Këshilltari i Lulzim Bashës: Në 2018-n, “bye-bye” Donald Lu e Romana Vlahutin

Donald Lu e Romana Vlahutin janë kthyer në tmerrin e opozitës.

Aq sa portali i këshilltarit të Lulzim Bashës për mediat, Alfred Lela, shkruan sot me gëzim, se këtë vit dy ambasadorët e SHBA dhe BE, do të largohen nga Shqipëria.

Duket se mezi e presin këtë gjë.

Dhe s’kanë faj, Lu dhe Vlahutin kanë qenë dy njerëzit kryesorë që e kanë shtyrë përpara reformën në drejtësi.

Me ikjen e tyre, Basha e Berisha shpresojnë që ajo të ngecë!(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

27 komente në “Këshilltari i Lulzim Bashës: Në 2018-n, “bye-bye” Donald Lu e Romana Vlahutin”

 1. Tr says:

  ATA NUK DO TE LARGOHEN NGA SHQÌPERIA ,PA I RREGULLUAR HAJNAT NE VENDET E TYRE .

 2. Ky kok prezervativi ka ber edhe shum parashikime te tjera se kush do i fitoj zgjedhjet se sa te vij trapi ne front do e shtypi si morr edi ramen,por ka dal bllof.
  Ky kok prezervativi kujton ,se po iken keta te dy ,hajdutet qe mbron, ky do ti japin me shum leke ketij dembeli qe la ameriken se nuk ja mbante te punonte dhe erdhhi ne albanistan per te mbrojt berish kriminelin me antishqiptaret si lulushi dhe monika cizmja.

 3. kashi says:

  po arsyen nuk e thote pse do te largohen

 4. Nina says:

  LOLO, Lela, s’ndryshon gjë me ikjen e ambasadorëve.
  PD dhe LSI, një mut 💩, vota do të kenë.
  Ti dhe fëlliqësira si ty, që me paturpësinë më të madhe i thonë të bardhës të zezē, do tu mbyllet buçja,siç ndodhi pas zgjedhjeve të fundit.
  Ligësia dhe pafityrësia që reflektoni në ekrane,
  do tu mbulojë të gjithëve dhe do tu fshijë nga jeta jonë.👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎

 5. Joli says:

  THANKS!! 🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺🇪🇺

 6. Drt says:

  VETING, VETING, PASTAJ IKNI!🙏🙏🇺🇸🇪🇺

 7. ALPINI.
  Lu ja dhe Vlahutini nuk jane ato qe bejne politiken ne shqiperi.Por jane Amerikadhe Europa qe bejne politiken ne Shqiperi..

 8. lulushka e tredhur says:

  pa shkerdhyer berishen,lylin,mosketjeret e tyre dhe florijte e leshelise ata nuk do ikin,prandaj mos nxitoni te buzeqeshni si hajdute e vrases para kohe,se do u ngrije ajo e shkrete ne buze dhe do u presin dhe hallatet!

 9. BRSS says:

  KETA NUK LARGOHEN PA TE QIRE ROBET E SHTEPISE TY MOR HALE QE MA KE KOKEN SI KARI EDIT KUR JA FUTI BASHES PLER

 10. shigjeta says:

  Tmeri nuk te vjen nga dy emra por nga politika qe zbatojne ata te dy , ata jane thjesht dy emra , do ikin ata do vine me te fuqishem dhe me te repte pasi do jene te rinje dhe duan te tregojne kush jane ……… idjotesia dhe mizerabeli ne opozite dhe vecanerisht ne PD eshte ……no limits ….

 11. shkodra says:

  Ku paskan qene keto vemje derivate te komunizmit si Alfred Kokexhungel Lela, sa te ndyjne emrin e perfaqesuesit te Evropes dhe perfaqesuesit te SHBA.

 12. Lulja says:

  Mos u mërzisni me LELĒN,
  nga halli e ka. E ka mren!?🤣🤣🤣🤣

 13. Ligji says:

  Kush do qe te vij me kete opozite no one is
  agree perjashto ndonje ambasador nqs Chen nga talibanizmi

 14. AvniKalltanja says:

  Për Ambasadorin e SHBA le të mbledhim nënshkrime nga qytetarët dhe të dërgojmë në Trump për ta mbajtur këtu më gjatë! Ky veprim mund të bëjë ëndrrën e PD-së një makth!

 15. Reforma e Kapter Ramiut says:

  Largimin e tyre e do me shume Edi rama, ai qe trembet me shume nga reforma.Keni ndogja per belulin tash?

 16. Alidemsi ri says:

  E kush eshte ky keshilltari i Lulit? O Zot kur shof ate me del para syve bateria teke e telekomandes kur ka skaduar fiks.

 17. Na myten karnat says:

  Shprese debilash. Iu rre menja se po iku Lu do ndryshoje politika e USA per nje fshat me 3 milione banore.
  Kete shprese paten edhe ne Hungari apo Serbi me ardhjen e Trump.
  Askush nuk levizi madje politika e USA u be me e ashper.

 18. Alban Dega says:

  IKEN NJE LU POR VJEN NJE SYSHQIPONJE
  TJETER AMERIKANE !

  Donald Lu do tu duket engjell ne krahasim me ate qe do te vije pas tij .
  Keni aq shume krime mbi kurriz sa do tu groposin Kapo- Banden tuaj Saleh Karaxhicin, Lulushin e gjithe “ banden e gangstereve “ politike e biologjike ku Lela eshte vetem nje kone qe leh po nuk kafshon!

 19. pjeter says:

  HAHAHAHAHAH TANI KUPTOHET PSE BASHA SHPESH JA FUT SI KAU PELES. JANE AQ TE CEKET SA ME NDOJNE QE PO IKEN ATA TE DY DO TE DERGOJNE NDONJE MIKUN E TYRE, HAHAHAHAHA ATE MJERET JU, E LUM BASHA PER KESHILLAT E VYERA QE MERR NGA KETA RROZGO QEBABTORESH.

 20. Alban says:

  ANTIAMERIKANET ME TE KEQINJ…. !

  Nje analize e shkelqyer e realiste. Fakte dhe konkluzione te sakta ne sherbim te miqesise aleances strategjike me Shtetet e Bashkuara te Amerikes ne perputhje me interesat kombetare te te dy vendeve ,
  Askush me shume se Nena e demokracise Boterore Amerikan nuk i perbuz servilet, hipokritet, mashtruesit, dyfytyreshat, proamerikane me fjale e antiamerikanet ne veprime.
  Nuk ka antiamerikan me te keq se proamerikanet me pallavra dhe antiamerikanet me veprime.
  A e di se cka i quajne amerikanet keta sojsez personash : asskisers fjale per fjale, me nje fjale bythelepires !
  A nuk ishin lideret politike te PD-se dhe LSI-se dhe kazani mediatik i tyre qe vetem nje jave me pare nuk lane helm pa vjellur e shpifje pa bere kunder SHBA-se, Ambasadorit te nderuar Donald Lu e BE-se!?
  A nuk ishin kapobanda i kesaj bande gangsteresh Sali Berisha, Lulezim Basha, Edi Paloka, Dritan Shehu, Alibeaj, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Keida Mehmeti … Artur Zheji, Ylli Rakipi, Prec Zogaj, Rakipllari, Kastriot Islami, Artan Hoxha e co. qe I shpallen lufte “imperializmit Amerikan”
  A nuk jane e njejta shpure qe brenda 24 oresh kaluan krejt ne polin e kundert dhe u bene mbrojtesit me te flakte, gardistet e kuq te Trampit dhe Heidi, te SHBA -se lidhur me Voten e Shqiperise per Rezoluten te Jetuzalemit !
  Skajet gjithnje puqen kur behet fjale per politiken Albanus Adversus Albanus” , pra shqiptaret kunder shqiptareve te politikaneve sa antishqiptare te sprovuar si antiamerikane e si antishqiptare!
  Si mund te jene proamerikane te thekur ata qe e rrenuan e zhbene, dogjen e sakatuan, plackiten e vrane te pakten shtate here Atdheun e vet ne 27 vjet.
  Si mund te doje nje shtet mik e aleat strategjik te Shqiperise si SHBA-ne ata qe e shiten e shituan Atdheun, dheun ku u ka rene koka !
  Kur flasin profesoret me diploma prej verteti, duhet te heshtin plepistat e Universiteteve te Plepave dhe akademiket e Akademive te Domosdove sic i stigmatizinte Noli i madh, duhet te heshtin diplomatet, politikanet, sabelitodos- gjithckaditesit “ Dru me ore” ala Petrit Vasilit, Kastriot Islami, Agim Nesho, Prec Zogaj, Artur Zheji…e co.
  Nje fakt flet me shume se nje thes me pallavra! Po shume faktet ?
  Politika dhe diplomacia jane jo vetem shkence, por edhe art, mjeshtri, zanat teper i veshtire.
  Si njera edhe tjetra jane Shkenca, Arti, Mjeshteria e se pamundures qe edhe te pamunduren e ben te mundur, sic thoshte Churchilli.
  Diplomacia eshte arti qe ne vend te gjyleve nxjerr pellumba nga grykat e topave !
  Lufta, dhuna, padrejtesia… jane nena e te gjitha te keqijave te kesaj Bote !
  Paqja, drejtesia, miqesia, mirekuptimi, dashuria, miqesia, miresia… jane gjerat qe sa me shume ti kemi aq me shume na mungojne, aq me shume na nevojiten per nje Bote me te mire !
  Ndaj te mendojme, te punojme e te luftojme per to si per jeten !

 21. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: MAY 29, 2016 at 9:30:21 AM EDT

  Fakte jo vetem mendime

  CFARE NUK DINE JO VETEM AMERIKANET JO VETEM PER POLITIKANET TANE … !?

  …. Jo vetem Perendimi demokratik por edhe Lindja eshte e Kuqe !!!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Nuk shtrohet pyetja cfare di Bota jo vetem per politikanet shqiptare!?
  Ceshtja eshte cfare nuk di jo vetem Perendimi demokratik jo vetem per politikanet shqiptare…!?
  Me mijera kilometra larg deri ketu ne Nju Jork vijne emra e bema ministrash e deputetesh, kryebashkiakesh e ish-kryekomunaresh . Per cdo sherbim publik qe e kane detyre ligjore, per cdo emerim apo shkollim, punesim apo gradim, promovim apo perkrahje kerkojne paga ne natyre apo me para ne dore e vetem ne euro.. dollare ose te dyja. Nuk kane kohe as ti numerojne leket e shkreta.
  Ne flasim vetem per Gjykates e Prokurore te korruptuar por harrojme se kjo eshte vetem gjysma e se vertetes dhe cereku i se keqes. Harrojme se shume prej tyre per nje post te tille kane paguar 100- 500 mije euro per ato karrike!
  Kujt !? Emertesave perkatese KLD-se , deputeteve e deri edhe Presidentit nepermjet nje lukunie sekseresh qe gjuajne si hienat cdo oferte per karrike e para, per p… jeshka e per sefa!
  PPPSH Ja – jo Partia e Punes, por Partia e Pjeshkes dhe Parase Shqiptare ka mbreteruar e sundon kete vend jo vetem tani!
  Zanati me i vjeter ne Bote! Ka mijera vjet qe Bota sillet e bie ne gjunje para tyre !

  TREGU NXJERR CDO GJE NE TREG!

  Sic na thoshte ish- Presidenti i Meksikes miliarderi Luis Echeveria Alvarez ketu e 30 vjet perpara ne shtepine e tij ne Cuernavaca ” Ne kapitalizem nuk ka te bukur e te shemtuar, te trashe e te holle, te Cdo gje matet me para! Je aq i zoti, aq i bukur, aq i mencur sa para ke. Para me cdo mjet e me cdo rruge !”
  Si u siguruan votat e munguara per 2 presidentet e fundit te Republikes se Shqiperise Zoti Puritan!? Me vota te blera, me vota te trafikuara…
  Kur shitet e blihet, kur trafikohet deri edhe posti i Presidentit ai vend ka marre fund!
  Ka dale ne semafor ne pritje te klientit te radhes!
  Ky eshte faji madhor i politikes shqiptare dhe krereve te saj! Kjo eshte zanafilla e korrupsionit qe fillon tek kryeplaku e kryebashkiaku, deputeti, … e perfundon tek Presidenti i Republikes!

  E PABESUESHMJE PARA 37 VJETESH…

  Ketu ne Nju Jork dhe me teper ne Washington e ne Bruksel, ju siguroj edhe ne Beograd e ne Athine, ne Moske e ne Pekinin larget e dine me emer e mbiemer e deri ne hollesite me te vogla veset, virtutet, cenet, miresite e dobesite, bemat dhe poshtersite e cdo politikani e zyrtari te rendesishem shqiptar…
  Po sjell nje fakt te para plot 37 vjetesh nga nje reviste seroze spanjolle ” Cambio 16″. Duke iu referuar burimeve te sherbimeve sekrete ajo njoftonte se ish- KGB- Ja sovjetike kishte nepermjet Ministrise se Tregtise se Jashtme te BS kishte marre me qera nje “zyre tregtare” perballe selise se Ambasades amerikane ne Madrid… Aty kishte instaluar nje pajisje pergjimi te posacme qe rregjistronte bisedat e diplomateve amerikane nepermjet perplasjeve te valeve zanore te tyre ne xhamat rreth 5 cm te trashe te zyrave te tyre nga nje largesi prej 750 metrash..
  E pabesueshme per kohen dhe teknologjine sovjetike te asaj kohe qe as mund te krahasohej me ate amerikane, japoneze, gjermane, franceze…perendimore ne teresi!?

  FOTOT DHE FILMI QE NDRYSHUAN BOTEN

  A keni degjuar per fotografite dhe filmin qe ndryshuan Boten!?
  Gjate nje vizite ne Washington ish -Presidenti amerikan i tregoi disa fotografi ish- liderit te fundit sovjetik Mihail Gorbacov…
  Njera prej tyre tregonte limuzinen e tij duke u futur ne strehimin e tij super sekret antiberthamor ne nje nga vendet me te fshehta dhe te sigurta ne BS-ne pa fund e pa ane…
  Tjetra i tregonte targat e makines ne permasa reale dhe silueten e tij mbas perdeve te trasha te xhamave te zinj dhe te blinduar te saj duke u futur ne nje strehim tjeter teper sekret!
  Te dy fotot ishin bere nga satelite spiune amerikane nga nje lartesi prej mbi 40 mije kilometrash nga Toka!
  Gorbacovi u trondit tejet mase shkruan Regani ne kujtimet e tij.
  Pas tyre dhe filmit te Hollivudit ” A day after” Bota do te ndryshonte!

  PO SOT !?

  Teknologjia ka arritur maja te paimagjinueshme vetem 10 vjet perpara. Po plaket cdo ore e cdo sekonde!
  Sot ne hapesire numerojne rreth 5000 satelite artificiale. Vetem per telekomunikacionin sot veprojne ne hapesire mbi 1000 satelite te tjere nga rreth 25 shtete.
  Pjese e luanit u perket SHBA-se, Rusise, Kines, BE-se….
  Per publikun kjo. Po per institucionet speciale!?
  Jane te pakten 5- 10 vjet perpara!
  Puritanet e Tiranes bejne sikur nuk e dine!
  Te gjithe pergjojne te gjithe!
  Secili pergjon secilin.
  Dine per secilin prej nesh shume me teper se secili prej nesh di per vetveten!
  Dine edhe cka dime ne per vetveten… Dine edhe cfare dine e cfare thone te tjeret per secilin prej nesh.
  … Nuk dine vetem cka ata nuk duan as nuk kane interes te dine per secilin e ne te gjithe!
  Ndaj te mos bejme Puritanin dhe as te Virgjerin, te ndershmin dhe as engjellin, te Drejtin dhe te pakorrupturshemin….
  Jemi ku jemi se jemi si jemi sepse te tille jemi…
  Vendi me i bukur ne Bote me nje popull qe lind e rritet mbi nje truall flori duke numeruar qindarkat per te shtyre ditet e muajt, ndersa nje grusht politikanesh e kusaresh te pa dine e iman hyjne ne politike si te mjere e behen milionere.

  JEMI KU JEMI SEPSE JEMI ATA QE JEMI!

  Politika eshte bere mjeti dhe rruga me e lehte dhe me e shpejte per tu pasuruar dhe degjeneruar jo vetem veten e familjen, fisin e tarafin, por edhe shoqerine e shtetin ne teresi si ne Tirane edhe ne Prishtine, si ne Tetove edhe ne Malesi…
  Ndaj Reforma ne Drejtesi eshte nje emergjence Kombetare!
  Perndryshe, edhe do te jemi aty ku jemi sepse jemi si jemi, sepse jemi ata qe jemi!
  E ka thene shume qarte ketu e 150 vjet me pare nje nder baballaret e demokracise amerikane Abraham Linkolni ” Cdo popull ka qeverine qe meriton”!
  Nuk meritojme me shume…. Kenaquni shqiptare me p… jeshka. Nuk ka me plasi peshku!
  Tani e tutje ka vetem plasi p…. jeshkat!

  PLASI … JO PESHKU…. PJESHKAT!

  Hani p….jeshka, pini p… jeshka qe politika e politikanet, gjykatesit e prokuroret, Sali Berishet e Fatos Nanot, Gjin Gjonet e Ylli Rakipet, Alekandender Frangajt e Adriatik Pallat, …. te hane rehat parate dhe pasurine tuaj, djersen e gjakun tuaj, te sotmen e te ardhmen tuaj!
  Hajde p… jeshka me lesh!
  Hajde p… jeshka pa lesh!
  Paguan Paria e Tiranes….
  Qe tu kaj me kollaj pjeshken jo vetem te Nanes!
  Edhe Nanen e Nanes e te babes, memedheun e Atdheun tone te bukur!
  E Bukura e Dheut- Shqiperia ne semafor!

  SHENIM: SHKRUAR E BOTUAR PER HERE TE PARE ME 29 MAJ 2016

 22. Life is game says:

  Ly keshilltari s’eshte askushi! Merua i nxjerr kastile qe ta ” shquejne” e disketitojne blogerat e Temes. Kjo mund te quhet Hkm e Meros. Gezuar lel dhuraten.

 23. bujku says:

  Ky eshte si mi arash qe ka strofken e vet sa pa ardhur traktori te beje plugim,se po erdhi traktori del e sdi ku te shkoje

 24. Mos thuaj se ste thashe. says:

  Po ku dole i squt dhe ti o i biri Marijes nga Berishe e Vendit Puke, fisi Kacolve i vjen turp per nipin e tyre.

Lini një Përgjigje te bujku Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *