Protestat, Kryemadhi i përgjigjet aleatëve të Bashës: Qetësohuni, ne nuk futemi në listën e PD, qëllimi është rrëzimi i Ramës

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi deklaroi se protestat do të vijojnë deri në rrëzimin e kryeministrit Rama.

Duke folur në Neës 24 për protestën e opozitës, Kryemadhi iu përgjigj edhe aleatëve të PD-së, të cilët dy ditë më parë i shprehën shqetësimet e tyre Lulzim Bashës për faktorizim e LSI.

Kryetarja e LSI tha se aleatët e djathtë duhet të qetësohen, pasi LSI-ja ka kandidatët e saj dhe nuk do që të fusë emra në listën e PD-së.

“LSI ka peshën e vet ne elektorat. Fronti opozitar ka nevojë për çdo grimë opozitare. Ne duam bashkimin e çdo opozitari për të rrëzuar këtë qeveri.

Ne nuk duam vende në listat e deputetëve të PD dhe as nuk duam të ndajmë thelat e një qeverie imagjinare.

Sot Shqipërisë po i rrezikohet demokracia. Dhe që të ketë demokrati, duhet të ketë opozitë të fortë.

Qëllimi i vetëm është rrëzimi i Edi Ramës. Ky është problemi i madh i shqiptarëve.

Më datën 27 në orën 12:00 ne jemi në shesh. Koha e Edi Ramës mbaroi, dhe nuk ka për t’u kthyer më, pasi ka shpërngulur shqiptarët, ka shkatërruar familjet shqiptare, ka shkatërruar ekonominë, ka larguar investitorët.

 Do të ngrihen të gjithë ata shqiptarë që janë kundër gjobave, kundër korrupsionit, kundër dhunës. Këtu problemi është Edi Rama, dhe largimi i tij.

Ky është qëndrimi ynë, dhe bashkëbisedimi që kemi me Bashën është për këtë. Ne kemi votat tona dhe elektoratin tonë, dhe PD nga ana tjetër ka hyrë bashkë me partitë e tjera”, tha kryetarja e LSI. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “Protestat, Kryemadhi i përgjigjet aleatëve të Bashës: Qetësohuni, ne nuk futemi në listën e PD, qëllimi është rrëzimi i Ramës”

 1. let’boj gojore posht e nalt kjo rropsia e shekullit ,
  Ramos duhet me ja rrujt njiher ,
  me par se me ja gelltit bolet dhe e kercenu ,se po e len pa ato !

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Koment shume i thelle dhe me permbajtje te larte patriotike.

   1. harillaqi says:

    Ti moj Monika shaleshqyer,t’i pishe shurren Edi Rames,se nuk e rrezon dot.Do beshe mire,t’i çoshe nje gote edhe Ilirit tend t’a pije ne vend te birres.Edi Ramen nuk e vure ti ne krye te qeverise,por njemiljon shqipetar.Nqs ti je kundra njemiljon shqipetareve,ateher ti je pa tru ne koke,je nje sharabajke e asgje tjeter.Edi Rama do ti beje keto kater vjete kokerr me kokerr,se do çoi vullnetin e popullit qe e ka votuar.Nuk na pullcet shume bytha neve se nuk e do ti Ramen.Pushteti fitohet me votrn e popullit,o injorante.

    1. Plaku Xhuxhumaku says:

     Ti o Harillaq qenke patriot edhe me i madh se ky debili me siper.

  2. Vlonjati 12 says:

   Si thote kjo “politikania e madhe ” se rrezimi i Rames problem i madh i shqiptareve. I cileve shqiptare, atyre qe vijne verdall pas
   LSI-se apo i atyre qe i dhene Rames voten para 6-muajsh ? Shume i ka hyre vetja ne qejf kesaj palo politikanes.
   Kjo , Lulushi & CO shkojne pas Rames si puna e dheipres qe shkon pas dashit se pret t’i bien koqet.

 2. Adi says:

  A ka shtet ne Shqiperi.
  Si guxon nje rtugace te thote do permbys qeverine qe ka votusr populli.
  Ajo bene thirrje per lufte civile te pergjakeshme ,se pas saj qendron hajduti i floririt Ilir Tomorrica qe e ka trashur qafen me dhrahmi greke.
  Prokurorja e petgjitheshme duhet ta arrestoj ne vend kete harbute rrugesh.

 3. Taras Bulba says:

  O sharabajg Rama rezohet vetem me vote aty ne cader rrini deri ne zgjedhjet e 2021 dhe mos e hiqni se do ju duhet edhe ne 2025 edhe mbas kesaj nuk i dihet se kur do e hiqni cadren

 4. Daniel says:

  Ka te drejte, qellimi eshte jo bashkohemi me ju,por te shpetojme nga vetingu. Jo kaq te trashe, zoteri Mediu apo Shehu. Ju jeni politikam , e jo idiotet qe do vine per ne ne protesta.

 5. Skrapalliu says:

  Prit Moni ti bjen hallatet dashit!

 6. tir says:

  Lufto te heqesh presidentin se u kap me blook 7%, apo te lidh dicka me kete emer?! Mjere ato femra qe te ndjekin nga pas ty moj turi sililon, do u prishesh familjet me moralin e virtytet e tua. Hajdute!

 7. Bostonian says:

  Hapeni cadren prape edhe paguani ate taks se I duhen ca leke Velias me kete fillim viti.

 8. pro says:

  …midis iluzionit dhe realitetit qendron djalli..{e lexova diku}.. me duket se realiteti dhe mashtrimi jane bere njish edhe ketu tek ne..shpresoj te hapat qe po hidhen dhe ,qe aktualisht sjellin normalitet jane te avashta…a duhen shpejtuar ..kete duhet ta degjoj nga opozita,..mirepo opozita eshte zene kaps ..dhe duhet nje suposto juridike qe te qelbet dynjaja…nuk eshte e drejte qe politikanet krijojne ngerçe,sa here ju preket interesi..a jane te gjithe ne tepsi ,apo e kane kthyer tepsine ne daulle..s’po kuptojme gje…do dalim ne demostrate?..per ç’fare?..per ke duhet te sakrifikohemi?..a jane lideret udheheqes te paster?{e shume e shume pyetje te tjera}…

 9. Koba says:

  More po cfare po behet me Procedimin e kesaj Baxhelle?.A ka Ligje apo nuk ka???.Zbatoni Ligjin dhe sa ma pare Vetingun dhe te shohim si do te njomet ne Poture Mona Baxhella!!!!

 10. Lida says:

  Nuk e kuptoj perse nuk e arrestojne kete rrugace.K/ prokurorja duhet te prese urdher arrestin per kete ndyresire.Ne cilin shtet demokratik behet thirje publikisht per permbysje me force te qeverise ?

 11. says:

  Origjina e mbiemrit të Kryemadhit është se koka e penisit ka qënë skandalisht e madhe

 12. Futja kot says:

  Kjo eshte bere si putanat e rrugeve qe na e nxjerr ate surratin prej burri pothuaj çdo dite neper TV. Si nuk e kupton kjo baxhelle qe eshte aq e urryer sa na vjen per te vjelle kur e shohim. Femer e ndyre e pa.moral nje palaço e vertete. Eshte e pa imagjinueshme te mbeshtetesh kete hajdute e familje hajdutesh qe duhet ti shohim sa me pare prapa hekurave.

 13. Dritan Prifti says:

  KRYEHAJDUTET CIRREN KAPENI HAJDUTIN !

  – Haka te i Zoti …. ju ne burg !

  Gjeni avokate teper te mire! As kryeavokatin me i mire ne Bote nuk u Shpetim nga burgu as Sali Berishen, as Like Floririn as Lulezim Bashen, as ty o pantera e murrme o monster injorante dhe arrogante e pafytyre, o kuceder e pangime .
  Je ne nje ze me kryehajdutin tende qe na ben edhe trimin e cartur qe nuk ka bir Nene qe … deklarate tipike paniku e lemerie qe I ka shkuar deri ne palcen e trurit…
  Thirrjet e tij me kujtojne pamjet e filmit Beni ecen vet ku ai kenfon … Partizani ne lufte po shkonte … “ nga tmerri I drureve fantazmat dhe zogjve te nates perbindesha !
  Kini te drejte te dy !
  Jeni te kapur ne flagrance me ze e figure duke vjedhur me blloqe ne dore nje faqe e te cilit shkonte deri ne 700 mije euro…
  Po vjen koha qe hala te shkoje tek i zoti e ju te shkoni ne burg !

 14. kol says:

  Nuk kemi nevojë as për LSI në,as për Kaçin e Zi.
  Kemi çunat dhe gocat tona.
  LSI-ja,është një TUMOR I KEQ,që vdes çdo trup ku ngjitet.👎👎👎😝😝😝. POSHTË LSIA!

 15. Salkaro says:

  Ti rruani trap in Rames. …..monika levinski me bajgat e shqipes

 16. Boston says:

  Kjo palo politikane nuk njeh demokraci, nuk njeh voten e shumices por kerkon te mare pushtetin me force duke folur brockulla. Po le ta provoje sa i vlen lekura kur te perballet me ligjin apo me shumicen qe ka votuar kete qeveri. Filmoheni ne cdo levizje se ajo del nga kontrolli shume shpejt, pasi po mundohet se bashku me Salen te mbrojne dicka qe eshte e paligjme…..kushedi cfare ka bere……..Reforma ne Drejtesi e drejtuar nga USA & BE do ti fundose keta sharlatane.

 17. Noli says:

  LESHELIA E SUMËS😤💰💰💰💰

 18. loni says:

  QE TE RREZONI RAMEN , KJO ESHTE NJE E DREJTA JUAJ , POR ME CIZME , ME BOJEN E KUQE GJASME ISHTE PLAGOSUR , ME FJALORIN E ULET QE EDHE NJE RRUGACEJE NUK I PERSHTATET ,ETJ ETJ , KONFLIKTE INTERESI MES JUVE SHOKE TE OPOZITES , ME ETJE PER PUSHTET ,ASNJE NE BOTE NUK U MBESHTET…….
  PARA SE TE MERRNI PUSHTETIN KENI SHUME LLOGARIRA PER TE DHENE , SHUME LEK PER TE SHLYER , SHUME PALLATE , VILA , DHE TOKA PER TE DOREZUAR DHE SHUME VITE BURG PER TE BERE……
  MOS KUJTONI SE ME DEKLARIMET QE KENI BERE NEPER TELEVIZIONE , ME SHUME ARTIKUJ QE PAGUANI KAZANIN MEDIATIK PER TU BERE ELOZHE,KUJTONI SE DO TIA HIDHNI PAQ ……
  PERENDI DHE ZOT KA , MOS THONI SE NUK KA , AI U KA FILMUAR GJITHE ZULLUMET TUAJA……..
  BURGUN E SHKODRES BETE MIRE QE E NDERTUAT , DO JU HYJE NE PUNE………
  RAMA UA KA DEKLARUAR , HAJDE FIRMOSNI REFORMEN NE DREJTESI DHE LE TE HETOHEMI DHE GJYKOHEMI TE GJITHE…..

 19. Albana says:

  Shqiptaret e ndershem dhe patriote te distanconhen nga organizimet e protestave sepse nuk i sherben interesave te kombit. Dhe kjo jo per te mbrojtur Ramen, por per te mos krijuar turbullima per ekzutimin e vetingut. Kush ka thyer ligjin le te pergjigjet para ligjit, kushdo qofte, te gjithe te barabarte para ligjit. Keto nuk ngrihen ne protesta per te hequr Ramen, kjo eshte genjeshter dhe jystifikim sepse keto jane pjese e ketij sistemi te felliqur qe nuk kane pyetur asnjehere per interesat kombetare dhe te shqiptareve. Ketyre thjesht i ka hyre frika nga qe do perballen me ligjin per pasurite e paligjeshme qe kane vene.
  Shqitare distancohuni nga keto qe me arrogancen e tyre cfare nuk kane bere kunder vendit dhe shqiptareve. Eshte koha per ligj dhe rregull.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *