“Për 10 ditë ilaçi për kancerin”, Shehu i përgjigjet Ramës: Nuk je bamirës, por kryeministër. Pse ky illaç mungoi për 4 vite?

Deputeti demokrat Tritan Shehu ka reaguar pas deklaratave të kryeministrit Rama gjatë festës së FRESSH se do të sigurojë mjekimin me “Herceptinë” brenda 10 ditëve për personat e prekur nga kanceri.

Përmes një postimi në facebook Sheshu i thotë Ramës së nuk është bamirës por krymeminitës që duhet të punojë me strategji e projekte për shëndetësinë.

Gjithashtu Shehu  shkruan se shendetesia jone nuk vuan vetëm nga mungesa e Herceptinës, por nga një varferi Afrikane, me financime publike 22 herë nen mezataren europiane.

Postimi i plotë:

Z.Rama e ndoqa premtimin tuaj te sotem per te siguruar Herceptinen per 10 dite.

Shume mire kjo, por dua tju kujtoj se ju nuk jeni “bamires”, por Kryeministri i vendit, qe punon me strategji e projekte zhvillimi.

Shendetesia jone nuk vuan vetem nga mungesa e Herceptines, por nga nje Varferi Afrikane, me financime publike 22 here nen mezataren europiane.

Dhe ketu duhen politika te qarta financiare e zhvilluese, qe ju kurre nuk i keni artikuluar.

Dhe dicka, kur mund ta zgjidhnit ne 10 dite ceshtjen e Herceptines, pse per 4 vite e toleruat te tille!? (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në ““Për 10 ditë ilaçi për kancerin”, Shehu i përgjigjet Ramës: Nuk je bamirës, por kryeministër. Pse ky illaç mungoi për 4 vite?”

  1. agimi nga Maqedonia says:

    Ik ore memec dhe dil donjehere nga Lushjna nqse te ka marre malli per presh. Ne kohen tende si ministrer shendetesie vdisnin njerzit neper koridore ore vulhumbur.

  2. BERISHA LARGOHU says:

    Ky preshi ishte minister i shendetsise dhe ne ate kohe, shqiptaret vdisnin nga canceri, c’far beri ky per ato shtresa? Nothing. PD eshte nje parti e krimit, shqiptaret te mos i bashkohen krimit opozitar.

  3. Dulla says:

    Pyete Vasilin se ai ish minister shendetesir.Pyet dhe veten kur ishe minister i tille ne cgjendje i katandiset spitalet.Edhe roja i portes donte lek.Boll shitet moral ju fytyra te diskredituara.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *