Basha i vendosur për rrëzimin e Ramës, paralajmëron revoltë popullore, thirrje shqiptarëve të ndershëm: Të protestojmë pa pushim deri në largim

Lulzim Basha duket i vendosur për rrëzimin e qeverisë “Rama”.

Ai ftoi shqiptarët të bashkohen me protestat e opozitës të cilat i parashikon si masive.

Kryetari i Partisë Demokratike e kishte bashkimin me shqiptarët lejtmotiv të turit të takimeve me qytetarët.

“Kjo situatë është e paqëndrueshme. Kjo nuk mund të zgjasë më. Politikisht, ky do të jetë viti i fundit i zullumit, Edi Rama  dhe banda e tij e kanë vulosur fatin e tyre. Përballje totale në të gjitha frontet dhe protestë pa pushim deri në largimin  dhe mundjen përfundimtare të së keqes.

Lulzim Basha shprehu bindjen se vetëm largimi i Edi Ramës është zgjidhja që vendi të dalë nga kriza politike, ekonomike dhe morale. Ai solli si argument marrëveshjen e imponuar para zgjedhjeve të qershorit.

“Ajo tregoi para shqiptarëve që zgjidhja hibride nuk funksionon. Që pa larguar shkaktarin e kësaj të keqe, nuk do të kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Nuk ka prokuror të përkohshëm, nuk ka prokuror pa veting, nuk ka prokuror politik që shpëton Sajmir Tahirin nga drejtësia. Mbajeni mend, shënojeni dhe ndajeni këtë lajm, këtu, në zonën e tij elektorale me çdo qytetar. Sajmir Tahiri, nuk do t’i shpëtojë drejtësisë, sikundër fati i shefit të tij politik është i vulosur.

Këta janë një pakicë absolute, që u bënë milionerë me paratë e drogës, që u bënë milionerë me konçesionet korruptive.

Shqiptarët nuk kanë përfituar nga kjo. Një pakicë absolute që hanë e pinë nga mëngjesi deri në darkë me krimin dhe drogën. Shumica e shqiptarëve janë të ndershëm. Ne përfaqësojmë këtë shumicë absolute. Le ta thërrasim, le ta bashkojmë, le ta përballim, le ta përmbysim pakicën që i ka marrë frymën vendit.” u shpreh Basha i vendosur. (TemA)

 

 

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Basha i vendosur për rrëzimin e Ramës, paralajmëron revoltë popullore, thirrje shqiptarëve të ndershëm: Të protestojmë pa pushim deri në largim”

 1. populli thjeshte says:

  Fatkeqsishte PD eshte komplet e korruptuar e pabesushme dhe me 0 performance ne punet shteterore . Destabilizimi per ju eshte e barasvlefteshme per te marre pushtetin me intriga dhe dhune . LB je bere figure gangrene u konsumove shume shpejte , je nje qenje e deshperuar qe spo heq dore nga punet e zeza . Turpi tuaj eshte marre vesh nga cdo qytetar i thjeshte . Perfundimisht PD duhet te gjeje nje udheheqes me vizion dhe ide Europiane . Platforma juaj eshte fashiste dhe ndjelle frike dhe tmerr ……….

  1. deda says:

   po ne qëvotuam ramën qënkam të ndershëm o bashë idjoti

   1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


    Do vijmë ne me ty
    Shpreso o zullumqar
    Do vijmë, kur ti & Sala
    Të ngeleni me barr
    *
    Ti duhet të gjykohesh
    Një orë e më par
    Revoltën Popullore
    E vrave Në Janar ❗

  2. deda says:

   po ne qëvotuam ramën qënkam të pa ndershëm o bashë idjoti

  3. prizem says:

   Shqiperia e paradokseve…pakices superabsolute i duket shumica si pakice absolute…dhe me e keqja eshte qe LB vazhdon marreshimin revolucionar drejt gremines. Udha e bute i qofte rraces tande.

  4. Bushi says:

   Ti Lul Basha ti rruash lesht Edi Rames,se nuk e rrezon dot.Te gjitha veprimet qe ke nderment te marresh, nuk ti njeh njeri,se qeveria rrezohet me voten e popullit dhe jo me disa mercenar te paguar nga ty o matuf. Tjeter- Destabilitetin ne shqiperi po e sjell ti,bashke me banden tende e te Sali Berishes,dhe jo Edi Rama.Ai erdhi ne pushtet me voten e ndersheme te popullit, dhe nuk eshte aspak e vertete qe i ka blere me parate e droges,siç thua ti, qe nuk ke asnje fakt.Ti shpif sa te duash,por nuk te beson njeri.Edi Rama do ti beje dhe do drejteoi kete vend edhe per keto kater vjete e ardhesheme.Ti dhe kriminelet e tjere le te pullcasin.Jini te friksuar se po afron dita ku shpata e rende e vetingut do fhikulloi mbi kokat tuaja.

 2. DANIEL says:

  PA PUSHIM NE PROTESTE O QYTETARE SHQIPTARE, DERI NE SHPETIMIN NGA VETINGU , TE ATYRE QE JU KANE VJEDHUR E VRARE.

 3. BERISHA LARGOHU says:

  Thirrje shqiptareve per te mbrojtur krimin berishian, populli duhet te jete budalla neqofse e mbeshtet opoziten kriminale.

 4. Kozmo says:

  OPOZITA E GJENDUR NE NJE HALL TE MADH , NUK I KA MBETUR ASNJE ALTERNATIVE TJETER , VETEM TE SHKAKTOJE TRAZIRA ME INJORANTET QE KA . NJE KRYETAR PA VIZION ,MENNDON SE KJO ESHTE RRUGA PER TE MARRE QEVERINE DHE PER TI SHPETUAR WETINGUT .

 5. niki says:

  Lulzimi “shqiptari i ndershem” keshtu veteshpallet Basha. Qytetare: te drejtosh jeten ekonomitke te nje vendi nuk eshte e lehte ,por te lejosh Bashen me kompani te na marri prej bythe jo ,jo kjo nuk durohet…!!!

 6. racionali says:

  Une jam dakort vetem me nje kusht . A je i gatshem te me premtosh qe ti je i vendosur per te vrare para kryeministrise, ne se une protestoj !!!?? A ne ndertuar keta ” pisat dhe mafiozet e majte ” sidomos sheshin Skenderbej – pazarin e ri dhe ne fund per ate qe ne luftuam ,per kendin e lodrave tel liqeni .Po qe se i ben keto ,une jam gati te te ndjek deri ne shkatrimin e ketyreve qe kane ndertuar

 7. Haka Tekizoti says:

  Këtij Bashës i shpëton nganjëherë nga goja ndonjë e vërtetë, psh si në këtë rast kur thotë: shumica e shqiptarëve janë të ndershëm. Është pikërisht kjo arsyeja që atij po i pakësohen përherë e më shumë ndjekësit. Çdo budalla e ka një çast në jetë që thotë gjëra me vend.

 8. shqip says:

  Po po , jo jo . Komunikate trakt .
  Partia demo(n)krasitje e shqupit buze lanes ,
  U ben thirrje gjithe zaptuesve te tokave , komunareve me barkun ke buza e me foristrade ne vend te gomereve ,
  Gjithe policise se Breçanit , prokuroreve tropo-ksiane ,
  Te bashkohemi per te mbrojtur lider maximo Berisha i pare .
  Te hedhim qeverine sepse Zeni dhe Armina Kane nevoje per para te tjera .
  Eja mblidhuni ketu , ketu ,
  Bashke me shpellare .

 9. taraboshi says:

  O kriminel Basha ti beju thirrje shqiptareve kriminela e hajduta si puna juaj qe tju grumbullohen ne protesta ato qe don me ruajt ato qe kan vjedh bashke me ju se tju besh thirrje shqiptareve te ndershem hajde protestoni qe te ne mbroni vjedhjet qe ju kena bere ju .Don te besh edhe ti shantazhe pika qe ste bie .Me keto paralajmerimet tuaje as qe ju del gjumi atyre gjumashave si puna jote u mesuan me budalleqet tuaja .Ndigjo , kam pas ne lagje 17 veta qe te vinin ne grumbullim ne çader ndersa ne protesten e dhjetorit te kan ardhe nja zero vete prandaj shihe vehten sa je tuj u rrite si elektorat (shenim edhe ata qe vinin ne çadef thoshin shkojme vetem me hanger dhe me pi pa lek hajde protesta hajde .

 10. Alidemsi vjeter says:

  O Lul dhelpra ndiqe dashin Edi se mos i bin koqet qe ti hash ti me Salen.

 11. zani partizani says:

  Na zu ky hall e s’kemi ç’bejme. Prandaj ejani o budallenj te bejme rremuje qe te shpetojme bythen se se per ju brekegrisurit protestues nuk na rruhet bytha fare.

 12. lola says:

  O Mero djali, pse i bën jehonë këtij bastardi…???!!!

  1. Miri says:

   Gati jemi gati jemi sa te bjere boria kur na therret xhaxhi lyli nena jone pd 🙈🙈🙈🙈

  2. Vjosa says:

   O Lul, populli eshte i lodhur e nuk i shkon ma prapa politikaneve, aq ma teper ty qe je i merdhitur ne çdo drejtim, do ishte arritje ne se i mbledhe per tre muaj çdo dite rreth 500 mercenare, ashtu si ne çadren qe sajova e u deskretitove

 13. Shqiptari says:

  Dakort, do protestojme me ty pasi te kete perfunduar vetingu.

 14. Atdheu says:

  Gjithe shqipetareve te ndershem????????
  Mos donte te thoshte gjithe hajduteve?????

 15. Liqeni says:

  Ky eshte i teri per store,i kemi te freskerta thirrjet nga cadra e REPUBLIKES E RE,ky eshte i teri xhel,turpi i gjithe shqipetareve jo vetem i PD.

 16. Kombi says:

  Ha ha ha , mblidhen pleqte , fshataret ,por kur i pýet pse protestojne , duam pensione te larta thone , Ata nuk dine se perse protestojne . I marrin me autobuz dhe i sjellin ne Tirane si bagetia. Ha ha ha me ata do te marri qeverine Luli i vocerrrr.

 17. Mersin says:

  Po do protestojme, por kur ne krye te PD te vijne politikane me integritet.

 18. Eduart says:

  Desha te Dal ne proteste, Po kur pashe ne foto se nga kush je rrethuar , nderrova mendim. Fuck you , talebane!

 19. Treviso says:

  O idiot Basha, njerzit e ndershem nuk te perkrahin ty che mafjen.i

 20. Antonio kuin says:

  Shqiptar jo të ndershëm bashkohuni maskarejve të shitur Luli.Noka.Monës turpi është i atyre që i shkojnë mbrapa

 21. Arjan says:

  Do doja shume z. Basha te dilja ne proteste ashtu si thua zotrote ,por ja qe me vijne nder mend ata kater burra , qe me duar ne xhepa para kryeministrise , u vrane nga ty dhe ati yt shpirteror zoteri. Te ndershem ishin ,te vuajtur, te varfer por pasi i vrate i quajtet pucista , presidenti i sotem i quajti koke palare. Prandaj zoterush para se tu besh thirrje shqiptareve beji thirrje inteligjences tende !!!!!

 22. niko says:

  kush i vete pas ketij surat idioti vetem ndonje i paguar

 23. prenga says:

  PO SKALOHET KOHA POLITIKE KESHTU ,O KRYETAR,NUK ESHTE VETEM FAJI I JOT QE HUMBE,PO PSE NUK ANALIZON HUMBJEN PO NA TREGON PERRALLA,MERRU ME PUNET NDERMARRJES TENDE NJEHERE,PASTAJ TE TJERAT RREGULLOHEN,NUK ESHTE KIAMET I MADH NE DEMOKRACI TE HUMBESH ZGJEDHJET,ME E.RAMEN JU KA VITE QE JENI TE HUMBUR DHE TI VETE KE DISA HERE QE KE HUMBUR.PRANDAJ BEN MIRE TI KERKOSH SHKAQET TE VETJA DHE LIDERSHIPI I PARTISE TENDE DHE SA PER POPULLIN JU E KENI TE MBYLLUR HISTORINE TUAJ ME TE

 24. Futja kot says:

  Fuck you qelbesirat e PD. Nje mut te madh do beni more idiote e koqe kandari.

 25. Shqiptari nga Kosova says:

  Uuuuu sa frikacak qenkerke o Lulush..! Po a bon burri kshu..? . Me mire t’i dilje vetingut si Mic Sokoli grykes se topit se ashtu ashtu ne pranga ke per te vajtur.

 26. gjergj says:

  Problemi ketij eshte se nuk eshte vetvetja,Flet me mendjen e atij dhe gojen e vet,pastaj pa turp fare kerkon edhe ta mbeshtesim ne te tjeret me gojen tone dhe mendjen e atij. Po ky ca pune ben???
  Gjej veten Luli se ndoshta edhe te mbeshtesim.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *