Kërkohet zgjidhje politike?! Kryetarja e LSI e pi kafen e parë të vitit 2018 me presidentin…

Kur ne nje situate te ngarkuar politike nje kryetar i partise se dyte ne opozite kerkon nje takim me Presidentin, ose i ankohet per kreun e mazhorances ose kerkon zgjidhje politike.

Por ne rastin konkret, teksa takohen kryetarja e LSI Monika Kryemadhi me Presidentin e Republikes Ilir Meta, eshte thjeshte nje kuadrin e bashkeshorteve.

Keshtu, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka treguar publikisht se ka zgjedhur që kafen e parë të vitit 2018 e ka pire me bashkëshortin e saj,  presidentin Ilir Meta.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ajo gjithashtu ka treguar se si e kaloi familja e saj mbrëmjen e ndërrimit të viteve.

“Kafja e parë e 2018 me qetësi dhe dashuri. Bora dhe Era e mbajtën fjalën, e shtruan tavolinën dhe i lanë të gjitha enët.

Normal që pas 12 gëzuan me shoqërinë e tyre, ndërsa ne të dy në shoqërinë e njëri tjetrit. Gëzuar edhe të gjithëve ju me familjen tuaj!”, shkruan Kryemadhi.

Dua shuar te gjitha dyshimet per ndonje ankese apo kerkese per zgjidhje politike apo gje tjeter ne dem te mazhorances.

Ndërkohë më herët edhe presidenti Meta ka zgjedhur që t’ua urojë vitin e ri shqiptarëve duke postuar në rrjetet sociale një fotografi familjare.(TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/mona-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/mona-1.jpg","attachment_id":"821435"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/monaaaaa-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/monaaaaa.jpg","attachment_id":"821434"}]

20 komente në “Kërkohet zgjidhje politike?! Kryetarja e LSI e pi kafen e parë të vitit 2018 me presidentin…”

 1. fiqo says:

  Z.Mero, si duket i keni vene qellim vehtes qe ate pak ushqim qe kemi ngrene keto dit, t’a nxjerim prap, kur shohim keto fytyra c’do minute te dites…!

  Pse e DHJET emrin e gazetes/portalit tend?!.

 2. sapa says:

  A do ja arrijne dites shqiptaret e ndershem qe te shohin nje president te pakorruptuar ne detyre?une e dyshoj kete,

 3. sunitet po bejne ''shtet''........... says:

  hani e pini kafe[madje turke] o politikane albanistani,ne Evrope do te mblidhnit kanoce…………………

 4. Qypi says:

  Kjo eshte Monika Kryemuti ?

  1. true says:

   shih e shkruaj, mos u mundo te lexosh artikullin se do hash ndonje luge corbe te helmuar.

 5. drejtesia po vjen says:

  Kujt shqiptareve u drejtohen keta qener? Une nuk jam shqipatar? Apo keta quajne shqiptare vetem ata qe jane ne breket e tyre. Atehere çfare po behet me cilet shqiptare jane keta>? Bastarde!

 6. Pedro i ri says:

  Cift i shemtuar. Politikane te deshtuar. Katunare 24 karet

 7. saliu says:

  Se si e mban Ilir Meta kete grua , nuk e kuptoj. Me kete lloj Monike nuk mund te qendrosh prane as nje ore se plas, edhe derrin po ta futesh brenda me Moniken per nje ore, del i lemerisur dhe merr arratine, duke theme “me mire ne pyll” se me Moniken.

  1. kashi says:

   o sali , iliri eshte bure i mire? ka gjetur tenxhereja kapakun

 8. Partroti says:

  Portali Pamflet, po na prezanton perdit figurat kryesore te politikes shqiptare nga me te kooruptuarat dhe pasuruarit . Krahas Berishes dhe familjes se tij, Ilir Meta dhe Monika kryemadhi, zen vendin e par.
  Ose shpif e genjen portali Pamflet dhe nese esht i till duhet te hetohet, ose nese ka fakte qe kompromentojn presidentin Meta Moniken, edhe pse i kemi par pasurit maramendese te vena ne keto vite te kesaj familje, qe te habisin kur i degjon, duhen hetuar, nese kan abuzuar e vjedhur me pushtetin dhe kariken e shtetit, hekurat dhe konfiskim te pasuris.
  Po keshtu duhet vepruar per Berishen , familjaret e tij, per cdo krim, afer dhe abuzim me pushtetin, dhe me radhe mInistra te djatht e te majt.
  Skemi nevoi per moraline tyre, kur vet dhe familjaret e tyre kan disa apartamente, vila milionshe, bejn jet sheikesh, dhe ne anan tjeter i qajn hallin popullit, kur i kan rjepur lekuren. Sa me shpejt drejtesi, aq me mIr dotu behet qytetareve shqiptar. Pasurit e vena me pislleqe dhe abuzime, mbulime e mashtrime, tu, konsfiskohen, tu kethehen shqiptareve, arkes te shtetit.

 9. Dino says:

  🤧😈👻💰💰💰💰💰💰💰💰💰

 10. Bato says:

  Kur do te qyteterohen shqiptaret tu fusin shqelmin ne bythe ketyre qelbesirave.

 11. Mona lover says:

  Pse iliri diten e pare te 2018 ka veshur bluze me vija, qe nenkupton veshjen e burgut. Apo prova gjenerale para debutimit???

 12. Treviso says:

  No koment. Fotografia flet vete.

 13. Rizi says:

  O botoxi na sqaro pak ,a nuk ishte presidenti i vendit ne spital me femijet e semure e personeli,vete tha qe priti nderimin e vitit ne spital,kur erdhi ne shtepi femijet kishin ikur??????
  Ska gje vazhdoni te genjeni ,ti vazhdo te hiqesh si femer normal,por imazhin e isterikes nuk jau heq shqiptareve,u harova tu desh shume kohe per te mesuar pergjigjet e pyetjeve te 7 milioneve
  Dy dhurime per vitin e ri,nuk me kujtohet vitet e tjerra nuk te kemi pare ne tv te dhurosh leke nuk harrohet isteria ne parlament edhe me keto dy raste

 14. xixa says:

  Kam patur rastin te shikoj nje Monike qe ishte e bukur dhe simpatike,ajo ishte bashkeshorte e nje princi (Sihanuk) por kure shikoj kete lloje Monike me kete lloje princi si ha ….t te vjen te nxjerresh ate qe kemi ngrene mbremjen e vitit te ri.

 15. Tttttttt says:

  TENGJERJA ME KAPAKIN.🤣🤣🤣💰💰

 16. Cig says:

  Maçokja, me çizma🤡🤡🤡🤡🤡

 17. Hilim Bulinovski says:

  Vetem burg per keta kriminele hajdute. Sec kam nje parandjenje qe ky Likja do e lere presidencen me pranga ne duar.!!!

 18. Devolliu says:

  Ju pafshim të dyve në BURg o KRYEHAJDUTËT e Shqipërisë, o QELBËSIRA ! AMEN!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *