Monika Kryemadhi-Ramës: Nuk është turp të jesh parti këpucësh. Ti vetë ke hequr dhe brekët…

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas deklaratave të kryeministri Edi Rama në Rrëshen, ku e etiketoi LSI-në si ‘parti këpucësh’.

Në një status në rrjetin social, Kryemadhi shkruan se nuk është turp të të etiketojnë si ‘Parti këpucësh’, por turp është të kanabizosh Shqipërinë.

Statusi i plotë Kryemadhit

Me gjuhën e arrogantit injorant, me guximin e stimuluar nga përdorimi i substancave narkotike, Edi Rama edhe njëherë i ka gjetur fajtorët e keqqeverisjes së tij te LSI.

Nga Mirdita, ku as brohorimat e teknikës qendrore të Kryeministrisë nuk e mbytën dot zhurmën e shpërthimit të tritolit në Shkodër, kryeministri i pushteteve të përkohshme, shpalli si fitore të madhe largimin nga puna të mbështetësve të LSI-së, me shpresën se do të frikësojë familjen tonë politike me shantazhe që zakonisht i përdor me oborrtarët e tij të pushtetit.

Me fjalorin e varfër dhe me paranojën e “këpucës”, Edi Rama shfaqet ashtu siç është në të vërtetë, i frikësuar jo nga këpucët që për fatin e tij nuk morën trajektoren e duhur, por nga mijëra e mijëra këpucë a çizme që i qëndrojnë sipër kokës varur atij dhe ministrave të tij.

Sepse nuk është turp të të etiketojnë si “parti e këpucëve”, as të heqësh këpucët apo të brendshmet siç ka bërë ai vetë.

Turp është të kanabizosh vendin që pretendon se drejton, të orientosh rininë drejt drogës dhe trafikut, të vjedhësh e të grabisësh çdo pasuri të Shqipërisë.

Këto veshin me turpin më të madh të mundshëm çdo lakuriqësi, jo vetëm fizike por dhe politike.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

45 komente në “Monika Kryemadhi-Ramës: Nuk është turp të jesh parti këpucësh. Ti vetë ke hequr dhe brekët…”

 1. saliu says:

  Rama nuk te gjuajti ty moj Monike me “breket ” e tij ne parlament , ndersa ti gjuan me kepuce ne parlament. Ti je cudia vete, je perverse e krijuar nga pasuri e vjedhur me bllok ne dore.
  Parti kepucesh eshte pak, ju jeni shushunjat e ketij vendi, qe e keni vjedhur aq sa edhe nje pjese e floririt te thesarit ndodhet tek familja Meta -Kryemadhi.

  1. XY says:

   Ne se ti nxehesh keq Monka, mund ti gjuash Edit edhe me BOTOX , ku mund ta maresh nga faqet ose nga vri…sepse gjynah te qahesh botox ke mjaft.
   Sa per trimeri , leri ato idiotesi sepse Edi nuk ka frike se ka popullin me vete ,o ti qe te flasin te gjitha vrimat e qelbura te trupit , moj Monke

 2. iliro says:

  o Mona kush ta ka shkru ket tallavane, m’qafsh? doktorrr vasili?

  1. pozz says:

   kjo anadollake e ka inat Edi Ramen sepse ka kerkuar disa here qe te bente sex per te mbuluar dhe vjedhjet qe ka bere me koke hinken ilir me gjigantin ,mirepo ky nuk ia vari kesaj lavire dhe kjo hakmerret tani

 3. Jimi says:

  Sa qejf do te kishe ti po ti hiqte edi poturet ne parlament dhe jo ne plazh ku i hoqi ai!?

 4. Bardhi Tolabi says:

  Kur e pa kjo qe Rama eshte pa breke?
  Ah,harrova,e pa atehere kur kjo flirtonte me Ramen,demek benin ashtu ashtu,gili-vili.Pra,Monika ndante “tepsine” midis Likes dhe Rames…Kishte te “drejte”,Like floriri,i cili nuk beri “aleance” para zgjedhore me Edi Ramen.E donte per vete “tepsine” e Monkes dhe jo ta ndante me Ramen…Hahaha,cfare grua budallacke eshte kjo,kryetarka e LSI-se…

 5. niki says:

  Hajduti thote : kapeni hajdutin!!!

 6. likja says:

  Kjo eshte nje rrugace ordinere dhe pike.

 7. luani says:

  Breket e kujt,se per ato qe hoqi vete ju rriti oreksin juve qe e pate,turp per fjalorin e perdorur,po zaten ju te humbur jeni,skeni cte humeni me teper,se per ju ai miku se rrun fare.

 8. loni says:

  ajo bertiti , uaaaa mamiiii , sa e paska…………
  TURP TE TE VIJE , POLITIKANE ORDINERE………

  1. Alban.ny says:

   O Loni, nuk e ke degjuar mire mor djale.
   Kur e pa foton e Edit, ajo kapi Liken per jake dhe i tha “Ftoje neser per darke! “ “ Po neser do shkoj ne Zvicer, per ca llogari, ti e di.” “E di, e di, po une nuk te thashe te vije per politike.” “Si urdheron!” ja ktheu Likja.😅
   Pertej shakave, shqiptaret po binden qe LSI dhe dueti Meta-Kryemadhi jane kanceri i politikes shqiptare.Korrupsioni, vjedhja, gjetja e njerezve punen dhe jo punes njerezit, eshte motoja dhe kredoja e kesaj kolere. Shqiptaret duhet ta nxjerin nga loja politike sa me pare.

 9. BUJARI JU DEGJON says:

  Eh,moj Mona,shqiptaret e dine mire qe ju familjarisht jini hajdute,por veprimi yt rrugaceror na kujtoi qe
  ju nuk jini thjesht hajdute por … hajdute me cizme… 🙂

 10. M says:

  Ne bashkeqeverisje nuk ishit deri dje, pse nuk perdorje cizmen apo hanit, vidhnit,mashtronit,trafikonit dhe shantazonit nje popullte tere se kishit pushtetin dhe kerkoni qe t,ju degjoje e te sakrifikoje populli per juve se jeni” parthene”si parti pa ideal,pa program e pa status ne te vertete politik, nje here keteje dhe nje here andeje(poshte e larte dhe latre eposhte

 11. ALPINI.
  Monikes me sa duket te paskan pelqyer shume fotot pa brek.Sa i kane mete ne mendje.

 12. Koba says:

  Ne fakt Breckat i ke hequr Ti moj Baxhelle.vetem Fatos Nano ka nje koleksion te breckave tuaja.,pale te tjeret…….????!!!!!

 13. skrapalliu says:

  Po qenkerke nje zarbe moj mona, na ishe dukur ndryshe pa hapur goje.

 14. te zgjedhin shqiparet ne mes ps e lsi eshte po si te zgjedhin ne mes shigelles e koleres ,te dyjat shpejt jane vdekjepruse.po lsi-n e krijoj koka e krim orgsnizimit ilir meta,pjesmsmarres i te gjitha vendimeve si te 97 tes me afro 6000 viktima.mos ta zgjas me tutje.

 15. Visconti says:

  Po mi Liza pazarit vazhdo me pallavrat dil bertit ke pazari i ri se e rregulloi Rama qe te bertasesh si Liza ne kohen e komunizmit

 16. Life is game says:

  Edhe Tos Nano ne 2002 pretendoi se i kishin ngel nje pal breke grash ne shtepi dhe ftoi…dike te vinte t’merrte se ishin breket e gruas se tij.

 17. tir says:

  Mona , ish gruaja e presidentit , vetem te breket e ka mendjen, se ate pune e qan, por i ka ngelut sharra ne gozhde me Ramen. Vazhdo moj tyryfyle “pi njat kafe”, sic e ke nisur se ty ti kane hequr breckat nga koka te gjithe: Luli, Titi etj etj. Ndaj ben operac plastike, se te kane bere fertele.

 18. VASILCACA says:

  Turpe ,mjerim,injorance kete jane politikanet shqiptar,MONIKA kerkon te behet hajdute pa cisme por e ka te kot se i thone hajdut me cisme e more vesh pyet lilin se eshte ustai vjeter.FUNDERINA TE SHOQERISE SHQIPTARE.

 19. Izeti says:

  Rama I hoqi breket se te dinte femer ,po kur I hoqe ti ato citjanet e palara ,dhe te pa ty qe nuk ishe as femer dhe as mashkull u lemeris se ishe majmun. Rama shkon me femra dhe po tja numurosh shkojne shume dhe bile njera me yll se tjetra,,,,,,,,,,,,,,,

 20. Mirela hasani says:

  Turp nje femer ordiner qe cirret sa poshte lart,nga kombinati …te gjithe e njhin ne Tirane,feer pa personalitet.Ajo e familja e saj duhet te shkoje ne burg ,ka vjedhur per 25 vjet dhe cirret kapeni hajdutin,,,,……sepse hajdete eshte ajo vete.Shikoni si eshte bere si Mikael Jonson e ka pompu fytyren me botx……femer injorante dhe ordinere…….
  E pate ne parlament si uleriste si e cmendur femer pa karakter…mjere ne cilen kemi aty …ke perfaqeson ajo……ajo do te mrje milionat qe ka vjedhur….i dhimbset populli asaj ……Te shkoje para drejtesise dhe te dekaroje pasurine e vet qindra milioneshe

 21. Berti says:

  Eshte turp si harxhoni kohen me kete femer ordinere.A ka femije kjo monster , si nuk i flasin se po le koqen e namit.Yyyyy femer e peshtire !

 22. drejtesia po vjen says:

  KJo eshte idiote, dhe eshte femer, grua dhe ka burrin president. Si duket edhe vete rri pa breke dhe i ziu Ilir qe ka ngele shpejte pa grua.
  Pse pa breke dhe kepuce do ta bej Shqiperine kjo. Lume partia ke ka! Dhe ata bytheliper vlonjate qe pashe sot para saj qe e degjonin me vemendje se çfare proçkash kepuste. Do ta shohim, Monika se dhe Enveri gruan dibrane e kishte, por ishte e bukur dhe zonje qe po arrin 100-tat. NUk e degjuam ndonjeher te fliste keshtu si nje budallaçke ordinere. Qan me vajza e vogel se mos i mirrnin partine? Duhet te jete e sigurte tani

 23. Durim says:

  Edhe prostitutat nuk flasin me kete gju te piset.

 24. Durim says:

  O Mona kur hoqi breket e kishe metrin me vete,thuaj shqiptarve sa e kishe.

 25. mandakalli says:

  Kujtoja se vetem Jozefina ishte e fiksuar pas asaj fotos nudo por ja qe edhe Mones i paska mbetur mendja tek trangulli i Rames.

 26. Loshi says:

  Mona !
  Mos i ka harru Edi breket te shpia jote

 27. Meckojati says:

  Mona si duket i ka qejf burat pa breke, tani /i moj zonje rallen tjeter hiqi breket e jepja mulit te mbaje cizmet!!

 28. Pellazgos says:

  Eshte per tu cuditur,qe ketu eshte ulur kembekryq Erdogani dhe nga ana tjeter ju, Greku.
  Kur bere derr e arine
  Cdeshe qe bere turkoallvanine.
  Sado te cfajesoheni ju Sulejmanet qe nuk kini Besen e Jeorgios Kastriotit jini te mallkuar.

 29. Enri says:

  Tos Nano i tha Metes ne parlament se akoma i ka breket e Monikes ne komodines. Çne breket e Mones ke komodina e Tosit?

 30. I merzituri says:

  Me vjen keq qe nje grua shqiptare flet keshtu. Mekat

 31. Skrapaliu says:

  Kjo femer ordinere eshte turpi I kombit.

 32. Happy says:

  Breket hi qen pa hequr kepucet. ..apo hi qen kepucet pastaj breket. …ti s mban breke fare xhan…

 33. D says:

  Po te vini re komentet e mesiperme jane te shkruara nga e njejta dore. Ky/kjo shkruan gjithmone ne cdo gazete e artikull ku shahet Ramae droga. Eshte dore e paguar, por shume ordinere, kuptohet nga stili, emrat qe perdor dhe nga koha qe i shkruan. Te gjitha keto komente ndahen me sekonda nga njeri tjetri. O palaco i piset e i paguar, po nuk ke pune tjeter ti o maskara qe merresh te mbrosh nje shembellture te se keqes si Edi Rama?

 34. D says:

  Po te vini re komentet e mesiperme jane te shkruara nga e njejta dore. Ky/kjo shkruan gjithmone ne cdo gazete e artikull ku shahet Ramae droga. Eshte dore e paguar, por shume ordinere, kuptohet nga stili, emrat qe perdor dhe nga koha qe i shkruan. Te gjitha keto komente ndahen me sekonda nga njeri tjetri. Brenda 5 minutave jane shkruar te gjitha komentet???!!! O palaco i(e) piset e i(e) paguar, po nuk ke pune tjeter ti o maskara qe merresh te mbrosh nje shembellture te se keqes si Edi Rama?

 35. Breket i ka hequr për ty e shoqet tuaja moj shkarravinë .Po c’ashtë ai popull qe nuk të merr zvarrë deri sa te nxjerësh cka keni vjelle ti me Ilirin këto 27vjet.

 36. western Union says:

  Do you need a personal or business loan without stress and quick approval? If yes, contact us today as we are currently offering loans at super interest rate 2%. Reply to this Email:[email protected]

 37. agimi nga Maqedonia says:

  O Monika je fund e krye kryesesk katunarie. Pse me kete fjalor o monika, apo po te shterngohet lak ne fyet si per ty ashtu edhe per 700,000 dollareshi i Ilirit. Nqse te kane pelqyer brektet e Edi Rames perse nuk i vendos ne koken tende dhe me to shko ne parlament. Te rekomandoj te bejshe edhe ADN e familjes dhe pasi te jeshe e siguruar edhe nga pasuria perrallore e florit te derguar jashte (ARI) pastaj shko dhe shikoje breket e Edit dhe Lulit, ne dash edhe te Berishes apo atij gjuhe madhit qe del nepertelevizore per ndonje emision special. Turp-turp infinit o monika se edhe femijet do ti mesosh te shkojne rrugeve te hapura.

 38. Nardi.L says:

  E kuptohet deri dku Moniken!Eshte trembur e ka kapur paniku,eshte bere agresive sepse po I reshket toka nen kembe.
  Femer shume e neveritshme.

 39. Vlonjati says:

  rama hoqi breket dhe monika priste fisheket e rames duke i leshuar goja leng.

 40. h says:

  Ne tirane,vetëm kurvat e kombinatit,përdornin këtë gjuhë.
  Mos është edhe kjo nga ajo rracë ?

 41. D O K L E A T I says:

  Normal eshte te heqesh breket. Duhet pergaditur per aktin e sulmit.
  Vepren me te mire do e bejshe sikur akcioni i pare ndaj krimineleve do te fillonte me Ilir Meten.

 42. andrea says:

  Mona edi i hoqi breket dhe i veshi kur deshi …kurse ti i harove ne xhipi i Fatosit…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *