Gazetari i njohur sjell dëshminë tronditëse: Vrasës të Enver Malokut janë një deputet dhe bashkëshortja e tij

Ndërsa drejtësia kosovare edhe pas 19 vitesh nuk ka arritur të kap vrasësit e veprimtarit të LDK-së, Enver Maloku, gazetari Bajrush Morina pretendon se e di kush janë vrasësit, edhe pse nuk ka përmendur emra.

Ai ka shkruar se personat që kanë vrarë Malokun në vitin 1999 janë një deputet i Kuvendit të Kosovës  dhe bashkëshortja e tij.

Sipas tij, këta dy persona duhet të arrestohen dhe të dërgohen në Hagë për t’u gjykuar në Gjykatën Speciale.

Ky është postimi i Morinës:

LUTJA IME PER DITEN E SOTME!

Ne pervjetorin e 19 te vrasjes se intelektualit te guximshem Enver Malokut, kisha dashte me i pa me duar lidhur e te nisur per ne Speciale, nje deputet te Kuvendit te Kosoves dhe bashkeshorten e tij!

Kush jane ata e dijne me se miri:

– Zoti, i qofshim fale atij!

– Shpirti i Enver Malokut, e

– Dy te dyshuarit per kete vrasje!

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Gazetari i njohur sjell dëshminë tronditëse: Vrasës të Enver Malokut janë një deputet dhe bashkëshortja e tij”

  1. baca orizi says:

    Po te gjithe ne kosove e dine qe vrasjen e komandoi daja i Hashim Thaçit …. dmth Azem Sulja por asnje nuk flet nga frika !!! Po Azemi Sulja nuk vepronte ne koke te vete nenkuptohet qe urdherin e ka dhene Hashim Thaçi ….. ndoshta dhe gruaja e tij siç thote dhe gazetari ne fjale .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *