Vasili i shqetësuar për fatin e Shqipërisë, ka një thirrje për popullin: Marshoni drejt Tiranës, shteti ka dalë nga shinat

Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili i bëri thirrje njerëzve të marshojnë drejt Tiranës në protestat e paralajmëruara në fillim të vitit 2018.

Në një bashkëbisedim që zhvilloi ditën e sotme me gazetarët, Vasili tha se shteti ka dalë nga shinat

“Njerëzit duhet të marshojnë drejt Tiranës, shteti ka dalë nga shinat. Kryeministri nuk e ka problem të vendosë edhe njerëz me rekorde kriminale.

 Kemi një shtet klasor. Ky aksion do të vijojë, do të ketë bashkëpunim edhe me PD.

Jo vetëm kaq, por edhe koordinimi me të gjithë qytetarët”, tha Vasili. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Vasili i shqetësuar për fatin e Shqipërisë, ka një thirrje për popullin: Marshoni drejt Tiranës, shteti ka dalë nga shinat”

 1. shkodra says:

  Vasil, mblidh sa me shume Lesheiste dhe marsho:
  – ne drejtim te Gerdecit,
  – ne drejtim te Bulevardit ku u vrane 4 qytetare nga shteti yt,
  – ne drejtim te Sarandes ku u shit Deti Jon,
  Vetem keto tre marshime te besh dhe do mbetesh Hero Kombetar.

 2. ben says:

  Zoti Vasili, do marshojme drejt Tiranes, do grumbullohemi te gjithe tek selia e LSI-se, qe eshte qendra e korrupsionit, dhe do tu fusim shkopin ne prapanice ty dhe shefit tend Like floririt.

 3. Kusherir i Vasilit says:

  Po he mor komentues te nderuar!!
  Kam faj une qe turprohem me kete kusheririn tim idiot? Po ky ka dale fare nga binaret mor burre!! Ika. Po marr pallton te dal te shkoj nga tetua, t’u them qe ta mbledhin kete Petritin e leqendisur, sepse na beri gazi i botes.

 4. Toni says:

  Do marshojm po me nji kusht. Te na prish ti para se ke edhe pamje lideri frymezues. Tip Alexander the Great. Ty esht me te rraf nga mjesi deri ne dark me rryp o fytur e urryer

 5. Adi says:

  O rrush, deputeti juaj doli me problem me ligjin, kryeministri ka bere listen e deputeteve te Lsi!

 6. Zhozituta says:

  u mami sa u tremba

 7. kujtesa says:

  O z. Vasili!
  Po mire,kaq “parthenas” e di vehten ti sa i ben thirrje popullit te shkrete dhe te vije pas teje?!
  Ose me sakte,te dali i vetem ne rruge se ti ne rregull e ke,shtepine perballe LSI e shite sa frengu pulen.
  Kur ishe ti ne pushtet,shteti gjithmone ishte ne binaret e tij. Tani qe vajtet ne p… te semes,shteti paska dale nga binaret!!!!!
  Ik o koqe dhe mos na beni moral se ju,LSI,e morret ne qafe kete vend me mbajtjen ne pushtet te PD ne 2009 se e keqja do ishte ndalur te pakten dhe nuk do vinte me kaq zarar deri ne 2017 sa e bete telef ate te shkrete tepsi bakllavaje.
  Se e keqja nuk ishte se donit vetem nusken tuaj,por marrezia per sa me shume para ju shtynte drejt babezise pa kufij!

 8. Lani says:

  O fytyr e qelbur o legen sa te poshter jeni mor Zot .nuk edi kush ju jep voten ju te LSI parti hajdutesh

 9. Alidemsi vjeter says:

  Kush ta ka bo Tironen ty mer shkerdhata e Bregut qe i thu njerezve te sulmojne Tironen per interesat e hajduteve,ku bo pjese ene ti.Phu rrace mutit nip i Manush Myftiut

 10. emigranti says:

  o petrit vasili tani qe rate nga karrikja po mendoni per popullin ju o qelbesira kriminela hajduter.

 11. ilir says:

  Lidheni kete idiot qe e rren Mona.
  Ky ka rrjedhiur qe kur u be kryetar i LSI per dy ditë.
  Si nuk na u ndan keta mjeket politikan. Mjek leshi. Mjeku që kërkon luftë ështe prevers.

 12. BERISHA LARGOHU says:

  Populli duhet te jete halabak dhe idiot neqofse i bashkohet opozites kriminale, populli nuk mund te merret zvarre si zagar per te mbrojtur krimin opozitar. Shqiptaret te tregohen te zgjuar dhe te mos i bashkohen opozites kriminale qe ju ka vjedhur dhe vrare.

 13. Don says:

  O Vasili degjo ketu se nuk e kam per sharje. Po harxhon energji kot kur mund te besh dicka tjeter me produktive. Ti nuk ke as karizem por mbi te gjitha po te bashkosh idiotesite e tua me ate fytyre qe ma ke si muti i mengjezit besoj se e kupton vete efektin qe ben tek LSI. LSI duke qene parti funderrine hajdutesh natyrisht qe ne sfilate do te nxjerre ty si me te mirin sepse njeri tjeter me mend dhe me nje fytyre njeriu nuk ka.

 14. Ik o rrote se le nam, ben si udheheqes kjo levere e LSI. Fol per hajdutin legal qe e ke deput o cope m*ti, ashtu eshte gjithe Partia juaj edhe me Presidentin tuaj.

 15. faro says:

  Sa i pamoralshem!!!!!
  Ne vend qe te jap lllogari per emrin e fundit qe doli ne media si i korruptuar,qe i perkiste partise se tij, sulmon me paturpesi, te tjeret.
  Do edhe vota pastaj!

 16. Sami says:

  Thash se ka ndonje lajme nga prokuroria per CEZ.in apo Floririn e Krrabes dhe Vasil Kaka po jep kushtrimin per marshim para presidences.

 17. I papami says:

  Amani mor gazeta, ci botoni shkrimet e ketij dordoleci qe nuk frymezon asgje. Mos ja varni LSI ,PO FARE

 18. Ilir Florika says:

  Vasil koqe gomari, hajde shpejt se mu ngref k….

 19. taraboshi says:

  O Vasqili qeke trim ne nuk te paskena njohur .Shpejt doni me fillu fill mbas vitit ri a pa u tretur ushqimi i vitit ri . Jeni heret merreni avash avash se keni kohe me e heq Ramen deri ne 2039 . O Vasiliq ku po e kalon vitin e ri .

 20. jani says:

  Dmth. Rama mban pergjegjesi per deputetet e inkriminuar ndersa LSI nuk mban pergjegjesi per rehivicen pasi ai u fut vet ne lista, ai e coi vet emrin ne kqz. O parti e monikes , o minister me duket se do te te therrasin pak ne prokurori per byzylyket e sherbimit te proves qe per pak e mbylle si ceshtje. Miliona lek tenderi dhe byzylyke nje mut . Po nuk ke faj ti mor mik , faj kane kata qe nuk dalin dhe nemerojne pislleqet e tua qe me pas ti vesh nje cope mut gojes dhe te presesh burgun.

 21. ceni boston says:

  Ha ha ha …po ndjejne fundit hajdutet ! eshte amerika ne mes jo se po e ben Rama, ai eshte i detyruar te vazhdoje reformen se dhe ai nuk eshte me i mire por ama besoj se do shikojme politikane te larte qe do futen ne burg per korrupsion! Le te shpresojme!

 22. Blloku says:

  Ben thirrje nipi i Manush Myftiut,a ju kujtohet antari i BUROSE POLITIKE.

 23. ladi says:

  vasua ka ca kohe qe eshte ber nervoz ca ke vaso po te dhemb b… te ka zene frika te ka dal emri

 24. Free says:

  Po si tha doktori bre…., piji ilacet dhe pas gjysem ore dil shetitje nga partia… dhe mos fol me shum se dy fjali se do e humbesh fillin.

 25. ilo says:

  😂😂😂🤣🤣🤡🤡🤡
  O KY RE😆 Na dhjeu së qeshuri!🤣🤣

 26. Poli says:

  LSI moj LSI,
  Ka faj RAMA,
  S’ke faj ti.!
  U mbars mali,
  Sa çudi,
  Na gajasi,
  Polli një mi!😝

 27. Vasil Tapa says:

  O PeÇo Vasili mos lehë kot se t’a ka marrë era miellin bashkë me Moniken.

 28. shqip says:

  Iku dhe ky , kaq e pati . Po ti ç’kishe o Petro ? Ti ishe mire , ç’te gjeti ? Apo s’è ke nga vetja . Aha , e kuptuam . E ke nga Monika . Ajo te zuri vendin si kryetare e leshit te Lise . Dhe ti tani po ben akrobacira per te fituar besimin e Ilir GOMORRA-s . Pastaj cili popull do marrshoje ne Tirane ? Aty jeton 2/3 e popullsise . Apo do vijne greket ta rrezojne qeverine ? Mbldh veten o Petro . U bere dhe ti per ilaçe me duket . Lere pastaj kur flet per koordinime me Pd e Flamur Nokes . Ata Jane me zi se ju . Kane ngelur vetem 40 deficente , me nje manekin dhe nje doktor te çmendur .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *