Edi Paloka tregon objektivin e protestave masive: Nuk duam të heqim Ramën dhe të vemë Bashën, por…

Edi Paloka thotë se të gjitha forcat opozitare janë bërë kundër kryeministrit Edi Rama dhe se protestat e ardhshme kanë për qëllim largimin e qeverisë.

Ai deklaron në News 24 se PD nuk ka si synim që të heqi Ramën dhe të sjelli Bashën në pushtet dhe se këtë përpjekje selia blu po e bën vetëm për mirëqenien e shqiptarëve.

Nënkryetari i PD-së parashikon se në ditët në vijim Fronti i Bashkuar Opozitar do të forcohet pasi sipas tij do t’i bashkohen edhe partitë e tjera.

Paloka shprehet se LSI ka një ngërç pasi ka qenë forcë qeverisëse gjatë tetë viteve të fundit por sipas tij kjo forcë politike ka reflektuar.

Protesta do zhvillohet pas datës 20, me shumë gjasë data 27 janar.

Të gjithë aktet e fundit kanë thelluar krizën në vend, dhe vendosmërinë e opozitës për një qëllim politik, largimin e Edi Ramës.

Opozita e bashkuar sot, dhe parti që do afrohen shumë shpejt, parti të tjera jo të parëndësishme, do bashkohen për largimin e tij. Ky s’mund të qëndrojë më kryeministër i Shqipërisë,” tha Paloka.
(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Edi Paloka tregon objektivin e protestave masive: Nuk duam të heqim Ramën dhe të vemë Bashën, por…”

 1. korçari says:

  Dhe le te mblidhen dhe shume Paloqe dhe si perfundim do te dale nje Paloqe e madhe por gjithmone do te jete paloqe

  1. Kujtimi says:

   KY GOMAR I TERI
   KUSH TE BESON TY MOR LEGEN
   O Dell

 2. nje qytetar says:

  O Pyke, vetem me vote mund ta largosh,nuk mesuat asnjehere nga demokracia ju kafshet e PD-se.Harruat 8 vjet pislliqe qe keni bere o pallosh dhe vetem vota ju largovi.HARROJENI TA RREZONI me dhune qeverine o kafshe.Doni rremuja qe te shpetoni bythen por nuk do tja arrini kurre.Erdhi dita e gjykimit mos u merzitni. HORRA.

  1. 27vjete qe presim. says:

   Me kenaqe.Ke shkruajtur tamam te verteten.

 3. Miri says:

  O paloq, kryeminister duhet te jesh ti dhe vetem ti.

 4. Tarrasi says:

  Po si mund ta largoni ju nje kryeminister,kur ju nuk e dini se ku jeni vete,po me ke do ta largoni,kush merret me me ju,juve nuk ju vine mbrapa robt e shpise,jo me popull,per momentin e zeme se e rrezuat me dhune,gje te cilen ju e keni provuar dhe keni ikur si te dhjere dhe e provuat duke vrare liderin e demokracise,sic e quani ju sot,po te nesermen cfare do beni,a e dini qe ska pikamer qe ju del per zot,ju jeni te mbaru,po keni filluar ne kor te bertisni nga frika se ju erdhi dita e gjykimit,populli do ju flaki si kerma,kurse ligji do ju rjepi te gjithe gjene e vjedhur dhe do ju jape denimin qe meritoni,kini durim dhe mos ja shtoni zullumin vetes.

 5. XY says:

  O me Loke – loqe – dhe Pa – maloke !!!! Nuk e keni me Edin problemin o loqe dhe thuthuq , por me popullin , o koqe.Shko dhe pyet Zaloshnjen se si del votimi sot ne se votohet per Tiranen.Per PS do te votonin sot 170 000 , kurse per opoziten e hallakatur votojne 130 mije vete.Diferenca eshte 40 mije vota , o Me Loqe dhe Pa Maloke !!!!

 6. Albania says:

  Kryeminithter i Thiperise ethte Edi Rama e jo Lul Batha…kupton thqip ti palloth grothe???😜😜😜😜

 7. Patriroti SHBA says:

  Ore paloqe, po para kater vjetesh ishit ju ne pushtet me LSHL, apo ke haruar qe e cuat vendin ton ne grmin, ekonomike, ne shtet rumpall, qe se merte vesh qeni te zon.
  Tani qe kjo qevri ka ndermar nje ser rreformash te rendesishme dhe kudo po duket dora e shtetit, ju lakenj, mashtrus dhe hileqar, kerkoni te mashtroni shqiptaret, se dote beni vezen e kuqe.
  Turpi u mbulofte dhe mjer kush u beson juve dhe simotres tuaj LSHL, qe shkon hu me hu, vetem per te perfituar e per tu pasuruar me kariken e pushtetit.
  Ti palok, shiko e degjo cthot portali PAMFLET, cdo dit ne ju tub , se sa pasuri kan keta qe pergjerohen per popullin dhe ne anan tjeter i rjepin lekuren. Perse duhet tu besojn shqiptaret juve. Vetem se doni te merni pushtet. Mjer kush u beson.

 8. Sa na lumturove more thuthuq.
  Po ngrihemi per mireqenien e shqiptareve ,jo per te ven lululushin ne vend te rames.
  Po ate pasurin e vjedhur ne keto 27 vjet do na e ktheni,po sypeshkaqenin do e ktheni nga pushimet,po vilat qe ja keni kaluar edhe bllokmeneve do ja jepni te pa streheve,po pronat qe ja rrembyet isheve,po detin e sa e sa zullume keni bere….

 9. Linoi says:

  NUK KENI KËLLQE JU A DERËZINJ!👎👎👎👎

 10. Wosi says:

  Hej Paloke, pse me MUNA-çizmen , do mposhtni
  të majtën ju?
  Po ja fut pordhëd , or ti!!😹😹

 11. Fatosi-kosove says:

  E po erdhi koha kur kriminelet skane turp sepse friken e kishin burgosur ne zyrat e llalles dhe ishin te sigurt ne krimet qe banin,tash kur llalla i la si peshkun ne zall,qohen lloj lloj sakati dhe kercenon shqiperine sikur ata qe kane votuar kunder tyre jane kafshe e vetem kta kriminel sakata jane nejrz dhe vetem kta dhe republika e lazaratit kane votuar drejte,kurse gjithe shqiptaret,Europa dhe amerika jane blere me leket e droges thote sakat paloka e kriminelet e PD-s dhe kryekarmadhi Monika,merreni me mend nje vrases si paloka e duaka shqiperine me shume se vetveten ata,nje gje do doja ta kuptoj a i di kto gjera vet sakat paloka apo ia ka msuar fazlliqi?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *