FOTOT: PD i pret rrugën Ramës për në Asamble, protestë “masive” prej… 5 vetësh

Teksa Partia Socialiste kishte organizuar punimet për Asamblenë e Përgjithshme, selia blu organizoi një protestë në rrugë.

Një grup të rinjsh prej 5 vetësh të PD-së, protestuan sot me kallama peshkimi në duar duke kërkuar largimin e qeverisë Rama.

Një nga të rinjtë demokratë Halit Valteti tha se ata po protestojnë për ti rikujtuar Ramës dhe shqiptarëve se kush janë peshqit e mëdhenj.

Kryedemokrati Lulizm Basha ka paralajmëruar protesta masive deri në largimin e qeverisë “Rama”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk3.jpg","attachment_id":"823586"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk3-1.jpg","attachment_id":"823585"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk2.jpg","attachment_id":"823584"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk1.jpg","attachment_id":"823583"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk.jpg","attachment_id":"823582"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/pshek5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/pshek5.jpg","attachment_id":"823589"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk4.jpg","attachment_id":"823587"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/pshek5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/pshek5.jpg","attachment_id":"823589"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/peshk7.jpg","attachment_id":"823588"}]

17 komente në “FOTOT: PD i pret rrugën Ramës për në Asamble, protestë “masive” prej… 5 vetësh”

 1. santiago says:

  nuk me intereson se per cfar kane dale keta me kallama peshku..mua personalisht me shqeteson TABELA PAK ME TUTJE KU SHKRUAN ”KUVAJT” ,jo per emrin qe kane vene ,por per menyren si e kane vene tabelen qe eshte shume e rrezikeshme per automjetet ,tabelat gjthmone vendosen paralel me rrugen dhe jo ne kete menyre,policia duhet ta zhvendosi menjehere kete tabele se eshte ne kundershtim me rregulloren e vendosjes se tabelave

  1. Reno says:

   Mos kini merak se do hapim cadren qe te hani buke me djath dhe raki shkoze gratis.o zot prit rrezikun na mbyti injoranza

 2. Toni D. says:

  -Si ka mundes qe… vetem ne Tirane klyshet e Salì vicidolasit protestojne dhe jo ne qytetet e ndryshme nuk ngrihet – ndjehet njeri.
  Po ai debili me dy kallama ne dore ? (Futiani ne [email protected]@e njerin keshtu mbetet me njerin).

 3. loni says:

  CFARE KARAGJOZASH , U KANE DHENE ORIENTIME TE GABUARA , LE QE SI JU EDHE ATA QE U MESOJNE JUVE JENI ME TETE KLASE SE KLASAT E TJERA I KA MARRE BABI ME LEK….NUK E MESUAT , SE ME KALLAM ZIHEN PESHQIT E VEGJEL , TE MEDHENJTE ZIHEN ME RRJETA ……KJO ME LE TE KUPTOJ QE RRJETAT I KENI HEDHUR TE OQEANI I SHQUPIT , SE PER KETE U KANE PAISUR ME CIZME ATA TE LSI-se
  PESHKIM TE MBARE …..

 4. Alban Dega says:

  Sent from my iPhone

  Begin forwarded message:

  From: Alban Dega
  Date: November 11, 2017 at 13:35:24 EST

  PESHQIT E MEDHENJ APO KUCEDRAT E KRIMIT !?

  Saimir Tahiri dhe dosja e tij qe po krijohet, zgjerohet jane bere kryefjala e politikes dhe medias shqiptare.
  Jane me qindra e qindra dosje te tjera shume me te renda qe shkopjne deri ne kufijte e Hages.
  Jane dosje te renda qe shkojne deri ne shkelje ligjesh e konventash nderkombetare perfshi edhe ate te Gjeneves, deri ne kontrabande armesh e nafte per regjime terrori shteteror e gonicidi si ai I Milloshevicit dhe i Ruandes me mbi nje milione viktima te viteve 1994- 1996, dosje urdherash per perdorim Lendesh Helmuese Luftarake, LHL, e zhdukjeje ne mase si Napalmi kunder popullisese civile ne 97 me mbi 10 000 viktima te pafajshme , dosje si ajo e Gerdecit me mbi 26 te vrare e qindra te plagosur , apo si e Otrantos me mbi 60 viktima perfshi edhe femije e gra shtatezena qe perunfuduan ne fundin e detit te human trafikut po aq ne mos edhe me i rrezikshem se narkotrafiku, dosje narkotrafiku qeveritar te vertetetuara nga Republika e Lazaratit, dosja e tokave te helmatisura te Porto Romanos te Argita, Shkelzen e Sali Fazlicit, dosje kusarie me vlere gjysem miliarde dollaresh te Autostrades se Kusariese se Kombit nga Sali Berisha, Lulezim Basha e banda e tyre e kusareve, si ajo e plackitjes se arit dhe Thesarit te Shtetit Shqiptar dhe 700 mije euro vetem nje faqe blloku me ze e me figure qe e ka pare gjithe Bota te Like Floririt e deri tek dosja e tradhetise kombetare dhe Atdheshitjes se Sali Berishes, Lulezim Bashes, Arben Imamit, Fatmir Mediut me vlere multimilardeshe gazi e nafte me vendim te pakonstestueshem e perfundimtar, me vendim unanim te Gjykates Kushtetuese te Republikes se Shqiperise qe nuk u hap kurre dhe nuk u hetua kurre nga drejtesia e kapur nga Sali Berisha.
  Te gjithe shqiptaret e nderkombetaret flasin per “peshq te medhenj te krimit” kur para syve tane si ne Shqiperi edhe ne Kosove, si ne Maqedoni edhe ne Mal I zi , e deri edhe ne Luginen e Presheves shohim e degjojme per korrupsion e vjedhje masive te djerses e mundit te shqiptareve nga politikanet shqiptare.
  Cfare peshqish te medhenj?! Behet fjale per balena , per kucedra e dinosaure kusarie me ze e me figure, me dugaja e me saraje , me kala e vila multimilioneshe ne Gjirin e Lalezit e ne Farke, ne Shengjin e ne Vlore, ne Sarande e ne Velipoje, ne Ulqin e ne Kodren e Trimave , ne Oher e deri ne Dubai….
  Cafre peshqish te medhenj!?
  Behet fjale per kucedra te pangime me gjak e djerse shqiptaresh, me plackitje e padrejtesi pa fund qe kane krijuar nje hendek sa kanionet e Drinit midis nje populli te tere dhe nje grushti kriminelash me kollare e kemisha blu por pa asnje skrupull e frike nga ligji, te cilit ia kane mbyllur syte para krimeve te tyre dhe vendosur lupen per nje rrenje kanabis apo nje qindarke te vjedhur.
  Kesaj i thone vjedh nje qindarke e perfundon ne burg. Vjedh nje shtet e popull te tere e behesh multimilioner, kucedra qe sa me shume djerse e gjak shqiptari thith aq me shume u shtohet oreksi. Eshte nje gare midis ketyre kucedrave se kush grabit e vjedh, kush vret e pret e me shume , duke vrare se pari atdheun e kombin e vet .
  Cfare jane Shullazet e Prengat, Roshet e Berishat, Ismailet e Altin Dardhat para Sali Bertshes e Lulezim Bashes, Fatmir Mediut e Ilir Metes, para Genc Pollos e Genc Rulit, para Monikes dhe Argites, Shkelzenit e Fullanit !?
  Cironka!? Sherbetore me ose pa pagese per qerim hesapesh midis kucedrave te krimit politik e juridik, mediatik e jetik.
  Pikerisht keto kucedra kryekusare e kryekriminele, pikerisht keta kryekriminele e kryehajdute me ne krye Il Capo dei Capi Sali Baben e Lulezim Bashen, Fatmir Mediun e Ridvan Boden e Aleksander Frangajn qe nga nje karrocier perfundoi ne Cifligarin e latifondistin me te madh te Golemit ne saje te sherbimeve dhe reklamave te Klanit te tij per politiken e korruptuar.
  Jane pikerisht keto kucedra qe tundin nate e dite e japin leksione per dekriminalizmin.
  Kryehajdutet cirren ne kupe te qiellit: Kapeni hajdutin!
  Kryekriminelet me ze e me figure faqe shqiptareve e mbare Botes na bejne predikuesin dhe mesuesin, lektorin e profesorin e dekrimnilaizimit.
  Nuk behet fjale as per kriminele e as per kryekriminele ordinere,
  Behet fjale per kryekriminele ne krye te politikes shqiptare tash e 27 vjet .
  Behet fjale per kryekriminele ala Luigj i 14-te “Ligji jam une”
  Te gjtihe flasin per gjyqtare e kryegjyqtare, prokurore e kryeprokurore, per police e kryepolice te korruptuar e sherbetore krimi.
  Po nga na erdhen e si erdhen ata ne ato pozita!?
  Kush i emeroi e si i emeroi ata ne kycet e drejtesise dhe ligjzbatimit te tij.
  Kush konkuroi dhe kush fitoi.
  Konkuruan shume, shume.
  Fituan ata qe paguan me shume.
  Ka fakte pa fund se shume prokurore e gjyqtare kane fituar vendet qe kane ne baze te parimit “kush paguan me shume” Keshillit te Larte te Drejtesise” qe kryesohet nga Presidenti i Republikes.
  Po Presidentet si u zgjodhen !?
  Te pakten dy presidentet e parafundit jane zgjedhur me vota deputetesh te blera deri ne 450 000 euro secili, me vota te trafikuara !
  Te pakten 100 gjyqtare e prokurore jane emeruar e graduar kundrejt pagesave prej 50 000 deri ne 500 000 euro sipas peshes se karrikes.
  Kush paguan me shume. Kur shitet e blihet deri edhe posti i Presidenti te Republikes, kur shitet e blihet, vidhet vota e deputetit e per pasoje edhe deri tek kryeministri qe u be mode sidomos pas 26 majit 1996 merreni me mend se cka ndodhe me cdo karrike te atij shteti qe nga pastruesi e deri tek kryetari I tij, Presidenti !
  Politika eshte bere rruga dhe mjeti kryesor i pasurimit te shpejte edhe me shpejt se me narkotrafik, se me human trafik se me asnje lloj krimi tjeter.
  E keshtu krimi pjell krimin
  Pse !?
  Ku i ka marre parat prokurori ose gjykatesi, ose mesuesi, ose infermieri, ose mjeku ose…. kushdo per te paguar ato shuma!?
  Si do ti rifitoje ato harxhime marramendese !
  Sigurisht duke shitur ligjin, drejtesine, mesuesine, shendetesine, jeten e popullit.
  Keshtu eshte krijuar xhironi i kusarise dhe krimit !
  Ndaj cdo reforme ne cfareolloj fushe te jetes ne Shqiperi nuk do te jete as e plote, as efektive, as a sukseshme po nuk e keput ky xhiron kryekrimi e korrupsioni, duke filluar nga politika fillimisht.
  Asnje Veting, asnje reforme nuk do te jete as e zbatueshme e aq me pak e sukseseshme pa se pari Vetingun ne politiken shqiptare.
  Aty jane kucedrat e krimit dhe korrupsionit!
  Te tjerat shkojne deri tek peshkaqeni ose Toni jo me tej !
  Populli sheh e ndjen ne kurrizin e shpirtin e vet pasojat e krimeve te tyre pa fund kur i vjen thika te palca.
  Por kriminelet nuk kane skrupuj, nuk kane moral, nuk kane shpirt.
  Gjithe diten e naten flasin ne emrin e popullit .
  Gjithe gjykatesit e japin vendimet ne emer te popullit !
  Te gjitha poshtersite kunder popullit behen ne emer te popullit perderisa ky apo cilido popull do te votoje e mbeshtese politikane te tille kriminele!
  Ne mbare boten demokratike vendimet merren e jepen ne emer te popullit e per popullin.
  Por edhe kryekriminelet vrasin e presin, drogojne e tregtojne . shperdorojne e gjakosin popullin ne emer te popullit
  A ka ku te shkoje me tej cinizmi dhe krimi. Krim ndaj popullit ne emer te popullit!
  Krimi ndaj Atdheut te vet duke rrenuar, shitur Atdheun e vet haptazi.
  Institucioni me i larte i Drejtesise ne Shqiperi eshte Gjykata Kushtetuese!
  Gjykata Kushtetuese jep vendim unanim kunder atdheshitjes nga kryeatdheshitesi Sali Berisha per ceshtjen e Otrantos.
  Cfare ndodhe !?
  Pas 8 vjetesh ish- kryeministri Sali Berisha merr guximin te akuzoje e shpife Gjykaten Kushtetuese te emeruar nga maxhoranca e vet ai per shit- blerje te saj !?
  Kryeprokurori Adriatik Palla qe ka detyre paresore mbrojtjen e zbatimin e kushtetues sze Shqiperise jo vetem hesht , por ben telallin e tij e te Lulezim Bashes.
  Bashke me kamikazet e Berishes ala Besim Hajdarmatasj dhe prokruroren e Matit mbyll dosjen e CEZ-it kunder emeruesve te tij me kontrate.
  Ne vend te beje kryeavokatin e Shtetit Shqiptar ben kryeavokatin e krimit dhe Garden Pretoriane te politikes kriminale e atdheshitesi te Sali Floririt dhe bandes se tyre te gangsteresve.
  Sali Berisha ben publik videot e prokurorit dhe kryeprokurorit te Lalles, Hajdarmataj per nje operacion kunder narkotrafikut duke e deshtuar ate.
  Kryeprokuhori Adriatik Lalla eshte i zene me pergatitjen e deklaratave ala PD lidhur me Saimir Tahirin ne vend te urdheronte arrestimin e menjehershem te vartesve te tij dhe Sali Berishes per shperdorim detyre dhe sabotimin e nje aksioni te policise.
  Shihni simbiozen, bashkejtesen midis krimit politik dhe juridik deri ku ka arritur !?
  Ne vend te beje kryeprokurorin, kryeavokatin e shtetit qe e paguan dhe ruan ben kryprokuhorin e krimit dhe Garden Pretoriane te Bandes se Gangstereve dhe “kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit” te Kucedres se Vicidolit dhe Balenave te megakrimit megakorrupsionit te tyre !
  Jo vetem kaq por menjehere mbas mbylljes se Dosjes se CEZ-it gradon dhe transferon me ngritje ne detyre nga Burreli ne Tirane te prokuhores se kesaj Mafia vrastare e kusare te Xenit e kucedrave te krimit.
  A ka ku te shkoje me lidhja, bashkepunimi, bashkejetesa midis politikes, antidrejtesise dhe krimit flagrant me vlera multimilioneshe te Sali Berishes, Ilir Metes dhe bandes se tyre te gangstereve !?
  Gjithe kjo bande gangsteresh politike e juridike, mediatike e familjare, e gjithe kjo Maia kucedrash krimi jo vetem shqiptare eshte kapluar nga tmerri dhe paniku i Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi e kane kthyer ceshtjen Tahiri ne flamurin e reckosur , ne fijen e kashtes per te shpetuar cfare mund te shpetojne prej gjemise se tyre te krimit qe po e do te mbytet nga dallget e Uraganit Veting qe me ne fund filloi nga veprimi.
  Pa Vetingun dhe zbatimin e Reformes ne Drejtesi, nje minute e me pare, asnje reforme e veting tjeter nuk do te kete sukses.
  Veting nje minute e me pare!
  Vraponi burra e gra , shqiptare e nderkombetare!
  Nuk ka kohe me prite!
  Sot, neser eshte e mund te jete teper vone !
  Vraponi burra nuk ka me prite eshte edhe Kushtrimi i Himnit tone Kombetar!
  Eshte thirrja e Shqiperise dhe kombit per ti prere te gjitha kokat kesaj kucedre qe ka pllakosur Shqiperine e po ia merr jo vetem parate e pasurite por edhe frymen e shpirtin shqiptareve e Shqiperise!

  1. Prostituta berthamore Sali says:

   Alban!
   Nuk quhet Sali Berisha, quhet Doktor Mortja!

  2. Shume gjate ke shkruajtur zoti Dega. Pertojne njerezit te lexojne ato qe keni shkruajtur Ju.Permbajtja e shkrimit, qendron, shqetesimi juaj eshte shume i drejte.Por, duhet ti sintetizoni.

 5. Futja kot says:

  Ç’jane keta sharlatane te perdorur nga bythqiri Lulush. Si nuk ju vjen turp!

 6. Tarrasi says:

  I paskeni te trashe ata shkopijte,mos ju bejne dem.

 7. Alidemsi prej Shkoze says:

  Skeni faj ju mer lal(Halit emer maloku) ,tja bojshit Sales kte qe po boni tashi ja jau kishte fut kallomat n`byth si shishqebab ene ju kishte fut n`zgare familjarisht mer plnat e Lulit.a

 8. Prostituta atomike Sali says:

  Keta djemt kane te drejt, si ka thene Mao: peshku i madh e ha te voglin!

 9. lori2 says:

  Po na i thoni mo emrat qe te dijme kelyshet e kujt jane e cfare kane hanger….

 10. Treviso says:

  I pershendes per menyren e protestimimit , por kane gabbar vendin. Duhet te kishin shkuar tek shqupi per te peshkuar. Atje do kishin kapur jo peshq te medhenj por balena.

 11. h says:

  Me preni koken nese keta 5 lomloqe nuk jane maloke.

 12. Gentian says:

  Keta jan legena pa ftyre, dalin ne rruge vetem per nje bishte sigare!

 13. BERISHA LARGOHU says:

  Ne nje sistem demokratik 5 persona nuk mund te kerkojne largimin dhe mohimin e votes se shqiptareve pro qeverise, qeveria Rama eshte me e forte sepse shumica e shqiptareve e mbeshtesin. 5 persona jane blere per te bere marreziren e 2018.

 14. Arber Iliri says:

  Me bast qe jane maloke te peste, sic e kane filluar do shkojne per lesh. shkoni ore merni zanat te punoni se ngelet me zanat remujaxhiu.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *