“Nonino 2018″/ Ilir Meta përshëndet vlerësimin e Kadaresë: Ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane

Kreu i shtetitIlir Meta ka përshëndetur vlerësimin ndërkombëtar të shkrimtarit të madh shqiptar Ismail Kadare me çmimin prestigjoz  “Nonino 2018”.

Presidenti e cilëson këtë si një ogur të mirë për Shqipërinë evropiane.

 

 

Një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët vlerësimi i shkrimtarit tonë të njohur Ismail Kadare me çmimin ndërkombëtar ‘Nonino 2018’, një çmim për figura të mëdha të kulturës me peshë botërore.

Një ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane dhe kontribut i çmuar për arritjen e qëllimit të saj madhor: Integrimin në Bashkimin Evropian”, shkruan Meta në Facebook. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në ““Nonino 2018″/ Ilir Meta përshëndet vlerësimin e Kadaresë: Ogur i mbarë për Shqipërinë evropiane”

  1. nord.al says:

    Ato qe kane zhdukur shtepine e Luigj Gurakuqit kane paguar pare te madhe per kete cmim. Jane mesuar me idhuj te rrejshem.

  2. nord.al says:

    Ato qe kane zhdukur shtepine e Luigj Gurakuqit kane paguar pare te madhe per kete cmim. Jane mesuar me idhuj te rrejshem.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *