Qeverisja “Rama” më keq se viti 97? Basha thirrje popullit: E keqja më të madhe në këto 27 vjet, ja skenari i protestave për të çliruar Shqipërinë

Lulzim Basha thotë se qeverisja “Rama” është e keqja më e madhe që i ka ndodhur vendit këto 27 viteve të fundit madje duke e kaluar edhe vitin famëkeq 1997.

Ai garantoi se viti 2018 do të jetë për opozitën viti i bashkimit me shumicën e shqiptarëve që do të rrëzojnë kryeministrin Edi Rama.

Basha ka treguar edhe skenarin e protestave që sipas tij do ta çlirojnë Shqipërinë nga krimi, njësoj si Kavajën.

“Le të jemi lajmëtarët e një viti të ri, që nuk do të nisë me demokratët dhe shqiptarët kokëulur, por do të nisë me Partinë Demokratike në ballë të protestave, me një premtim të madh, se ashtu siç bëmë në Kavajë, ne do ta çlirojmë Shqipërinë nga krimi dhe politikanët e inkriminuar, ne do t’i japim Shqipërisë një qeveri dhe elitë të pakorruptuar, me një të ardhme europiane dhe me një Shqipëri si gjithë Europa.”u shpreh Basha në Kavajë. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Qeverisja “Rama” më keq se viti 97? Basha thirrje popullit: E keqja më të madhe në këto 27 vjet, ja skenari i protestave për të çliruar Shqipërinë”

 1. Genti35 says:

  Or Basha, o kurve. Po Rama nuk erdhi me gjakderdhje ne pushtet, erdhi me voten time. Dhe ti buce njeri mbylle halen se ste le te perdhosesh voten time kaq kollaj, ndryshe ta shqyej nofullat.
  Ti do plumbin ne goje, ose ndonje aksident si Trebicka apo Olldashi.

 2. Aleko says:

  ha ha Qe ti tashme jre bere qesharak kejo duket .Ceshtja eshte se a ka vertet ende njerez normal ne shqiperi qe te besojne klloun qesharak.Urojme te jene paksuar sa me shume qe tu pritet rruga ketyre aventurierve destruktiv dhe qesharak qe nxisin vec te keqen e vendit..

 3. BRSS says:

  RAMA KA ARDHUR NE PUSHTET ME VOTAT E POPULLIT O TE QIFSHA GRUAN KU TA KESH O SHKERDHAT O HALE O ROBQIR NE BURG DO SHKODH O SHKERDHATE SE E MERITON O HAJDUT

 4. Je nje Donkishot qe shikon endrra me sy hapur LB .

 5. tradita says:

  kaq shpejt e humbet toruan o derzeze. Po prisni se nuk keni pare gje akoma. Loja filloi, i pabesi Rama po perpelitet qe tani.

 6. katarakti says:

  Ke shume te drejte. Ashtu te besh. Te kerkosh qe te gjithe politikanet e inkriminuar te japin llogari para gjyqit. Sidomos dhe ne rradhe te pare ata qe kane vrare me 21 janar, ata qe kane shitur detin, ata qe kane vjedhur ne Rrugen e Kombit! A je dakort me mua o Luli Vocerr. Por ti je i florinjte o Lul maskarai. Akoma vazhdon ti me “Ta bejme Shqiperine si gjithe Europa”?! Akoma mendon se do i genjesh njerezit si i genjeu ustai ty para 27 vjetesh?! As me destabilizim, as me “demokratet” e Mamurrasit dhe as me vote ti nuk vjen me kurre ne pushtet. Ti je vrases, njelloj si ustai yt, dhe qe te dyve po ju mblidhet laku.

 7. Ledioo says:

  Basha ik!!, se na çave bythën!!😤😤

 8. ALPINI.
  Ne monizem kishim parullen.Proletar te te gjithe vendeve bashkohuni. ndersa tani ky Lulushi po ecen me parullen. Hajdud kusar te gjithe vendit bashkohunu me mua. Luli 2 plus 2 bejne 4 dhe jo 5

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *