Monika Kryemadhi tregon se si do ta rrëzojë Edi Ramën: Atë e rrahin brenda në Parlament, ja si do jetë protesta jonë

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Monika Kryemadhi thotë se Edi Ramën e rrahin në Parlament dhe se autorët e dhunës janë deputetët socialistë.

Ajo ishte sot në Vlorë në një takim me qytetarët ku i bëri thirrje për tu bashkuar në protestën e 27 janarit para kryeministrisë për të rrëzuar qeverinë “Rama”.

Kryetarja e LSI-së tregoi se si ka ndërmend që ta rrëzojë Edi Ramën ku tregon se protesta do të jetë paqësore.

 “Protesta paqësore. S’ka nevojë as për të qenë të dhunshëm as për të kërcënuar Edi Ramën se po të qe për ta kërcënuar e rrahur Edi Ramën ka sa të duash që e rrahin brenda në parlament nga socialistët e vet, por për të dëshmuar se shqiptarët në shumicë janë kundër tij edhe pse ai kërkon ti  nënshtrojë” shprehet Kryemadhi.

Krimi dhe korrupsioni kanë në shërbim shtetin. Edi Rama “rrëmbeu” Prokuroren e Përgjithshme dhe tani kërkon të kapë të gjitha institucionet e tjera të drejtësisë”, tha Kryemadhi.

Kreu i LSI-së shtoi se “shqiptarët duan të shkojnë në BE, por Edi Rama po e kërcënon këtë gjë”.

Partitë opozitare jemi bërë bashkë për të gjithë ata që e ndjejnë veten të varfër e të nënshtruar. Rama po shpopullon Shqipërinë”, theksoi Kryemadhi.

Gjatë fjalës së saj, kryetarja e LSI ka treguar disa detaje nga protesta e djeshme e banorëve të Torovicës, teksa pritej të fillonte mbledhja e qeverisë në qytetin e Lezhës.

Sipas Kryemadhit, kryeministri Rama “i çoi në polici protestuesit e Torovicës, që të mos i prishej dekori i aktivitetit”.

Pasi detyroi Visho Ajazin të jepte dorëheqjen, zgjodhi i vetëm kryeprokurin, tani kërkon të marrë në dorë të gjitha institucionet e drejtësisë.

Gjithë ky imponim ndaj qytetarëve shqiptarë do t’i kthehet në protestë.

Deri më datën 5 qershor Rama i lutej LSI për të qenë pjesë e koalicionit të tij në zgjedhjet e 25 qershorit.

E bëmë këtë pasi nuk donim të ishim pjesë e farsës së tij.

Ju vetë e keni parë mënyrën sesi funksionon ky shtet. Situata ekonomike në vend është në një gjendje të tmerrshme.

Doli dje në Lezhë, i mori e i çoi në polici qytetarët e Torovicës që po protestonin, që mos t’i prishej dekori”, u shpreh kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi. (TemA)

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

26 komente në “Monika Kryemadhi tregon se si do ta rrëzojë Edi Ramën: Atë e rrahin brenda në Parlament, ja si do jetë protesta jonë”

 1. santiago says:

  ti hash ate te gjatin Edit moj e peshtire

  1. Tony uk says:

   @santiago,te gjatin do ja haje kur te veje likja mbas hekurave,tani se lejon likja eshte xheloz!!!

  2. emigranti says:

   Protesten kane te drejte ta organizojne populli i thjeshte dhe vecanerisht socialistet qe jane te zhgenjyer nga banditi Edi Rama, person pergjegjes qe reforma ne drejtesi nuk po ecen perpara, se eshte pikerisht ky qe sdo reformen me shume se Saliu apo Lulushi.

   1. Muli says:

    Qe ka jo pak tarallake si ty ky vend dihet .Ku neton o tru peshk !!!

  3. shigjeta says:

   Dhe jo vetem te gjatin , edhe topat , eshte specialiste ……..

  4. Kujtimi says:

   KJO plera e KEQE
   3 shja BASHA LIKE FLORIRI DHE MONA
   E keqja e ketij vendi
   DUHET qeruar nga politika

 2. Albani USA says:

  Prit moj dhelper ti bjen bolet Dashit.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Ke te drejte, kot pret kjo se dashit i kane rene bolet me kohe, qysh atehere kur ia bonte nusen babi.

 3. Greta says:

  femer e peshtire … idiote je , je neperke me 7 koka po te erdhi fundi tani….

 4. Atdhetari says:

  Une e kame shkruajtur disa here…por JU nuk e botoni.
  Ne 27 janar policia te perdori gaz lotsjelles….
  Pasi te shperndahet” kopilat dhe funderinat e ketij vendi”….
  Nje p(e)lumb bashes ne balle
  Nje p(e)lumb berishes ne balle
  Nje monikes ne kembe

  Te nesermen kombi do shpetoje!!!

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Kjo quhet nxitje per krim dhe eshte e denueshme penalisht.

 5. M says:

  Po pse perdore dhunen”cizmen”dhe e kercenove ne parlament.mos perfaqesoje shumicen si force e pare, si para zgjedhjeve e ke mare pergjigjen as opozita nuk te do

 6. Ledi says:

  O njerëz!
  Mos dilni në protestë!
  Muna dhe Lolua,dalin për interes të tyre, jo tonin.
  Nën drejtim të shoqërisë civile,të dalim të tërë, kemi pse të protestojmë.
  POR , JO PËR ÇIZMET FIRMATO TË MUNËS,
  DHE MILIONAT E LOLOBASHËS!👎👎👎👎👎👎

 7. Kombi says:

  MBAS PROTESTES DO TE LARGOHENK SI QENTE TE RRAHUR.

 8. Sina says:

  Ka ardhur dita,që LESHELIJA, të marrë përgjigjen e merituar.
  Duke na manipuluar, kanë fituar dhe mbrojtur milionat që na kanë vjedhur.
  Në protestë kur të duam, dhe për veten tonë,
  jo për hajdutët e LESHELISË.😡😖💰💰💰💰

 9. Alban Dega says:

  Mendime mbi fakte me ze e figure

  MJERE FEMIJET TUAJ PER “ DHURATAT”
  QE U BETE !

  – “ Shyqyr qe ra Ky mort e u pame “ !
  – Po per femijet tuaj a mendoni valle !?
  – Mesazhi i Pablo Eskobarit per Kucedrat
  shqiptare te Krimit ….

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ndoqa drejtepersedrejti protesten e e deshtuar me sukses te plote te opozites shqiptare. Nuk ishte nje proteste dosido.
  Ishte terbim, histeri, lemeri e vertete.
  Ishte panik, tmerr, cmenduri, ku dy skajet ekstreme te politikes shqiptare PDSH e Sali Berishes dhe LSI e Ilir Metes ishin grusht bashkuar si kurre me pare per te mbrojtur koken e tyre nga Vetingu dhe Reforma ne drejtesi.
  Sjellja banditeske, krejt rrugecarerore e Sali Berishes e Monika Kryemadhit jo vetem ne altarin e demokracise shqiptare, Kuvendin e saj, por edhe ne rruget rreth tij kur nderseu bandat e murrme te Sales per te sulmuar e zaptuar ate flasin me shume se cdo e se te gjitha komentet e shqiptareve dhe nderkombetareve !!!
  Jo vetem kaq, por si njeri edhe tjetri ia nxine edhe me fytyren e Shqiperise por edhe te vetvetes se pari me sulmet tipike ala Kim Jong Un e ala Sali Berisha ndaj miqve dhe aleateve tane strategjike SHBA-se dhe Bashkimit Evropian ku duhet e duam te integrohemi!
  Ne shqiptaret kemi nje urim tragjik, gati makaber :“ Shyqyr qe ra ku mort e u pame !”
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet:
  Ne keni dyshim per keto konkluzione rishihni edhe nje here pamjet e histerise, terbimit, cmendurise me ze e me figure te Sali Rame Berishes dhe Monika Kryemadhit !
  Jo vetem si politikane por se pari si njerez, si prinder !
  Mjere syte e Sibores, motres se saj dhe djalit te Monika Kryemadhit per pamjet lebetitese qe u dhuroi e jema jo vetem atyre por mbare Shqiperise e Botes me cmendurine e saj ala drogashe ne kete mes festash kryesore te shqiptareve dhe mbare njerezimit 28-29 Nentorit, Krishtlindjeve dhe Vitit te Ri !?
  Si do u pergjigjen ata shokeve e shoqeve te veta kur ti pyesin per cizmen e hedhur e histerine e saj te skajshme… !?
  Mire per shqiptaret qe i neperkembni e plackisni, i degdisni me hir e me shume me pahir ne rruget e Botes, i vidhni e vrisni, por te pakten mendoni per femijet tuaj e te ardhmen e tyre…
  Para se te jesh gjithcka, ji nene e baba prind… i mire ! Ji njeri ! Mos lendo femijet tu!
  Kishte miliarda dollare kryenarkotrafikanti e vrasesi serial Pablo Eskobar, kishte para me shume se Banka Kombetare e Kolombise.
  Vetem per te ngrohur vajzen e vet kur i fshihej drejtesise e ligjit ne xhunglat e Kolombise dogji plot 200 milione dollare…
  Por shihni cka shkruajne djali e vajza e tij per ate perbindesh te pangime me pasuri e para si Mbret e Sheik , por qe vdiq si nje kryebandit, u be shkrumb e hi nga nje rakete e syshqiponjave amerikane!
  Nje vdekje luksoze per nje kryebandit monstruoz !
  U be shkrumb e hi ne sekonde! Nuk pati kohe as te provonte dhimbjet e vuajtjet e miliona viktimave te tij ne mbare Boten qe i vrau per se vdekuri e per se gjalli me helmin e tij te bardhe, kokainen !
  Po a ka vdekje me te tmerrshme se librat e djalit te tij te vetem dhe vajzes se tij per babain perbindesh, se rrenimin e jetes se tyre nga nje baba monstruoz, makaber !
  Ndaj mendoni para se te veproni !
  Vetem kafsha sheh cka ka sot ne grazhdin e saj.
  Njeriu mendon e vepron duke pare e aresyetur shume larg cdo hap qe hedh ne rrugen e jetes !
  Mendoni per femijet tuaj te pakten !
  Mendoni dhe pastaj veproni !
  Para se te jeni kushdo qe jeni jini njerez !
  Ji njeri o ti njeri !
  Ji njeri !

 10. Alban Dega says:

  From: Alban Dega
  Date: October 19, 2017 at 04:08:13 EDT

  Pak mendime me shume fakte

  ATDHESHITES DHE ATDHERRENUES

  … apo kur kryehajduti therret kapeni hajdutin !

  – Nga Alban Dega , Nju Jork

  Dje Sali Berisha bekoi Aleancen e re te kusari- Mafise. Aleance e re me rrenje te vjetra ne … Gerdec, ne Otranto, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit”… kudo ne Shqiperi, nga Jugu deri ne Veri.
  Bekimi eshte nje akt i shenjte… Por ky bekim tingellon teper ogurzi. Teper ogurzi sepse vjen nga ai qe ishte dhe mbetet oguri me i zi per shqiptaret e Shqiperinene keto me shume se 25 vjetet e fundit.
  Cdo e keqe ka edhe te miren e vet. Cila eshte e mira?
  Duket se eshte nje bekim para kercitjes se prangave ne kycet e ogurzinjve dhe faqezinjeve te Shqiperise dhe shqiptarise.
  I pari ne liste Berisha I… I dyti Berisha 2- Xeni, i treti Berisha 3 Fatmir Mehdi Gerdeci, adjutanti i Berishes 2. I Katerti Lulezim Bashe Autostrada e Kusarise, Otranto +, I pesti Flamur Noka Stanishici…. I teti Like Floriri… I teti ne bronx ala serbo- rus eshte Edi Palokari. I nenti ne tunxh Adriatik Palla….
  Mafia shqiptare dhe ajo nderkombetare me ne krye ate Italo- Serbo- Greke eshte ne panik total.
  Denoncimi shpetimtar per Shqiperine e shqiptaret i Ambasadorit te nderuar amerikan Z. Donald Lu per kater bandat dhe 20 familjet mafioze, njoftimi i kryeministrit shqiptar Edi Rama per ardhjen e eksperteve te FBI-se dhe DEA-s amerikane per hetimin dhe luften kunder krimit te organizuar, narko e human trafikut dhe Mafias jo vetem shqiptare, vetingu ne drejtesi qe eshte ne hapat e fundit te organizimit dhe fillimin e veprimit konkret ndaj folese se grenxave te Korporates se krimit te Organizuar ka shkaktuar panik, hutim dhe alarm ne kupolen e saj jo vetem ne Shqiperi por edhe ne Rome, Athine e Beograd.
  Aq panik sa para se te shkoje para Gjykates se Ligjit, dosja mbi 400 faqeshe e hetimeve te Antimafias dhe Antidroges italiane u denkonspirua se pari nga Sali Berisha dhe mediat ne sherbim te tij.
  A ka alarm me te madh dhe panik lemerites se ky skandal i pashoq i publikimit te nje dosjeje hetimore pa filluar akoma gjykimi i saj nga Gjykata ligjore Italiane !?
  Edhe me alarmante kete situate e bejne thirrjet ala enveriste te Sali Berishes dhe shpures se tij politike dhe mediatike per burgosjen e Saimir Tahirit vetem sepse kusheriri i tij i dhjete apo edhe i pare qofte ai permendte emrin e tij ne biseda ndergangsteresh, narkotrafikantesh e kriminelesh , kur jo mbi koken e kusheririt, por te djalit te tij biologjik Shkelzen Berishes dhe se pari te vete atij rendojne akuza te perbindhsme deri edhe per krime kunder njerezimit si urdherat e tij per goditjen me aviacion e napalm te popullsise civile shqiptare ne Jugun e vendit, masakrat e perbindshme qe vrane e sakatuan mbi 10 000 shqiptare te pafajshem ne pranvere- veren 97, mbi 175 bashkevendas te vrare ne vendlindjen e tij Tropoje ne 98-99-en, qe masakruan 26 e sakatuan qindra te tjere ne Gerdec, qe urdheroi ekzekutimin e 4, plagosjen , rrembimin e torturimin e qindra protestuesve krejt paqesore me 11 janar 2011 ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit ”
  Jo vetem kaq, por lincoi, levizi e syrgjynosi edhe prokuroret qe po hetonin Hiroshimen shqiptare Gerdecin . Fshiu servrat e Kryeministrise duke zhdukur provat e urdherave te tij vrastare , ” lavirosi” Kryeprokuroren e Pergjithshme te Shqiperise, duke e zevendesuar me nje Bude te krimit si Adriatik Palla gjysmagjelin e tij 50-50 me Ilir Meten ne sherbim et tyre, ne sherbim te Mafias dhe Korporates te krimit te organizuar kembe e koke nga vete ai , qe edhe sot pas doreheqjes hipokrite e mashtruese komandon jo vetem PD-ne, por edhe strukturat paralele te krimit Mafias qe vrasin e presin, sic vepruan me Trebicken e Olddashin, Artan Santon … e cilindo qe rrezikon ” shtetin paralel” te krimit Mafias se vet.
  E Adriatik Palla merr guximin edhe te kerkoje takim special me ambasadorin amerikan ne Tirane Z. Donald Lu qe nuk la shpifje e sulm pa bere kunder tij dhe Reformes ne Drejtesi !!!
  Cfare do ti raportonte dudumi Palla Washingtonit!?
  Ato qe bosi i tij Berisha e mediat ne sherbim te tij kishin botuar dy a tri dite perpara!?
  E kujt ambasadorit te superfuqise boterore qe di per Sali Berishen e co, per cdo politikan e jo vetem politikan jo vetem shqiptar por ne mbare Boten shume me teper se ata dine per veteveten.
  Dine cka jo vetem ata dine por edhe cka te tjeret dine e thone per ta , perfshi edhe Mafian jo vetems hqiptare por edhe nderkombetare !
  Jane sot ne hapesire mbi 7 000 satelite jo vetem por mbi te gjithe amerikane dhe qindra mijera syshqiponja amerikane qe po te duan numerojne edhe sa here merr fryme jo vetem Sali Berisha e Edi Rama , Ilir Meta e Saimir Tahiri, Visho Ajazi e Adriatik Palla….
  Hajde kryeprokuhor ne sherbim te kryehorave e kaponbandave, kryemafiozeve qe ka pese vjet qe gerhin si derr i majmur mbi dosjet e krimit, qe nuk coi para drejtesise e ligjit asnjerin prej tyre !
  Pse ?! Sepse ata qe e vune ne ate post e vune qe tu sherbeje atyre dhe klanit te vet e jo shtetit ligjor dhe drejtesise, Mafise e jo Shqiperise! Lanet !?
  Edhe shperthimi i tollovise politike te opozites , zhurma e gjurulldia politike e mediatike e diteve te fundit eshte nje loje e ndyre dhe djallezoree kesaj Mafia shqiptare e nderkombetare per te krijuar tension dhe rremujen e rastit per te vonuar dhe sabotuar Vetingun ne Drejtesi, ne Polici dhe Politike e integrimin ne BE..
  A mendoni se eshte rastesi qe me shume zhurme politike e mediatike u be keto kater ditet e fundit per 3-4 permendje te emrit te Saimir Tahirit nga nje bande narkosh, per dy byzlyke qe ata gjoja i kishin dhuruar, per 30 000 euro apo 5 milione dollare apo euro fushate elektorale, gjysma e parave qe perfitoi kreu i PD-se Lulezim Basha dhe familja e tij zhvati nga kandidatet per deputete per ti futur ne lista, apo sa 1/7 e perftimeve qe Sali e Shkelzen Berisha, Ilir Meta kane perfituar vetem nga afera mafioze e antishqiptare e CEZ-it, e denoncuar ligjerisht me fakte, prova dhe deshmi nga nje avokat ligjor i saj.
  Per politiken kobzeze e mediat ne sherbim te saj kane me rendesi thashethemet e disa banditeve e narkotrafikanteve se provat e faktet e nje mbrotjesi te ligjit qe implikon kreret e politikes shqiptare Berisha, Meta e co. Pse !? Sepse krahas parase e pasurive te popullit e shtetit te vet, Mafia blen e udhezon edhe median e korruptuar shqiptare krejt ne sherbim te saj.
  Nuk ve doren ne zjarr per asnje politikan shqiptar. Aq me pak dua te beje avokatin e Tahirit. Por themeli i drejtesise e shtetit ligjor ne mbare boten e demokratike eshte se cdo njeri eshte dhe supozohet i pafajshem para se fajesia e tij te provohet nga gjykata ligjore !
  Te dalesh mbi kete parim universal te drejtesise bashkekohore e te besh thirrje e kushtrime ala enveriste e ala Gardistesh te Kuq ” Armiqte ne Litar” apo ” te sulmojme shtabet e kunderrevolucionit” eshte sic vepron Sali Berisha duke bere thirrje per arrestimin e burgosjen e Saimir Tahirit apo kujtdo qytetari te Shqiperise eshte sirene alarmi per rrezikun shoqeror qe kane despote te tille ala Luigji i 14-te. Eshte pikerisht kjo mendesi stalinisto- enveriste, eshte politika e impunitetit qe e ka cuar ne kalbezim e degjenerim te plote, ne kolaps te mirefillte drejtesine e shtetin ligjor shqiptar.
  Po aq antidemokratike e ala kastriste jane thirrjet e Lulezim Bashes e Monika Kryemadhit, te Flamur Stanishic Nokes e Fatos Lubonjes, te Blendi Fevziut e Ervin Salianjit, te Klodiana Lales e Adriatik Palles e co. per cadra e pushtime sheshesh, per gjurulldi e trazira qytetare qe kane synime te njejta si ato te Sali Berishes e co. te zgjasin sa me shume jeten impunitetit dhe antishtetit.
  Cdo thirrje per trazira e destabilitet eshte nje kushtrim per mbare shqiptaret per te mos rene viktime te atyre hienave politike, eshte nje thirrje per zbatimin sa me pare te Vetingut.
  Veting ne drejtesi !
  Veting ne polici !
  Veting ne politike !
  Veting pa meshire e pa dallim e pa asnje perjashtim te askujt as ne pozite e as ne opozite !
  Kemi lindur dhe jemi te barabarte para Zotit dhe para Ligjit !
  Veting !
  Perndryshe Shqiperia kurre nuk do te behet shtet, shtet i demosit te vet!
  Perndryshe Vetingu do te deshtoje pa filluar akoma !
  Perndryshe Vetingu do te quhet u mbars mali e polli nje mi !

 11. Koba says:

  Pa na thoni cfare po behet per penalizimin e kesaj baxhelle per keqsjelljen dhe banditizmin ne Kuvend ??? Pse e lini kete Buce te marre yry<sh si pa gje te keq????.verini "Byzylykun" qe te mos na corodise ma.

 12. Cobo says:

  Shqiptare kane pare shume e kane mesuar shume ne keto 27 vjet. Kane pare dhe si vodhi Ilir Meta me liber ne dore. Nuk ju ndjek kush nga mbrapa vec pjesetarve te bandes. Kjo qe flet per perdorim force e rrahje te bej kujdes mos I fusin hurin ne bythe, se mgjse eshte femer nuk e mban dot se aq e shkurter sa eshte do I dal huri te koka.

 13. Lill says:

  Nje rrugace si ty qe flet ne emer te popullit qe s,te votoi qe flet ne emer te gruas shqiptare,kurre s,di ta pranoja te me afrohej.Shko moj palaco dhe dorezohu ne polici te marresh denimin qe meriton per pasurite qe i ke vjedhur ne emer te popullit.

 14. taraboshi says:

  Te gjitha i takojne dhe do ti marrin se ke votu populli per te ne menyre plebishitare qe ju as ne anderr nuk i keni pare mebjithese keni vjedh sa keni dasht e nje ose dy deputet me shume keni nxjerre .Edi Rama do behet kryetar i shikut kryprokuror kryetar gjykate president e çdo gje se e meriton sepse ai presidenti jot eshte i paafte dhe hajdut bashke me ty dhe lulushin .

 15. petro says:

  Fjalori i pedrdorur nga kjo partiake nuk eshte thirje per proteste por thirje per dhune.nuk ka nevoj qe te shpiegoj dallimet por kjo e ka vertetuar qe gjat kesaje kohe ka perdortur dhune fizike duke goditur dhe me cizme ne parlament dhe dhune psikollogjike duke folur cfar i ka ardhur nga poshte e ka pergojuar qeverine dhe drejtusit e saje.aq me keq qe ka burrin president i cili e lejon e ben sehire.kesaje i duhet prere gjuha dhe te lihet te bredhi si zagare.

 16. Arber Iliri says:

  Ke shume te drejte o Monika kena humb dy personalitete te medha shteterore nga institucione te Pavarura dhe ata ishin komplet te pa——- varur e kam fjalen nga institucionet qe drejtonin ishin te pavarur, sepse institucionet e SHIKUT dhe Prokurorise i kishin varur ne qafen e Saliut. hahahaha.Monika ti je pjese e mbeturina te shtetit te koruptuar duhet te largohesh zogu i ben mire vedit dhe vendit.Mbase shkon rrin me ate kengtaren e famshme ne Amerike, ate qe ke fis.Ajo ka talentin ti ke paret.

 17. ben says:

  Baxhelles se Like Floririt po i vjen ngordhja. Sa me shume afrohet ke dera e burgut, aq me teper harbohet e hedh shqelma

 18. Dibra says:

  Kemi 1000 arsye për të protestuat por për ju bastarda që keni vjedhur miliona dhe doni ti mbroni ato është turp të udhëhiqet protesta nga Basha e Kryemadhi super hajdutë.

 19. Visconti says:

  Po mi kare po mu ke bo si Liza pazarit qe ka pas bertit rrugeve, po ti se di se ke ardh vone ne tirone

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *