Paloka: Rama po kërkon t’i kthejë shqiptarët edhe një herë tek mjerimi dhe frika, duhet rrëzuar

Nënkryetari i Parlamentirt Edi Paloka ka reaguar lidhur me ndalim e dy qytetarëve në pikat kutare, pasi ishin shpallur në kërkim pas icidenteve që ndodhën në protestën e opozitës, më 18 dhjetor, të cilët ishin protagonistë.

Përmes një statusi në facebook Paloka shprehet se “policia e Tahirit dhe Xhafajt” është urdhëruar nga kryeministri Edi Rama që të ndalojë në mënyrë të kundraligjshme qytetarët.

Teksa lëshon akuza ndaj drejtimit të policisë nga qeveria Rama, Paloka shprehet se kryeministri po kërkon t’i kthejë shqiptarët edhe një herë tek mjerimi dhe frika dhe prandaj sipas tij mënyra e vetme për të shpëtuar nga kjo është përballja dhe rrëzimi i tij.

Postimi i plotë i Palokës:

Policia e Tahirit dhe Xhafes, policia e Rames eshte urdheruar nga ky i fundit te ndaloje ne menyre te kundraligjeshme , pikerisht netet e festave, qytetare qe protestuan perpara parlamentit me 18 dhjetor, ne mbrojtje te Kushtetutes.

Policia e Rames , e interceptuar nga gjithe sherbimet partnere dhe e demaskuar nga institucionet dhe mediat nderkombetare si bashkepuntore e krimit sidomos ne prodhimin dhe trafikun e droges , u rreshtua perpara qytetareve diten e protestes qe ti jepte mundesine Rames dhe deputeteve te tij , te shkelnin Kushtetuten “te pashqetesuar”.

Eshte e njejta polici qe ne keto 5 vite te pushteterimit te Rames pasi pushoi e shkarkoi specialistet, beri pjese te saj kriminele te te gjitha llojeve nga vrases e trafikante deri tek kontrabandiste e hajdute xhepash.

Eshte e njejta polici qe nderonte ne rruge me qendrim gatitu kriminelet e qe ndaloi e burgosi mbi 40 mije shqiptare se nuk paguanin dot energjine elektrike apo se kerkonin te rregullonin catine e shtepise se tyre, duke i cuar edhe drejt vetevrasjes ne qelite e burgut.

Eshte kjo polici qe sot kerkon te procedoj deputete te opozites dhe qytetaret qe u ngriten ne mbrojtje te Kushtetutes megjithese ligjin ate dite ishte pikerisht policia qe e shkeli ne menyre flagrante.

Policia me 18 dhjetor jo vetem u vu ne mbrojtje te shkeljes se Kushtetutes po me sa duket ne bashkepunim dhe me urdher te Rames, tentoi te pengonte nje grup deputetesh te opozites, perfshi nenkryetarin e Parlamentit, qe te kryenin detyren e tyre , duke mos i lejuar te hynin ne sallen e seancave ne momentin e votimit, pikerisht ne kohen kur kryetari i grupit parlamentar socialist Balla po vidhte kartat e deputeteve demokrate e po votonte ne emer te tyre.

Sigurisht cdo akt i kesaj policie qe nga futja ne rradhet e saj te krimineleve, bashkepunimit me krimin e deri tek burgosja e te pafajshmeve edhe netet e festave , eshte bere vetem me porosi dhe urdher te Edvin Kristaqit. Prandaj nuk ka menyre tjeter pervecse perballjes dhe rrezimit te ketij qe po kerkon ti ktheje dhe nje here shqiptaret tek mjerimi dhe frika.

P.S

Sigurisht qe ne rradhet e policise ka shume punonjes te ndershem edhe sot por ata duhet te reagojne e mos konformohen me kete gjendje , ndryshe behen bashkepuntore me apo pa dashje. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Paloka: Rama po kërkon t’i kthejë shqiptarët edhe një herë tek mjerimi dhe frika, duhet rrëzuar”

 1. true says:

  O Paloqe, eshte marrveshje nderkombhetare per luften kunder terrorizmit.

 2. Hysenbelliu says:

  O thuthuq.
  Sikur te pjerdhe Rama eshte me bindes se postimet tuaja idiote.
  Ok ur mut e zhduku me gjithe ate klan kriminelesh qe keni uzurpuar P.D -ne.
  Sa te jesh ti me Salen,Mulin,Bashukun etj njerez te dalun boje e mjera P D do te fiket ngadale deri sa te vdese.

 3. taraboshi says:

  O Paloqe ne mjerim i keni kthy ju shqiptaret tash 24 vjete se po te ishte Rama kryeminister nga 1990 deri ne vitin 2000 Shqiperia do kishte qene Zvicerr por ju e shkatrruat dhe e vodhet çdo gje si tere pasurine kombetare qe ka pat ashtu edhe ndihmat Europjane .Edi Rama i kishte mbajt ne pune ndermarrjet fabrikat uzinat dhe afer atyre me te vjetrave kishte ndertu te reja vhe te gjithe njerezit punonin te gjithe fitonin e jetonin per bukuri ndersa ju i bete te vuajne per buken e gojes .Nuk ka shqipetare qe ju beson sot edhe ata pak elektorat qe ju ka mbet dita dites po ju braktis se po e shohin qe ju ato po i perdorni mish per top me ruajt pasurine tuaj qe keni vjedhur hajde politike hajde çu ti protesto per mu per pasurine qe te kam vjedhe . Prandaj nuk u ka mbet gje tjeter veç te grumbulloni pasurine qe keni vjedh tja dorzoni shtetit dhe me me ndigju mu ndonje perfaqsues i shtetit gjithe pasurine qe do grumbilloje me ju fut ne banke dhe me ju hape nga nje karte banke te gjitha familjeve te ndershme shqiptare qe jane ne nevoje dhe jo atyre qe kan vjedhe . E fundit .Mbasi ti dorzoni ato leke te vjedhura te shkoni per ca vite pusheme se jeni lodhe tu vjedh popullin se kampingjet me sa di une i keni gadi sidomos ne Reç te Shkodres jane bere disa ndertesa te bukura e i gezofshi se nuk keni nevoj te paguni qera i keni falas .

 4. taraboshi says:

  Mire nxjerr ate komentin e perseritur more…..

 5. taraboshi says:

  Oyvyvphoh yisfsfovflydl fydtjd,ykd4cjsxtxgxohbuxpogxkcgtncf,kevtcey,5or6oygabafzdg’ dafsf sfnfjg ygufjfwqhdnafnfnfsndghddmdhmdtmgddgdgmn

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *