Ndalimi i protestueses, reagon Manjani: Ky quhet terror shtetëror, nuk zënë mend komunistët rilindas

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar pas ndalimt të një portestuese e cila mori pjesë në protestën e opozitës të para disa ditëve kur në parlament u zgjodh kryeprokurorja e përkohshme.

Përmes një statusi në Facebook, Manjani shprehet se policia politike po vepron siç pritej,  ndalon njerëz vetëm për arsye politike.

Sipas Manjanit, policia po i ndan nga familjet  qytetarët pa asnjë mëshirë njerëzore në mes të festës së vitit të ri, dhe këtë ai e quan terror shtetëror.

“Policia po kërcënon se kush del në demonstratë do arrestohet! Kulmi! Për herë të fundit këto histori i dëgjuan në vitin 1990, ku edhe policia, organizatat e partisë dhe Komitetet e Rinisë bënin fiks të njëjtin terror”- shprehet Manjani.

Reagimi i Manjanit

Asnjë surprizë! Policia politike po vepron siç pritej.

Ndalon njerëz vetëm për arësye politike! I ndan nga familjet pa asnjë mëshirë njerëzore në mes të festës së vitit të ri!

Ligji ska më asnjë lidhje me këtë sjellje! Sa për sqarim, policia mund të ndalojë dhe të shoqërojë dikë ose në kushtet e një emergjence (nevoje të ngutshme nga një rrethanë e atëçastshme),ose në zbatim të një vendimi gjykate (as urdhëri i prokurorit nuk mjafton më).

Në cilën prej këtyre rrethanave u ndaluan ato njerëz ditët e festave?!!!

Thonë se janë ndaluar për pjesmarrje në demonstratë. Po kjo ishte para 10 ditësh?!

Kjo quhet as më pak e as më shumë TERROR SHTETËROR!

Policia po kërcënon se kush del në demonstratë do arrestohet! Kulmi! Për herë të fundit këto histori i dëgjuan në vitin 1990, ku edhe policia, organizatat e partisë dhe Komitetet e Rinisë bënin fiks të njëjtin terrorr.

Nuk zënë mend komunistët rilindas! Bëjnë të njëjtin gabim, si atëhere! Ta gëzojmë policinë politike! (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

37 komente në “Ndalimi i protestueses, reagon Manjani: Ky quhet terror shtetëror, nuk zënë mend komunistët rilindas”

 1. Gjoni.Shkoder. says:

  Keni mbarue o pisa.
  Ne te gjithe boten demokratike ata qe kacafyten me policine perfundojne brenda sa per te njohur birucen.
  Pse nuk del ti o krym po “fshihesh” pas smartphonit.

  1. adi says:

   Rilindas truthare
   Qe nivelin e inteligjences e keni me te voglin nder gjitare.
   Ne te gjithe boten ata qe duhet te vene ne burg nuk e vendos policia po GJYKATA.
   Ne te gjithe boten keta policet sot do ishin ne burg .
   Po ne hashashonistan ne nje islamostan ne nje rilindasostan policia ben edhe prokuroin edhe gjykaten.
   Kjo eshte policia qe duam kjo eshte policia e saimir tahirit dhe habilajve kjo eshte policia e rilindjes.
   Vetem nje gje nuk keni kuptuar ju o te mjere nga trute e kokes koha juaj e mashtrimit dhe e banditizmit ka mbaruar dhe eshte koha qe te jepni llogari.
   Skeni pare asgje akoma.

   1. Ida says:

    Trupeshk!

    Ne te gjithe boten,policia arreston ne flagrance kur dikush shkel ligjin!
    Ne te gjithe boten ata qe perdorin force kunder shtetit shkojne ne burg!

    Vetem nje gje nuk ke kuptuar ti gomar,koha e mashtrimit dhe e banditizmit 27 vjecar ka marre fund!

    Prit prit se s’ke pare gje akoma!

   2. Gjoni.Shkoder. says:

    O Adush.Keqardhje per injorancen tande.
    Te uroj qe ne kete vit te ri te fillosh me mesue sadopak.
    Kushe e di ,ndoshta vitin tjeter do te kemi nje budalla ma pak

  2. Lugati says:

   shume mire arrestojini te gjithe..ligji osht ligj..dhe kush kecenon institucionet shkrepeni si me 21 janar..pushka top ishalla

  3. ULLI MAGNA says:

   ISH-MINISTRI I ‘DREJTESISE’ QE KUR ‘BIE NGA FIKU’ … BEN ‘CUB-in’ E ANTILIGJIT ?! ?! ?! …

   NJE PROTESTE KA LIGJE DHE RREGULLA QE DUHEN NJOHUR E RESPEKTUAR A APO JO ? ? ? …

   ARRESTIM NE KUFI PER VITIN E RI = TERROR DO TE KISHTE QENE PO TA KISHIN ARRESTUAR

   PARA DATES 15 DHJETOR 2017, DHE JO TANI PAS ME SHUME SE DY JAVESH KUR ‘BEMAT’

   E SAJ I KANE PARE E NALIZUAR PER ME SE MIRI … … …

   SA RRI E BEN AKOMA ‘POLITIKANIN INFANTIL’ , SHKO E BEHU AVOKATI I SAJ FALAS,

   PA PAGESE … … … BEHU PRA VULLNETAR I TE DREJTES

   PER ‘TE QORRAT’ E POILTIKES SE RRUGES … QE JU TE MOS LESHONI KURRE KOLLTUQET E SALLONEVE ….

  4. ULLI MAGNA says:

   ISH-MINISTRI I ‘DREJTESISE’ QE KUR ‘BIE NGA FIKU’ … BEN ‘CUB-in’ E ANTILIGJIT ?! ?! ?! …

   NJE PROTESTE KA LIGJE DHE RREGULLA QE DUHEN NJOHUR E RESPEKTUAR A APO JO ? ? ? …

   ARRESTIM NE KUFI PER VITIN E RI = TERROR DO TE KISHTE QENE PO TA KISHIN ARRESTUAR

   PARA DATES 15 DHJETOR 2017, DHE JO TANI PAS ME SHUME SE DY JAVESH KUR ‘BEMAT’

   E SAJ I KANE PARE E NALIZUAR PER ME SE MIRI … … …

   SA RRI E BEN AKOMA ‘POLITIKANIN INFANTIL’ , SHKO E BEHU AVOKATI I SAJ FALAS,

   PA PAGESE … … …

   BEHU PRA VULLNETAR I TE DREJTES , PER ‘QORRAT’ E POILTIKES SE RRUGES …

   QE JU TE MOS LESHONI KURRE KOLLTUQET E SALLONEVE ….

 2. wow says:

  doli kok vici i LSI te jape mend.
  Radhes tjeter pyeteni Yllin e pyllit se cfare do te beje policia.
  O gad gjithe plehrat duan te hane buke dhe lehin si qente e tufzave pas shperndarjes.

 3. labi says:

  E paske harruar 21 janarin zotrote.Apo nuk te kane thene qe po protestonin.Mos bej sikur vjen nga MADAKAS-KARI se edhe ata po protestonin me duar ne gjepa por i vrane .Besoj e more vesh historine e 21 janarit i kok tul

 4. Lina says:

  Terrorristë jeni ju MANJANI, dhe ata idiotët që vinë atje për interesat tuaja.Protesta, por jo të thyesh dhe të djegësh ,e të godasësh. Se është edhe i imi parlamenti dhe Tirana, jo vetëm juaja.!👎👎

 5. ALPINI.
  Manjan e din shprehjen e Merkexit. Q e fizionomia e brendeshme duket nga pamja e jashteme. Kaq per sot qe te zeshe mend .Se je nje debil i lindur.

 6. Njeri i thjeshtë says:

  Dhunës,vetëm me dhunë.
  Kush godet, do goditur.
  Kush bërtrt, s’ka argumentin e duhur,
  dhe forcê argumenti.
  Kush vjedh,do ndëshkuar.
  Kush godet me çizme, do çuar në psiqiatri të marrë ilaçe.
  Kush e përdor ligjin si MALIQI, (Manjani),
  do abandonuar ,dhe përbuzur.
  Kush përpiqet të majmet duke shfrytëzuar pushtetin,të hidhe në koshin e harresës(LESHELISË)
  💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻💪🏻. POPULL

 7. salem says:

  Zoti Manjani,mos u trego “kopace” se ti e di mire qe ata nuk jane ndaluar si protestues,por si shkeles te te drejtave te protestes.
  Ne proteste s’ke te drejte te vrasesh,apo thyesh pasurine e popullit. As te fyes persona qe s’te lene te besh si te duash.Ligji duhet te veproje.
  Po jo te vrasin si bere ti me Meten tend qe vrau me te drejten se ishin “kokepalare”.
  Ti mire je rruar nga koka,po rruaj edhe mjekren se dukesh me i bukur.

 8. I says:

  Ka hallin e kamerave ne Santa Quaranta sepse shkonte cdo fundjave me dashnoren .

 9. Berti says:

  Ti ore funderrine qe pate deklaruar qe nuk do te merreshe me me politike je bere si gore cdo dite.E shikojme qe je trembur shume ngaqe kohet e fundit vetingu poperparon me shpejtesi.Nuk ke shpetim !

 10. vito says:

  EDHE ju te LSIse ngelet me shal hapur ter kohen , nje kemb ke komunistet nje kemb tek PDistet ,jeni shqyer fare .

 11. albani says:

  Vetem Like blloku mund te beje minister nje sharlatan e psikopat si ky Manjani.

 12. taraboshi says:

  Edhe ty po te vjen radha .

 13. Ku e kalove vitin e ri more Manja? tek Santa Quaranta? Nuk shpeton dot more kopil!

 14. rroku says:

  Ky ka qene ministri jone i drejtesise,halli i madh

  1. BRSS says:

   O ROBQIR KUSH SHKEL LIGJET TE PERGJIGJET PARA LIGJITPO TI HALE KERKON ANARKI O PLER ZAGAR FELLIQESIR DHE NE FUND BYTHQIR KESHTU E MERITON TI QE TE FLASESH

 15. taraboshi says:

  Sot paska lene Meroja nje pergjegjes idjot .Ne ertikullin e Edi Paloqes bera nje koment e nuk ma botoj pastaj i thashe me nxjerr ku e kam te perseritur dhe pastaj e hoqen krete si artikull vetem te mos lexohet komenti jem se po na i vjen keq Edi Paloqes dhe p.d se.

 16. meri says:

  O zot me keta politikane shqiptare,keta e militantet e partive te tyre pse duhen te jene te pa prekshem nga ligji?
  Si cdo qytetar e keta jane njelloj para ligjit,pse menjeher dalin ne media e fshihen me deklarata se i kane ndaluar komunistet
  Akoma ma kato mendime vazhdojne vetem e vetem te jene ne qender te vemendje.
  Manjani eshte nje njeri i pa zot ,e do vetem te perfitoje pa te drejte nga shoqeria shqiptare sic ka perfituar deri tani.
  Turp lereni policin e shtetit,prokurorine ,gjykatat te bejne punen e tyre sic parashikon ligji e mos nderhyni ne punen e tyre.

 17. Andii hyka says:

  moto e PD per kte vit eshte ajo si cdo vit. Te paret per fake news.

 18. Jimi says:

  Po pse more pis nuk u shqetesove atehere kur per “kokepalaret” e Likes, xhahili ne nje proteste vrau 4 vete te pafajshem!? Tani te duket cudi qe policia per kundravajtjet e individeve ne proteste kerkon te zbatoje ligjin!? Ti more pis nuk ke hallin e protestuesve te cilet u ndaluan brenda ligjit, por ti si gjithmone kerkon vetem mjegull qe te kesh mundesi te perfitosh sa te mundesh ne kurriz te po atyre protestuesve te cileve po u qan hallin. Ptuuu plehera!

 19. Adem hoxha says:

  bobo si jane kta te pd as per vit t ri nuk bejne pushim nga genjeshtrat

 20. Adolf hera says:

  vit i ri zakon i vjeter i thon ksaj, te njejtat fytyra.

 21. tironci says:

  kokrra e legenit dhe pizevengut je ti !
  ME ngjan shume me kepushat qe vetem thithin gjak. Pa fillo dhe numero njehere te keqiat qe ka pesuar ky vend nga partia :SI qe ti ke qene pjestar!
  RRi hesht e mos fol, dhe mo s na bej brockulla berr berr berr!

 22. Ambra hysi says:

  epo kur flet ky basha qe vrau 3veta ne bulevard mos ngelt me njeri.

 23. Poshte komunizmi says:

  Rendesi ka te marri sajmir tahiri pashaporten me dal jashte shtetit e jo demonstruesit

  1. Strong says:

   Ti megjithmen dashke i mu.. se kot nuk e ke shkrujt at koment. Tu kujti Tahiri tu mër fytyr mut. Pse Tahiri e bastardoi Shqiprin sot e 25 vjet mër mut muti?

 24. Flamur says:

  Manjani kishte dhomen e tij te perhershme tek Santaquaranta ne Sarande. Nuk paguante asnje lek dhe cfaqej aty perhere me nje femer nga Tirana. Po te kete regjistrime kamerash Manjani do dali zbuluar nga kjo histori. Ai e ndjen qe po i afroet ora e ndeshkimit dhe hidhet ne sulm qe neser te thote u hakmoren me mua se i kam akuzuar.

 25. 5518 says:

  Te ERDHI FUNDI ORE mANJAN, PRIT SE PO SHIHET sATA KUARANTA, PO ORGJITE APO HARROVE.

 26. Thanas Mustaqi says:

  Meta e ka blerë Manjanin tek Gabi dhe e shiti për firmato kur e bëri ministër!

 27. Tomorri says:

  Po di o byth q…r te shikojme sa trim je edhe goditi policet.Godit shtetin.

 28. Kuq e zi says:

  Edhe gruevski ashtu thonte nuk e leshojme pushtetin sepse do ballafaqoheshin me drejtsine
  Sot i takon politikes shqiptare te ngre dyfek kunder uraganit qe po vjen

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *