“Shpërthen” Vasili: Rama një plerë, rron mbi plehra, gërmon nder plehra dhe leh flet e ha plehra

Kreu i grupit parlamentar të LSI Petrit Vasili në një status në facebook e krahason kryeministrin e vendit Edi Rama me “qentë e plakur” që gërmojnë kazaneve të plehrave.

Madje Vasili shkon edhe më tej kur thotë se Rama rron mbi plehra, gërmon ndër plehra dhe leh, flet e ha plehra.

 “Qentë e plakur e te tredhur nga matufepsja i lehin vetes dhe pastaj germojne kazanet e plehrave per te gjetur ndonje kocke apo kafshite ushqim.

Kemi dhe ne nje te tille ne krye te qeverise, qe rron mbi plehra, germon nder plehra dhe leh, flet e ha plehra.T’i haje gezuar! Kohe festash eshte…,” shkruan Vasili në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

48 komente në ““Shpërthen” Vasili: Rama një plerë, rron mbi plehra, gërmon nder plehra dhe leh flet e ha plehra”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Vasili i mori gruan e shokut per grua te tij dhe tani flet per plehra per qe eshte plehre vete, injoranca na ka qeverisur. Pra ish minister.

 2. Aleko says:

  Na u shtua dhe nje moster dhe ky eshte nje fare vasili..

 3. Ollga Toronto says:

  Ky eshte kthyer ne nje lolo rrugesh,llapazan me nje fjalor unikal halabaku,shkurt dhe shqipe,njeri shume i ndyre.

 4. Apo jo? says:

  O ty te dhente Zoti ate qe meriton. Me mire i vdekur se sa sahan e bythe lepires.
  E ke koken kaq shume te futur te bytha e Likes sa mund te shijosh vaktet e tij cilsore.
  Te lumte Vasili.

 5. Noli says:

  Ky nuk eshte mire. Ka nevoje per vizite tek 5.
  Mona duhet ta shtroje ne Elbasan ose Vlore per mjekim.

 6. Rrumpatja says:

  ju beri Rama tallava Vasiliiiiii tashi ik loj bilardo se moret fund .

 7. Miri says:

  Gjynaf i shkreti Vasili, paska dal nga shinat, duhet cuar ne remont kapital.

 8. Jari says:

  i bon qejfin Mones.Servil bure,

 9. Landi says:

  Vaso beje nje vizite nga psikologu tani qe shenjat e semundjes jane në fazen e pare.
  Shume here shumeshkollët shkojne per lesh.
  Meta+Monika jane kryemafioze dhe kryrhajdute fitojne milarda,Ti thjeshte hyzmeqar në rolin e zagarit qe vetem leh leh vetem per nje post mjerani në lesheli.
  Nëse do kishte drejtesi padronet e tu duhet te vareshin në litar nga populli sepse kurre nuk mund te justifikojne pasurinë e tyre marramendese.
  Shiko njehere halen tende qe vjen era qelb pastaj merru me Ramen e te tjere.

 10. ardit says:

  Shkurt,ndjen ndotje kur mendon qe nje person I tille me kete fjalor rrugesh, deri dje ka qene minister.Si duket ka ngrene edhe ky ne canakun e Like floririt dhe tani po perpiqet te mos e vjellin corben e prishur.Nje nga nje qe te tere, do kaloni me gjilpere.

 11. Futja kot says:

  Ore Vasili ti je nje koke mut qe nuk ke dy gram tru. Shko lepija nje çike baxhelles se ndryshe te fluturoi nga Lesh e Lija.Per koqe kandari di puna jote Rama do tu nxjerre ne pension o koke loqe.

 12. shkodra says:

  Mos e botoni më kete plakun e rrjedhur ne Gazeten TEMA, sepse po ndyn gjithe filozofine, etiken dhe lexuesit e kesaj Gazete. Gjynah qe raporti Gazete-Lexues te degjeneroje deri ne kete derexhe sa te ndeshet ore për ore me plehrat qe nxjerr Vasil Petriti nga goja!!!!

 13. Tr says:

  PORDHITIKANA TÈ TURPSHEM , MERR URDHERA NGA MONA LIZA DHE NXJERR TE PALARA NGA GOJA . MENDON SE ME KETO FJALE TERBIMI PO SHPETON METEN DHE MONALIZEN .

 14. Qifja says:

  Vasil PLERAXHIUT, i kanë mbetur kazanët bosh,
  ja griu Rama.
  Mos u qaj Vaso,ke bërë pare 8-vjet në pushtet ti,
  sa të rrosh dhe 8 vitet e ardhshëm në opozitë.😂😂.
  RAME, leri ndonjë kazan dhe ti,mos u bëj katil.
  Ato andej nga Presidenca, mund të bësh sikur nuk i sheh😝

 15. Q** robt ketij vasilit says:

  Po ti more diarrè e Monit – fshatares burre.. ku rri?

 16. Po ju o plere e ish/bllokut, nipi i Manush Myftiut, hyn ne mbeturinat e ujerave te zeza,ju jeni nje pusht i felliqur.

 17. Adashi says:

  Ore po ky vasillaqi ka shkare fare i vafri.Mire nga mosha qe s’ka faj se eshte bere si babagjyshi i vitit te Vjeter ne ikje ,por ka shkare dhe nga fiqiri i varfri.E kane pjerdhur likja me Muniuken nga koka tek kembet dhe sheh enderra naten ku i thone eproret se po shave Edi Ramen si teveqel dhe i degjeneruar qe je,do fitosh pike ne sy te muniut te leshelise dhe te likes dhe ti “topi bam e mucua tutje!”Po ku te con mushka o i tredhur qe ne djep,o ish kandidati per krieminister i pordhes se likes?Nuk beni dot opozite me fakte e dokumenta por vetem me te share e me te shpifur dhe dite per dite? Ke sume te vesh ne prokurori,po te kesh dokumenta kunder Edi Rames e qeverrise apo ke leshte e tu te zverdhur e te rralluar ne bythen tende te palare?Sado qe te beni te tilla turpe si ti,si Munika,si trimi Luan leshi dhe ato lepurushet e reja qe keni afruar ne lesheli per tu marre pak ere, Lylit nuk ja arrini,se ai eshte shkolluar ne shkollen e qoftelargut dhe pervec kesaj ka dhe tre musketjeret,Palokovicin,Strazo pisqollen e Noken pa bisht dhe ajdutantin e tyre Alibeajn.Pra e keni kot se nuk ja arrini dot,ua marrin ne kthese ata,kane dhe diplome per kete dhe e kane mesuar rrugen e prokurorise… E di ti se ka dhe ligje ky vend o kulish dhe ndonje dite do vesh te japesh llogari,apo te ka garantuar Berishovici,qe s’u prek dot njeri me dore?! Shiko se ka bere cecua bicak dhe po iu sos durimi Edi Rames,i cili u fut ne rrenje katrore te gjitheve,sido qe ta kapesh e ta marresh,do te teshkerdheje ne mes te rruges,sepse e meriton ti ndyresire,apo te pelqen me mire ne mes te parlamentit? E ben ai,se tek e fundja,dy here u zgjodh kryeminister dhe jo si fytyra jote prej bufi qe di vetem te pjerdhe nga goja.Bej kujdes o plakush i cthurur dhe i rrjedhur!

 18. Laveri says:

  Po çojeni kete mut ta knoj Janulla , se nuk po i mbyllet buçja

 19. Sulaj says:

  O qene e bire qeni ti nuk e ke vertet me Ramen ti me keto postime provokon inteligjencen e shqipetarve edhe durimin e tyre njekohesisht per te pare reagimin e tyre sepse mbase cdo postimi qe bene Lexon dhe komentet e tyre sepse fjalen pleher qe ke perdorur jane po te njejtat qe pershkruaja une figuren tende ne nje koment para Dy ditesh dhe fundit mbase nuk ndodh po sikur te ndodhi te te takoje ndonjeher nje hu ne bythe do ta fuse une ty petro.

 20. Tralala says:

  Ky idiot flet vetem per tu bere I besushem te Mona. Se c’futen plehrat ketu, hajde gjeje. Rama po pastron Shqiperine nga plehrat e drejtesine nga plehrat ky nuk e shikon. Rama po pastron politiken nga deputetet plehra e po shtron administrates ne pune dhe ky prap se shikon. Mona I duket me e zonja per kryeministre.

 21. Sulaj says:

  Ore lereni komentin ta kloje filtrin se me mori gjysem ore ta shkruaja

 22. Hamshori says:

  Kurse ti o Vasili je nje bythqir,qe shkon me qente e jo me njerezit!
  Nje njeri si ty,o bythqir qe vesh pantallonat pa breke nuk ka tjeter ne kete vend!
  Kontrolleji cdo dite,po ia mbajti dhge do nta gjeni pa breke kete qen te zgjebosur!

 23. Qytetari durrsak says:

  Cfare budalli ! O nene !

 24. Rrema says:

  Te gjitha ato që thuhen nga ty për Ramen qëndrojë për ty je një super pleher.

 25. shkodra says:

  I nderuar staf i Gazetes TEMA:
  Botojini komentet. Keni nje raport me lexuesit. Eshte mire ta ruani kete raport. Neqoftese nje i rrjedhur si Vasili nxjerr vetem plehra nga goja fiks ne çdo dy ore dhe ju keto i botoni, domethene keni prishur raportin tuaj me lexuesit, keni perdhosur klimen, filozofine dhe etiken e Gazetes se nderuar TEMA.

 26. adil says:

  pse rama se hedh ne gjyq kete person

 27. DETARI Atllantides🌐 says:

  Cfare kane ketaaaaaaaaa te LSIiiiiiiiiiiiiiiiiiiii se qe kane lajthitur fare keto kohet e fundit,xhaneeemmmmm!???????..
  Cfare kaneeeeee,cfare kaneeeeeeeee, eeeeeee?
  Dalngadale po vjen …..🇺🇸 behari,prit Vasillo se pote vjen….sqepari…….!
  Duroni me numur veeeeetem 1 me 2 muaj!!!!!!🇺🇸
  Por une besoj se munde te ndodhin dhe gjera ta papritura keto javet epara te janar- shkurtit!!!!!!!!!????????
  Te shohim .

 28. shqip says:

  Ne fakt i vetmi qen qe leh çdo dite , qe padroni ti hedhe ndonje kocke , eshte ky Vasili . Me nje super fytyre te shtremberuar , me siguri qe ka marre vesh se eshte ne listen e Donalt Lu-se . Kur njeriu i shkrete del nga vetja , nje hall te madh e ka zene . Ose ben ham-ham per lekuren e tij , ose per padronin qe i rri ” besnik ”
  Rama dihet , eshte njeri pa gjak ne vena . Ka degjuar edhe me keq nga goja e ndyre e Sali kasapit . Po ne te Tilla raste ka te drejte qe nuk perfshihet ne debat . Qendron shprehja lapidare, ” qente te lehin , karvani te shkoje perpara ” . Vazhdo Petrit . Vazhdo deri sa ti peshtirosesh edhe komshiut . E sigurte eshte qe me kete lloj gjuhe , ne zgjedhjet e ardhshme ju leshistet do rrudheni si 10 vjete me pare . Mercenaret e ngelur pa Pune , nuk votojne me pa interes . Keshtu qe mblidhni rrypin se ju rrine te gjera poturet .

 29. pjeter says:

  RAMA PO VAZHDOI EDHE PAK ME KUNJAT E TIJ, IKU PER LESH KY, ESHTE AFER KUFIRIT TE MOSKTHIMIT.

 30. Emigranti says:

  Ve baste se ne 2032Vasilin do ta Marin ne telefon ta urojne :……….!??
  Plotesojeni ju lutem!

 31. ABC says:

  Vasil, nuk te them zoteri se nuk e meriton. Une qe po shkruaj kam 30 vjet ne arsim dhe kurre nuk mund ta mendoj qe per kryeministrin cili do qofte te nxjerrish nga goja fjale te tilla. Kete nuk ja them as nje njeriu ne rruge. Mendo te jesh ti politikan ku eshte Shqiperia. Nuk mendoj per ato qe shkruajne komentuesit e tjere se po te jene te verteta ti duhet te zhdukesh nje ore e me pare jo vetem nga popilika por edhe nga Shqiperia. Duhet te te vije turp nga vetja dhe nga femijet ne se ke. Le qe mendoj se nocioni turp per ty nuk ekziston.Je shume me pak se nje plere. Jam me P D por tani qe ajo eshte me ju e urrej. Ti duhet te jesh bloze sepse nje njeri me nje fije edukate te lindur nuk perdor ato fjale. . Nuk jam anonime une qe po te shkruaj.

 32. saliu says:

  Vasili eshte ndihmesi i “shenjtores” Eleonore hahhah i madh Rama me kete krahasim.

 33. Bajram says:

  O PETRIT KRYEMADHI! SE DUKET QË KE HUAZUAR STILIN DHE FINESEN E MONIKAS KUR SHKRUAN! ÇA KE? SPO SHTON DOT PARATE EVJEDHURA SE SKE ME PUSHTET? PSE ACAROHESH? PO JUMERR NE QAFE MONIKA.

 34. Lani says:

  Bo cfar legeni eshte ky vasili i poshter njeri i degjeneru

 35. Lani says:

  Ore cdaee kane kera se kot nuk bejne? A ka njeri te na shpjegoje se ku i ka shkelur Rama se Veting e keshtu nga keto justifikime bahate na duken si muhabete per hi syve!😉

 36. Lani says:

  Ore cfare kane keta se kot nuk bejne? A ka njeri te na shpjegoje se ku i ka shkelur Rama se Veting e keshtu nga keto justifikime bajate na duken si muhabete per hi syve!😉

 37. shoku says:

  Ndjej meshire dhe percmimim per ty Vasil. Sa te ka ndryshuar politka. Cfare ke ngrene? Cfare ke lepire? Cfare ke thithur? Cfare ke ndjere?
  Me sinqeritet akoma nuk besoj se ti mund te thuash keto fjale ( qofte ky edhe hasmi yt).

 38. ardi says:

  Po ti je kokerr legeni…kur qan Meta, qan dhe ti, kur qesh Meta, qesh edhe ti, kur bie ne peshe Meta, bie edhe ti…nje qelbesire servili qe se ke shokun

 39. xx says:

  Ato qe thua se ben Rama me plehra,ti i ben me MUUUUUU

 40. Enri says:

  Ky Vasili eshte nje bythlepires i Lir floririt. Rama mund te kete gabimet e veta, por qendron shume me lart se keta halabake

 41. Alban says:

  NUK MUND TE QUAJ PLEH ZOTI SHKOLLEPERLUMI !?

  A e di pse?….
  Nuk dua te fyej plehun…
  Plehu ka vlera shume me te medha pasi udhqen bimet…

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministris
  E mosomakeq !
  Cofi dhee Tepsia
  Po vjen drejtesia
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine !
  Pse! …. I bashkon paniku dhe lemeria ndaj Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe edhe De Fakto dje filloi nga
  E shkollshumi, gjuthckaditesi, Gjenerali … Petrit Vasili dhe krejt shpura e tij nuk jane vecse losers , sic i quajne amerikanet, Humbameno !

 42. Izeti says:

  Po ku te pjerdh Rama ty o I shkrete,,,,,,,hajvan plak,,,,,,,servil I shpifur,,,,,,,felliqesira,,,,,,,,,,,,,,,,,halet e qelbura

 43. Migjeni says:

  Kafshate ne fyt eshte or vlla trishtimi, kur carku mblidhet keq dhe te kap deshperimi.

 44. M says:

  O vasil ,o trure thare , pse pellet si gomar
  njeher flet , e njehere pellet sa te kalojne dhe ca nete , se pastaje tek 7 -te penxeret do te shkoshe vete
  si me hir e me pa hir per monike e per ilir do veshe vete ne zinxhire
  sje i denje , as i zgjuar, je vetem i poshteruar,
  kur me shkrim e i shkolluar e ben veten per tu mallkuar
  je miop dhe idjot, kur flet llafe kote
  C’ far the dje e c’ far t hua sot nuk qendrojne ne kete bote…..

 45. niki says:

  Kjo tregon qe dhe P. Vasili ka vjedhur dhe frika e shtyn te shfryje ne kete menyre.

 46. mmoisiu says:

  Ceshte ky rrugac qe ka zene nje karrike ne Parlament ,a ka ligj qe denon ofendimet apo jo ,futeni brenda te kenaqen dhe te burgosurit pak per festat e vitit te Ri !

 47. d says:

  O ZOT mendo çfare deputetesh na udhheqin ne Petrit Vasili deputet ” Hapu dhe ” thote Gazi portokallise”

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *