FOTO/ Avni Mula bën 90-vjeç, ja si e uron Ministrja e Kulturës!

“Ardht’ i bardhë ky 90-vjetor Mjeshtër!”, kështu e ka uruar Ministrja e Kulturës, Mirela Kumbaro në  90-vjetorin  e lindjes, kompozitorin e shquar shqiptar Avni Mula. I vlerësuar si nderi i kombit, Mula festoi mbrëmjen e djeshme 90-vjetorin  në një festë të veçantë organizuar me këtë rast.

Në festimet e ditëlindjes nuk ka munguar as Ministrja Kumbaro, e cila në fotot e publikuara në Facebook shkruan: “Nderi i Kombit”, Avni Mula na rrethoi me energjinë dhe emocionin e “Valsit të Lumturisë”, ku kryefjalë ishte Dashuria dhe Mirënjohja. Përkulemi me respektin më të thellë për gjithë sa na ke dhuruar!

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26173087_1595351133867070_2591512689093631934_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26173087_1595351133867070_2591512689093631934_o.jpg","attachment_id":"823034"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumbaro--150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumbaro-.jpg","attachment_id":"823035"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kum-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kum-9.jpg","attachment_id":"823036"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumb-23-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumb-23.jpg","attachment_id":"823037"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/mula-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/mula.jpg","attachment_id":"823038"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumabro-001-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/kumabro-001.jpg","attachment_id":"823040"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26220291_1595351370533713_860252083637821797_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26220291_1595351370533713_860252083637821797_o.jpg","attachment_id":"823041"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26172773_1595348710533979_7356201275505172117_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26172773_1595348710533979_7356201275505172117_o.jpg","attachment_id":"823042"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/ko-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/ko.jpg","attachment_id":"823043"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26198426_1595348833867300_7251945002293728255_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26198426_1595348833867300_7251945002293728255_o.jpg","attachment_id":"823044"}]

3 komente në “FOTO/ Avni Mula bën 90-vjeç, ja si e uron Ministrja e Kulturës!”

 1. drejtesia po vjen says:

  Akoma me teper duhet te shkruani per keta njerez te medhenj te kombit. Jane keta qe kane mbajtur gjalle shpirtrat e njerezve dhe nuk e di pse, por koha e socializmit prodhoi shume te tille, te paperseritshem. Respekt!

 2. vaso says:

  Ata jane nje brez i paperseritshem qe socializmi i ndrydhi.Ne nje sistem tjeter do te ishin vija e pare e artit boteror.

 3. Ditet 1000-je ARTISTIT tone te nderuar AVNI MULA !
  Me vjen keq qe 90 vjetorin e te madhit te skenes son sidomos operistike
  nuk ndodhem ne Tirane, per ta uruar Drejtpersedrejt. Si nje Dashamires sa
  Bashkekohes nje jete. Mesuesia dhe Artin jane si motra me vellane.
  Kam ndiere kenaqesi me qenien prane artisteve,sidomos ne ato aksionet
  Kulturore bere ata ne baze,sa nihmen mare nga ata, ku fshatrar e Tiranes
  kane patur perparesi,deri dhe patronazhe individuale te artisteve.
  Po Anviu ka te vecanten e Tij si artist, eshte masovik dhe i thjeshte ne Takimet e tij me
  Artdashesit,per me teper me ata te lagjes ku banon,edhe ne kete moshe te thyer.
  Mua me vjen keq qe keto vite emigracioni, jetuar larg tij dhe kolegeve te tij sa
  te mijte, nje jete aktivist i artit dhe kultures,dy vitet e para 1964-66,direkt pergjegjes kulture ne
  rrethin e Tiranes. Faleminderi Ministres Kultures dhe organit perkates, qe e ka vleresuar kete Artise te ralle,
  deri nderuar me titullin e larte “NDERI I KOMBIT” .”Ju befshin dite NJEMIJE”,si uron sera jone;
  Mesuesi 82 vjecar, me nje grup veteranesh dhe dashamires te Artistit tone Avni Mula.
  Toronto09-01-2018 Dhimiter Xhoga(Guri Naimit D.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *