Rama, krimineli që do i japë Lulzim Bashës 13 milionë euro

Nga Mira Kazhani

T’u japë shqiptarëve një qeveri që paratë të mos i çoje tek oligarkët por tek qytetarët e tij… Fraza shumë e bukur dhe romantike e qëndrimit të Lulzim Bashës, të sjell vërdallë në mendje të paktën këtë dorën e fundit të eurove që mori. 13 milionë euro të cilat Lulzim Basha, familja e tij dhe bashkëpunëtorët do t’i marrim nga qytetarët me gjakftohtësi.

Babëzia e këtij pallati që sot do paguhet nga taksapaguesit shqiptarë, nga këta qytetarët që flet Basha. Kush janë oligarkët një herë? A mos ata direkt po ia çojnë lekët vetë Bashës. Po krimineli Rama që lekët e qytetarëve do ia japë një më një udhëheqësit të opozitës.

Dakord, ka një vendim gjykate të padiskutueshëm edhe me vulën që i vuri Strasburgu, por moralisht kreu demokrat nuk mund të flasë për interesin e qytetarëve. T’i lërë ata që të bëhen gati të paguajnë 13 milionë euro për një gabim infantil të Edi Ramës. I cili në vend të çonte në gjyq, e rrëzoi përdhe duke futur në gërmadhë edhe historinë financiare të atyre parave që ishin hedhur për atë pallat i cili kish marrë në pronësi edhe detin.

Lulzim Basha është një profesionist në shitjen e detit. Një pallat si qindra të tjerë në bregdet që nga Durrësi e deri në Sarandë, të ndërtuar si mos më keq jashtë çdo logjike urbane apo turistike. Babëzia e këtij pallati do paguhet nga taksapaguesit shqiptarë, nga këta qytetarët që flet Basha. Kush janë oligarkët një herë? A mos ata direkt po ia çojnë lekët vetë Bashës. Po krimineli Rama që lekët e qytetarëve do ia japë një më një udhëheqësit të opozitës.

Po sikur Basha të vendos t’ua falë qytetarëve? Kushedi, mbase këtë ka në mendje të bëjë kur qan hallin e qytetarëve nga mëngjesi deri në darkë dhe kur protestën e 27 janarit do e bëjë jo si multi milioner në euro, por me aktin e faljes së parave./Tiranapost.al/

 

REMOTE_ADDR:[]

38 komente në “Rama, krimineli që do i japë Lulzim Bashës 13 milionë euro”

 1. Tradita says:

  Lexues. lexoni me kujdes kete artikull te kesaj gazetareje. Kupto se ç’nivel gazetarije kemi. as nje autist nuk mund te arsytoje keshtu. lexoni o popull.

  1. Fidel says:

   Per ju komentues te nivelit “qen i zgjebosur” ose te ashtuquajtur …militante qoftesh!
   Mos u merrni me gazetaret,o krrica,por merruni( ne se keni tru njeriu e jo gomari) me fajtorin Rama!
   Rama ka bere dy krime ekonomike ne kete rast:
   1-E prishi pallatin pa patur te gjithe argumentet ligjore;
   2-Para se te merrte vendim Gjykata e Strasburgut i dha demshperblim vjerrit te Bashes 11 milion euro.
   Keshtu qe Strasburgu duke pare qe edhe shteti vete e pranon se ka bere shkelje ligjore,ia dha milionat,bile me shtese!
   Kaq mjafton qe Rama te shkarkohet nga detyra e kryeministrit menjehere dhe socialistet t’i kerkojne Rames qe te jape doreheqjen si kryetar partie!
   Cfare krimi tjeter duhet te beje Rama me shume se kaq qe te shporret nga qeveria?
   Po ky ka futur ne burg fukarenjte qe nuk kane paguar dritat per 3 mije leke,ndersa ky i zhvat shgtetit 17 milion euro dhe ia jep hajdutit.!
   Nuk e di se cfare mendimi ka Erion Brave dhe Taulant Balla,si dy nga kalemxhinjte e PS-se se juriste ne kete parti nuk ka gjekundi!
   Punet e juristit,arkitektit,ekonomistit,reklames etj i ben vete Rama!

   1. Hahaha,,,o Fidellll,,,rama qe e prishi qenka kriminel,,,, po basha,vjehrri i tij dhe ata qe i dhan lejen ,cfar Jane,,,nuk na the duhej te ngrihej ai pallat aty apo Jo,,,dhe kush Jane avokatet e popullit qe mbrojten akuzen ne fjale ne strasburg,,,u mbrojten ne dem te taksapaguesve shqiptare,apo pro bashes dhe bandes qe i vjen nga prapa,,,,

   2. Tipi says:

    Me ke merresh o Fidel, keta socialiste ketu jane me keq se Kaper Ramiu.

   3. like says:

    @fidel.
    domethene ti thua Rama ne burg e Basha Co prape ne pushtet? se alternative tjeter ska apo jo?

  2. Mira says:

   Nuk eshte faji im, por i atyre qe Kane botuar shkrimin tim, kane harruar qe fjalen kriminel ta fusin ne thonjeza 👌

  3. kulmaku says:

   Zbatimi i vendimit te gjykates se Strasburgut duhet te realizohet ne hapesire dhe kohe,,ashtu si po zvariten ish pronaret per te marr paret apo kompesime qe qeverit e qelbesires berisha,apo nano vendosen ti japin ne nje periudhe 100 vjecare….Ne asnje menyre nuk duhet ti jepet e gjithe shuma ne pare cash,,,por edhe ne kompesim ne hapesira shteterore,,,,ashtu sic eshte vendosur per te gjithe ish pronaret.Do te ishte poshtersia me e madhe e shekullit qe te jepen paret cash nje familje qe perdori te gjitha medodat mafioze dhe koruptive per ndertimin e ketij objekti absurd te parecedent, dhe kush ,ai qe sot eshte kreu i opozites..Kush realizoje miratimin dhe lejen e ndertimit duhet pa tjeter te pergjigjet penalisht per kete deme qe nuk eshte vetem i qeverise ,por edhe nje dem ne aspektin kombetar. Ky krye fakt shte nje shembull i paster per te vertetuar tezen e armiqve te popullit shqiptar,qe ky komb ka prejardhje nga barbarizmi dhe anadollizmi.Turp.

  4. Besniku says:

   Kjo eshte nje sharlatane, dhe aq. Po te ishte ndryshe ,duhej te merrej me “avokaten e popullit”, jo me shume.

 2. Fuat Cela says:

  Oj rrospijev pse nuk flet per psikopatin KM qe shembi pallatin per spektakel.Po te jeté drejtesi vetingu ato para i pagua’n Edvin psikopati’

  1. kerri says:

   Ti je Fuat çela apo Ilir Meta, ta dime se te dy jeni nga Skrapari kuq. Po pse derdellisni e thoni pastaj s’kemi pune, s’ka jete, do ikijme ect ect. Ju ngelet tere diten ne kompjuter dhe s’keni pune tjeter; kush u ushqen, aman. Pa lere qe keni nje fjalor qe nuk e shpreh as b… kur ha fasule. Mos shiko mua se jam pensionist dhe ne vend te pi kafe tere diten, e shkoj kohen me gazetat e shah. Lexoj dhe lloj lloj buadalleqesh qe shkruajne nga elifmatraket e deri akademiket.

 3. Iliri says:

  Duhet te jesh naiv te thuash qe hajduti do beje proteste dhe do fali 13 milion euro.Hajduti dhe krimineli nuk e ndjejne fajin qe bejne ata dhe burgu nuk i edukon dhe po ben burg prap do vjedhin e do vrasin..

 4. cfar i paska Vrare Rama ksaj shurres se halese medies shqiptare !

  1. spartaku says:

   Edi Rama,sa per dijeni,nuk eshte kriminel,se, ai nuk ka bere krime.Nuk ka vrare njeri si Saliu.Por ata qe duante shtremberojne te verteten,e klasifikojne si kriminel,kur ne fakt ai nuk eshte.Koha do e tregoi se kushe eshte kriminel.Po vjen zoti VETING.

 5. sali says:

  Po kur gjyqine zoteronte Luli dhe Babai i Zenit,Ne cfare gjyqi ta conte.Niveli i ju gazetareve qe merni fjalen si eshte pa kerkuar e gjetur realen eshte vertete fatekeqesija e ketij vendi,Ju gazetaret jeni vazhduesit e parimit Berishist le ti bejme te tere kriminele se keshtu mund te rojme ne

 6. an says:

  Moj zorck, kur Rama eshte kriminel si ta quajmSalen LULKEN e 97,te21jenarit,te gerdecit,e sa e sa me?

 7. Katundari digital says:

  Drejt pallat i ndertuar ne pronen e kujt?Buze detit dhe nga vjehri i Bashes.Sot mbrojtesi i shqiptareve nga korrupsioni.Nuk ka fjale ta pershkruash.E megjithate shume njerez do protestojne krah per krah Bashes kunder korupsionit.

 8. fieraku 71 says:

  13 million euro I shperndahen njerezve qe u prishi shtepine moj torollake jo sipermarresit qe e ka ndertuar.

 9. Niku says:

  Une nuk e di kush ishte gjyqtare per te vendodur ne se pallati duhet shembur apo jo, por di me siguri qe “delet” do paguajne 13.000.000 € dhe kjo per shkak te te ashtuquajturit shtet qe ne vend te veproje ne baze te ligjeve vepron ne baze te fantazise…

  1. harillaqi says:

   Pallati i vjerrit te Bashes u prish me te drejte,si gjithe te tjereve.Nuk ishte vjerri i Bashes i pari qe ju prishe pallati,por ka me qindra te tjere per shkak te rregullimit te qytetit.Vendimi i gjykates eshte i padrejte.Prishja e atij pallati ishte e domosdoshme se do ndertohej Lungomare.Ai pallat ishte ne buze te detit.

 10. orli says:

  Per shkerdhatat militant, si majtas edhe djethtas:rama ja jep eurot lulit, luli i merr eurot qe ja jep rama(kuptohet parate e taksapaguesve)luli ja sugjeron rames avokaten e tij per avokate te leshit(me falni “avokate te popullit”)rama e miraton menjehere dhe pastaj nepermjet lehesit balla ben sikur tani e paska marre vesh qe ajo eshte avokate e pallatit!!! A nuk u ngopem me sali karaxhicin e fatos putanen qe gjithe diten shaheshin e naten e ne kohe te keqe takoheshin te vila 4 e benin planet si me ja fute popullit me thelle(flase me ua fute militanteve)se 60% e popullit ka kohe qe nuk ju beson politikareve shqiptare.

 11. life style says:

  mira kazani

  ben mire te cosh kete fotografi ne ndonje reviste porno se per gazetari nuk je

  more 5 intervista te izet haxhia ne turqi dhe mesuam se berisha ishte nje monster dhe
  ti nuk shqiptove fjalen kriminel si per Ramen..

  edhe nje here zonje
  edhe une jam 10000000 here i zhgenjyer nga rama por a nuk eshte kriminel

  kriminelet me te medhenj sot ne shqiperi jane
  trupi dhe turpi dipllomatik dhe ju kazani i mediave

 12. Njengamati por jo si kjo says:

  Eh moj shoqe, ste zuri shpirti karar hidhu nga nje shkolle e zanat tek tjetri. Te kishe zene vend hallall ta kishe por ate shpirtin tend te lodhur e te pangopur e pakenaqur asgje se rregullon, as keto pseudoshkrime te kopjuara nga dikush qe ndjek kete moden e oponences ndaj ketyre pushtetareve. nejse dhe meroja ti publikon qe te marre klikime se eshte i zgjuar ai, e di qe do te te sulen per shkak te nivelit qe edhe ti dyshon veten nese je, por cte beje robi do haje buke. skandal i madh cfare shkruan ti, gjynah mos qofte po nje komentues te fuste tek shkrimet e nje cyryku me lart. eh moj shoqe ……

 13. Llogjika turistike says:

  Mira , po rritu o goce… vendos cfare do te behesh kur te rritesh.Le nam, vajte 40 e ke ngelur 15 nga mendja. S’po ben detyrat e shtepise moj cupe. He pra Mira, qe do te besh cik si gazetare, cik si analiste, cik si fashioniste, cik si blogere , cik si goce e mire, cik si goce e keqe, cik si ……He pra se na plase vendos dhe mbi te gjitha vendos te martohesh se mbase te stabilizohen proceset se nga shkrimi duken qe i paske afer …… pauzes.

 14. Kombi says:

  CFARE ESHTE KY MLLEF KAQ I MADH ,MOJ FSHATARE PREJ MALSIE ,QE PASKE ME RAMEN . E QUAN KRIMINEL SE HODHI POSHTE NDERTIMET E OLIGARKUT BASHA ???
  MOS U MERZIT MOJ FSHATARE ,SE BASHA DO TI SHPAGUAJ ME KOKEN E TIJ DHE SHUME TE TJEREVE, QE DHANE KETO LEJE ,SI DHE SHUME ZULLUME TE TJERA ,QE I KANE BERE KETIJ POPULLI . VETEM KINI PAK DURIM DHE SPEKTAKLI DO TE FILLOJE .

 15. Llum says:

  E ke mire oj goce, militantet kane hallin e partise. Pallati nuk u prish, po u shit me shtrejt sec mendonte pronari.

 16. gjytyrymja e klases says:

  O kare! Nuk do i marre Basha ato pare mi. As familja e tij. Ato pare do merren nga te gjithe banoret e pallatit bashk qe kishin ble apartamentet te pallati. Nuk e ka bo padine Basha po banort vete. Pallatit i mbeti emri si pallati i vjehrrit te Bashes. Tashti gjykata e Strasburgut detyroi qeverine te demshperbleje banoret me 13milion euro. Ti ose e bo kastile, ose je kare nga trute. Po e bone kastile duhet te na tregojsh se sa gojore te ka ber mero per ket shkrim. gjytyrymja e klases.

 17. vang says:

  Ja dha Avokatja e Popullit.

 18. Landi says:

  Mire që e prishi se po te ngaterrohej me padi dhe gjygje ai pallat nuk do shembej kurre.
  Ai pallat do ti zinte perjetesisht frymen qytetit.

 19. buzevicja says:

  kjo nuk di te shkruaj shqip mo shoku!!

 20. buzevicja says:

  kjo nuk di te shkruaj shqip mo shoku!!
  as sintakse as morfologji e as gramatike

 21. buzevicja says:

  kjo nuk di te shkruaj shqip mo shoku!!
  as sintakse as morfologji e as gramatike ….

 22. alpini.
  Ka te drejt Rama qe ju quan kazan.se dhe mbiemerin e paske te tille.Mos te harrosh se mbas ketij pallati do te dalin paret rruges se kombit.VEFA.s kanabisit te lazaratit Habilajve.etj.

 23. Nina says:

  I HANI MUTIN RAMES NGA MGJESI NE DARK….

 24. Beni USA says:

  E nderuara Shoqke Gazetare Mira Kazani,ti dhe shume Idjote te tjere qe hulerini si Hihenat ne shkretetire duhet te hiqni dore nga propaganda e felliqur se Pallati na qenka i Vjerit te bashes dhe ata do main paret e taksapagusve Shqiptar,po jo o legen se nuk eshte ashtu,parat do i marin ata pronare te ligjshem qe kishin paguar per cdo hyrje dhe cdo meter katror te atij pallat qe para se pallati te ndertohej, kjo eshte praktika e ndertimeve te pallateve ne Shqiperi, pra cdokushe qe do bleje hyrje apo dyqan porosit sipas deshires dhe mundesise financiare,dhe mbasi mbarone ndertimi (ata me fate) marin dhe tapine e asaj qe kane paguar. Pra more Leshko sharlatan ai Vjeri i Bashes me gjithe Bashen i kan mare paret qe para se ata te jepnin tapite pronarve te atyre hyrjeve te atij pallati,dhe me siguri qe ai vete Vjeri i Bashes ka pasur dhe goxha pjese ne pronesi te tije ndoshta 10% apo 20% ose me shume ?? te pallatit,por shumica e pallatit ka pasur pronare te ligjshem te pajisur me Tapi, dhe mose haroni qe ai qe ka dhene ate leje ndertimi ka qene figura kryesore e PS se Vlores, ka qene ishkryebashkiaku Gjika i PS ,dhe nuk kane qene njerzit e Bashes apo PD . kesaj pune i thone;O BALO Socialist ju ngernte tenja se te LIGEN e kini vete mbrena,vete e keni dhjere e vete hajeni,. Qe te behet drejtesi Shteti duhet denoje ata qe bene kete krime ,pra duhet qeshteti ti sekuestroje Vilen dhe gjithe pronat e Rames dhe qeviritarve te tije,qe me ato pare te paguaj ai deme 14 miljon Euro qe kete Rilindas Leshko i shkaktuar me vetedije Shqiptarve taxapagues

 25. H says:

  Askush nuk arrin të kuptojë përse në shqipëri llogaritë bëhen me euro kur monedha zyrtare është leku. Apo është trendy dhe dukemi si evropian ?

 26. Zzzzzz says:

  CNA DUHET SI SHKRUAN AJO NE SI POPULL PO PAGUAJME HAJDUTLLIKUN E BASHES E TALLJEN E BYTHES QE BENE RAMA KUR NE PAGUAJME…..!!!!!!!!!!!!!!!!

 27. bozen says:

  Kam mendimin qe, ky gjyq duhet te perseritet, sepse avokatja ka bere mashtrimin e vitit e cila ka mashtruar Gjykaten e Strsburgut.Ajo toke aty ishte prone e gjithe popullit.Kapteri i Bashes duhet te shkoje ne burg per gjithe mashtrimet qe ka bere me ndermjetesimin e Bashes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *