Besnik Mustafaj kundër gjestit të Ramës dhe Ardit Gjebreas: Babagjyshi i Vitit të Ri është një plehrë

Ish ministri i Jashtëm Besnik Mustafaj nuk i ka pëlqyer gjesti i Ramës i cili u vesh si babagjysh i Vitit të Ri në emisionin e Ardit Gjebresë për të ndihmuar një fëmijë të sëmurë.

Në një shkrim të publikuar tek Panorama Mustafaj teksa rëndit agurmentat e tij se pse është kundër këtij gjesti  thotë se “Babagjyshi i Vitit të Ri është një plehrë”.

Gjithashtu Mustafaj thotë në shkrim se Ramës i ka hyrë kaq shumë vetja në qejf, sa tanimë që mori edhe timonin, edhe tepsinë, do t’i veshë vetes edhe petkun e shpëtimtarit mitologjik për tokësorët më të dobët.

“Kryeministri ynë, i veshur me xhybe të kuqe, mjekër të bardhë prej pambuku dhe çallmën si zilkë e përmbysur, në mizanskenën e Ardit Gjebresë, na paraqitet si mishërimi i babagjyshit të Vitit të Ri, të cilit një djalë me probleme shëndetësore i ka shkruar një letër me kërkesa nga më të natyrshmet, më njerëzoret. Si prind, jam i lumtur që halli i atij djali kurajoz e plot me dashuri për jetën, u lehtësua disi.

Të paktën, do besuar se ky hall u lehtësua, në qoftë se Kryeministri ynë do e mbajë fjalën, gjë që nuk është shumë në karakterin e tij. Kam për atë djalë gjithë urimet e zemrës që kam për dy djemtë e mi. Nuk është aspak faji i tij pse unë u ndjeva i trazuar nga kjo shfaqje.

Faji kryesor është i Kryeministrit, të cilit i ka hyrë kaq shumë vetja në qejf, sa tanimë që mori edhe timonin, edhe tepsinë, do t’i veshë vetes edhe petkun e shpëtimtarit mitologjik për tokësorët më të dobët.

Janë me qindra e qindra nëpër Shqipëri fëmijët që fati nuk i ka përkëdhelur e ndaj të cilëve shoqëria jonë ka detyrime të posaçme për t’i ndihmuar.

Kjo përfshirje në gjuhën e politikës quhet solidaritet, është detyrim kushtetues për qeverinë dhe përmbushet me kontributin e të gjithë taksapaguesve shqiptarë. Kontributi i Edi Ramës për solidaritetin është në proporcion me taksat që ai paguan. Roli i Kryeministrit është krejt tjetër”- shkruan ish ministri.

 “Për herë të parë e kam gjetur vërtet me vend përcaktimin që po ky Kryeministër ka bërë për mediat si kazan. Por që brenda këtij kazani ishte tashmë ai vetë si autor dhe protagonist i versionit shqiptar të filmit me titullin “Babagjyshi i Vitit të Ri është një plehrë”– mbyll shkrimin Besnik Mustafaj.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

33 komente në “Besnik Mustafaj kundër gjestit të Ramës dhe Ardit Gjebreas: Babagjyshi i Vitit të Ri është një plehrë”

 1. "BOHOTINA" says:

  Ti o Mustaf je nje dobiç. Nga Rama ke alergji se ta futi ne zgjedhje per bashkine dikur. Me nje shprehje te mundi. Te kujtohet fundi i ballafaqimit ne televizor per ate ngjarjen e “bukur”: qe kishe bere kur ishe ambasador ne Paris?… Po pse tani kane lindur keto tmerre tek femijet, apo jeni ju te PD-se mbjellesit e kesaj te keqie ne Shqiperi dhe se mos vetem e kesaj… Yyyy shpirtlig.

  1. floriri i Bençes says:

   Po ka plere me te madh se ty mor dallkauk e servil, i je servilosur dy demoneve te popullit shqiptar mor shkerdhate, iu jargavite per nga 20 vjet Nexhmies ne K.Q.P.P.SH., dhe nja 20 vjet te tjera SALI perbindeshit. Iu jargavite per disa muaj edhe budallait me te madh qe kemi pare ne politike, Lulushes, sepse kishe shprese te kapje ndonje kocke. Po fajin e kane ata halete e TV dhe gazetave qe te therresin ty mor kerme e ndyre qe qelbesh ere nga servilizmi.

 2. kreshniku i maleve says:

  Besnik..Te dinja dicka,por qenke pleh..
  Si more xhan,qe ti i kthehesh kesaj ngjarjeje,dhe e ben emisjonin nje hic..
  Emisjonet e Aerdit qebrese jane jeta e vertete e keti populli te vujtur..
  E falenderoj kryeministrin qe mori pjese ne kete emisjon,dhe ne menyre Simbolike zbuloj dy te verteta te medha,dy plage te shoqerise tone, te cilat ti si shkrimtar i kupton mire..
  Ne krejt popullaten tone ky emisjo n u pelqye..per temen qe trajtohej ne te..
  Me siguri po te ishte miku tent Saliu,i cili te flaku si lecke,babagjysh,do ti thurje vargje…
  Pra ti po konsumohesh, si politikan.

 3. Shqiptar says:

  Ai qe e quan Babagjyshin plehre eshte fekale.

  1. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles,do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

   para se te jete fekale ai eshte nje ……..turk!

 4. V.I.P.I says:

  Je nji nga plerat e PD qe tu veshe dhe zjarrin nuk digjeni nga pislleku qe keni. Une nuk e kuptoj si flet ky plere qe merte 15000 € per nji shofer ambasade. Dhe bene moral ky funderin se c’ eshte Edi Rama qe Po nderton ate qe ka munguar per 27 vjte.Per mua ajo qe quhet PD eshte Serbia +Greqia ne mes te ketij populli qe jane SHQIPETARET.

 5. Tani says:

  Edhe ti more Besnik I thua të mires ik?
  Mos kujto se të harruam
  kur minister ty të emëruan.
  Vend të botës pa bredhur ti nuk le
  veç për vendin tend asgjë nuk bëre
  Dhe tani në pleqëri veç nam po lë ti
  por ki kujdes se nga pleqëria
  të ikin mend dhe stë njeh më as shtëpia.
  Meqënëse e mban veten për shkrimtar
  meri këto vargje nga unë si dhurat
  dhe fryu si mullar o kar.

 6. Tani says:

  Edhe ti more Besnik I thua të mires ik?
  Mos kujto se të harruam
  kur minister ty të emëruan.
  Vend të botës pa bredhur ti nuk le
  veç për vendin tend asgjë nuk bëre
  Dhe tani në pleqëri veç nam po lë ti
  por ki kujdes se nga pleqëria
  të ikin mend dhe stë njeh më as shtëpia.
  Meqënëse e mban veten për shkrimtar
  meri këto vargje nga unë si dhurat
  dhe fryu si mullar o kar.

 7. pensionisti says:

  I madh je ,o besnik,i madh ! Je shume i madh qe kur e kuptove Saliun se ishte nje politikan vizionar ! Si nuk te kujtohet ? Emo atehere ,kur studentet ne vitin 1990 po demostronin aty tek “LIceu artistik” E saliu si komunist i devotshem,si spiun i regjur e me eksperience ,e kuptoi se erdhi momenti qe te dilte ne krye. Po,Mustafe -te tha- eja se studentet duane nje udheheqes “erndimor ” me edukate Serbo-Ruse. E ti o Mustaf, u habite se si para teje ishte nje gjeni,por qe me vone te beri m……. e u largove . Ti nuk na paskerke pelqyer Ramen babagjysh i vitit teri. Po,po ! Ke plotesisht te drejte . Ti i do kryeministrat me duart te lyera me gjak si ai idhulli yt ,ai vizionari yt Sali. Eh,mor Mustaf sa posht ke rene …….. helbete nje ajer kini thithur…….

 8. . Anja says:

  THIRRJE GJITHË FËMIJËVE SHQIPËTARË!
  PËRBUZENI NJERIUN QÊ DO TJU VRASË ËNDRAT!
  BABAGJYSHI EKZISTON NË ÇDO ZEMËR TË MIRË E TË
  DLIRË.NË ZEMRAT E ZEZA ,SI AJO E BESNIK MUSTAFAJT, S’KA VEND PËR TË.
  TURP ,PALO SHKRIMTARË.
  TË AKUZOJ SE KE LËNDUAR ZEMRAT E FËMIJËVE!
  😡😡😡😡😡😡😡😡😵😵😵😵😵👎👎👎👎👎Anja

 9. nord.al says:

  Ne asnje fjalor te gjuhes shqipe nuk e kam gjetur fjalen “plehre”. thuhet “pleh-plehu”. Vazhdoni ta sakatoni gjuhen tone , ju gjuhetare te mendermethanshem.

 10. Tonini says:

  Po ku ka me pleh se ty,mor vicpo clidhje ka kjo qe thua ti me simboliken e asaj qe ndodhi,po clidhje ke ti me Ramen,ti e ke pas balle per balle dhe te beri pleh fare,ai te pakten eshte qytetar nja tre breza para teje dhe kalbere dicka per kete vend,po ti me shoke a je ne gjendje te na thuash se cfare bete dicka te mire,gjate qeverisjeve tuaja.

 11. bregdetari says:

  MESAZHI QE VJEN NGA PLAKU I VITIT TE RI PERSONALISHT NUK E SHOH SI MESAZH I INDIVIDIT RAMA POR I KRYEMINISTRIT DHE I DHTETIT NDAJ SHTRESAVE NE NEVOJE.
  ARDHJA E KESAJ NEPERMJET PLAKUT TE VITIT TE RI , SE KETE E DESHIRONTE VETE FEMIJA ESHTE NJE SHEMBULL KUPTIMPLOTE DHE FRYMEZIM PER BOTEN E FEMIJES.
  DHE …, T’JA ETIKETOSH KETE KRYEVEPER E PERFAQESUAR SI VLERE SHTETRORE KU VETE KRYEMINISTRI ( SHTETI PRA ) ISHTE PLAKU I VITIT TE RI QE I ZGJIDHI ENDRREN – HALL DJALIT , T’JA ETIKETOSH PRA KETE GJE SI ” PLEHRE ” VETEM PLEHRAT MUND TA BEJNE.
  E BEJNE NGA CMIRA SHPIRTLIGESIA PAMUNDESIA QE KETO VEPRA FRYMEZUESE TI REALIZOJNE ATA VETE.

  ATA NUK I REALIZUAN SA ISHIN SE NUK DININ POR EDHE PO TE DININ NUK DO TE DONIN TI BENIN VEPRA TE TILLA.POZITIVE PER BREZIN E ARDHSHEM.
  NIKOTINA QE KANE NE SHPIRT DHE NE GJAK TIPA DI KY MUSTAFAJ JAU KA HELMUAR EDHE GJUHEN SE ZEMREN PI SE PO.

 12. Respekti says:

  Nje gjuhe e denje per nje exambasador “Made in Sali”. Eh ! Sa e veshtire eshte te behesh Qytetar!

 13. Edron says:

  Besnik,je njeri pa vlera,si shkrimtar je me pak se mediokerr, por qenke edhe nje ziliqar i peshtire.

 14. Gazeta panorama says:

  Gabove rende Besnik. Kurre nuk e besoja qe nje intelektual si ty, ndonese kam pikepyetje per integritetin tend moral ti thote kryeministrit plere. Fjalori me keq se ata te rrugeve. Nuk e kuptoj sado ta urresh tjetrin nuk perdoret ai fjalor. Nuk e mendoja qe paskemi patur nje minster te jashtem te tille. Por ju lumte marifeti se e molet mire Shqiperine. Ku i ke djemte ku i çove si i çove, me ato dy libra qe botove.
  Hajt ta marrsha.

 15. Futja kot says:

  Ti je nje legen, nje palaço, njeri i 100 flamureve. Ti je nje bythlepires, race e keqe malokesh pa qytetari. Ti ishe nje marksist leninist e thekur ne kohen e Enverit, nje bythlepires ne kohen e Saliut qe te hodhi ne tuç Edi Rama ne zgjedhjet bashkiake. Ti je nje vagabond qe shkon me gruan e shokut. Askush nuk e harron faktin qe me nje fjale te Rames mbete meit pasi ishe nje horr i vertete.Si ke fytyre te dalesh ne media more pallosh qe nuk ke turp. Legen.

  1. I PABESUESHMI MUSTAFAJ, eshte nje veze e prishur qe qelb dynjane.

 16. Kadri Mehmeti says:

  HAJDE AMBASADOR TALIBAN HAJDE !

  Kam menduar se ke qen shkrimtar .
  Jam gabuar !
  Kam kuptuar se ke qene ambasador ne
  Paris !
  Sot e mora vesh se paske qene ambasadori
  Taliban prane kryetalibanit Mohamed Omar !
  Te quajsh pleher Babagjyshin e Vitit te Ri , eshte
  Zot na ruaj mendet e kokes !
  Cfare duhet te quajme ty Zoti Mustafa !?
  Sa per gjestin dhe aktin e Edi Rames dhe
  Ardit Gjebrese eshte nje nga gjetjet artistike,
  humanitare, politike me te gjetura, me
  spektakulare te nje politikani artist si Edi
  Rama dhe te nje artisti te madh si Ardit
  Gjebrea.
  Politika eshte Artii se pamundures ashtu si
  diplomacia si pjese e saj!
  Duhet te jesh artist e politikan qe ta kuptosh
  artin e politikes dhe politiken art!
  Ka vite qe e kam kuptuar qe ti nuk i njeh
  as njeren e as tjetren !
  Sot e tregove hapur kete mungese madhore tenden !
  Ti je thjeshte nje fatkeqesi intelektuale e
  vetvetes….
  Me shume se ambasador i Shqiperise ne
  Francen e politikes art dhe artit politike
  ti dhe krejt diplomatet e vendlindjes tende
  ne Evrope pa asnje medyshje keni qene
  AMBASADORE TE LIBRAVE TUAJ PA ASNJE
  VLERE NE PARIS, BERNE, MOSKE DHE
  LONDER !?
  Me shume diplomaci dhe politike jo vetem
  ne France Edvin Kristaq Rama me tre
  Lapsat me ngjyrat e flamurit francez ne
  xhepin e xhaketes se tij dhe me marshimin
  ne mes te kater klerikeve te tre feve ne rruget e
  Parisit se krejt diplomacia shqiptare ne 100
  vjet !
  Edi Rama e ka mendjen femer jo p… jeshke
  si puna Mareshallit te Beogradit dhe bandes
  se gangstereve politike e biologjike te tij qe
  rrenuan mbi 7 here e i vune zjarrin Shqiperise dhe
  vendlindjes suaj !
  Turp e faqja e zeze e Malesise se Gjakoves dhe
  Shqiperise !
  Laneter !

 17. Kadri Mehmeti says:

  AMBASADORET E LIBRAVE TE VETA PA ASNJE
  VLERE!

  Kam menduar se ke qen shkrimtar .
  Jam gabuar !
  Kam kujtuar se ke qene ambasador ne
  Paris !
  Jam hutuar ….
  Sot e mora vesh se paske qene ambasadori
  Taliban prane kryetalibanit Mohamed Omar !
  Te quajsh pleher Babagjyshin e Vitit te Ri , eshte
  Zot na ruaj mendet e kokes !
  Cfare duhet te quajme ty Zoti Mustafa !?
  Sa per gjestin dhe aktin e Edi Rames dhe
  Ardit Gjebrese eshte nje nga gjetjet artistike,
  humanitare, politike me te persosura, me
  spektakulare te nje politikani artist si Edi
  Rama dhe te nje artisti te madh si Ardit
  Gjebrea.
  Politika eshte Artii se pamundures ashtu si
  diplomacia si pjese e saj!
  Duhet te jesh artist e politikan qe ta kuptosh
  artin e politikes dhe politiken art!
  Ka vite qe e kam kuptuar qe ti nuk i njeh
  as njeren e as tjetren !
  Sot e tregove hapur kete mungese madhore tenden !
  Ti je thjeshte nje fatkeqesi intelektuale e
  vetvetes….
  Me shume se ambasador i Shqiperise ne
  Francen e politikes art dhe artit politike
  ti dhe krejt diplomatet e vendlindjes tende
  ne Evrope pa asnje medyshje keni qene
  AMBASADORE TE LIBRAVE TUAJ PA ASNJE
  VLERE NE PARIS, BERNE, MOSKE DHE
  LONDER !?
  Me shume diplomaci dhe politike jo vetem
  ne France beti Edvin Kristaq Rama me tre
  lapsat me ngjyrat e flamurit francez ne
  xhepin e xhaketes se tij dhe me marshimin
  ne mes te kater klerikeve te tre feve ne rruget e
  Parisit se krejt diplomacia shqiptare ne 100
  vjet !
  Edi Rama e ka mendjen femer jo p… jeshke
  si puna Mareshallit te Beogradit dhe bandes
  se gangstereve politike e biologjike te tij qe
  rrenuan mbi 7 here e i vune zjarrin Shqiperise dhe
  vendlindjes suaj !
  Turp e faqja e zeze e Malesise se Gjakoves dhe
  Shqiperise !
  Laneter !

 18. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Besnik: Te lutem, merr mundimin e lexoji te gjitha komentet qe i kane bere shkrimit tend. Une nuk kam ç’te shtoj me shume… Por po te kujtoj te madhin F. Noli, me poezine “Zgjidh e Merr”

 19. Kadri Mehmeti says:

  Mendime zemre

  AMBASADORET E LIBRAVE TE VETA PA ASNJE
  VLERE!

  Kam menduar se ke qen shkrimtar .
  Jam gabuar !
  Kam kujtuar se ke qene ambasador ne
  Paris !
  Jam hutuar ….
  Sot e mora vesh se paske qene ambasadori
  Taliban prane kryetalibanit Mohamed Omar !
  Te quajsh pleher Babagjyshin e Vitit te Ri , eshte
  Zot na ruaj mendet e kokes !
  Cfare duhet te quajme ty Zoti Mustafa !?
  Sa per gjestin dhe aktin e Edi Rames dhe
  Ardit Gjebrese eshte nje nga gjetjet artistike,
  humanitare, politike me te persosura, me
  spektakulare te nje politikani artist si Edi
  Rama dhe te nje artisti te madh si Ardit
  Gjebrea.
  Politika eshte Artii i se pamundures ashtu si
  diplomacia pjese e saj!
  Duhet te jesh artist e politikan qe ta kuptosh
  artin e politikes dhe politiken art!
  Ka vite qe e kam kuptuar qe ti nuk i njeh
  as njeren e as tjetren !
  Sot e tregove hapur kete mungese madhore tenden !
  Ti je thjeshte nje fatkeqesi intelektuale e
  vetvetes….
  Me shume se ambasador i Shqiperise ne
  Francen e politikes art dhe artit politike
  ti dhe krejt diplomatet e vendlindjes tende
  ne Evrope pa asnje medyshje keni qene
  AMBASADORE TE LIBRAVE TUAJ PA ASNJE
  VLERE NE PARIS, BERNE, MOSKE DHE
  LONDER !?
  Me shume diplomaci dhe politike jo vetem
  ne France beri Edvin Kristaq Rama me tre
  lapsat me ngjyrat e flamurit francez ne
  xhepin e xhaketes se tij dhe me marshimin
  ne mes te kater klerikeve te tre feve ne rruget e
  Parisit se krejt diplomacia shqiptare ne 100
  vjet !
  Edi Rama e ka mendjen femer jo p… jeshke
  si puna Mareshallit te Beogradit dhe bandes
  se gangstereve politike e biologjike te tij qe
  rrenuan mbi 7 here e i vune zjarrin Shqiperise dhe
  vendlindjes suaj !
  Turp e faqja e zeze e Malesise se Gjakoves dhe
  Shqiperise !
  Laneter !

 20. N.VJOSA says:

  Besnik Kokëdhjami,
  Në ka plehrë prej verteti,
  P l e h r ë,
  je ti…
  Jo vetëm plehre, por nje servil,
  S K U TH
  me patentë.
  Une te njoh mire ty qe nga gazeta, atehere kur diten punoje per Zerin dhe Natën shkoje spiunoje tek ai francezi Ambasadës!…
  Ah mdyresire a ndyrësire!
  Ti dole hapur kunder pamvarsis se Kosoves dhe Monstra Sali u detyrua te shkarkoje , se te doli kallaji…!
  Gjesti i Kryeministrit eshte simbolik dhe flet shume, por ti Kokëdhjam nuk e kupton dot!..Ose bën sikur nuk e kupton, se pret
  ndonje kockë nga Saliu….
  Ah, medet medet, ky antar i Trustit te Geshtenjave!…

 21. Lani says:

  Po ky c‘pati?
  Me siguri e ka ndonje hall me Ramwn aq sa i ka zene syte.

 22. lexuesi i gazetess says:

  Te jesh pleh,seshte e mundur,per Njeriun! Por plehu perdoret ne pleherimin ,dhe keshtu esht i dobishem.per kete ofendim,Mustafa,te kerkoj falje publike. Te ndalemi ne kete teme,ishe sekretar i rinis komuniste,qkerkove tek pd,sepse kapitalizmi,nuk esht komunizem,pse postet per ju ishin dhe dotjen,ne komunizem,ne kapitalizem.kur erdhi komunizmi,shkaterroj,pothuajse krejt shtresen feudale,pas kesaj filloj loja,me dy porta,pas komunizmit,ra sistemi,por jo nomenklatura,a i thuret himne komunizmit,thuaj jo,genjen,pse e shajtet pasrenjes,sepse del se shajtet vetveten!

 23. Shqiptari nga Kosova says:

  O Besnik, ku deshe te dalesh..? Eh mor mjeran..!

 24. DETARI Atllantides🌐 says:

  No comment per 🚾 !……..

 25. Ke shkruajtur as me shume e as me pak se nje komunist i devotshem,z.Besnik Mustafaj.

 26. Korçari says:

  O karraduz i Tropojës, çfardo që të na thuash, ti mbetesh një USHTAR i Sali KRIMINELIT. SIKTERR…!

 27. Termal says:

  Hajvani ,hajvan mbetet edhe kur arrin te fuse ne xhep ndonje diplome te shkolles se larte e ti duket vetja i shkolluar. Ne ate emision kryeministri Rama dha nje mesazh madhor per te cilin eshte shprehur shume here te tjera me pare ne forma te ndryshme. Ai dha mesazhin e nevojes per shkollim qe ka sot shoqeria shqiptare ,ne vecanti disa shtresa te saj. O Besnik gomari, djalit, i shkelqyer ne mesime, ju vu ne dispozicion nje makine per te shkuar ne shkolle ,aty ku shume moshatare te tij ne kushte ku e ku me te mira nuk shkojne ose shkojne kot ,kurse ajo vajza rome u perdor si shembull pozitiv e tregues per rrugen qe duhet te ndjekin njerezit e komunitetit te saj per tu integruar si duhet ne shoqeri nepermjet shkollimit . Po ku merr vesh ti nga keto gjera,ku ju le urrejtja dhe inferioriteti qe kini ndaj Rames pr te kuptuar mesazhe te tilla.Le qe si ti dhe sojsorollopi i partise tende talebane kurre nuk keni menduar per problemet e ketij vendi.

 28. loni says:

  NUK HARROJ SHPREHJEN E MENCUR NE THONJEZA ” CFAJ KAM UNE QE ME DUAN FEMRAT MUA ……..”
  TI O HORR SKE FAJ , EDHE PSE KE SHKATERUAR DHJETRA FAMILJE…….
  MARRTE HAK ZOTI TE TY……..
  TE GJITHE JU TE SHQUPIT KENI ALERGJI NGA RAMA , SE UA KALEROI TE TEREVE , QE NGA MONSTRA……
  U TMERRON CDO TE ENJTE NE PARLAMENT , TALL MENDEREN ME TE GJITHE JU…..
  JU DHELPRA HILEQARE JENI , PRANDAJ SHKONI PAS RAMES SE MOS DASHIT I BIEN KOQET DHE JA MERRNI…..
  MUSTAFA , DUHET TE ZHDUKESH NJEHERE E MIRE NGA SHTYPI I SHKRUAR DHE POLITIKA……
  SHKRUAJ NDONJE PERRALLE ME KESULKUQE…..

 29. Cobo says:

  Keta tropojanet nuk heqin dore nga vesi qenit. Mut hane e mut nxjerrin nga goja.

 30. Antonio bandiera says:

  Sado të sollëm në Tiranë po nga Tropoja ngelë i vetmi rastë kurë një pjesë e shqiptarëve qajtën për këtë fëmi do ishte minimumi i dinjitetit tëndë një faleminderit të vogël kryeministrit por me pavarësinë më të madhe shkruajtur dy rreshta të zeza siç e ke fytyrën të zezë o spiun i komunizmit çfarë do të thotë ajo fëmija e sëmurë kur ti lexojmë ato rreshta prej idiot që shkruajtur

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *