Ndalimi i protestuesve, Basha: Veprime frikacaku, këto janë shenjat e tmerrit që e kanë kapur Ramën nga protesta e rradhës

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha  ka reaguar për ndalimin e dy qytetarëve në kufij, pasi ishin shpallur në kërkim pas incidenteve të ndodhura në protestën e opozitës para Parlamentit, ku ata ishin protagonist.

Basha e cilëson aktin e ndalimit të protestueve si një reagim prej frikacaku i Edi Ramës nga zemërimi masiv i qytetarëve nga qeverisja.

Basha thotë se këto veprime janë shenjat e tmerrit qe e ka kapur Ramën nga protesta e rradhës.

Sipas kryedemokratit, Edi Rama me akte te tilla nuk bën gjë tjetër veçse firmos me shpejtësi fundin e tij politik, dhe seshqiptarët e vranë frikën 28 vite më parë.

Reagimi i plotë i Bashës:

Ndalimi i protestuesve edhe ne naten e nderrimit te viteve eshte reagim prej frikacaku i Edi Rames nga zemerimi masiv i qytetareve, qe fale bashkeqeverisjes se tij me krimin, jane sot me te varfrit ne Europe.

Ndersa me bekimin e tij kalojne tonelata droge drejt Italise, policia e urdheruar nga Edi Rama dhe vellai i trafikantit te droges, Fatmir Xhafa, po ndalon qytetaret qe u ngriten kunder dhunimit te kushtetutes, kunder emerimit te Edi Rames kryeprokuror. Keto jane shenjat e tmerrit qe i ka kapur nga protesta e rradhes.

Burgosja e qytetareve nuk e shpeton dot Edi Ramen, sepse nje popull te tere nuk e burgos dot.

Burgu eshte vendi per trafikantet, bashkepuntoret e krimit ne pushtet, per te korruptuarit qe Edi Rama po ben gjithcka per t’i mbrojtur, jo per qytetaret qe ngrihen se nuk sigurojne dot buken e femijeve te tyre, ngrohjen ne kete dimer te acarte, nuk paguajne dot faturat qe rriten cdo vit.

Me akte te tilla Edi Rama nuk ben gje tjeter veçse po firmos me shpejtesi fundin e tij politik. Shqiptaret e vrane friken 28 vite me pare.

Kushdo qe perpiqet te riktheje sundimin permes frikes, do te kete te njejtin fund! (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Ndalimi i protestuesve, Basha: Veprime frikacaku, këto janë shenjat e tmerrit që e kanë kapur Ramën nga protesta e rradhës”

 1. Timi says:

  Po mor te qifte kina nonen, gruan edhè moter po…Akoma kunton se Edi Rama eshte si padroni yt krimineli Sali Berisha qe fiste hundet kudo..msot o kurve policia eshte e oavarur dhe ndalon kedoqofte shkeles ligji….o kurve ze urojne burgun kete vit o qelbesire!

 2. Miri says:

  Ah mor Lul, ose je shume naiv ose shume budall.
  Po deshe na e thuaj vete kujt kategorie i perket, mos na ler te lodhemi, jo per gje por nuk ia vlen te lodhemi per ty.

 3. Qamil Firroku says:

  Konferenca e pare per shtyp e ktij kryetarit tone te PD dhe shiko per cfare e perdor bobo na flliqi, nuk hoqi dore.

 4. Roni sako says:

  moto e PD per kte vit eshte ajo si cdo vit. Te paret per fake news.

 5. Krenar abazi says:

  bobo si jane kta te pd as per vit t ri nuk bejne pushim nga genjeshtrat

 6. Leardo hasa says:

  vit i ri zakon i vjeter i thon ksaj, te njejtat fytyra.

 7. dalipi says:

  Largimi I Saliut dhe Lulezim Bashes (I kujtojme rrugen e kombit,vrasjet ne kryeministri I protestuesve , Gerdecin etj.) nga skena politike dhe dhenies se tyre drejtesise do te jets clirimi I trete I Shqiperise. .

 8. Genti ymaj says:

  epo kur flet ky basha qe vrau 3veta ne bulevard mos ngelt me njeri.

 9. Ne protestat e Janarit,ku u vrane tre protestues,ishte nje i njohur i imi,i cili u arrestua pas nje Muaji,ne doganen e Kakavijes! Policia e Kryetarit te PD nuk kerkonte protestuesin sepse ajo e diinte se ku ndodhej,dhe ajo mund da ndalonte shum leht,por asaj i interesonte terrori ne Popull.Nje nat pas protestes dy Furgona te Policis se Lezhes,mberrijn ne Rreshen,pas mesnates.dhe trokasin me dhune ne Deren e te Jatit te protestuesiit,i cili per arsy mbijetese,megjithese ishte ne pension,punonte dhe jetonte tek toka e tij ne Fshat dhe jo tek shtepia ne Qytet.Me nje “Edukate”per tu pasur zili,dhe nje fjalor te pasur(ju qi….. robt,ju doni te rrezoni PD)Policet terrorizuan familjen,dhe moren njerin Djal te Familjes,(te cilin ne Furgon gjat rruges filluan ti bejn trajtimin e nxemjes me shpulla)per ti derguar tek toka e tyre ne Fshat.I Zoti i Familjes kur pa Cubat e Policis ne Mesnat!Pervec ankthit se cfar po ndodhte?Duhet te ket ndjer edhe “Nostalgji”per vitet kur ishte aktiv dhe punonte si Oficer ne Ushtri.Policet nuk shkuan per te kerkuar,sepse ata ne asnje moment nuk ushtruan kontroll, ata shkuan per te cuar nje mesazh terrori te banoret e Lagjes,te atij Qyteti te vogel.Polica e dinte se ky Protestues antiqeveritar nuk ka banur,dhe nuk banonte ne ate Familje qe nga mosha 2 vjec,por ai ishte i martuar dhe banonte ne Durres,dhe kete e dinin me se miri organet komptente,por sic e thash me lart atyre nuk ju iteresonte individi,por mesazhi i terrorit qe donin te percillnin.Te nesermen Kryefamiljari me Djalin, bejn kallezim ne Prokurorin e Lezhes,per dhunen ne familje,por Prokurori i pafuqishem per tju dhen nje zgjidhje,dhu dha nje pergjigje,”As Mish as Peshk” GJEJE se kush te ka goditur dhe me thuaj .

 10. edhe per zgjuarsi
  edhe per trimeri
  edhe si atdhetare
  edhe si shqiptare e gjak shqiptari ,qe mbron interesat e kombit e Atdheut te tij ,

  per hir te vertetes Edi Rama jua ka rras carin ne goje gjithe ju prostitutave te greqise dhe serbise
  dhe kjo ne cdo koher . prandaj me kot hani mut e sgjeni te ngopur .
  duket se me ngopjen e stomakut ,
  muti po ju depozitohet ne kokat ,qe sa vijne e zmadhohen
  e nji dite pritet te shperthejne mutin nga syte veshet e hundet o rropsi te ksaj bote

 11. Timi says:

  LOLO,(lulo), bëj rrëmujë dhe dhunê mbi policinëdhe pronën publike ,po ta mbajti.
  Në birrucë do ta gjesh bythën👎👎😈

 12. Dai says:

  A JU SHPËLAFTË MORTJA!
  OPOZITË LESHI👎🙀😤🤡

 13. danan says:

  BASHA, TI VRAVE, POR KËTA DUHET TË TË FUSIN NË
  BIRRUCË, PO QE SE NA E PRISH RENDIN.!
  👎👎👎 KOHA E BERISHËS (shyqyr ZOTIT)
  S’KTHEHET MË,!🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🇺🇸🇪🇺

 14. spartaku says:

  Ti o Basha me Salin e ata deputet rrugaç qe ke t’i rruani lesht Edi Rames.Nuk e rrezoni dot,se ai nuk ka bere krime.Dihet qe,krimet i ka bere Berisha dhe Basha.I ka zene frika e vetingut,dhe po perpeliten te bejne protesta per t’i shpetuar denimit me burg.Ne burg,ne burg ne burg,dhe vetem ne burg e kini vendin.Mos merni me qafe njerzit.Ditet e Bashes dhe te Saliut jane te numeruara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *