FOTOT: Arrestohet pas 15 vitesh bosi i mafies japoneze, e tradhëtuan tatuazhet

Policia tajlandeze ka arrestuar një bos të mafies japoneze ‘yakuza’ që ka qenë në kërkim për plot 15 vjet.

74-vjeçari Shigeharu Shirai u arrestua pasi u njoh vetëm nga tatuazhet e tij të shumta në trup, fotot e të cilave u përhapën në Facebook.

Shirai ka qenë në kërkim prej 15 vitesh pasi akuzohet për vrasjen e rivalit të një bande tjetër mafioze në vitin 2003.

Ai u arrestua në veri të Bangkokut dhe do të ekstradohet në Japoni për t’u përballur me akuzat që rëndojnë ndaj tij.

Fotot e tatuazheve të Shigeharu Shirai u realizuan nga një person në një lokal në Tajlandë, pasi ishte admirues i tatuazheve dhe u mahnit nga ato mbi trupin e Shirait e bëri një foto që e postoi në Facebook.

Fotoja u pikas nga policia japoneze që prej tatuazheve identifikoi bosin e Yakuzës dhe policia tajlandeze e prangosi.

Grupet mafioze “Yakuza” janë pjesë e shoqërisë japoneze për shekuj me radhë dhe përbëhen nga rreth 60 mijë anëtarë.

Shumica prej këtyre bandave mafioze fitojnë miliona para ilegalisht përmes lojërave të fatit, shfrytëzimit të prostitucionit, trafikut të drogë dhe sulmeve kibernetike. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8A000000578-5257769-image-m-14_1515662994990-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8A000000578-5257769-image-m-14_1515662994990.jpg","attachment_id":"826602"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8F300000578-5257769-image-m-10_1515662967994-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8F300000578-5257769-image-m-10_1515662967994.jpg","attachment_id":"826601"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8F700000578-5257769-image-a-11_1515662976052-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C8F700000578-5257769-image-a-11_1515662976052.jpg","attachment_id":"826600"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480164DE00000578-5257769-image-a-1_1515662215116-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480164DE00000578-5257769-image-a-1_1515662215116.jpg","attachment_id":"826599"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480155F400000578-5257769-image-a-2_1515662220824-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480155F400000578-5257769-image-a-2_1515662220824.jpg","attachment_id":"826598"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C63600000578-5257769-image-a-4_1515662254680-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4801C63600000578-5257769-image-a-4_1515662254680.jpg","attachment_id":"826597"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480164DA00000578-5257769-image-a-5_1515662267480-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/480164DA00000578-5257769-image-a-5_1515662267480.jpg","attachment_id":"826596"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/48015FF600000578-5257769-image-a-6_1515662268909-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/48015FF600000578-5257769-image-a-6_1515662268909.jpg","attachment_id":"826595"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/07A16B2600000514-5258073-image-a-1_1515668432225-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/07A16B2600000514-5258073-image-a-1_1515668432225.jpg","attachment_id":"826594"}]

1 komente në “FOTOT: Arrestohet pas 15 vitesh bosi i mafies japoneze, e tradhëtuan tatuazhet”

  1. Bledi says:

    E paska pré gishtin e vogel.
    Cfare tipi.

Lini një Përgjigje te Bledi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *