Zbulimi: Adriatik Llalla, kryeprokuror me diplomë të falsifikuar. Me shkollë të lartë, por… pa të mesme

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Pas debateve të ashpra politike lidhur me zgjedhjen e kryeprokurores së re të përkohshme Arta Marku, organi i akuzës vijon të jetë në qendër të vëmendje për ‘shkundjen’ që këtij institucioni po i bëhet.

Emisioni “JAVA” në RTSH kishte pikërisht zhvillimet në Prokurori, një prej temave të diskutuara.

Por teksa e gjithë vëmendja është përqendruar te kryeprokurorja e Përkohshme, një informacion i ri është zbuluar për ish-kryeprokurorin Llalla.

“Java” ka zbuluar se ish-kreu i akuzës është me diplomë të falsifikuar.

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë disa detaje lidhur me diplomën e kryeprokurorit.

“Një nga detajet që janë duke hulumtuar komisionet e vettingut, është fakti që Shqipëria ka pasur një prokuror që ia dimë shkollën e lartë, po nuk e dimë ku e ka bërë shkolën e mesme.

Në shkollë rezulton numri i amzës, por nuk gjenden regjistrat mësimorë.

Vendi i dytë ku nuk gjendet është fakulteti i shkollës së lartë.

Në sekretari kanë shkuar dhe nuk e kanë gjetur dosjen.

Dyshohet që Shqipëria ka pasur për 5 vjet një kryeprokuror që nuk ka bërë shkollën e mesme”, tha Hoxha.

Referuar lëvizjeve të fundit në organin e akuzës, gazetari Lorenc Vangjeli deklaroi se emëruesi i përbashkët i të larguarve është se kemi të bëjmë me persona që njihen si njerëz të afërt të ish-kryeprokurorit Llalla.

“Ajo që bie në sy ndryshe nga parashikimet, prokurorja e përkohshme po sillet si prokurore e përhershme.

Lëvizjet janë të shumta, besoj se është vetëm fillimi.

Ajo që bie në sy, ka një linjë të qartë.

Të gjithë të larguarit konsiderohen si njerëz të ish-prokurorit të Përgjithshëm dhe kanë qenë në ato pozita si të komanduar”, deklaroi gazetari Lorenc Vangjeli.

Ndëkrohë, këto lëvizje, sipas gazetarit Hoxha, bëhen me bekimin e SHBA-BE.

Sipas tij, jemi para një skenari si atij në Rumani e Kroaci kur u godit korrupsioni në nivele të larta.

“Edhe në Rumani, Kroaci etj, është zbatuar i njëjti skenar, është sjellë një prokuror nga periferia, po ndodh i njëjti skenar”, tha ai.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

65 komente në “Zbulimi: Adriatik Llalla, kryeprokuror me diplomë të falsifikuar. Me shkollë të lartë, por… pa të mesme”

 1. Gjini gunëbardhë says:

  Gërmo, Tare, gërmo… Në fakt atëherë kur e bani shkollën ai (Llalla) nuk kalonte kau në vrimë të gjilpërës, si sot, prandaj mos ia futni kot së koti. Shkollën e mesme do ta ketë bërë patjetër, se nuk të linin veteranët dhe informatorët pa të kallxuar. Kërkoni andej nga katundet e Gramshit, se diku do të gjendet ajo dreq dëftesë e shkollës së mesme.

  1. kashi says:

   ishalla vazhdon ashtu si ne rumani dhe kroaci

   1. jani says:

    ishalla, dhe besoj do vazhdoj edhe kendej ne Kosove

  2. Drejtesia says:

   Sa per maturare e Gramshit te Ju maresh te keqen..Zakonisht katunari san te tjeret qe ti suket vetja interesant…Ky zoteria e Ka bere shkollen e mesme te jesh i sigurt Zoteria Katunar

  3. Epiriiiii says:

   Temen e Semes. Vetem ky llalla yne doli teveqel…. Sulltanet e Turqis i kan mbajt per njerez te Zgjuar Profesora Llallet saqe u linin edhe femijet ne patronazh ti rrisnin dhe edukonin. Epo Llalla na dilu Dhalle e thartume.

  4. James says:

   Faktikisht pas 91 te maroje shkollen e lart pa bo te mesmen ishte normale fare. Apo se di ket fakt ti o shoku?
   Ke me qindra oficer policie te kohes se sales qe kan bo te njejten gje.
   Pranej mos u cudit sikur ky dhalla mos ket shkollen e mesme,se ky cdo gje mund te ish por prokuror,qoft larg

 2. uaaaaaaaaaaaahahahahahahahahhahaahhahaa

  oj llalle ,
  cish kaperceve 4-glase bre dhe kape per qafe te nalten !

  megjithate ,asnji nuk t’asht hidhnue ty .
  sepse ne fund te fundit ti nji cop lopcari je ,pra nji stallier
  qe tradhetove lopet per tu ber qytetar .
  nuk ke faj ,
  ajo epoke e shpellarit salih abdurrahim e rrahman brrisha ,
  dobici karagjiqit ,qy themeloj shtetin e organit te injorances
  dhe si shume si ty ,si la kohe qe ju te mbaronit shkollen e mesme
  per me kalu pasanej ne te larten dhe ju gradoj menjiher me diploma
  ca nga universiteti Plepi ,
  ca nga universiteti Shpella me Profesor Doktorr salih andurrahim abdullah rrahman brrisha
  e te tjerat nga gopi sllobodankes

  1. Wendy B says:

   Uaaa* zbulimi* thote gazetari. Po pse kur ka qene i mbuluar ndonje here. Te gjithe e dime qe ne kohen e salih andurrahimit si e quan ti( po ku e ke gjet kte emer kaq te bukur) injorantet beheshin kryeprokurore, analfabetet gjygjtare me kurse 6 mujore😎

   1. kaurri realist says:

    Ti ketu? Hahahahahahah! Saliu e ka shkollen te kryeme ne kohe te Enverit, bile me specializim ne France. Asht kush asht, por ketu s’ja merr kush prej politikaneve te rinj.

 3. Beni says:

  Po te jete e vertete do te jete kulmi i kulmeve. Mjerene.

  1. shih e shkruaj says:

   qysh ne pamjen e pare te bind se dicka ketij djali i mungon. Forma the permbajtja nuk e tradhetojne njera tjetren.

 4. fieraku4u says:

  ECCCCCCCCCCCC ATY TIKU, JO VETEM HAMMSHOR P…AR, POR DHE MASHTRUES.

 5. zi says:

  Cudia me e madhe ne vendin e cudirave zgjat,
  sa shuarja dhe ndezja e dritave,
  sigurisht ne kohen e qofte largut.

 6. sunitet po bejne ''shtet''...........allah uakbar! says:

  gjera normale per nje bourdhelo islamike…………….sulltani Hoxha [vec dipllomes se sumes] edhe pse nuk kishte asnje dipllome universiteti,shkerdheu sunitet per 45 vjt!

  1. mateo says:

   O suntitet…!
   Ti e njihke mire prejardhjenh tende qe je pjelle nga shkerdhyerja e sat’eme me brigadieret,operativet e sigurimit etj!
   Dobicet si ty dalin me te mencem se baballaret!
   Ne gop te sat’eme vafsh prap o sunit…!

  2. Arjani says:

   Ti si bastard I kurvave te shemtuara neo greke e di mire se Enver Hoxha shkerdheu arumunet greqisht foles te dropullit per 45 vite.

   Pikerisht per kete ju ankoheni shume.

   Sigurimi ka lene plot bastarde atje mes te cileve je edhe ti.

   1. arbeni nga tepelena says:

    Ky dhe ndonje tjeter me shum mundesi jane shqiptare dhe e heqin veten grek per perfitime dhe qe te duken me grek.ashtu si bente dhe ish kafshari qe kishim ne fshat u ben me grek se vet greket.sa per enverin ne kohen e tij dropulli jetonte me mire se ne ne furnizime etj.atje shkolla fillore hapej me 3 nxenes kurse per ne duhej 8.pjesa derrmuse e dropullinjve dhe minoritetit nuk flet keq per trjtimin qe iu eshte bere,mos shiko kete pederastin apo çfare ndodh ne tv .

 7. Tr says:

  QE NUK KA SHKOLLE TE MESME , AS TE LARTE , LLALUSHI E KA TE SHKRUAR NE FYTYRE.

 8. Biri or bjeri bririt says:

  Hallall or Llalle koke palle at dipllome alka hale.

 9. taras says:

  Nuk esht turp te jesh pa shkoll ne Shqiperi ,Shqiptari karakterizohet nga instikti i tij qe cdo shqiptar eshte nje komandant….Dhe per kete rasti ne fjale e tregon me se miri vleren e nje ajdmo ta qujm shqipfolsin trahana me llalle….roft ducj,viva stalini,posht maoceduni,lart kapter Hamiu.

 10. CiU ciu says:

  O shoku .Mire pallati u prish se demtonte projektin………po dy kateshi ngjitur e zbukuron?

 11. Alban Dega says:

  SHIHNI CFARE I KA BERE SALI KADAFI SHQIPERISE !

  – Veting e hetim per diplomat, titujt shkencore, titujt e nderit dhe dekoratat e 27 vjeteve te fundit !

  – Sot, neser eshte kurre !

  – Ti japim fundit vrasjes se Shqiperise dhe se ardhmen se saj nga Banda e Gangstereve te Sali Karaxhicit !

  Cfare mund te pritet nga nje Profesor me titull te marre me plagjiature te mirefillte , thjeshte perkthim i botimeve shkencore franceze, ruse, italiane, fare pak angleze .
  Nje corbe e vertete…
  E vetmi “zbulim shkencor “ i Berishes ne temen shkencore per titullin Profesor Doktor eshte “ kujdesi ateror i Partise dhe shokut Enver per shendetin dhe zemrat e popullit “
  Urra… Urra….. Uuuuurrrrra !
  Parti Enver jemi gati kurdohere !
  Jo vetem kaq! Eshte edhe reklama qe ish- kryeredaktori i “Zerit te Popullit”, ish-lideri i BRPSH-se, ish Drejtori I Drejtorise se Shtypit ( lexo Censures ) se KQPPSH-se, ish – disidenti me i persekutuar nga ish- diktatura komuniste ne mbare Boten Mehmet Elezi, i beri atij studimi te jashtezakonshem, qe per shkak te rrethimit imperalisto- revizionist nuk iu dha Cmimi Nobel ne Mjekesi!!!
  A ka persekutim ne te madh ndaj tij se ish-diktatorit nuk ia leshoi karriken e tij !?
  Berisha kishte zbuluar se zemrat e shqiptareve ishin ne anen e djathte.
  Prandaj edhe vete nga e majta ekstreme stalinisto- enveriste kaloi ne te djathten ekstreme Nacional- socialiste , domethene naziste, ose Salikracia !
  Prandaj Berisha plepizoi arsimin, artin, kulturen dhe rrenoi e zhberi te pakten shtate here shtetin shqiptar e cdo lem te jetes se tij.
  Jo vetem sa sundoi , por edhe mbasi beri sikur dha doreheqjen, duke mbajtur timonin e frenat e rrenimit, ai la pas minat e tij me sahat ne cdo fushe te jetes dhe veprimtarise shqiptare.
  Adriatik Palla ishte vetem njera prej tyre !
  Sikur ta kishte dite se sa kollaj do te kishte qene shkolla e larte Palla do te kishte kryer edhe tetevjecaren , se per te mesmen u mor vesh me ne fund se nuk e kishte kryer
  kurre !
  Me kete rast kerkoj nga Ministria e Aresimit, Komisioni I Kontrollit te Shtetit, Prokuroria e Pergjithshme dhe Qeveria Shqiptare qe urgjentisht te kontrollojne te gjitha diplomat e shkollave te mesme, shkollave te larta dhe titujt shkencore te shitur sipas parimit kush paguan me shume nga Universitetet e Plepave, Vitrinave, Kristaleve …. dhe nga Akdemiteve Vicidolit dhe Domosdoves ne keto 27 vjetet e fundit.
  Behet fjale per qindra miliona leke, dollare, euro… qe paguan shteti e populli shqiptare per diploma e titujt te blere njesoj si dhe per dekorata e tituj nderi te shitura, per kriminele, tradhetare, terroriste te hurit e litarit ne sherbim te Beogradit, Athines, dreqit e te birit !
  Eshte nje urgjence kombetare qe vret jo vetem te sotmen por edhe te ardhmen e shqiptareve dhe te Shqiperise !
  Sot ! Neser eshte kurre !
  Nuk ka kohe ne prite !
  Ti japim fund vrasjes se shqiptareve dhe te Shqiperise nga Banda e Gangstereve dhe vrasesve te tyre !

 12. On says:

  Produkt i Bamit Topistit shoku te Edit….. mos beni si te ndershem

 13. neda says:

  Keshtu me politiken e mosndshkimit nuk mund te vazhdohet me, ish kryeprekurori Llalla duhet te ndiqet penalisht per mos zbatim te detyrave si prekuror i pergjithshem. Ne ate detyre ai eshte betuar para se te fillonte kete pune se do zbatonte ligjet ne menyre rigoroze, por fakti eshte se ai i ka sabotuar ato me dashje,duke mbrojtur kriminelat qe kane sunduar e sundojne vendin. Ne se duam nje fillim te ri ky duhet te vihet para pergjegjesise penale per te gjitha dosjet e rendesishme qe ka zvaritur deri ne mbyllje te tyre.Por para pergjegjesise penale duhet te vihen edhe gjithe kuadrot kryesore,ministra,zv ministra,drejtor drejtorie,kryetar bashkie,komisar policie etj.etj.kur nuk bejne detyren dhe jo thjeshte duke i hequr nga detyra,se kjo nuk eshte nje mase qe terheq vemendjen . Detyren ne cdo rang askush nuk ua jep me zore,perkundrazi,por per detyren qe eshte ngarkuar duhet te pergjigjen penalisht,qofte dhe kryeministri apo ata qe kane patur rol apo do kene ne sistemin e drejtesise ne se nuk vendosin rregull. Nje kryetar bashkie psh behet miljoner ne euro me lejet e ndertimit qe kane dhene apo japin duke shkaterruar qytetet ne rang vendi, duke ndertuar edhe mbi zona arkeologjike,ne ambjente publike,e deri ne det dhe askush nuk po denohet. Bindja ime eshte se korrupsioni fillon nga karrikja e kryeministrit e stafit te tij.Shteti nuk mund te ndertohet e te funksionoje ne kete menyre,psh jepen leje te korruptuara shteti i prish (dhe bene shume mire),pergjegjesia penale nuk dele per ate qe ka dhene lejen ne kundershtim me ligjin,qofte ky dhe kryeministri,pastaj pala e interesuar shkon ne bruksel dhe qeveria shqiptare detyrohet te shperbleje ndertuesin qe ka ndertuar ne kundrshtim me ligjin.Nje organizim rrumpall qe nuk te lejon te eci shoqeria e vendi perpara dhe kjo nuk eshte e rastesishme. Shpresa e popullit tone, qe nuk ka asgje ne dore nga menyra se si funksionon shoqeria jone nen drejtimin e monarkeve, jane vetem SHBA-Bruksel

 14. Alban says:

  TE ARRESTOHET NE FLAGRANCE ADRIATIK PALLA !

 15. Ilir Gramshi says:

  Date: June 8, 2016 at 8:42:42 AM
  Ne vend te nje letre te hapur per Z. Lu dhe Zj. Vllahutin…

  ADRIATIK LLALLA- KRYEPROKUORI I SHTETIT APO KRYEHOR I KRIMIT-

  – Revan i pandalshem drejt qelive te burgut

  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg kohe me pare
  Jo sot … Qysh diten qe ofendoi, e kercenoi me jete si nje rrugac e grushtoi Sekretarin e Pergjithshem te Shoqates se Prokuroreve te Shqiperise, Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Cfare perfaqeson ky akt i rende kriminal i kryeprokurorit Llalla !?
  Fyerje per shkak te detyres!
  Kercenim per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune fizike per shkak te detyres!
  Ushtrim dhune psikologjike per shkak te detyres!
  Shperdorim flagrant i detyres!
  Qysh diten kur iu kundervu ashper dhe hapur reformes ne drejtesi!
  Veper penale e konfliktit te interesit!
  Qysh ne momentin kur filloi kryqezaten e spastrimeve dhe gradimeve ne Prokurorine e Pergjithshme dhe nje varg prokurorish rrethesh, sipas urdherave te Mafias e tutoreve politike dhe klasike jo vetem shqiptare, qe e komandojne ne cdo hap.
  Me e pakta akuze ne kete rast eshte shperdorim flagrant i ligjit e detyres.
  Pikerisht se nuk u pajtua dhe kundershtoi kete revansh antiligjor e kriminal te Adriatik Llalles, me nje pabesi e cinizem te pashoq e vendosi jo vetem ta shkarkoje nga detyra e Drejtorit te Drejtorise Gjyqesore dhe e anetarit te Keshillit te Prokurorise, ku ai kishte fituar me shume vota se asnje anetar tjeter, por edhe ta syrgjynose prokurorin me te pakorruptueshem shqiptar Arben Dollapi.
  Nuk la dredhi e pabesi pa perdorur qe ta godiste pas shpine si hijenat. Pse !?
  Arben Dollapi eshte simboli i drejtesise dhe ndershmerise ne drejtesine shqiptare… Ishte ai qe e ngriti Adriatik Llallen nga nje polic gjyqesor ala Plepash ne prokuror te Lushnjes…
  Ishte i vetmi qe ne katrahuren e 97-es qendroi si Promete perballe bandave terroriste te Aldo Bares duke e vene ne fije te perit edhe jeten …
  Ishte Arben Dollapi qe jo vetem hodhi poshte me perbuzje por edhe e paralajmeroi se do ta arrestonte ne flagrance nje ish- minister kur i afroi Cek te Bardhe, miliona eurosh vetem qe te fshihte provat e deshmite e masakres korruptive te Gerdecit dhe 26 viktimave te saj.
  Ishte Arben Dollapi qe kundershtoi dhe iu kundervu sy per sy e balle perballe, si nje Falcone i vertete shkeljeve flagrante antiligjore te Adriatik Llalles per tollovine ne emerimet e levizjet krejt korruptive e nepotike te dhjetra prokuroreve te Prokruorise se Pergjithshme dhe kundervenies se tij flagrante ndaj Reformes ne Drejtesi…
  Ishte nderhyrja e tij dhe dy shokeve te tij, midis dhjetera prokuroreve te pranishem ne Koneferencen Kombetare te Prokuroreve, qe parandaloi pershkallezimin e dhunes deri ne perdorim te armeve midis Adriatik Lalles dhe Shkelqim Hajdarit!
  I kam pare me syte e mi ato skena turpi e krimi te mirefillte te Adriatik Palles, ketij krimineli qe ate dite ka kryer te pakten 7 akte te renda penale ne sy te “ajkes” se prokurorise shqiptare.
  Shihni si veproi ndaj Arben Dollapit te pakorruptueshem ky jo kriminel por edhe i paburre, i pabese e mosmirenjohes i peshtire.
  “Nuk ka bishe me te eger se sa njeriu mosmirenjohes” thoshin greket e lashte.
  Jo kryeprokurore si Adriatik Llalla, por edhe prokurore te thjeshte si ata qe bene sehir skenat flagrante te krimit te tij ne ate Konference, apo ne mbledhjen e turpshme e 15 marsit te Keshillit te Prokurorise, te tredhur e te lemerisur prej tij, nuk jane prokurora por jane proku- hora te krimit.
  A nuk ishin pikerisht disa nga ata qe votuan sipas urdherit e diktatit te Lalles edhe ne mbledhjen e tij per ndeshkmin e zerit burreror te Arben Dollapit kunder shkeljeve ligjore flagrante te tij!?
  Dhe Presidenti i PD-se Bujar Nishani, vrapoi me te katra ta dekretonte kete akt antiligjor te Lalles pa lexuar fare denoncimin ligjor e te argumentuar ne menyre shembullore e me fakte konkrete te Arben Dollapit.
  Si mundet qe Presidenti i Republikes, Kryeministri, Kryetari dhe vete Kuvendi i Shqiperise te tolerojne dhe mbyllin syte perbelle krimeve te tilla flagrante qe ne cdo vend demokratik do te ndeshkoheshin ashper e menjehere!?
  Kush eshte ( jane ) protektoret dhe tutoret e tij!?
  Pse Presidenti i Shqiperise, Kuvendi i Shqiperise nuk ndihet perballe krimeve publike te tij!?
  Kush eshte protektori dhe tutori numer nje i tij!?
  Nuk guxojne as ti permendin emrin…
  Cili eshte Padrinoja i tij ose Goodfathers ( Kumbare te krimit dhe Mafias ), sic e ka quajtur publikisht edhe vete Kumbara Tom Doshi disa here keto dy vitet e fundit!?
  Cfare i bashkon ata aq ngushte sikur te ishin vellezer siameze!?
  Mos valle fakti qe te dy jane kapur me presh ne duar, sic thote populli, me kamera, me ze e me figure ne krye te detyres se krimit ne flagrance!?
  Si e kush mund ta mbaje ne ate detyre te larte nje kriminel publik te kapur ne flagrance me ze e me figure duke share kercenuar me jete, duke grushtuar si nje rrugac rrugesh nje koleg te tij e aq me teper Sekretar i Pergjithshem i Shoqates Kombetare te Prokuroreve te Shqiperise!?
  Tutoret e protektoret politike te tyre jane Padrino e Kamorra qe kane kthyer Shqiperine ne nje shtet pa sovranitet
  A mund te kete sovranitet shteteror pa nje shtet ligjor!?
  A mund te kete sovranitet e shtet me nje drejtesi te kriminalizuar nga koka tek kembet, nga kryetari i shtetit e KLD-ja e deri tek rojet e portieret e gjykatave dhe prokurorive!?
  A mund te kete sovranitet shteteror me nje kryeprokuror qe ben haptazi kryavokatin e krimit!?
  Kryeprokuror si Adriatik Llalla eshte nuk jane prokurora Ligji por kryehora Krimi
  Ndaj ju Zoti Lu dhe ju Zonja Vllahutin, SHBA dhe BE jeni shpresa e te gjithe shqiptareve per shtet ligjor e sovranitet te vertete shteteror e ligjor ne Atdheun tone te bukur e teper te shtrenjte!
  Ju po deshmoni hapur se e doni dhe punoni per shtetin shqiptar me shume se keta politikane zuzare shqiptare, kusare e vrastare!
  Mesazhi madhor i mikes sone te madhe e te sprovuar Hillari Klinton dhe i Washingtonit dhe i Brukselit “Duajeni vendin tuaj te bukur” ka rene ne veshin e shurdher te politikes antishqiptare te atdheshitesve te politikes shqiptare!
  Faleminderit per mesazhet tuaja te sinqerta e shpresedhenese…
  Miku i mire ti thote kater te vertetat hapur, sy ne sy e balle perballe, thote sovrani yne… Ndryshe ai nuk eshte mik!

  Ilir Gramshi, Kanbera, Australi

 16. Petrit Vjosa says:

  Sent: Wednesday, May 04, 2016 at 11:34 PM

  Opinione
  ADRIATIK LLALLA NE REVAN DREJT BURGUT !

  Nga Vikiliksi tek Kartat e pista te “Panamase”

  Vetem 24 ore pas shperthimit te Panamagejtit, Prokuroria e Pergjithshme e Shqiperise nepermjet zyres se saj te Shtypit njoftoi se ka nisur menjehere verifikimet lidhur me emrin e pare qe ka dale ne Shqiperi si i lidhur me skandalin “Panama Papers”. Eshte fjala per kompanine “GFI Technologies” te financuar nga qeveria Berisha ne fundin e mandatit te saj te dyte ne vitin 2013.

  A nuk veproi keshtu ajo edhe per Vikileaksin e famshem.ne vitin 2011 kur u publikuan kabllogramët e Ambasadës Amerikane për mjaft çështje sensitive në atë kohë, si Damir Fazliç, rruga Durrës-Kukës apo Gërdeci. Edhe atehere, Prokuroria e Përgjithshme tha që kishte caktuar një grup përkthyesish që do të monitoronin e grumbullonin të dhënat për Shqipërinë, megjithëse menjëherë pas këtij versioni. Cfare u be!? Cështja u la në harresë.

  Ajo qe e bashkon kete kompani dhe pronarin e saj me Shqiperine eshte jo vetem fakti qe ajo u miratua nga nje qeveri ne ikje. E keqja me e madhe eshte se ajo nuk u hetua e aq me pak u skanue aspak se cfare kapitali kishte, nga vinte kapitali i saj, cfare garancie financiare dhe pastertie kishte nga nje prokuror qe ishte zgjedhur me votat e se njejtes mazhorance.

  A u be ndonjehere Llalla kryeavokat i shtetit shqiptar!?

  A e dini se si perkthehet ne anglisht titulli “Prokuror i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise”!? “General Attorney of Republic of Albania” Fjala Attorney ne shqip ka kuptimin e pare Avokat. Pra Prokurori i Pergjithshem eshte Krye-Avokati i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise, Kryeavokati i shtetit shqiptar.. A e luajti kete rol Prokurori i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise !?

  A e kreu detyren e tij si kryembrojtesi ligjor i Republikes se Shqiperise, detyra kryesore e te cilit eshte te mbroje interesat dhe thelbin e shtetit shqiptar kunder cdo lloj krimi e shkeljeje ligjore nga cilido e kushdo qofte ai edhe kryeministri apo Presidenti i Shqiperise e jo me nga nje kontrabandist kombetar , nje spekullator nderkombetar, nga nje kriminel i sprovuar si Ismail Mulleti e co… te cilit protektoret e sekseret politike ne maje te politikes dhe qeverise shqiptare i dhuruan jo pak por 150 milione euro vetem per ngjyrosjen e naftes shqiptare!?

  Mjafton qe kryeavokati i Shqiperise Adriatik Llalla te futej ne Google dhe te kontrollonte vetem emrin Ismail Mulleti dhe per nje minute aty do te gjendte dhjetra flamuj te kuq, shenja alarmi per ta ndalur kete grabitje multimilioneshe te djerses dhe mundit te shqiptareve, bile edhe per ta arrestuar ne flagrance jo vetem ate por edhe darovitesit e tij Pollo, Bode, Berisha e co. Nuk po flasim per kerkimin e informacioneve nga partneret dhe homologet e vendeve aleate , se pari FBI-se dhe Prokurorit te Pergjithshem te SHBA-se. Po flasim per nje sherbim falas qe e perdorin edhe femijet e klases se pare fillore…

  Sa dosje krimi ka hapur Adriatik Llalla ?

  Nuk po flasim per CEZ-in!? Per Fazlicin ? Per Gerdecin? Per 21 Janarin 2011? Per vjedhjen publike te votave te 8 Majit 2011 ne Tirane ? Per dhjetra hidrocentrale te dhena pa tender mafias se betonit!? Per 7 e me deri qindra vila e apartamente, prona e pasuri te pajustifikuara e te pambuluara edhe me rrogat e jo krejt fisit te shumices se zyrtareve, kryebashkiakeve te ish- kryetareve te komunave nga Tamara e Margegaj … deri ne Konispol, per kusarine masive te pasurive e mundit te shqiptareve … Te gjitha nen hunden e syrin e tij!

  Sa dosje hetimi te filmuara me kamera e botuara deri ne detaje nga mass- media shqiptare ka hapur, hetuar e kopsitur ligjerisht Kryeavokati Shqiptar!?

  Sa ceshtje te denoncuara publikisht edhe nga ambasadore te huaj, si miku me i madh dhe i sprovuar i shqiptareve ai amerikan ka zbuluar e hetuar Prokurori i Pergjithshem i Republikes se Shqiperise Adriatik Lalla ne keto pese vjet te ushtrimit te detyres!?

  A e degjuat cfare e si genjeu pafytyresisht ne intervisten e tij me “Zerin e Amerikes” lidhur me kusarine e korrupsionit masiv ne Shqiperi te denoncuar qindra here nga Uashingtoni e Brukseli e te pandeshkuar nga prokuroria e drejtesia e sterkorruptuar shqiptare!?

  Kur Adriatik Llalla akuzon hapur vetveten

  Pyetjes se Radio “Zeri i Amerikes” per disa raste madhore korrupsioni ne Shqiperi kryeprokurori shqiptar Adriatik Llalla iu beri bisht ne menyren me injorante te mundshme. Ai foli shume por nuk tha asgje.Ai foli por nuk dha asnje pergjigje konkrete. Oret e bizhute i shtrenjta te gjykatesve dhe prokuroreve te korruptuar te denoncuara nga ambasadori amerikan ne Tirane Z. Donald Lu, i quajti si ceshtje qe i takonte per ti verifikuar Instituti i Deklarimit dhe Verfikimit te Pasurive dhe jo atij.
  Nje veteakuzim perfekt i Adriatik Lalles… Para se te katapultohej ne krye te Prokurorise se Pergjithshme shqiptare ai personalisht ka qene Drejtori i Pergjithshem i atij institucioni.
  Sa raste pasurimi te paligjshem ose me metoda korruptive e kriminale pat denoncuar a verifikuar ish- drejtori Llalla!? Zero.
  Sa politikane apo biznesmene te pasuruar me afera kriminale, qe nuk jane vetem tregtia e drogave, trafiku njerezor, prostitucioni, por cdo vlere e fitim i arritur me rruge. me mjete e me menyra te paligjshme ka paraqitur ne organin e akuzes ne kulmin e lulezimit te tyre kur ai drejtonte ate Institut!? Zero….

  Autogolat pafund te kryeprokurorit shqiptar

  Cdo pergjigje pa pergjigje e Adriatik Llalles per “Zerin e Amerikes” ishte nje autogol i mirefillte. Jo nga paaftesia e tij por nga djallezia e tij, nga kontrata me politiken e krimit dhe korrupsionit qe neneshkroi me kapot e Coza Nostras politike shqiptare, si garanci per emerimin e tij ne ate post.
  Ai u emerua edhe ne njerin edhe ne tjetrin post jo per te verifikuar e hetuar aferat e pista e korrupsionin e emeruesve te tij .
  Ai u emerua edhe ne njerin edhe ne tjetrin post jo per te bere krye-avokatin e shtetit shqiptar por per te ushtruar detyren e kryeavokatit te krimit shteteror dhe korrupsionit masiv te atyre qe e emeruan pikerisht per te kryer kete mision te paracaktuar prej tyre.
  A nuk vepronin keshtu kapot e Mafias politike e shteterore italiane, e Coza Nostras dhe Ngradetas italiane me homologet e Llalles ne Itali!?

  Kryeavokati i krimit te Mafias politike e shteteore

  Ai nuk ishte nje zgjedhje e rastit… Ai e kishte kaluar me sukses provimin e besimit te saj qysh ne postin e meparshem ku as nuk verifikoi e as nuk hetoi as edhe nje rast te vetem korrupsioni.
  Me shume se kryeprokurorin e Shtetit Adriatik Lalla ne intervisten e tij me “Zeri i Amerikes” u shfaq si kryeavokat i krimit dhe korrupsionit. ” Nëse një zyrtar i caktuar disponon një pasuri të caktuar, kjo nuk nuk do të thotë se ai është një kriminel, apo shkelës i ligjit. Pasuria mund të fitohet në forma të ndryshme: të trashëgimisë, biznesit e të tjera me radhë. Nuk jam këtu për të mbrojtur një zyrtar të caktuar, por edhe të akuzohet dikush se ka një orë të një përmase, apo unazë të kësaj natyre, mendoj se nuk është mënyra e duhur” tha fjale per fjale Llalla.
  Asnje avokat i krimit nuk do te kishte zgjedhur nje mbrojtje me te ndyre se kjo per perligjen e krimeve te tilla.
  Mire oret e florinjta e bizhuterite, cantat e shtrenjta e kostumet firmato, po vilat qindra- mijera dollareshe e mobiljet luksoze, veturat qindra mijeshe te femijeve, e deri niperve e mbesave, po shkollimet qindra mijera euroshe te femijeve ne kolegje milioneresh , po dhjetra udhetime me avione e pushime sheikesh ne Abu Dabi e Tajlande, ne Sidney e ne Miami….

  A futen vilat e pallatet ne thes … Po blloqet e Gjirit te Lalezit….!

  Po pallatet e vilat e Gjirit te Lalezit e Farkes, te Petreles e Golemit, te Shengjinit e te Ksmailit, te Velipojes e Tushemishtit mos valle a mund te futen ne thes! Nuk futet minarja ne thes , thote sovrani. Te gjithe ua dine pronaret dhe burimin real te ardhurave pervec kryeavokatit te shtetit shqiptar qe ben kryeavokatin e krimit dhe korrupsionit.
  “ka institucione te posacme te cilat merren me verifikimin e pasurive te ketyre zyrtareve”, thote Llalla. Sa raste te tilla ka hetuar ky kryavokat i shtetit!? Sa dosje ka hapur me iniciative ose i detyruar ai dhe institucioni i tij!?
  I jane tretur edhe kockat kryebankierit Artan Santo, te ekzekutuar ne mes te Tiranes dhe ne zemren e shtetit, nen hunden e Presidentit e Kryeprokrurorit, nen hijen e manteleve te zeza te gjykatesve e drejtesise faqezeze shqiptare, te komanduar nga Mafia politike, po i tretet edhe emri e jo me dosja e hapur e gjykatesit vlonjat Konomi te hedhur ne ere diten per diell e ne mes te Vlores, jane harruar emrat e deputetit Fatmir Xhindit ne Fier e Aleksander Kekes e 26 viktimave te Gerdecit e 4 deshmoreve te 21 janarit, ndersa kryeavokati i shtetit Adriatik Llalla ka guximin e flet per ” ceshtje e cila vijon te jete pa autor”.
  E ku !? Ne e perballe kamerave te “Zerit te Amerikes”

  Jo vetem avokat por edhe Bude i krimit !

  U humben diten per diell e ne syrin e kamerave qindra milione dollare te shqiptareve ne tenderin e Albpetrolit dhe hetimi vazhdon pa fund.
  U vodhen gati 8 milione dollare ne Banken e Shtetit Shqiptar dhe shkaperderdhen 30 milione te tjere me blerjen fiktivo- korruptive te Hotel Dajtit per trefishin e vleres qe nuk e ofroi askush. Allishverish i Bankes se Shtetit Shqiptar me qeverine e shtetit shqiptar.
  Ne saje te dopjo- korruptimit te prokurorise dhe gjykates se kapur nga Mafia politike, Ardian Fullani doli jo vetem i pafajshem por edhe ka kurajon te kerkoje rreth 4 milione euro demshperblim nga qeveria e sotme per shkarkimin e tij krejt te ligjshem si Guvernator i Bankes se Shtetit Shqiptar vjedhur nga paaftesia dhe korruptimi i tij.
  Ja si i pergjigjet kryeavokati i Shtetit shqiptar pyetjes se “Zerit te Amerikes” :
  … Perse nuk e cuat ju ceshtjen ne Gjykaten e Larte!?
  “… megjithëse mendimi ynë ka qenë gjithmonë se ky zyrtar ka qenë në shkelje të ligjit, ne i kemi qëndruar deri në fund qëndrimit tonë, pavarësisht vendimit të gjykatës, tani ne nuk kemi mundësi për ta ndryshuar.”

  Adriatik Llalla ne burg !

  I lutem lexuesit te paanshem te pergjigjet pyetjes:
  Cfare perfaqeson Adriatik Llalla me kete pergjigje prej Bude krimi?
  Kryeavokatin e Shtetit shqiptar apo kryeavokatin e krimit !?
  Cila eshte zgjidhja!?
  Ate e dha ne menyre te shkelqyer analisti Dritan Hila me penden e mendjen e tij te arte nen titullin brilliant:
  Adriatik Llalla ne burg !
  Cdo dite e me shume po shton zollumet e tij duke kriminalizuar cdo hallke te prokurorise me prokurore te korruptuar nga Universiteti berishian Plepave , nga Akademite e Domosdoves si Kristali, Vitrina, UET-ti… qe vetem shisnin sa frengu pulen diploma e duke goditur e ndeshkuar prokuroret me te ndershem me profesioniste e me te pakorruptueshem te Shqiperise, sic eshte rasti i sotem i kryesimbolit te tyre Arben Dollapi .
  Peri keputet prej se holli … Zollumi keputet prej se trashi. Pikerisht ky revan kriminalizues i nje krimineli publik si Adriatik Llalla, qe tregohet me gisht nga cdo shqiptar pa dallim partie, feje, krahine, ideje po e con ate cdo dite e me afer prangave te drejtesise dhe qelise se burgut….
  Jo sot! Ai duhet te shkonte ne burg qe diten qe ofendoi si nje rrugac e grushtoi kolegun e tij Shkelqim Hajdari ne sy te prokuroeve te mbare Shqiperise !
  Vetem Presidenti sakat Bujar Nishani e KLD_ja e sterkorruptuar shqiptare nuk e pane e as e degjuan nje akt te tille sa rrugaceror aq edhe kriminal te Adriatik Llalles!
  Nuk kishin se si…. I bashkon kontrata me SHQUP-in !
  Urojme qe shpejt ti bashkojne edhe prangat e ligjit dhe qelite e burgut.
  Drejtesia vonon por nuk harron!

  Petrit Vjosa, London

 17. Ndaj ishin miq te ngushte me Like Florin keta qaratenj. Likja e dinte qe Llalla ishte pa shkolle te mesme dhe kete gje e perdorte si presion ndaj Lllalles. Bej keshtu si them une, e kercenonte Likja, se ndryshe do te nxjerr bojen qe je pa shkolle te mesme.

 18. Alban Dega says:

  Date: June 11, 2016 at 7:15:58 PM EDT

  Replike e detyruar me nje Profesor te deshtuar

  AVOKAT I PADRINOVE DHE KUMBARA I MAFIAS POLITIKE TE TIRANES

  – As kryeavokati i krimit Adriatik Llalla nuk do ta kishte bere me mire… kete pacavure te peshtire

  Do ti lutesha ketij profesori tu pergjigjet pyetjeve te meposhteme:

  1- Sa dosje krimesh te renda ka hapur, ka hetuar ose ka mbrojtur Prokuroria e Krimeve te Renda dhe Prokuroria e Pergjithshme ne keto gati 4 vjet qe Adriatik Llalla drejton ate!?
  2- Cfare behet me dosjen e vrasjes nen hunden e Kryeprokurorit Lalla dhe Prokurorise se Krimeve te Renda per hetimin dhe kopsitjen e krimit te rende te vrasjes se kryebankierit Artan Santo!?
  3- C’ndodh me hetimin dhe zbulimin e vrasjes me eksploziv ne qender te qytetit te Vlores se gjykatesit Konomi !?
  4- Pse u mbyllen me turp e deshtim total dosjet e Arben Imamit, Ritvan Bodes, Myqerem Tafajt !?
  5- Cfare ndodhei me dosjen e ish- Guvernatorit te Bankes se Shqiperise Fullani, per te cilen e zgerlaqi keqazi Radioja Zeri i Amerikes kryeprokurorin Adriatik Llalla ne intervisten me te turpshme te nje zyrtari shqiptar me kete radio presitigjioze!?
  6- Cfare ndodhi me dosjen a tragjedise se Gerdecit dhe 26 viktimave te saj !?
  7- A e ka apeluar Adriatik Llalla apo Prokuroria e Krimeve te Renda vendimin skandaloz te Gjykates se Larte per Gerdecin, kusarine e Autostrades se Kombit. 21 janarin tragjik!?….
  …. Jane mbi njeqind dosje krimesh te renda e teper te renda te cilat ose nuk jane hetuar ose nuk jane pergatitur seriozisht, nuk jane kopsitur sic duhet nga kjo Prokurori e Krimeve te Renda dhe nga Prokuroria e Pergjithshme vetem gajte tri viteve te fundit
  Kurse ju me nje pafytyresi dhe injorance dhe milutantizem te peshtire ne perkrahje te hapur te kriminelit Lulezim Basha e co. beni avokaten e kesaj prokurorie, te Adriatik Llalles me 20 prokuroret e krimeve te renda.
  Si mund te kerkosh qe ne Reformen ne Drejtesi te behen ndryshime dhe tu krijohet hapesire e gradohen ose sigurohen qoshe te ngrothe e karrike te rehatshme ketyre prokuroreve te deshtuar, bashkepunetore te krimit dhe sherbetore te Mafias politike e klasike jo vetem te Tiranes por edhe te asaj nderkombetare!?
  Ne cfare planeti jetoni ore profesor Romeo Gurakuqi!?
  Turp te qofte titulli i Profesorit … Me keto opinione te felliqta e kriminale ti je vetem nje profesor e avokat krimi ne sherbim te Mafias dhe Padrinove dhe Kumbareve ( Goodfathers ) te saj te cilet kane rrenuar jo vetem drejtesine, jo vetem gjykatat dhe prokurorine por edhe cdo e krejt hallkat jetike te shtetit ligjor ne vecanti dhe krejt shtetin shqiptar.
  – As kryeavokati i krimit Adriatik Llalla qe duhet te ishte kryeavokati i shtetit dhe ligjit nuk do ta kishte bere me mire… kete pacavure te peshtire..
  Mos e perdhos edhe me mbiemrin e nderuar te Luigj Gurakuqit o Romeo !
  Ti nuk i shkon Luigj Gurakuqit as te sholla e kepuces!
  Lanet !

 19. Alban says:

  From: [email protected]
  Date: May 21, 2016 at 7:41:14 PM EDT

  Pak hajgare ne kete kohe i :

  “BOMBAT E PERGJIMIT” DHE PORDHAT E NASTRADINIT

  – Adriatik Palla dhe prokuhorat e tij vazhdojne hetimet… Pse!?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sot ra zjarr ne pallatin ku banon Sali Berisha … Alarm !
  Te dyshuar kryesore jane Edeskovari dhe Sajeshullazi… I treti i musketiereve ne radhe eshte Erion Veliaj” sipas fonogramit urgjent te “Qytetarit Dixhital ” Kolonel Sales drejtuar Mareshallit Berisha dhe kapterrit Bujar Nishani.
  Lajmi konfirmohet edhe nga shefi i SHISH-it Visho Ajaz Gazidede.
  Kryeprokurori i Republikes se Lazaratit Adriatik Palla ( shkurtim i fjales Rrumpalla … ose Palla e Ariut ) , qe nuk ka lene asnje krim te rende pa zbuluar, hetuar e kopsiitur me sukses si ato te Kusarise 500 milione euroshe te Autostrades se Kombit te CEZ-it, te masakres se 26… viktimave te Gerdecit, te kater protestuesve te ekzekutuar pa gjyq e pa asnje faj me 21 Janar 1911, te miliona euoreve te Arben Imamit per reklama te Klanit e co. dhe per pajisje pergjimi te kunderligjshme per SHIU-n, megaskandalet e Ardian Fullanit, Genci Pollos, ekzekutimin makaber te bankierit Artan Santo nen hunden e Presidences, Kuvendit dhe Kryeministrise, per minimin e gjyqtarit Konomi ne mes te dites per diell e ne qender te Vlores me C-4 ahst si te ish- kryetarit te PDK-se se Malesise se Madhe Aleksander Keka…
  Aq i sukseshem ka qene sa ka harruar edhe te beje apel per deshtimin e dosjes se Fullanit e qindra te tjera qe kane zene pluhur ne zyrat e tij… dhe ” tani nuk mund te bejme asgje”, sic i tha pa piken e turpit “Zerit te Amerikes” gjate vizites se suksesshme ne SHBA ku nuk e priten as portieret e FBI-se amerikane. Si mund te takonin syshqiponjat amerikane nje buf kenetash qe e ka zene kllapia mbi dosjet madhore te krimit dhe korrupsionit qe ben mu .
  Nuk ka faj! Eshte teper i zene me deklaratat kunder reformes ne Drejtesi se bashku me Mafian Politiko- familjare te Familjes… Konflikt i hapur interesi dhe veprimtari destabilizuese e antikushtetuese e mirefillte !
  Por ai eshte hazer xhevap, rrufe e vertete sa peshperijne tutoret dhe monitoret e tij mafioze….
  …Sapo leshon nje pordhe Plaku i Vicidolit…. Palla zgjohet dhe versulet si rrufeja dhe bashke me median ne sherbim te familjes i ben ato “bomba atomike ”
  Jo vetem aq… Por edhe kerkon te marre ne pyetje dhe i shpalle si te pavlefshme deklaratat e shefit te sherbimeve sekrete italiane, nje nga 11 me te fuqishmet ne Bote per pajisjet sterbvitore qe i kishte nenshkruar Presidenti i sotem Bujar Nishani qysh ne vitin 2008 kur ai ishte Minister i Brendshem sigurisht edhe me miratimin e Berishes pa te cilin as sot ai nuk Ben as shurren…
  Shkon deri aty sa edhe kerkon pergjigjet me shkrim te tij per pyetjet te Prokuhorave te Plepave te Tiranes!
  Shashka per te terhequr vemendjen dhe fituar kohe per grushtin e deshtuar institucional te shtetit te komanduar nga Mareshalli Berisha dhe zbatuar nga kapterri Bujar Nishani ne bashkepunim me kreun e SHISH-t, Visho Ajaz Gazidede dhe Prokurori i Pergjithshem Adriatik Llalla per “pajisjen e pergjimit’ qe Edeskobari e Sajeshullazi u kishte vendosur 385 shtetareve te vet dhe opozitareve te reformave ne drejtesi,
  “Bomba” e pergjimit na doli nje pordhe me shume te Plakut te Vicidolit!
  Po zjarri i sotem!?
  … Pas hetimeve doli se Sales i ishin djegur fasulet qe i sherbjne si lende te pare, lexo barut per ” bombat” e tij
  Hajde Palla Rrumpalla hajde! Hajde Palle Ariu hajde !

 20. Alban says:

  From: Alban Dega
  Date: October 19, 2017 at 04:08:13 EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ATDHESHITES DHE ATDHERRENUES

  … apo kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti Flamur Noka Stanishici…. I teti Like Floriri… I teti ne bronx ala serbo- rus eshte Edi Palokari. I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Palla gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim et tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Palla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Palla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambasadorit te superfuqise boterore qe di per Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr fryme jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetare per te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Flamur Stanishic Nokes e Fatos Lubonjes, te Blendi Fevziut e Ervin Salianjit, te Klodiana Lales e Adriatik Palles e co. per cadra e pushtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi te barabarte para Zotit dhe para Ligjit !
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !

 21. Prostituta Atomike Sali says:

  Ju bana me shkolle te larte!
  Ju bana me tallava!
  Xhozin e bana kryeparlamentare!
  Ciljeten anetare te Keshillit Kombetar te PD!
  Greta Kocin drejtore te Ministria e Rendit!
  Jemin Gjanen e bana figjure!
  Azemin bust!
  Sinan Hoxhen, kengetar te Albanistanit!
  Xenin e bana hamshor!
  Dafllukun e Gites e bana me shtru iftar cdo vit!
  Jua futa te Konferenca Islamike!
  Qysh se te fusin aty, ka ik shkolla, Nave Na na duhet xhamia, kebabi e sultjashi!

 22. ©KENDVESHTRIM TJETER© says:

  Si mund te ishte Prokurori me shkolle te mesme,kur te tjeret ishin me shkollen e plepave ne Dures !
  Kjo administrate u ndertua per te “shkallmuar” komunizmin dhe per te vjedhur me thase nga berishjanet !
  Çdo gje ka nje fund !
  Politika te perplase pas hekurave.

 23. freeee says:

  Sali Monstra me ligjet e prones dhe plepave dhe shpura e ministrave PS/PD qe shkaterrojne sistemin e arsimit, shendetesine, sigurine e me rradh ne perfitim te “privatit” ….Cohu ENVER edhe i her se u ka bo m… kala

 24. Shoku " Shpati " says:

  Rrofshin plepistat ! Rrofte plepisti I fundit A Y !

 25. Koba says:

  Po te jete e vertete kjo perben faj Penal. A duhet te marri nje Denim shembullor???

 26. BERISHA LARGOHU says:

  Shqiptaret te mos i bashkohen analfabetizmit opozitar.

 27. E verteta says:

  Llalla, ky fshatar pa dhembe ne goje, pa diplome e pa karakter ishte produkti qe doli nga martesa Meta-Berisha, dy plackitesve me te medhenj te popullit shqiptar qe moren peng nje komb te tere. Normal qe ne krye te pak koheve prokuroria u kthye thjesht ne nje bordello me Llallen dhe Rovenen qe nuk lane vend te botes pa bredhur “per pune” por qe ne fakt ishin vetem udhetime qejfi e seksi – fshataret brekegrisur papritur ishin ne ekstaze nga milionat qe grabisnin perdite me gjoba. Ju ishte dhene “carta bianca” nga politika e maskarenjve dhe banditeve Meta-Berisha

  1. like says:

   po te mos ishte Ilir Meta sali berisha sot do ishte mreti shkipnis, (e ke parasysh; nje lloj mbreti i babezitur qe e shkel dhe e shet popullin si dele) dhe nuk do Kish kush tia mbante me doren. njesoj si Faruku. Ilir Meta ia preu kembet saliut me shoke me force, se me “demokraci” Sala i futi nje shkelm bithevet Fatos Nanos me gjithe Edi Rame. apo harrove qe Edi Rames ia dogji votat e popllit ke bregu lumit sikur te ishin leter higjenike, dhe ky i fundit u tregua nje buzequmesht i pashprese. sikur te kish bere Edi rama ate qe beri Berisha ky i fundit do flinte naten ke dera e kancelarive boterore dhe nami do ishte bere deri sa te mos njiheshin ato zgjedhje. Ajo qeveri qe nje diktature sy per sy.
   Me gjithe te keqiat, Ilir Meta ka bere ate qe asnje burre nuk ka mundur ta beje kundra tradhtarit te shpreses shqiptarvet. dhe brenda kontekstit te realitetit shqiptar te ketyre viteve pseudo-demokratike (anarki do ishte me e sakte) Ilir meta e ka treguar veten si me i ndershmi dhe patrioti nga te gjithe politikanet qe ka pasur. dhe po te mos kish qene Ilir Meta, as heren e pare e per rrjedhim as heren e dyte nuk do Kish fituar Edi Rama. Edi Rama eshte kafshe pune dhe me me shume largpamesi se te tjeret, por si politikan nuk di te luftoje kundra sali berishes. dhe me vient keq ta them, por pa Ilir Meten Sala do ta kish ngrene Edin si ujku gomarë.
   Jepi Çezarit ate qe eshte e Çezarit! Ilir Meta ka qene nje bekim qe na e ka mbajtur shpresen gjalle.

   1. E verteta says:

    O katundar. Ilir Meta doli nga shkrumbi qe la pas monstra Berisha pasi perveloi Shqiperine ne 97. Kesisoj ai ne politike ishte nje sa nje rastesi aq edhe produkt i certifikuar Berishian. Me shume se kundershtare keta bastarde jane dy koka te se njejtes se Keqe, te ngjashem 100% ne vobektesine e origjines dhe mjerimin social nga i cili vijne shto edhe grykesine klasike te fshatareve per plaçke e vjedhje. Rruges u perplasen per asgje me shume veçse per plaçken e vjedhur – nuk çudit fakti qe i lane shpejt menjane inatet dhe e copetuan Shqiperine ne menyre te barabarte. Dy monstra qe i kane sherbyer nje agjenture te vetme – lidhjet e Ilir Metes me Serbine jane po aq te njohura sa lidhjet e Berishes, marreveshja midis te dyve ju garantoi mbijetesen politike – te ishin kundershtare do kishin ngrene njeri-tjetrin me kohe. Edhee 27 janar se bashku do jene ne rruge per te mbrojtur plaçken e vjedhur

 28. Siti says:

  Po kur ishte prokuror i thjeshte deri ne 2008 me.diplome.ishte? Po kur u votua me konsensus nga te gjitha partite si kryetar i inspektoriatit te pasurise me.diplome.ishte? Po kur u zgjodh prokuror i pergjithshem dhe opozita e asaj kohe nuk votoi kunder por abstenoi me.diplomw ishte? Apo kur je.me ne ska rendesi kush je nga vjen cfare ben kur na del kundra ne te sulmojme.

  1. drejtesia po vjen says:

   U i shkreti “Siti”, per te ardhur keq. Mbron lirite dhe te drejtat e majmunit. pa kur ka dhe gjallesa te tilla qe pasi kane lexuar e degjuar, kane shikuar e jane perplasur me faktet kokeforta, bejne sikur harrojne dhe tak: ku ishit ju? Po ti Siti ku ishe apo ne tope te ndonjerit qe mbolli faren e te nxorii ndonje fmer qe as ajo vete nuk e di se kush e mbolli? Adriatik Llalles duhet ti hiqet e drejta e ushtrimit te asaj detyra dhe ti drejtohet shtepise pa qira. Arta Marku le ti prije drejtesise se prokurorise se ka mbeshtetje e nje populli te vuajtur 27 vjeçar nga padrejtesia. Lufte me kanibalet!

 29. Bledi says:

  Cudia me e madhe 3 dite zgjat. ….. ne Shqiperi

 30. aleks says:

  Po komentohet per politike apo per bema ndersa LAJMI eshte ADRIATIK LLALLA pa shkolle te mesme!!!
  A e kuptoni o njerez ???????????????????? Pa shkolle te mesme ka kaluar ne karrieren me te larte te sistemit.
  Pa shkolle te mesme eshte bere DREJTOR I INSPEKTORIATIT QE KONTROLLONTE PASURITE dhe KRYEPROKUROR. NESE ESHTE E VERTETE SHTETI SHQIPTAR KA VDEKUR BASHKE ME DIPLOMEN E SHKOLLES SE MESME TE ADRIATIK LLALLES.
  PA SHKOLLE TE MESME ME SHKOLLE TE LARTE. KJO ESHTE CESHTJA QE DUHET ZGJIDHUR. KUSH E KA LEJUAR KA GRISUR GJITHE DIPLOMAT E MIJERA DJEMVE TE KETIJ VENDI QE NUK PATEN MUNDESI PUNESIMI PO IKEN JASHTE DERI NE AUSTRALI. SA PER KETE NJERI ME MBIEMRIN LLALLA KY DUHET TE DALE DHE TI TREGOJE LIVE DIPLOMEN E SHKOLLES SE MESME OPINIONIT POPULLOR SHQIPTAR DHE TU TREGOJE SHKOLLEN KU ESHTE DHE SHOKET E KLASES ME EMER DHE MBIEMER. TE DALIN ATA. TE DALE NJE MESUESE TE NA THOTE TE VERTETEN. TE DALE E VERTETA!!!!!!!!!!!!!!

 31. Drejtesia says:

  Sa per katurar te Gramshit te Ju maresh te keqen..Zakonisht katunari jane te tjeret qe ti duket vetja interesant…Ky zoteria e Ka bere shkollen e mesme te jesh i sigurt Zoteria Katunar

  1. E verteta says:

   Shko o fare e keqe se ju duheni perveluar me acid. Specia me e peshtire me dy kembe eshte fshatari shqipfoles, me ligesi te lindur brenda zorreve, shpirtin katran, koken e shtypur dhe me zemren ne stamboll. Ka 30 vjet qe kete vend e ka marre peng fshataresia – duhet te rikthejet ne jete Shenjti i Gjirokastres qe ju theu bishtin dhe kurrizin ne kooperativa.. ikni nga qytetet e kthehuni punoni token o felliqesira se per asgje tjeter keni vlere

 32. Prostituta Berthamore Sali says:

  Llalla u ba me lek!
  Ka ba dhe letrat e qendrimit ne Evropi!
  Vajzen e ka yll, i bredh me Bentley dhe mban tre badigarde!
  Naj prokurore e shetiti nga para dhe mbrapa me leket tona!
  Te ngrejme nje dolli me fund me llalle per Tikun me te famshem te historise sone legjendare!

 33. Ptuuu,,, says:

  Po ndoshta ska pasur nevoj per shkollen e mesme ky koka,,,,dhe ka mare direkt te larten,,,,,gjith ate koke qe ka ky,,,ky duket qe eshte i zgjuar,,,,mjer ne ,ne doren e kujt rame ne gjith keto vite,,,,o sali mos te mbifte bari,che mos te gjenden kockat,,,na iken 27 vite jete prej shalesh me injorante si ti, dhe tabori yt qe prure nga prapa,,,,ptuuuu rrac shpellaresh,,,,,

 34. Enveri says:

  Hajde ne te semes,u pa kjo pune!

 35. pro says:

  ..sa gjynah qe jemi!!!..a duhet t’i ktheje te gjitha pagat dhe a duhet te proçedohet?…nje njeri nga populli do te ishte kalbur me kohe…{uroj te jete shpifjeeee}

 36. Zzzzzz says:

  ATY KA DEPUTETE DREJTORA TE DREJTORIVE TE SALIUT DHE METES E RAMES DUHET NJE VETING VETEM PER DIPLOMAT FALLCO PASI NA KANE QEVERISUR E VJEDHUR HAJDUTE INJORANTE DHE CAKENJ TE PANGOPUR………………..!!!

 37. llalle harapashi says:

  Ky eshte superskandali i gjithe tranzicionit shqiptar!Ne asnje vend te botes nuk mund te mendohet pa le te behet realitet qe nje fillorist si Adriatik Palla,te kaloje direkt nga shkolla tetevjecare,me nje fallco-diplome te shkolles se mesme ne universitet dhe per pasoje,besoj duke e ditur kete,qoftelargu,i cili ne kutine e zeze te tij ka bere kujdes te mbedhe gjithe sekretet e njerezve publike,me apo pa parti,e katapultoi ne kryeprokurori,si portjer per te hapur e mbyllur deren e per te fjetur mbi dosje,kuptohet duke dhe u pasuruar njekohesisht.Dhe pas qoftelargut,si mjeshter i prapaskenave qe eshte dhe si kryetar i partise se biznesit,SHpk.Lsi,Like sheiku, duke e marre vesh dhe duke e perdorur per llogarite e punen e tij kete gje,e mbronin me insistim dhe bene gjithcka qe te mos largohej,duke u ndeshur dhe me ambasadorin Lu dhe interesat amerikane ne shqiperi.Kuptohet qe dhe lulushka e Munika jane pjese e kesaj skeme.Pra ,sic u shpreh dhe ish vartesi i komanduar i llallushkes,kryeprokurori i famshem i Elbasanit dhe burri i krahut te djathte te Llalles,Rovenes trime te xha Beqos “shqiperi hesapi”.C’i duhej shqiperise nje kryeprokuror,apo qofte dhe prokuror me diplome te rregullt? Pra Saliu i vicidolit ja beri peshqesh shqiptareve dhe shqiperise nje majmun me tetevjecare,fillorist, per te drejtuar organin me te rendesishem te luftes kunder krimit dhe korrupsionit ne shqiperi,pasi mbushi me pare sistemin gjyqesor me gjyqtare plepista si Gjin lesh Gjoni me shoke.Ky koke mut,ka kryer dhe konsumuar veper penale dhe duhet te akuzohet per fallsifikim dokumentrash,per shfrytezim funksioni publik dhe shperdorim detyre,pervec te tjerash.Dhe,se fundi mendoj qe neqoftese nuk gjenden dokumentat e shkollimit te tij ne shkollen e mesme,apo dhe ne fakultetin qe pretendon ai,te kerkohen te dhena me emrat e nmxenesve apo studenteve qe ai ka patur ne klase,te pedagoveve etj etj per periudhen qe ai vete pretendon se gjoja e ka krhyer shkollen.Dhe sa me shpejt te behet kjo aq me mire,perpara se te arrije ai por dhe punedhenesi i tij,kryemafiozi dhe kryekrimineli Salih Serb Vicidoli te beje ndonje tjeter fallsifikim apo djegje arshive.Sepse sic thoshte para ca ditesh Romeo Karaj,Salihu eshte mbi ligjin,ai eshte vete ligji dhe eshte i paprekshem dhe te pakten deriu tani sistemi i drejtesise ka zbatuar vetem nje ligj i cili ka patur vetem nenin e mesiperm. Dhe persa kohe ai eshte i lire,mund te beje gjithcka me zyrat e shtetit.Kryeprokurorja Marku,per mendimin tim,duhet ta zbardhe kete mioster dhe nese eshte e vertete,dosja e trij duhet te dergohet per gjykim ne gjykatat e reja te ketij shteti.

 38. loni says:

  A e kuptoni se Shqiperia ka vdekur. Ky eshte prokurori. Po sa Ministra, Ish ministra, drejtore dhe ish drejtore, mesueste rinj qe e kane shkollen e mesme por “vinin me duar ne xhepa” ne shkolle te mesme. keta u bene me diploma juristi qe sot punojne ne administrate se jane bythlepirass te partive. shume vete punojne ne bashki sot qe ne shkolle te mesme e kane marre me 5 dhe nuk dine te shkruajne por sot festojne dhe jane ne pune pa merite.
  Me keto njerez do behet Shqiperia?

 39. Koba says:

  ore Like qe levdon Like Floririn.vetem Bekim nuk eshte ky hajdut qe levdon Ti.Ai eshte kancer i korrupsionit bashke me Baxhellen e Tij.Po na thuaj si i ka grumbulluar miliardat Ai “I BEKUARI YT”??????.

 40. TOMORI SHBA says:

  Duke qen i nje mendimi, me parafolsit, sidomos me Zotin Alban dhe Petrit fushen, bashkohem me ta dhe shpre deshiren qe nje ore e me par ky bastard, qe u mbesht dhe u ngrit ne postin e avokatit te shtetit, duke par demet qe i ka shkaktuar, sistemit te drejtesis, ekonomis kombetare, qytetareve te shqiperis , te meret nen hetim sa me par.
  Duke par gjith kete indiference, paaftesi te keti matufi, mendja me shkoi edhe tek mebshtetja qe i kan dhen Berisha, ish presidenti dhe presidentit i cili i thurte lavde LLalles dhe zaganjorit, si persona me eksperience dhe te zot, si te till rreforma ne drejtesi sduhet ti prek. Turp i madh.

 41. Zgalem says:

  Kryeprokurori , qe mbylli mandatin 5 vjecar , ka diplome fallco dhe nuk ka kryer shkolle te mesme, na lajmeron “Java “, nepermjet gazetarve A. Hoxha dhe L. Vangjeli . Kjo ngjarje eshte ofendim i rende , per popullin shqiptar , realizar nga Berisha dhe shpurra e tij me psikollogji otomane . Te tille njerez vendoste Berisha , ne pikat kyce te shtetit , Llallen , Kreshnik Spahiun , “Juristet e kursit te plepave “ . Me keto mekanizma , e kishte te sigurt komandimin e drejtesise , sepse ju nxirrte dosjen . Drejtesia shqiptare e ketyre viteve ka qene nje kone e bindur e Berishes . Zinxhiri i funksionarve te drejtesise la ne harrese 100 dosje te sensibilitetit te larte dhe nxorri jasht sistemit prokuroren e devotshme , Ina Rama , per te pasar duart e lira te klanit Berisha , drejt krimit , korrupsionit dhe veprimtarise agjenturure . Zbullimi “Javes “ eshte prova me e sigurte , se Ismet Haxhia , ne raportimet e tij , jo vetem , qe eshte i besushem , por ka mjaft gjera , qe nuk i di nga veprimtaria e Berishes . Eshte Llalla , qe nuk e thirrri , qofte dhe formalisht Haxhine , per ato , qe raporton me shkrim , keto dy vitet e fundit . Zbulimi i “ Javes “ , per ish Kryeprokurorin , nuk eshte as e para as fundit , por midis te tjerave , ndricon faktin , pse opozita mori ne mbrojtje “per jete a vdekje “ Adriatikun e fallsifikuar , madje e beri edhe problem te protestes te pritshme te 27 Janarit . Zgalem

 42. ZINI says:

  TE ARRESTOHET BIRI KURVES

 43. Pa emer says:

  Po ky Dhalla I paska te gjitha kushtet me u be Minister , Kryeminister , apo President !!!! Skandali mo I math s’esht ky Dhalla , por fakti qe Shqiperia eshte zaptuar nga ky lloj sorollopi ne 20 vitet e fundit !!!

 44. kasem gahinji says:

  e keqja ne sistemin e drejtesise nuk fillon me diplomen e llalles.nuk e di si eshte e verteta e saj.por pergjegjesia e tij fillon me veprimin dhe mosveprimin ne zbatimin e e detyres.mbylljet e dosjeve jane bere,por mbajne pergjegjesi edhe prokuroret e ceshtjeve.asnje prokuror nuk beri denoncim kur u godit ne mes te mbedhjes shkelqim hajdari.tani qe i rane patkojte kalit dalin trimat deshmitare.dhe, ju kujtohet ,shkelqimi mbeti i vetmuar.pra llalla nuk ka vepruar vetem.ka te tjere qe jane me te vjeter ne prokurori me qendrim as mish as peshk.mbulimet e veprimeve antiligjore fillojne qe e 1991.flagrante hetimi dhe gjykimi i 2 prillit te shkodres.ne korrik 1992 kontrolle te paligjeshme banesash per ushtarke te sapoliruar.nje prej tyre takon ne zyre prkurorin e durresit petrit fusha(ky qe sot eshte ne tirane).dhe pergjigja ishte”kam urdher nga prokurori i pergjithshem maksim haxhia te mos marr denoncime per kontrollet e mbremshme.ja nje shembull qe infeksioni ne prokurori fillon qe heret,qekur fashistodemokratet sherbetore te serbise erdhen ne pushtet.ju kujtohet universiteti i plepave ne durres ku u kaliten juristet e se ardhmes?po sa kasi llalla ne administrate?ka nga ata qe nuk dine te flasin as shqip.me besoni.hapa syte kur e degjova tek tha se punon inspektor ne drejtorine e pergjitheshe te sig.shoq.nuk e kuptoj si ka komunikuar me profesoret kur ka dhene provimet.e pra ka plot llalla te tjere qe deformojne gjukatat ,prokurorine,administraten.ndaj duhet goditje e forte ne gjithe sistemin.shikoni,kemi ne parlament njerez deputete pa dipllome te shkolles se larte.dhe ata bejne ligje,bejne politika te medha,te brendeshme dhe te jashtme.dhe ne i votojme,iu shkojme prapa ti degjojme si ligjerojne,si na perzgjedhin llallet dhe pallet.i kujt eshte faji?ti shkojme prapa lulit saliut,monikes me 27 janar se mbase na sjellin nje llalle tjeter ,se kjo qe u zgjodh eshte “e kapur”.atje mbase mesojme ndonje te re.1997,gerdeci,21 janari nuk na mesuan gje.

 45. Rrok says:

  Adriatik Llalla para pak kohesh ka marre titullin Doktor Ne Shkencat Juridike, ka mbrojtur diplomen para 5 profesoreve me emer te Fakultetit Juridik. Besoj se ndjehen te respektuar per titullin qe kane firmosur per kete autodidakt. Bejne mire ta marin si pedagog te mesoje studentet si behet drejtesi.

 46. Ymer says:

  Prandaj e dergoi familjen me strehim politik Llalla sa ishte kryeprokuror?
  Uroj qe te denohen te gjithe ata qe kane paraqitur diploma fallco, nepermjet te cilave jane bere deputete, ministra, prokurore. Bile duhen denuar edhe grate ose burrat e politikaneve, qe kane zene vende pune me diploma fallco. Nuk eshte e veshtire te gjenden, sepse te gjithe i dine kush ka bere ose jo shkolle.

 47. Dritan says:

  Shpresojme qe te pakten te kete bere parashkollorin. Parashkollori eshte me se mjaftueshem per tu bere kryeprokutor ne shqiperi. Perparsi ben 8 vjecarja. E mesmja nuk hyn ne pune sepse nuk duam te behemi astronaut.

 48. Dritan says:

  Llalla, o profesor……

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *