Basha mbledh grupin e PD-së, zbulohet data dhe vendi ku do të nisë protesta

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha zhvilloi sot një takim në selinë blu me grupin e tij parlamentar për të vedosur datë e protestave të paralajmëruar nga PD

Burime nga brenda mbledhjen bëjnë me dije për TemA se protesta do të zhvillohet më datën 27 janar, para godinës së Kryeministrisë dhe do të nisë në orën 12:00.

Ky vendim vjen një ditë pas takimit të Bashës me aleatët si dhe pas takimit me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Vendimin për të zhvilluar protesta masive nga ana e opozitës u ndërmor më datë 18 dhjetor kur në Parlametin e Shqipërsië u zgjodh Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim e kundërshtojnë këtë vendim me agumentin se në emërimin e saj ka shkellje të Kushtetutës.

Por nga ana tjetër emërimi i Arta Markut është mbështetur nga ambasadat në vendin tonë konkretisht nga ambasada e SHBA dhe ajo e BE-së.

Protesta e opozitës vjen në një kohë kur ambasadori amerikan Donald Lu paralajmëroi se këtë muaj do të këtë arrestime të “peshqëve të mëdhenj”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “Basha mbledh grupin e PD-së, zbulohet data dhe vendi ku do të nisë protesta”

 1. NjeQytetarOptimist says:

  Ta kishe bere ne 21 Janar dhe te uleshe te pllaka ku rane per vdekje njerzit me duar ne xhepa nga plumbat real te kallashnikoveve te gardes kur ti ishe Minister I Mbrojtjes. Batardi.. Lemeri.. Kafsheri.. Jete njerzish se Edi Rama do me vjedhi kolltukun. Vrate demokracine, i futet popullit bakallen per te protestuar paqesisht ose me dhune. E bete postin kryeministror si mbret. Gezojeni tani faren qe mbollet. Dhe kjo fare eshte kocke e forte ta kuptoni.. Xha Sali vrasesi kujtonte se ishte mbret pas saj dhe publikisht pranoi refuzimin e prokurorise se pergjithshme. Ketu fillon vepra penale..

 2. drejtesia po vjen says:

  I mori terbimi kriminelet dhe hajdutet. Terbimi paskej zene dhe Ilir Meten qe deklaron se s’ka zote ta çoje ate para drejtesise! Dmth e ndien dhe ka bere per te qene klient i drejtesise se ndryshe do thoshte qe ç’pune kam une me drejtesi, por dhe çizmja aty ka frymezimin tek “presidenti” hajduteve e maskarenjeve.

 3. says:

  Protesta ështē e jashtligjshme.Do merren masa për anulimin e grumbullimeve të dembelëve të urritur.

 4. Kujtimi says:

  Bahaha nje LLAPAQEN GOMAR I TERI
  Adoleshent

 5. perpelitjet e fundit says:

  Ky ben namin bashke me 40 hajdute.
  Dije pozite iligjitime sot opposite pa popull.
  Rrofte Arben Ristani se ndryshe te hani mun.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *