Pas largimit të Çakos, Policia e Shtetit hap garën për 5 grada “Drejtues i Parë”

Pas largimit të Drejtorit të Përgjithshëm Haki Çako, Policia e Shtetit ka hapur konkurset për të dhënë gradën drejtues i parë.

Mësohet se drejtori i komanduar i Policisë së Shtetit Rebani Jaupi, ka urdhëruar hapjen e procesit të konkurrimit për fitimin e gradës policore “Drejtues i parë” ku zhvillimi i konkursit do të organizohet shpejt.

Urdhri specifikon që aplikantët të dorëzojnë dokumentacionin deri më 16 janar dhe më pas Akademia e Sigurisë të zhvillojë procesin e konkurrimit që do të thotë se gradat do të jepen në një afat kohor brenda 2 javësh.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Pas largimit të Çakos, Policia e Shtetit hap garën për 5 grada “Drejtues i Parë””

  1. Hajro Limaj says:

    Vend pa sistem.Konkurs per Drejtor te Pergjithshem.
    Ikam shkruar edhe kryeministrit .Forcat e rendit, te plicise duhej te kishin ngritur sistemin piramidal ne strukturen e tyre.Ngritja e ketij sistemi i perngjan sistemit piramidal qe kane ligjeruar Forcat e Armatosura.Ngritjet ne detyre shoqerohen me gradat perkatese,sipa arsimimit,kohes se qendrimit ne nje grade dhe rezultateve new pune me sistem pikesh.Drejtori i pergjithshem duhet te kete te percaktuar me ligj kohen e qendrimit te tij ne kete funksion,sic e ka shefi i shtabit te pergjithshem,Kryetari i Kontrollit te Larte te Shtetit, kohet e fundit prokurori i pergjithshem etj.Ku percaktim kohor shmang nderhyrjet dhe emrimet politike,ruan personalitetin e tij dhe konsolidohet policia.Ndryshe keshtu sic po vazhdohet s behet shteti.
    Hajro Limaj Kolonel (R), DREJTOR I iNSTITUTIT TE POLITIKAVE TE SIGURISE KOMBETARE

Lini një Përgjigje te Hajro Limaj Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *