E ka privatizuar?! Pas shkarkimit, Dritan Gina nuk ia liron zyrën kryeprokurorit të i ri në Elbasan Ardian Nezha

Me sa duket Dritan Gina, kreu i komanduar i prokurorise se Elbasanit, burri i Rovena Gashi e mendon te privatizuar godinen dhe vete organin e akuzes se qytetit kryesor te Shqiperise.

Pasi eshte ngujuar ne godinen e prokurorise Elbasan dhe nuk mendon te dale andej, ndonese organet ligjzbatuese duhet te nderhyjjne dhe ta dergojne ne shtepi.

Drejtuesi i ri i Prokurorisë së Elbasanit, Ardian Nezha i caktuar nga Arta Marku pas shkarkimit të bashkëshortit të Rovena Gashit, ka mbërritur sot në organin e akuzës i shoqëruar nga prokurori Kosta Beluri.

Thuhet se ai ka qendruar disa minura ne ambientet e Prokurorise, ku ka pasur disa takime dhe eshte larguar.

Sakaq, mësohet se i atij është mbyllur dera e mbledhjeve në Prokurori. Gina, i shkarkuar, mblodhi stafin pak minuta para prezantimit të Nezhës, dhe ka bere te qarte se nuk do e leshoje zyren, raporton Report Tv.

Dritan Gina tha sot ne nje konference per mediat se nuk do ta pranonte shkarkimin dhe nuk ikte nga detyra.

Ai e cilesoi levizjen e kryeprokurores Arta Marku te paligjshme dhe te motivuar politikisht.

“Pas kundërvëniesh publike është gjetur mënyra më e mirë në lëvizjen e radhës, ky është sinjal për prokurorët që kushdo që i sulmon mund ta pësojë me vendin e punës.

Prokurorja e përgjithshme e përkohshme ka vendosur të largohem pa asnjë tagër me bazë ligjore, vendimmarrja nuk bazohet në asnjë analizë pune dhe problematike, nuk ka kërkuar asnjë analizë dhe asnjë mbledhje për të parë problematikat e prokurorisë shqiptare sepse kjo nuk i intereson aspak”- tha ai.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “E ka privatizuar?! Pas shkarkimit, Dritan Gina nuk ia liron zyrën kryeprokurorit të i ri në Elbasan Ardian Nezha”

 1. Ollga Toronto says:

  Ja pra keta jan berishistet dhe llalistet qe kan kapur sistemin e drejtesise,ne nje ane protesta,ne anen tjeter mbajtjen e zyrave me force.

 2. lavdosh says:

  Kjo tregon se sa poshte kishte rene sistemi i ngritur nga Berisha/Meta. Njerez qe marrin nje pozicion me tapi dhe e vjelin sikur ta kene lopen e tyre. Turp. Te largohen sa me shpejt dhe nqs refuzojne ka dhe ndekje penale. I sherbejne me zell qellimeve politike te PD/LSI gjer ne diten e fundit. Shih kur te lehin PD/LSI per spastrime ne Prokurori

 3. cun Tirone says:

  Drita Gina = k . r ose me mire bile i vogel. Se per k . r duhet respekt

  Nuke paska kuptu akoma qe qeveria e kap leprin me qerre. Hajde budall qe na kane drejtu dhe gjyku.

 4. BUTRINTI says:

  MJERANI . KAPET ME THONJE TAVOLINAVE E KARRIKEVE . ESHTE E KOT , DO PERGJIGJENI PER CKA KENI BERE . SKA FORCE QE TJU NDIHMOJ . JEPI Z, PROKURORE PASTROJE DREJTESINE , LUFTO PER PAMVARSIN E SAJ.

 5. Tr says:

  LEJI LLAFET ZBATO URDHERAT .

Lini një Përgjigje te cun Tirone Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *