FOTOT: Avioni me 168 persona në bord del nga pista, pamje të frikshme

Një avion i linjës Ankara-Trabzon ka dalë nga pista teksa po bënte uljen.

Fatmirësisht nuk raportohen të dëmtuar apo viktima.

Në bordin e avionit ishin ndodheshin 162 paragjer 2 pilotë dhe 4 stuardesa.

Avioni nuk ka mbajtur dot frena dhe ka dalë nga pista duke rënë buzë një shkëmbi, 25 metra larg detit.

Qytetarët janë shprehur se kanë përjetuar 15 minuta panik, pasi dera nuk po hapej dhe të gjithë po prisnin që avionic të shpërthente kishte filluar që të vinte era e karburantit.

Ngjarja e rënde ndodhi mbrëmë rreth orës 23:30.

Më poshtë do të shikoni pamjet nga vendi i aksidentit. (TemA)

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820702100000578-5267529-A_passenger_jet_carrying_162_people_came_within_metres_of_plungi-a-37_1515922716179-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820702100000578-5267529-A_passenger_jet_carrying_162_people_came_within_metres_of_plungi-a-37_1515922716179.jpg","attachment_id":"827478"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820A79B00000578-5267529-Panic_spread_through_the_Boeing_737_800_as_it_stopped_at_the_edg-a-36_1515922716124-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820A79B00000578-5267529-Panic_spread_through_the_Boeing_737_800_as_it_stopped_at_the_edg-a-36_1515922716124.jpg","attachment_id":"827477"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820CCCA00000578-5267529-image-a-46_1515924363639-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820CCCA00000578-5267529-image-a-46_1515924363639.jpg","attachment_id":"827476"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCFA00000578-5267529-image-a-42_1515922909664-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCFA00000578-5267529-image-a-42_1515922909664.jpg","attachment_id":"827475"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCFE00000578-5267529-image-a-44_1515922923723-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCFE00000578-5267529-image-a-44_1515922923723.jpg","attachment_id":"827474"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/48202D2500000578-5267529-image-a-41_1515922716268-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/48202D2500000578-5267529-image-a-41_1515922716268.jpg","attachment_id":"827473"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCEA00000578-5267529-image-a-50_1515924813064-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/4820BCEA00000578-5267529-image-a-50_1515924813064.jpg","attachment_id":"827472"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/article-5267529-48213D8A00000578-190_308x412-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/article-5267529-48213D8A00000578-190_308x412.jpg","attachment_id":"827479"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *