FOTOT: Kur inagurohej “7 Xhuxhat”, Rama dhe Meta “luanin të gëzuar”

Vite më parë më 1 qeshor 2001 parku i lojrave “7 Xhuxhat” u inaguara nga kryeministri Edi Rama kryetar bashkia aso kohe si dhe Ilir Meta.

Në fotot që do të publikojmë më poshtë do të shihni se sa të lumtur ishin Rama dhe Meta teksa bënin xhiro dhe luanin me varka mbi ujë.

Meta në këtë inagurim shoqërohej nga vajza e tij Bora.

Këto pamje të Metës dhe Ramës mbi rosak dolën në të gjitha gazetat në atë kohë kur u bë inagurimi.

Por sot Bashkia e Tiranës ka vendosur që ta transformojë plotësisht zonën tek “7 Xhuxhat” duke e kthyer këtë zonë në një park.

Vendimi i Bashkisë u mor pas përfundimit të kontratës me privatin që e menaxhonte këtë zonë, ku kishte ndërtuar parku i lojërave. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/rama-7-xhuxhat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/rama-7-xhuxhat.jpg","attachment_id":"826676"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Meta-7-xhuxhat-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/Meta-7-xhuxhat.jpg","attachment_id":"826677"}]

1 komente në “FOTOT: Kur inagurohej “7 Xhuxhat”, Rama dhe Meta “luanin të gëzuar””

  1. Qytetari Analog says:

    Tamam ashtu si jane ne te vertete protagonistet: Rama si Sokrat i vuajtur dhe Meta si derr i kenaqur, per te mos thene “dose” se e paska dhe “gicin” me vete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *