbacja e shryre Like.

 13. Munika e cmendur says:

  Mire e kane,por duhet te vene ne krye te dhunuesve me “dhume” ne krye te listes karak….. e leshelelise,muniun e likes,sepse ajo ne vend te hiqte breket,ngaterroi Liken me Kryeministrin dhe si prestigjiatore qe eshte,gjithe populli e pa se si fluturoi nga poshte saj Cizmja e firmes Gucci,qe e kane zili dhe nuk e kane veshur ndonjehere shumica e grave shqiptare,sepse eshte jashtezakonisht e shtrenjte,kurse vegla e Munuikes e vesh dhe se ka per gje ta hedhe fluturimthi poshte,sepse e ka blere me parate qe u ka xhvatur shqiptareve te varfer,qe per te zgjidhur hallet e tyre te ndryshme,kane mbushur kuleten e Muniukes dhe te Likes.Pra hetimi duhet te kete Muniu-ken ne krye te listes,sepse eshte shume e eksituar,kushedi se si e ka hallin e varfra…Dhe pervec kesaj,mblodhi dhe kartat e votimit te deputeteve te shumices si rrugace qe eshte,se bashku me ato debilet e tjera qe ka mbledhur ne klubin e saj te ndyre e te degjeneruar.As turp dhe as cipe nuk ka ajo,eshte edepseze klasi,si duket para se te vinte aty,ka hedhur ndonje doze kokaine,se nje njeri normal nuk i ben te tilla veprime,aq me teper femer dhe ne shqiperi!Dhe na can b….. me dokrrat e saj se me demek digjet per demokracine e per kushtetuten kjo lavire rrugesh!Nuk e kuptoj,ku i ka lexuar kjo monster keto te drejtra ne kushtetute,apo e ka kthyer me koke poshte dhe e ka lexuar ne arabisht…?!!!Felliqesira!

 14. Petrit says:

  Monika bej ti nje here nje autokritike para popullit shqipetar pastaj e shikojme edhe dhunen ndaj grave megjithese nuk kish as nje dhune..jane mashtrimet tuaja..nuk i ha populli me keto budollalleqet tuaja

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *