FOTOT: “Fëmijët e pasur të Shqipërisë”: Me vaska plot para dhe makina luksoze

Jeta luksoze e të rinjëve të Shqipërisë ka marrë vëmëndjen edhe të  medias britanike“Daily Mail”.

Prestigjozja angleze i ka kushtuar një artikull të rinjve të pasur të Shqipërisë, me makina luksoze, në vende të bukura dhe me tufa parash.

“Shumica e njerëzve fillojnë të kursejnë para gjatë muajit janar pasi kanë harxhuar për ditën e ndërrimit të viteve, por ky nuk është rasti i të rinjve të pasur të Shqipërisë,” shkruan Daily Mail.

Mjafton t’i hidhni një sy llogarisë “Rich Kids of Albania” në Instagram për t’ju bërë të mërziteni për ditën që po kaloni.

Nga hedhja në kofanon e makinave luksoze, e deri tek  vaskat e shtëpive të shtrenjta, të shumta janë fotot që të rinjtë shqiptarë shpërndajnë me para të hedhura kudo.

Kryefaja e fotove të rinjve të pasur të Shqipërisë është “paraja e hedhur lumë”. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933000000578-5250813-image-a-13_1515513071157-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933000000578-5250813-image-a-13_1515513071157.jpg","attachment_id":"826727"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2936400000578-5250813-image-a-3_1515512471533-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2936400000578-5250813-image-a-3_1515512471533.jpg","attachment_id":"826732"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937A00000578-5250813-image-a-18_1515513154674-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937A00000578-5250813-image-a-18_1515513154674.jpg","attachment_id":"826722"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937600000578-5250813-image-a-1_1515512460234-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937600000578-5250813-image-a-1_1515512460234.jpg","attachment_id":"826731"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2932400000578-5250813-image-a-4_1515512493413-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2932400000578-5250813-image-a-4_1515512493413.jpg","attachment_id":"826730"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2931200000578-5250813-image-a-5_1515512495622-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2931200000578-5250813-image-a-5_1515512495622.jpg","attachment_id":"826729"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933A00000578-5250813-image-a-7_1515512894001-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933A00000578-5250813-image-a-7_1515512894001.jpg","attachment_id":"826728"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934A00000578-5250813-image-a-8_1515512895891-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934A00000578-5250813-image-a-8_1515512895891.jpg","attachment_id":"826726"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937200000578-5250813-image-a-9_1515512901358-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2937200000578-5250813-image-a-9_1515512901358.jpg","attachment_id":"826725"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2935800000578-5250813-This_person_is_clearly_very_proud_of_their_material_display_fann-a-15_1515760585430-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2935800000578-5250813-This_person_is_clearly_very_proud_of_their_material_display_fann-a-15_1515760585430.jpg","attachment_id":"826723"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2931B00000578-5250813-image-a-19_1515513159576-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2931B00000578-5250813-image-a-19_1515513159576.jpg","attachment_id":"826724"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F292FB00000578-5250813-image-a-14_1515513076335-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F292FB00000578-5250813-image-a-14_1515513076335.jpg","attachment_id":"826721"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934E00000578-5250813-image-a-11_1515513064008-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934E00000578-5250813-image-a-11_1515513064008.jpg","attachment_id":"826720"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933E00000578-5250813-A_watch_nearly_the_size_of_this_man_s_fist_is_surrounded_by_thou-a-18_1515760585467-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2933E00000578-5250813-A_watch_nearly_the_size_of_this_man_s_fist_is_surrounded_by_thou-a-18_1515760585467.jpg","attachment_id":"826719"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F292F600000578-5250813-The_owner_of_this_impressive_collection_has_a_watch_for_nearly_e-a-16_1515760585440-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F292F600000578-5250813-The_owner_of_this_impressive_collection_has_a_watch_for_nearly_e-a-16_1515760585440.jpg","attachment_id":"826718"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2930400000578-5250813-This_person_isn_t_at_all_humble_when_it_comes_to_his_wealth_stac-a-19_1515760585846-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2930400000578-5250813-This_person_isn_t_at_all_humble_when_it_comes_to_his_wealth_stac-a-19_1515760585846.jpg","attachment_id":"826717"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934300000578-5250813-Because_who_needs_coffee_cup_holders_anyway_This_person_has_fill-a-17_1515760585449-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/47F2934300000578-5250813-Because_who_needs_coffee_cup_holders_anyway_This_person_has_fill-a-17_1515760585449.jpg","attachment_id":"826716"}]

12 komente në “FOTOT: “Fëmijët e pasur të Shqipërisë”: Me vaska plot para dhe makina luksoze”

 1. ''....nese gervish sadopak nje muslimon shqipfoles[te mbushur ne dollars],do te zbulosh ''arabin'' qe ai fsheh mes veti.......! says:

  lyrashe arabe,qe nuk ka cash apo dollars qe tju heq eren e arabit……………….

  1. Blaublut4 says:

   Ti je një pederast sërbie ose sllavo-maqedons dhe shërbetor pa Para. Mundohesh të percash shqiptarët, me një shkrim që kuptohet lehtë që nuk je Alban. Por funderinë dhe jashtëqitje e ruseve ose të vllezërve të tu që të kan -perzier me sllavo-arab-pers.
   Alban ske qën, nuk je dhe nuk do të behesh kurë.
   Por do të mbetesh një frikacak i pa besë, si ATA që të permënda më lart.
   Hale do të vi një ditë, që papritur do të shikosh Barin nga Poshtë.

 2. X says:

  “Prestigjozia” ? E keni sensin e fjalorit qe perdorni ? Prestigjozia e llumit. Daily Mail eshte tabloid. Gazete prestigjoze per trute e djegur

 3. Endi says:

  Kur u be prestigjoze Daily Mail? Nuk dini cfare budallalleku tjeter te publikoni, pastaj ankoheni se ju quajne kazan…

 4. Skerdi says:

  Ca jane keto artikuj injorante aman? Gjysma nuk jane as foto ne Shqiperi….

 5. K. F says:

  Nuk njoh asnjë nga këto këta mutësit e Shqipërisë që pretendojnë se janë të pasur por kokërr duke sa do euro te ekspozojnë. Në Janë ose pica ose gola.

 6. bixha says:

  Para cash qe u dihet edhe origjina. Nga fotot duken si jevgj. Nuk ka njerez te pasur me te sofistikuar Shqiperia, qe duhet patjeter te perfaqesohet nga vemje te tilla?

 7. Pandi Korce says:

  Shikojini me kujdes, nuk jane race shqiptare, jane aziatike.

 8. Paqesori says:

  Behuni serioze ju lutem ! Se po rreshqisni te gjithe ne stanin e Ballinjve !
  Po beni te na marre malli per ZP.
  Lexuesit tuaj per ” fat te keq ” nuk jane te gjithe adoleshente dhe kane nevoje dhe per pak seriozitet dhe realitet , jo vetem per perralla te bukura gjumi.

 9. edhe kafshe te egra lol
  nuk kan frik hic kto se, mundet mi hangri Tirgri “zogun” -ee !

 10. Salkaro says:

  Armina eshte ajo me breke.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *