FOTOT: Njihuni me armatimet “Hi-Tech” të Izraelit, “tmerrojnë” çdo ushtri në botë

Izraeli është një superfuqi e teknologjisë së lartë dhe një nga eksportuesit kryesorë të armëve në botë me rreth 6.5 miliardë dollarë në shitjet vjetore të armëve.

Prej vitit 1985 Izraeli është eksportuesi më i madh në botë i dronëve të ndjekur nga SHBA.

Klientët e saj janë kudo: Rusia, Koreja e Jugut, Australia, Franca, Gjermania dhe Brazili.

Gjithashtu Izraeli zotorën edhe armë nga “fjala e fundit” e teknologjisë.

Në fotot e mëposhtme do të shikoni nga droni, tanku sekret deri tek sistemet anti raketore.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Robotet-kontrollues-te-kufirit-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Robotet-kontrollues-te-kufirit.jpg","attachment_id":"825201"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Misioni-anti-raketor-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Misioni-anti-raketor.jpg","attachment_id":"825200"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Mini-spiun-satelitor-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Mini-spiun-satelitor.jpg","attachment_id":"825199"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Dront-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Dront.jpg","attachment_id":"825198"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Tanku-Sekret-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Tanku-Sekret.jpg","attachment_id":"825197"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Avionet-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Avionet.jpg","attachment_id":"825196"}]

2 komente në “FOTOT: Njihuni me armatimet “Hi-Tech” të Izraelit, “tmerrojnë” çdo ushtri në botë”

  1. Endri says:

    Ti qi nonen, ne akoma nuk dim me dhi.

  2. Andi says:

    Kalaja e Beratit po terheq shume turiste thoni ju,po duhet te trajtoni dhe problemin e mirembajtjes.Kemi shkuar famljarisht ne fillim janari,per ta vizituar kalane duhej te paguaje.Nderkohe ne mjediset e kalase shihje kosha plot e perplot me plehra.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *