Breshëri plumbash drejt të miturës në Divjakë, flet agresori: Nuk pranoi të lidhemi

Një ngjarje e rëndë ka shokuar opinionin publik ku një 22-vjeçar ka tentuar të vrasë bashkëfshataren e tij të mitur.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Babunja të Divjakës ku i riu ka hasur në refuzimin e 14 vjeçares për t’u lidhur me të.

Fill pasi ka marrë përgjigjen negative, shtetasi Bajram Krasniqi ka marrë armën dhe ka qëlluar në drejtim të vajzës.

Policia ka vënë në pranga në kohë rekord agresorin i cili ka sqaruar edhe ngjarjen.

Fatmirësisht e mitura nuk ka pësuar dëmtime ndërsa në vendin e ngjarjes u gjetën 3 gëzhoja armë automatik.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Vrasje në rrethana të tjera cilësuese” e mbetur në tentativë dhe “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak”.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Breshëri plumbash drejt të miturës në Divjakë, flet agresori: Nuk pranoi të lidhemi”

 1. Aleksander says:

  Nccncncncncncn,pupupupupu ç’behet !!! Vajza e shkrete, familja…qendrojini afer o qeveri, o shtet ,me te gjitha mjetet e menyrat ! Jemi ne 2018,duam te hyjme ne BE…perpara duhet te behemi NJEREZ …ne djall BE-ja nese nuk i zhdukim keto shfaqje e keto nivele MIZERABEL te primitivizmit shpellar mesjetar.

 2. Shkelqimi says:

  Krasniqi …. rraca me e qelbur ,kriminele ne gen , jane me origjine kosovare dhe njihen si njerezit me te poshter dhe te pa bese !!!! Krasniqi sot mbahen si shqiptare por ne fakt jane serb te shqiptarizuar shume kohe me pare .

 3. Pylli says:

  Kafshe, egersire.

  Divjaka (serbisht) = Egersire (shqip)

 4. €piriiiiii says:

  Ooo Koqevar Dru me Pre, nuk Fitohet Respekti Dashuria Zemra e askujt me dhune, me pushke ne krah. Oooo Koqevar qe mbetet Dru me Pre edhe pse kini 100vjet bashkjetes me Myzeqaret, meso rregullat e jeteses nga Myzeqaret, behu njeri o Koqevar.

 5. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

  nuk ka sesi te ndodh ndryshe ne nje bourdhelo islamikesh,allah uakbar…………..

 6. salem says:

  Rrraca me e qelbur kosovaresh eshte pikerisht ne Babunje.

 7. enter"" says:

  Futini ne burg perjete keta njerez te ndyre.

 8. Emigranti says:

  Jam 72 vjec. Kosovare te mire dhe turqe te mire nuk kam njojtur. Kam 1982 qe jetoj jashte vendit,por burra te kosoves nuk ka dhe nuk ka per te pasur se jane te pa arsimuar.Dhe jane pakica me idjote dhe me injorante kudo qe jane. Dhe ndaj ne te shqiperis ne fillimet e emigracjonit kan bere poshtersira.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *