Provokon prifti malazez në Shkodër: Kosova është një vend i shenjtë i Serbisë

Pakicat serbe dhe malazeze  kanë festuar Krishtlindjet në kishën e Vrakës në Shkodër.

Mesha në kishën e Vrakës u kremtua nga kleriku malazez Radomir Nikçevic.

Pas meshës, Nikçeviç deklaroi para mediave se vlerëson ligjin e miratuar nga Parlamenti shqiptar për minoritetet.

Ndërsa teksa u pyet Kosovën, Nikçevic ritheksoi qëndrimin e shtetit serb se Kosova është Serbisë.

“Kosova është një vend i shenjtë i Serbisë.

Ne kemi shume kisha tonat atje, apo manastire. Ballkani është një vend i bekuar nga Zoti të jetojmë në paqe”– tha Nikçeviç. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/17259f7d-ac54-4c06-bdae-eb0fd64b6d27-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/17259f7d-ac54-4c06-bdae-eb0fd64b6d27.jpg","attachment_id":"824027"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26692106_381593742266468_1826790320_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26692106_381593742266468_1826790320_o.jpg","attachment_id":"824026"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26753921_381593732266469_238939809_n-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26753921_381593732266469_238939809_n.jpg","attachment_id":"824024"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26692928_381593745599801_1229983999_o-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/26692928_381593745599801_1229983999_o.jpg","attachment_id":"824025"}]

44 komente në “Provokon prifti malazez në Shkodër: Kosova është një vend i shenjtë i Serbisë”

 1. ilir hoxha says:

  ik ore qime hale. ti duhesh rrahur dhe duhesh shkelur me kembe. prift halesh.

 2. Nje shqiptar ne Itali says:

  Kosova ? Me mire Serbi , se sa Turkoarabi siç eshte sot .

  1. altois says:

   O jevg qe jeton ne itali, po e di ti qe kurvat serve vdesin per turq e Arab? ?

   E di ti sa turq e Arab kane dashnore ne beograd? Disa I njoh personalisht.

   E di ti sesi politikanet serve ju lepihen si buce dhe kercejne per arabet dhe turqit.

   E pe mire ti sesi dacici I beri striptizem erodganit.

   1. Turkos says:

    Megjithate kosovaret jane turq dhe jo shqiptare

    1. pirdhuni ne qipro ! says:

     Ti grek mutivogel ndane pasaportat ! Mbi 10 milion shqiptare po levizin…Ju merruni me turqit…e keni thellle, eshte pune e juaja! Ne keni punen tone, Trojet e shqiptareve i di gjithe bota e qyteteruar, perfshire edhe majmunesiju ,por vazhdoni…ujku po ju ha ngabithet!

     1. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

      mgjs sa do ti apo te gjithe dobicat e sulltan muratit te hiqeni si ”autocthonus” perseri mbeteni turq………..

    2. mirel says:

     Pi.hi i sateme..
     Kosovaret nga dy metra nuk kane asgje te perbashket me turqit gjysem metri mbi dhe.
     Po sjandal eshte qe keta dy metroshe kane me pak ego dhe krenari sesa gjys metroshet, qe dolen dhe me te mencur dhe u bene bashke e na e moren shpirtin per 500 vjet…e po na e marrin prape.
     Pse?
     Per 5 felliqesira te pushtetit.
     Edi Ramut qelbesira shpalli minoritetet tani vijne misionaret e serbise, greqise, bullgarise e kuc e mac, te shpallin pavaresine ne tokat e shqiptareve .
     E njejta gje ndodh ne jug, ashtu sic ndodh perhere. Vijne gjithe minorikaret e dhiaret fshatare te tagjise greke dhe kerkojne Vorio Epirin. Kishim mangut dhe kete minorikaret e veriut.. Per qef te Ramiut.
     I kerkojme tradhetaret me qiri ndersa i kemi ne krye te shtetit.

    3. Veterinari says:

     Une jam Shqiptar nga Kosova, ndersa mund te te informoj se ne Kosove jane 32 mije musliman, prej te cileve Musliman me prejardhje SHQIPTARE jane afersisht 24-25 mije. Pra tjeret qe jane 2 Milion qe jetojme ne Kosove jemi SHQIPTAR……….besoj me shume se ti, sepse po te ishe veq 1% SHQIPTAR nuk do te ofendojshe ashtu siq ke ofenduar ne kete koment te gërrrrditshëm.

     Perndrysh TQQN.

     1. sunitet po bejne ''shtet''........... says:

      MYSLO/TURKO me origjine ”shqiptare” hera e pare qe e degjoj………….!!!!??
      nuk ka MYSLO/TURKO me origjine”shqiptare”pasi na duhet te pranojme si te tille edhe Erdoganin,Ahmadinejaad-in,Al Baghdad-in ,Gadaf-in apo edhe Sadam Hysein………….!

      1. Eksperti i qeshtjes says:

       Qe po tanspjegoj perse eshte Musliman memprejardhje SHQIPTARE:

       Nje njeri i cilit do komb kur konvertohet ne Musliman ai e humb kombin, sepse sipas Islamit ndalohen kombet, nenrastin tone ndalohet kombi Shaiptar, prandaj ka Musliman me prejardhje Arabe, Turke, Shqiptare, Serbe, Greke, Somaleze etjetj
       Shum arab kane perqafura islamin ose jane konvertuar ne Musliman, poashti shum Serb, Magjup, Hashkali, Qerkez….ethetj. ….jane konvertuar je Musliman.

       Edhe plot Shqiptar( ne Kosove jane afersisht 24-25 mije) qe u konvertuan ne Muskiman dhe me nuk e llogaritin behten se jane SHQIPTAR.

       KJO ESHTE SUPER E VERTETE.

     2. Romeo says:

      kosova eshte krahine turke dhe eshte 98 % muslimane pra edhe njehere per ata anadollake qe nuk e dine ….Kosovaret jane Turko-arabe qe flasin shqip dhe nuk kane asnje lidhje me Shqiperine, pra jane prapambetje Osmane.

      1. Eksperti says:

       Shqiptari nga Kosova per Romeon qenefoislamik,
       Taqifsha epiqendren e pidhit te nones islamokomunist ,….ne emre te dy milion Shqiptareve te pafe ne Kosove…,,,qe jane vetem SHQIPTAR, E jo sikur ti derrsae qenefi…..bre ta qifshin krejt puntert e Wolkvagenit…nonen e zgjebistit qenefoislamikokomunist te karit..

      2. Arjani says:

       Kosovaret jane bardhoshe 2 metra, ndersa neo greket jane produkte perdhunimi te 10 rrace te ndryshme, kryesoret mercenaret shqiptare dhe osmanet e anadollit, pa perfshire armene dhe jevgjit azie ortodokse.

       Noe greket jane jevgjit tek vetullsh, e ne qofte kosova keshtu sic thua ti, i bie qe neo greket te jene mulate, apo jo bastard putane arumune?

      3. Ilir says:

       Kosovaret jane 2 metra bardhosha por cfare ti bejme jevgjiteve neo grek qe jane rrac perzier tek vetullsh.

       Neo greket pervecse super kurva jane perzierje rracash me ne krye spermen shqiptare dhe aziatiko ortodokse.

    4. Iliri says:

     Ti padyshim je bastard putane greke si ato 80,000 kurvickat greke qe pompohen per nje sandwich ne bordellot greke.

     Neo greket jane jevgjit e europes dhe jeni sperm anadolli ne krahasim me kosovaret e gjate dhe te bardhe.

   2. I.Hoti says:

    Eshte grek m.ti ,lere ne qelbesiren e tij ..! Serbet ashtu si gjithe bota .na njohin si shqiptare vendas me mijra vite para se ata vete si barbare, por te organizuar arriten ne trojet tona… e dine se skane gje ne trojet shqiptare..manastiret aty i kane, megjithse si pushtues nuk moren leje ndertimi… Kestu eshte edhe kisha e Vrakes, e nertuar ne v.1994 …e ne dere e ka 1894!!!!!!!!!! Pse tani Shkodra eshe vend i shenjte i priftitpillitsames ,… Edhe me ata te jugut kretes, te ardhur nga Azia e aferme e dine mire ku i kemi kufijte , por vazhdojne me perrallat e tyre qe po u vjen fundi!

 3. loni says:

  Kisha nuk duhet ti fute hundet ne punet e politikes, ne te kundert ajo nuk i sherben Zotit por Djallit.

  1. beni says:

   Dikur sundonte kisha dhe vendet e shenjta ngelen te tilla?
   Esht tjeter pune qe duhen respektuar festat e toleranca e jo radikalizmi e nacionalizmit?
   Eshte budallai qe nje popull i tere temarosett pas dikujt qe zgjedh per te Mär pushtetin mes nacionalizmit

 4. Alb says:

  Ore profti malazez dihet cfare mendon por ata banoret e Vrakes c’mendojne per Kosoven.
  Apo dihet thuaj…!! Kur nje shkodran jo nga Vraka thote qe serbet jan me te mire se kosovaret imagjino se cfare mendon nje nga Vraka.

  1. I.Hoti says:

   Ku ka shkodran(shqiptare) me tru ,qe fyen krahina shqiptare ! Genjeshtra,rrena me bisht! Lidhja shqiptare e Prizrenit dega Shkoder ka qene me aktivja ne trojet shqiptare, fale patriotizmit,intelektit te shkodraneve.. Armiqt e shqiptareve duan percarje mes nesh..kjo nuk arrihet kurre !

 5. nord.al says:

  E cfare provokimi ka ketu? Kosova ka qene , eshte dhe do te jete vend i shenjte per Serbine, pavaresisht se kush e sundon.

  1. Ilir says:

   Kosova eshte toke e shenjte per kurvickat dhe prostitutat serve qe kane mbushur edhe hotelet dhe strip clubet ne shqiperi.

   Vetem ne kosove ke 10,000 prostituta serve qe mbahen me buke nga shqiptaret.

   Edhe shtet qe e lufton kosoven edhe komb qe e mbush kosoven me prostituta si mamaja jote.

   Jevgj serv nga Kazakhstani, nuk ke cfare pret.

   1. hakunamatata says:

    Duket qe urrejtja,te ka humbur gjykimin.

    1. Arjani says:

     Nuk eshte ceshtje urrejtje ketu.

     Qe servet jane magjyp nga azia qendrore kjo eshte e ditur dhe qe kurvickat serve jane te famshme dhe kane mbush kosoven , edhe ky eshte nje fakt i mirenjohur

   2. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane identiteti i Turqise ne Shqiperi , Evrope e me gjere..........'' says:

    per githe sumqiret turq qe kane xanun token kristiane…….

    https://www.youtube.com/watch?v=Fiw2Dntuh8Q

    1. pirdhuni ne qipro ! says:

     Shqiptaret nuk kane urrejtje… 75% e trojeve tona jane te pushtuara.Shikoni o te verber cfare te drejtash kane pakicat nen 2% te popullsise (sllavo-grek) ne Shqiperi …me mire se ne vendet kampion te demokracise perendimore(perjashto ata qe aksidentalisht bejne pjese-greqdhia) ! edhe ne qeverine komuniste eshte zbatuar per ta 1 e e marrin per dobesi! Hienat e Europes plake!!!!!! Ne jemi pjese e qytetrimit europian(perjashto ata qe aksidentalisht jane-greqdhia).

   3. pirdhuni ne qipro ! says:

    Shqiptaret nuk kane urrejtje… 75% e trojeve tona jane te pushtuara.Shikoni o te verber cfare te drejtash kane pakicat nen 2% te popullsise (sllavo-grek) ne Shqiperi …me mire se ne vendet kampion te demokracise perendimore(perjashto ata qe aksidentalisht bejne pjese-greqdhia) ! edhe ne qeverine komuniste eshte zbatuar per ta 1 e e marrin per dobesi! Hienat e Europes plake!!!!!!

  2. Eksperti says:

   Kosova gjithmone ka qene SHQIPTARE, ndersa vendi i shenjte per Serb, eshte Malet Karpate nga
   te cilat vende kane ardhë keto hordhi barbare.

   Perndryshe per ty nord.al………..e kam nje porosi ne gjuhen latine si vijon:

   Ta qifsha epiqendren e pidhit te nonës…….

   me nderime,

   Eksperti per termete dhe per qenefin sikur ti.

 6. Bledi says:

  Duhet shpallur person non grada ne Shqiperi. Ne kemi shtet laik, edhe asnje antar i kishes ose kulteve munde te bej politik kundra Shtetit Shqiptar ne emer te zotit apo fes qe i takon.

 7. ISHIM ME MIRE . KUR ISHIM ME KEQ says:

  Ceshte ky plehre , gjasme klerik ortodoks , qe merret thjesht me politike ?! Pse u hapen dyert banditeve te tille te mbuluar me veladon ? Cfar shteti prej kot se koti kemi neve ?! Kush do te guxonte te fliste me nje gjuhe te tille gjarperi ne Serbi , Greqi , Maqedoni , Mal te Zi , Bullgari e Rumani ?! A kemi shtet me ligje apo kemi ahur per shtazet e egra qe kemi vene ne krye ?! Njerez te tille duhen shpallur “non grata” , per te mos shkelur me , si banditet e “Agimit te Arte” , kriminele aktive te masakres se Peshkepise me rekrutet tane ne Gjirokaster , terroriste te bandave te Arkanit dhe bile vete Arkani ?!

 8. Arjani says:

  Ky jevgjit duhet shpallur non grate dhe nuk duhet lejuar te hyje me ne territor shqiptar.

  Bastard sllav I mercenareve shqiptar te Bushatllinjeve.

  Keta qelbesirat serbisht foles vetem prifterinj ortodokse nuk mund te jene.

  Kisha ortodokse eshte universale dhe I perket te gjitheve.

  Toka e jevgjiteve serve eshte ne stepat e kazakistanit.

  Nuk I plas njeriu qe Disa jevgj serve ndertuan ca kisha ne Dardani mbi rrenojat e kishave romako Lindore qe frekuentoheshin nga ortodokset gege te dardanise.

  1. mirel says:

   Non graten e ka shpallur minoritet me te drejta Edi Ramuti.
   Prandaj tani ti rruajme trapin se do kerkojne te drejtat ne Evrope, si thote Ramuti…dhe do jene molle sherri per lufte.
   Rrofte Ramuti!!

 9. 17nentori says:

  provokacija! edhe prift edhe politikan ky kodoshi!

 10. Bashkimi says:

  I madhi Gjergj Fishta shkruante keto vargje ne ” Lahuten e malcise”.
  ” por po prap me ndihme te zotit.
  Do ta bajme na shqypnin e lire.
  Prej prevezet, n’leqe t’hotit
  Prej tivarit n”manastir”.
  E pa asnje dyshim shqiperia etnike dhe natyrale do behet.
  Ky prift serb qe deri dje bente fotografi me arme ne dore mbi trupat e shqipetareve ,boshnjakeve dhe kroateve, tani e ka marre detyren e re nga FSB ja ruse dhe BIA serbe per nxitje te urrejtjes dhe prishje te rendit dhe kushtetutes se republikes se shqiperise . Ne cdo shtet normal ky fashist duhej te shpallej persona non grata dhe te perxihej me
  ceremoni. Ndersa persa i perket Kosoves , le ta provojne ky the soji I tije dhe ta shohin si do tju dale.

  1. Leon says:

   Ke shume te drejte Por e Ka shkruajtur At GJERGJ FISHTA !!!!! e Jo esat toptani apo haxhi qamili apo I ziu Shqipfolesi I sotem Mavraj
   GJERGJ FISHTA eshte Shqipetar 1000%
   Te tjeret erdhen dhe na ngelen si kancer !!!

 11. beni says:

  Dikur sundonte kisha dhe vendet e shenjta ngelen te tilla?
  Esht tjeter pune qe duhen respektuar festat e toleranca e jo radikalizmi e nacionalizmit?
  Eshte budallai qe nje popull i tere temarosett pas dikujt qe zgjedh per te Mär pushtetin mes nacionalizmit

 12. Bellkameni says:

  Ky trap ka te drejte, perderisa Ulqini, Tivari, Hoti, Gruda, Plava, Gucia, Tuzi dhe Malesia e tij, iu dhane Malit te Zi nga fuqite e medha me ne krye Rusine.
  Sa per dijeni, banoret e Vrakes Jane shperngulur aty per shkak hasmerie.
  Ky trap gjen fushe me lule ndaj leshon mufka te tilla.

  1. mirel says:

   O shqiptar, kush eshte trapi ketu, ai qe fiton apo ai qe humbet?
   Ti ketu permende te gjitha tokat qe kane humbur shqiptaret.
   Fjala Atdhe per shqiptaret nuk ka vlere.
   Fjala bythelepires eshte me e vlefshmja.
   Ne i shohim politikanet te shesin Shqiperine. Dhe shajme ata qe blejne.

 13. tt says:

  Kush i lejon keta zhulsa te futen ne kete toke ky qelbet si qen i ngordhur km larg kush shkon ne Meshen e ketij zhulci a i kane trute ne rregull kta njerez qe me quhen edhe “malazeze”

 14. Koba says:

  Po dije o Marroc se Serbia eshte “ILIRIA” e dikurshme.Deri ne shekullin e VI te nuk ka patur kembe Shkjau.

 15. zani partizani says:

  Kosova dhe kosovaret nga tjeter gje e kane te keqen. Nuk e kane nga serbi, por nga vetja. Ashtu sic ne shqiptaret themi se kemi te drejte per territoret shqiptare ne Greqi, Maqedoni e Serbi, edhe serbi apo malazezi ka te drejte te shprehet per ate qe ai mendon se eshte e drejte se Kosova eshte Serbi. Shqiperine/Kosoven nuk e kane prishur te huajt por shqiptaret/kosovaret.

 16. Lani says:

  Perse duhet te shkojne e ta pyesin?! Apo eshte ndonje njeri i shquar per ndonje gje? Apo futja pordhes?

 17. Gjon Leka says:

  Këtij gjoja – prifti, i duhet treguar vendi. Të mos pranohet më. Të shpallet i padëshiruat. Ç’i duhet politika atij. Vjen e na provokon në shtëpinë tonë. Edi Rama e hapi kutinë e Pandorës. Tani, t’i dali zot.

 18. DRENICA E KUQE says:

  A po e shihni more vllazni, qysh behet Nikçi – Nikçeviç dhe behet me i zi se shkiet!…
  Medet moj toke shqiptare, çfare vjetash po pjell prore!

  DRENICA E KUQE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *