Xhafaj takim urgjent me deputetë dhe ekspertë në ministri, zbulohet arsyeja

Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj po zhvillon një takim me deputetë të Komisionit të Sigurisë dhe atij të Ligjeve.

Mësohet se fokusi i takimit është në kuadër të vettingut.

Gjithashtu në takimin që po zhvillohet në Ministrinë e Drejtësisë marrin pjesë edhe Avokati i Popullit, Kreu i ILDKPI, ai i SHCBA si dhe drejtori i pastrimit të parave.  (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *