Basha vjen me një pyetje për shqiptarët: A jemi gati t’i rikthejmë qytetarëve paratë e vjedhura?

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka shtraur një pyetje nga Fieri për të gjithë qytetarët shqiptarë.

Teksa rendit dështimet e qeverisë Rama”, ai fton qytetarët për protesta duke i thënë:

A jemi gati t’i rikthejmë qytetarëve shqiptarë jo vetëm paratë e vjedhura nga kjo klikë kriminale dhe korruptive, por edhe shpresën se e nesërmja duhet dhe do të jetë demokratike, e lirë dhe europiane siç e dëshiron çdo shqiptar?

Jam i bindur që po! Ju bëj thirrje ta mbledhim gjithë këtë energji pozitive dhe ta derdhim në sheshet e protestës popullore. Liri, demokraci!” u Basha në Fier.

Ndërkohë, kryedemokrati thotë se qeveria e Ramës ka dy standarde dhe po çon drejt vetëvrasjes të rinjtë për një cigare hashash.

“Sot e gjithë qeveria është ngritur në këmbë për të mbrojtur Sajmir Tahirin, por askush nga ata nuk u kujtua të thotë një fjalë për Estref Halilin 22 vjeçar. Ky është shteti i Edi Ramës. Estref Halili, për një cigare hashash u plas në burg. 22 vjeçarit iu ndërpre jeta në lulen e rinisë. Ndërsa për Sajmir Tahirin dhe fatin e tij, Edi Rama bëhet gjyqtar, bëhet prokuror, vetëm e vetëm që ta shpëtojë nga drejtësia.

Menjëherë pas vetëemërimit si kryeprokuror Edi Ramës, Saimir Tahirit iu kthye pasaporta për të udhëtuar jashtë shtetit. Dhe ditë më vonë, Orest Sota, në makinën  e të cilit u kapën 860 mijë euro dhe patentat e lundrimit të Sajmir Tahirit, u la i lirë. Sepse Edi Rama e do me çdo kusht kryeprokurorin, për të mbyllur dosjet e krimit dhe të korrupsionit, sepse këto dosje janë fundi i tij dhe i qeverisë së tij, të zhytur në krim dhe të kapur nga krimi.

Vetingu, e mbani mend, sa herë i kërkonim llogari Edi Ramës. Ku e ke shëndetësinë falas, thoshte vetingu. Ku i ke 300 mijë vendet e punës, thoshte vetingu. Shqipëria e mbushur me drogë dhe krim, vetingu. Akuzonte nga mëngjesi deri në darkë opozitën, se po bllokonte vetingun. Po sot? Përse e ka zgjedhur kryeprokurorin pa veting? Përse e ka bllokuar ngritjen e SPAK-ut dhe BKH. Përgjigjia është e thjeshtë dhe e qartë. Sepse Edi Rama dhe bashkëpunëtorët e tij të ngushtë, janë në panik dhe të tmerruar. Ata e kanë jetike pengimin e drejtësisë së vërtetë, pengimin e reformës në drejtësi.

Korrupsioni, krimi, kapja e  drejtësisë dhe vjedhja e zgjedhjeve, janë produkt i një qeverie ilegjitime. Është iluzion për këdo të besojë që një qeveri dhe një kryeministër i zhytur në krim dhe i kapur nga krimi, do të ketë vullnet të zbatojë reformën në drejtësi, do të ketë vullnet të bëjë reformën zgjedhore dhe të ushtrojë detyrat që qeveria ka, për të garantuar votën e qytetarëve.

A jemi gati t’i rikthejmë qytetarëve shqiptarë jo vetëm paratë e vjedhura nga kjo klikë kriminale dhe korruptive, por edhe shpresën se e nesërmja duhet dhe do të jetë demokratike, e lirë dhe europiane siç e dëshiron çdo shqiptar?  Jam i bindur që po! Ju bëj thirrje ta mbledhim gjithë këtë energji pozitive dhe ta derdhim në sheshet e protestës popullore. Liri, demokraci!”u shpreh në Fier kryetari i PD.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

35 komente në “Basha vjen me një pyetje për shqiptarët: A jemi gati t’i rikthejmë qytetarëve paratë e vjedhura?”

 1. Gri says:

  LULI PO ATO 230 MILIONETEE RRUGES SE DURRES KUKES ? I ke gjetur?

  1. Kujtimi says:

   BERISHA DHE LULI JAN VJEDHESIT E PARAVE
   CFAR DO KY TE VJEDHI AKOMA SESHTE NGOPUR
   LIKE FLORIRI NUK I MJAFTUAN DO CA EDHE MONA TI KET ME VETE
   TURPKETA SHPIFES DUAN TE VJEDHIN AKOMA
   DUAN TE SHPETOIN DREJTESIS
   POPULLI I DI DHE DO I DEN0I ME VOT

  2. Kujtimi says:

   BERISHA DHE LULI JAN VJEDHESIT E PARAVE
   CFAR DO KY TE VJEDHI AKOMA SESHTE NGOPUR
   LIKE FLORIRI NUK I MJAFTUAN DO CA EDHE MONA TI KET ME VETE
   TURPKETA SHPIFES DUAN TE VJEDHIN AKOMA
   DUAN TE SHPETOIN DREJTESIS
   POPULLI I DI DHE DO I DEN0I ME VOT
   Duan te shtoin pastrim LULI, SALA, Likja dhe Mona

  3. ligji says:

   Luli me pare jep nenen dhe gruas se sa parat. Eh sa te embla jane ato te shkreta. Zhvati Vefen e me pas shtetin rrampall the tani bene thirrje mjaft me se ska lezet.

  4. XheJ eN Bi says:

   Skypion-Lylzimi…..
   Flet në podiume dhe portale,po hidh dhe dy rrjeshta se kam rënë në një gjum letargjik.

 2. zgjohu SHqipo ! says:

  Liri demokraci e pame pra e pane pra shqiptaret liri demokraci alla Rrumpalla
  per 20 vjet me rradhe.çfare mendon ti se ka akoma budallenj SHqiperia .
  tani nuk keni me tifozllik nga qendrat e punes(shteterore) qe i mbyllnit sa here qe ju tekej.
  dhe i mernit ne mitingje,Heret a vone GJyqi ju pret !!!!!

 3. BERISHA LARGOHU says:

  Beu shembull dhe ktheju shqiptareve ato pare qe jua vodhe shqiptareve te gjore.

 4. Fred says:

  Sic duket do me legalizu leket qe keta u kane marre popullit dhe ti kthejne ne investime duke i dhene popullit kredi nga leket e vet popullit hajde smart guy hajde.

 5. Lida says:

  Lulzim je i gatshem ti kthesh shqiptareve 230 milion euro te rruges se kombit ?
  Luli je i gatshem te kthesh ( duke bereautokritike) territorin shqiptar qe i fale Greqise ?
  Dhe nje te fundit qe nuk ja kten dot shqiptareve :
  Jeten e 4 qytetareve te pafajshem qe vrave ne bulevard !

 6. Franci says:

  Si mund te premtosh qytetareve liri e demokraci ti qe minimalisht te vret po protestove para zyrave te qeverise ?
  A ka budalla qe te beson ty ?

 7. Fillo ti i pari lulzimke qe te na tregosh se ku i gjete paret qe bleve vilen ne Holande,si i bleve apartamentet ne Tirane,ku i zhduke paret e rruges se kombit,dhe kush dha urdher qe u vran 4 veta,te mos flasim per detin se te urdheroi salehu.
  Pasta te na tregoj vjehri jot se sa thas me dollar ka mar nga Vefa…..
  Dhe pastaj ne populli i ndershem do te ndjekim qe te rrezojm keta qe jane dhe saliun me hajdutet e tjer.
  Te na kthehet edhe sypeshkaqeni nga pushimet.

 8. Lida says:

  Lulzim je i gatshem ti kthesh shqiptareve 230 milion euro te rruges se kombit ?
  Luli je i gatshem te kthesh ( duke bere autokritike) territorin shqiptar qe i fale Greqise ?
  Dhe nje te fundit qe nuk ja kthen dot shqiptareve :
  Jeten e 4 qytetareve te pafajshem qe vrave ne bulevard !

 9. spata says:

  Me se fundi u hap shtegu .Luli eshte gati ti kthej parat e vjedhura popullit. Kete do te bejne te gjith ata politikan e pushtetar qe kan lyer duart tek xhepat e shqiptarve. Nuk perjashtoj asnje edhe Ramen me te gjith socjalistet .Meten po ashtu bashk me kopilat e LSI .Por Luli harron nje ceshtje teper te nxehte . Si do te justifikoje gjakrat e 21 Janarit dhe shitjen e detit . Per kete nuk eshte shprehur asnjeher. Mir per vete e di qe eshte me shume borxhe po Babi Saliu qe nuk ka vjedhur cfare do tu kthej shqiptarve ? Ndoshta mendon se Saliu gozhden e ka me amerikanet .Do tja heqin apo do ta kthejn ne hell.
  Grepat dhe rrjetat po tunden . Me sa duket presim qe populli tu shohi surratin se trupin ua ka pare ketu e 27 vite me pare . Dita, ku do te dalin
  peshqit , te bekohet nga Zoti e te quhet feste kombetare e popullit shqiptar.

 10. Bardhi Tolabi says:

  E po shyqur,qenka bere gadi Lulushi,te ktheje 230 million eurot e “Rruges te Kombit”…Hahaha..Po c’lidhje ka shendetsia falas me parate e vjedhura more,po c’lidhje ka nje cigare hashash me paret e vjedhura more Lulash?Po,Vetingu do I ktheje ato,por ju nuk e perkrahni Edi Ramen dhe maxhorancen per te miratuar,ligjet dhe strukturat e nevojshme per realizimin sa me te shpejte te kesaj Reforme.
  Le te kete dhe ndonje te mete kjo Reforme dhe nese keni deshiren e mire per te kthyer paret e vjedhura,korrigjojini verejtjet ne rruge e siper…
  Por jo more Lulash,askush nuk i ha me genjeshtrat e juaja.Gjithe populli e di se kusaret me te medhenj,njerzit e lidhur me krimin dhe kriminelet jeni ju,Saliu,ti,Like floriri dhe skota qe ju ndjek mbas…
  LITARI PO JU MBESHTILLET,DONI APO NUK DONI JU,VETINGU DO TE BEHET DHE DREJTESIA DO RIVENDOSET,paret e vjedhura popullit do ju rimerren.

 11. Elton says:

  Hahahahaahahahahahaha . Po kujt ja shton kete pyetje o Lul djali ………. sa budallenj i merrni njerzit ju te Pd se dhe te Lsi se …..Fillo nga vetja Luljeta dhe nga familja e gruas tende me firmat piramidale per te kaluar te leket e vjedhura te Berishajve me Zenin e Argiten ne krye per te kaluar te Pollot , Bodet ,e Imamet e rradhes , leket e rruges se kombit , leket e Gerdecit , vjedhja e pafund dhe shitja e energjise me aferen Cez . Vjedhja dhe 7 perqindet e presidentit te sotem .qindra mijra hektare qe keni vjedhuar nga pasuria shteterore dhe shitur apo dhene njerezve tuaj .Shitja e detit me km 2 .E plus e plus e plus qindra poshtersira te tjera qe keni bere ne vitjet e qeverisjes . Po nuk ka nevoje te ja kthesh me ketij popull tani me eshte e qarte qe do te ti marrin dhe mos kujto se do te te shpetojne as ato qe ke ne Utreht .Gjithsesi nje pyetje kam une , vet i shkruan keto k*rlliqe apo ti ben Fahri Kokelope Balliu ????🤣🤣🤣🤣

 12. Demostruesi says:

  Po parate e vjedhur nga ty dhe babi saliu do t’ju a ktheni shqipetareve

 13. luani u.s.a. says:

  z.Lulzim Basha hajduti i shekullit i Rruges te Kombit Durres -Kukes qe ka vjedhe 220 milione euro pyete shqiptaret – A jemi gati t’i rikthejme qytetareve paret e vjedhura? Po.Po duke filluar nga ju z.Lulzim Basha t’i riktheni paret e vjedhura 220 milione euro dhe konfiskimin e pasurise te vjedhur ne dekada, poashtu edhe hajdutet e medhenj sic jane: Sali Berisha,Ilir Meta,Monika Kryemadhi,Genc Ruli,Fatmir Mediu,Genc Pollo,Jozefina Topalli,Gjin Gjoni,Alfred Peza,Majlinda Bregu,Flamur Noka,Jamarber Maltezi,Argeta Berisha Maltezi,Shkelzen Berisha..!!!

 14. milan says:

  luli oj lule po ju jeni komunista hajduta kriminel dhe te pa shpres dhe thua te rrezojme kta kriminelat tjer ju doni luft bandash jeni dy banda te pa ngopura qe e shkaterruat vendin ma zi se enveri babai jot ju si parlanent doni shkri ne acid por ska kush se ne populli rrehemi me pak njani thot mos u qo se kam drejtorin kushri tjetri deputet tjetr ministr dhe kshu shkoj shqiptari i shkret zoti ju vraft ne familejt e juaja se aty ishalla u dhemb pak besoj se ju su dhemb fare kriminela hajduta

 15. Timi says:

  Parat tu kthehen shqiptarëve duke filluar me ty Luli.

 16. Jak Boston says:

  Ky eshte mesazh i kodifikuar per korrupsionin e te gjitha kraheheve te politikes qe nese nuk dalin ne protesta me Lulen, Corapekuqi nuk iu mbron dot me.
  Prandaj shqipetare mos bini viktima te hajduteve dhe mashtruesve.
  Vetem hajdutet le te dalin te mbrojne vjedhjet e tyre.
  Populli i thjeshte te distancohet nga politika hajduto-kriminelo-tradhetare qe drejton Shqiperine e ndare ne grupe disa si pozite e disa si opozite.
  Hajdutet ne burg, kjo eshte zgjidhja e problemit.

 17. bregdetari says:

  PO KOMPLET DEBIL OR BURRE!
  KATUNARCE KOQE KANARI !

 18. Iliri says:

  Po u be burre te dorezoje vet i pari parat e vjedhura si dhe kopeja e tij e hajduteve atshere do e mbeshtesim ne thirjen qe ben.Deritani ky eshte kokra e genjeshtarit i drejtohet popullit qe jini gsti te ngriheni e te vriteni qe te vijene pushtet ky idiot noterik se ky eshte me i ndershmi dhe shqiptaret nuk e njohin se kush eshte ky dhe ata qe i vijne si kope mbrapa

 19. Izeti says:

  O LOLO ,IK ORE TRAP GJYRALI ,,,,,ZHDUKU SE NA.CAVE TRAPIN ,,,,,,,,,,IK NI DY MOTRAT BASHKE LOLO DHE MONA,,,,,,,,,,,,,E DI POPULLIN BUDALLA GJE OR TI.HAJVAN I VOGEL,,,,,,,,,,,,,,YTTTTTTTTT PLERA

 20. koba says:

  jep shembullin Personal.Kthe parate qe ke vjedhur apo grabitur .denonco Sali Kriminelin dhe Oborrin e Tij Mizor. ,qe te behesh i besueshem.Pra mos e bej si Prifti:qe thote Mos Beni si bej Une po beni si them Une.-Po nuk ke per te bere gje. Pra Fuck you me gjithe sorollopin tend .

 21. loni says:

  O Lul ta nisim nga Ty; Sill Ti ipari ato 230 milionet e vjedhur te ruges se kombit.

 22. kuq e zi says:

  do mjaftoheshim me vjedhjen e rruges se kombit …
  apo e ke fjalen pervec asaj???

 23. lul vocrraku says:

  Ju tuf batakcinjsh hajdute para se te beni thirrje per ngritje te popullit fiĺloni te dorzoni gjerat e vjedhura dhe lejoni funksionimin e ref.ne drejtesi

 24. kashi says:

  ne gatin jemi po ta fillosh ti luli te kthesh 230 miljonet e rruges

 25. pjeter says:

  Po he mor Lul,500 milion e kusur euro te rruges se kombit,ja u di vendbanimin ku e kane?po ato te concecioneve minerare?po ato te cez?je i mirpritur Lul, te fillojme ti bejme pak llogarite, do ishte fantastike nga ana jote.Problemi Lul eshte se tutori jot kercenoi me lufte kush guxon ti marre atij pasurine e vene me djersen dhe mallin e shqiptareve.Eshte problem Lul, sepse ne duam ti bejme llogarite edhe ty, nuk na eshte shume e qarte se si i gjete gjithe ato lek o Lul per te blere gjithe ate vile ne Ollande?do kesh qene kamarier me fat Lul, bakshishet paskan qene te majme.Po ti pyesesh gjithe shqiptaret o Lul, nga te dyja te keqiat qe po jetojne prej dekadash,se nga kush e kane me shume te keqen, nga ashashi apo nga hajnat, te jesh i bindur sic thote shpesh tutori jot, qe shkaterrimi i shqiperise eshte bere nga hajnIa si puna jote.Pa ofendim lul, je ne nje shoqeri te gjere hajnash te te gjitha ngjyrave, pa dallim feje e ideje.

 26. XheJ eN Bi says:

  Skypion-Lylzimi…..
  Flet në podiume dhe portale,po hidh dhe dy rrjeshta se kam rënë në një gjum letargjik.

 27. Emigranti SHBA. says:

  Lulezim Basha, do ishte mir qe ju, i ari te kethenit milionat e Erove qe bashke me banditet e tjer i vodhet ne rrugen e Kombit, te pergjigjeshit per shitjen e detit, per per kater vrasjet ne bulevard, per thirjet antikushtetuse qe her pas her ben per armatosje te qytetareve, basjhke me sali berishen, per perdorim force, daj admonistrates shteterore, pse jo dhe per akuzat qe te jan ber per spiunimin e kuadrove te UCK, gjat kohes qe kini qen me pune ne kosov,
  Mbasi tju shpjegosh shqiptareve per keto akuza penale dhe si i ke mbyllur, atehere, jo vetem shqiptaret brenda vendit , dotu vin pas, por edhe ne emigrantet dote jemi mbas jush.
  Mos haro se ne krye te bashkis Tiran, per kater vite, jini treguar kryebashkiaku me dembel dhe i paaft, per te ber qoft dhe nje ndryshim sado te vogel per mir. Ke fjetur gjum, per kete dote mbahesh mend. SHiko cka ber e po ben zoti Velia per dy vjet e gjysem . = me 25 vjet te kaluara , prandaj qytetaret duhet te mos u besojn dhe mjer ata qe u vin pas. Qellimi tuaj forcimi i demokracis dhe shtetit ligjor, apo sherbimi dhe permiresimi i jetes te qytetareve, por marja e pushtetit te humbur. Esht kjo aresyeja qe vazhdoni te mashtroni e genjeni shqiptaret.

  1. Marco says:

   Or enver ngrihu prej vorri 24 oreKaq duhesh

 28. Jeta says:

  Ju rilindasit jeni vertet bq se merreni vetem me lulushin sikur ky rama juaj eshte i paster. Te gjithe nje mut jane por thoni qe ju pelqen rama se jeni ne pune dhe po vidhni me shume se luli dhe mona bashke. Rilindje=kancer.

 29. BRSS says:

  KTHEJ TI NJEHER ATO QE KE VJEDHUR MOR TE SHKERDHEFSHA ROBET PASTAJ DIL E FOL MOR BYTHQIR I TIRANE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *