REPLIKAT: “Vazhdo vidh sa më shumë të keqen vëllai”…. Rama: O ujk shko në shkollë se…

Kryeministri Edi Rama ka vazhduar traditën e tij të replikave me ndjekësit e tij në faqen e facebook-ut.

Replikat më të fundit me qytetarët Rama i ka bërë tek lidhja live në facebook me një grup prindërish, mësuesish dhe nxënësish.

Kishte nga ata që mbështeshinin kryeministrin për reformat e ndërmarra nga qeveria, por nuk munguan edhe kritikat ndaj tij.

Një nga komentuesit i shkruan Ramës, ….”vazhdo vidh sa më shumë të keqen vllai së më atë popull dele që keni jeni në rregull fare”.

Por Rama nuk e la pa i kthyer përgjigje. Ja si i “përvishet” kryeministri.

REPLIKAT

Komentuesi: Vazhdo vidh sa me shume te keqen vllai se me ate popull dele qe keni jeni ne rregull fare

Edi Rama: O ujk shko ne shkolle atje ku je se me kete nivel zhvillimi as nje kazem ne dore nuk do te ta japin kur te rritesh edhe pak e te mos kesh me babin e mamin qe te japin leket per te blere edhe xhel per mjekrren🙀

Komentuesi: iliri meta dhe saliu e ti o edi jeni qe spo beni pershqiptaret.por vetem per vete e per gjanin enver. po beni zmr.uffffff si ulodhem me juve

Edi Rama: Suela Kaja ligjet dhe rregullat e kane bere Austrine dhe boten e zhvilluar ate qe eshte, ndersa sa per burgun e gjagji Enferrit ti as nuk e ke idene fare se cfare flet e kjo s’ka lidhje me faktin qe jeton ne Austri, po me moszhvillimin qe vjen nga mosshkrimi e moskendimi… Te uroj zhvillim e mbaresi!

Komentuesi: Po mir po kto kalamajt si I lindin kto grat????se edhe me shiring me ba e me I pas lind,duhet ti kishin dy copa ne tavolin,,,,,,,, duhet ti kishit dhe disa meshkuj (burra) se nuk flitet per bashkqeverisie veq me gra po ok zgjedhja juaj

Edi Rama: Po si t’ia bejme ti Zamir qe keto grate e kane bere projekt-propozimin konkret per te cilin folem apo t’u thoshim nuk ju’a pranojme meqe burrat nuk kane pasur kohe te merren me kete pune!?! Hajde mendje hajde te marrsha te keqen e mendjes😂

Komentuesi: Problemi eshte se cfare na zgjidhni pro lemin me kete rtal

Edi Rama: Problemi eshte se po nuk e degjove se per cfare flitet nuk e kupton as cfare zgjidhet! Keshtu qe ndiqe deri ne fund ate qe flitet dhe pastaj nuk do kesh nevoje te pyesesh cfare u zgjidh😊 (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/rama-debat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/rama-debat.jpg","attachment_id":"825624"}]

5 komente në “REPLIKAT: “Vazhdo vidh sa më shumë të keqen vëllai”…. Rama: O ujk shko në shkollë se…”

 1. ts says:

  O Edi Rama ” qka” po don e meresh me kta kosovaret qe spo jan te zot ti japin dum hales se vet e fusin hundet ne Shqiperi !Menja e tyre ke” gjagji ” Saliu e ska zot tju hap sy e veshet ! Derra ,me gjith se svejn mish derri ne goj ! Mos humb koh me ta, e as mos u mer me ta, se jan si pun e ktyre PD istave dhe lesh e lisave tan ,shkojn s si miz e mutit atje ku vjen era ma keq…

  1. Marion says:

   Ku po i sheh kosovaret ketu o shpirti i trazuar?

 2. Neutrino says:

  Zoti Kryeminister! Ka ardhur koha të mendohet seriozisht për gjuhën shqipe. Po bastardohet me hapa galopante. E kuptoj që pothuajse 80% e komentueseve që Ju begenisni tu përgjigjeni në FB, kanë lindur në kohën e xhaxhi Saliut dhe dëftesat jua ka dhënë drejtoresha e PD-së. Ata e kanë humbur fatin të flasin dhe shkruajnë shqip. Por të paktën mendo pak për ata që janë ende një bankat e shkollës fillore që ta mësojnë atë që na mban ende gjallë si komb. Se vlera të tjera nuk kemi. Sa për ata që janë jashtë si kjo qyrrsja nga Österreich, mos ja mer për të keq. Kaq di e shkreta. Duhet ta falenderojmë që ka marrë mundimin të shkruaj në shqip

 3. j says:

  Sherre bajate mes injorantesh.

 4. harillaqi says:

  Zoti Kryeminister! Pse mereni kot me keta injorant.Ata nuk din te shkruajne,pa le pataj te gjykojne se si duhet.Atyre ua ka pjerdhur mendjen Saliu me Bashen,qe po therrasin si kope dhish ne proteste.Ata si kafshe qe jane,do shkojne ne proteste,por nuk din perse po shkojne.Bobo na mbyten budallenjet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *