Spiropali: “Aleanca ÇÇ”, garnizoni çadër-çizme po bëjnë gjithçka për të ndalur drejtësinë e integrimin, keqardhje për Saliun që…

Deputetja e Partisë Socialiste Elisa Spiropali e quan bashkëpunimin e PD me LSI për protestën e 27 janarit si “Aleanca ÇÇ”,  garnizoni çadër-çizme.

Duke folur në 26 vjetorin e themelimit të FRESSH Spirapali tha se aleanca ÇÇ po mendon se duke prodhuar protesta dhe trazira, pa ide, pa vizion, pa arsye, do mund ta kthejnë kohën pas kur zot të kohës dhe të arsyes ishin po këta.

Gjithashtu gjatë fjalës së saj deputetja e PS i ktheu përgjigje edhe ish kryeministrit Sali Berisha i cili shpeh herë ka përmendur emrin e Spiropalit në postimet e të tij në facebook përmes qytetarit dixhital.

“Dy fjalë i kam edhe për kondotierin shpirtëror të garnizonit i cili prej javësh më përmend nëpër trillet e tij dixhitale.

 E di që Saliu është matur me hijen e Skënderbeut dhe sot nuk e zë gjumi se hyri në politikë për t’u bërë Skënderbeu i dytë dhe doli nga politika si Saliu i fundit, po për këtë nuk ia ka fajin Edi Rama e aq më pak unë, që kur e shoh në parlament ndjej një keqardhje të pashpjegueshme për rrënimin e tij të gjithanshëm” tha Spiropali për Berishën.

Pjesë nga fjala e saj

“Aleanca ÇÇ ose Garnizoni çader- çizme po mendon se duke prodhuar protesta dhe trazira, pa ide, pa vizion, pa arsye, do mund ta kthejnë kohën pas kur zot të kohës dhe të arsyes ishin po këta.

Po i rren mendja se do mundë të ndalin kohën që ikën, drejtësinë që do vihet, integrimin që një ditë do kryhet me apo pa kta.

Dy fjalë i kam edhe për kondotierin shpirtëror të garnizonit i cili prej javësh më përmend nëpër trillet e tij dixhitale.

E di që Saliu është matur me hijen e Skënderbeut dhe sot nuk e zë gjumi se hyri në politikë për t’u bërë Skënderbeu i dytë dhe doli nga politika si Saliu i fundit, po për këtë nuk ia ka fajin Edi Rama e aq më pak unë, që kur e shoh në parlament ndjej një keqardhje të pashpjegueshme për rrënimin e tij të gjithanshëm”.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

12 komente në “Spiropali: “Aleanca ÇÇ”, garnizoni çadër-çizme po bëjnë gjithçka për të ndalur drejtësinë e integrimin, keqardhje për Saliun që…”

 1. Plaku Xhuxhumaku says:

  Si i kap “flur” pordhet e kryetarit kjo Spidhipalja, ÇÇ tha krietari, ÇÇ i beri jehone Spidhja.

   1. Hoxh Armandi says:

    A ka njeri me qesharak se kjo hajdutja me cizme e doganave?

 2. Luli says:

  Mbas Monikes kjo eshte femra me e ndyre dhe hajdute e pacipe ne Shqiperi.O burra te hikim nga ky vend se po na i pine gjakun kurvat.

 3. Cikloni says:

  E degjova live. Super fjale nga nje supergrua.

 4. Janulles, me sqepar kokes.... says:

  Boll na cate trapin me deklarate mediokre, si te majte ashtu edhe te djathte, a thua se ju ka pjelle e njejta lope. Fushata elektorale mbaroi. Beni shtet.

 5. Taras Bulba says:

  Maybe hengersh Mutin o ti xhuxhumut

 6. pensionisti says:

  Nuk e di po sepse mu kujtua ajo thirrja ne nje film ,kur inagurihej nje shetitore per rinine ne kohen e pudhtimit italjan :

  ” MOS SHKONI NE ATE NEVOJTORE FASHISTE FASHISTE”! Edhe ju o popull ” MOS AHKONI PAS KETYRE KRIMINELEVE DHE HAJDUTEVE” Mos harroni 21 Janarin! Mos harroni Gerdecin ! Mos harroni se Lulzim Basha vodhi dhe e mbrojti prokuroria me Sali Berishen ne krye. MOs harroni se se minister do behet perseri Fatmir Mediu, Nard Ndoka e Flamur Noka rrugaci . A mbani shprese te pianeci Ristani e Edi Paloka? Mendohuni mire. Mos degjonio nje gore qe nuk pyet per burrine vet e te pyes per popullin. Shikoni se Edi Rama ka pas SHBA e Europen…. . PO mundohet te bej shtet…. Keta ishin ne pushtet e benin gam-gam =gam per Ramen e nuk e padisnin…. MOS-MOS- MOS!

 7. spartaku says:

  Bravo zonja Spiropali! Je nje deputete e zonja,inteligjente dhe e guximsheme.E ke thene shume mire,garnizon i dy “çç”,ku simbolizon çadren e turpit te Bashes,dhe skandalin e çizmes se Monikes se leshelise.Sa per Sali Berishen,mire e ke,mos u mere me shpifjet e atij gerdalli,qe eshte kthyer ne nje plak i matufjepsur,ne nje gje amorfe.

 8. Leka says:

  Spiropali snajperi i PS !!!

 9. Artibr says:

  Me fal po clidhe ka kjo deklarat me politiken cfar fjalori injorant kur mendon kjo ishte te doganat vodhi sa u ngop tani u kthye te freshi te haj cfar i vjen nuk e di sa keq pa katandiset shqiperia me kete keq e me keq kjo eshte prototipe e injorances sa keq qe zdri i shqipetare te zgjuar po shuhet per dit uroj qe ti dhe qeveria opozita gjith politika shteti te mbeteni pa njeres te hikin te gjith tju len vetem mos te keni mundesi te vithni me njerezit po te vithni e te vrisni njeri tjetrin sa do gezohesha hajdut te qelbur gjakpirsa dhe media na i servir si meze .

 10. a.f. says:

  Spiropali e Ripjelljes = Grida Duma e Rumpalles
  Nuk ke cfare ti shash, njera me e mire se tjetra..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *