Vasili reagon ashpër ndaj Ramës: Po vret pacientët, truhumburi me shurraqët e tij i la njerëzit me muaj të terë pa ilaçe

Kreu i Grupit Parlamentar i Lëvizjes Socialiste për Integrim Petrit Vasili ka reaguar ashpër pas deklaratës së kryeministrit Rama se do të sigurojë brenda 10 ditëve Herceptinën për pacientët me kancer.

Përmes një postimi në facebook Vasili ka akuzuar Ramën se ka lënë njerëzit pa ilaçe dhe se mban fjalime si gjel pasi ka vrarë kaq njerëz me mungesën e tyre.

Postimi i plotë:

Kryeministri qe vret pacientet dhe shurraqet shushka te tij.

Asnje Shqiptar s’ka kohe per te humbur me truhumburin, qe drejton qeverine dhe me shurraqet qe cicerojne nga pas… tij.

Truhumburi i la njerezit me muaj te tere pa ilace kur mjaft prej tyre e kane humbur tashme jeten dhe ky i pashpirt mban fjalime si gjeli ne pleh pasi i vrau kaq njerez me mungesen e ilaceve dhe tani do edhe ti genjeje e tu mbylle gojen.

Po po ai i griu parate me koncesione dhe la mijra te semure pa barna shendeti dhe vdekja e qytetareve bie vetem mbi te. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Vasili reagon ashpër ndaj Ramës: Po vret pacientët, truhumburi me shurraqët e tij i la njerëzit me muaj të terë pa ilaçe”

 1. lesh e li (LSI) says:

  Ti je thjesht nje jashteqitje e Minka Kryelopes. Je nje frymor lqe egziston vetem per inat te tjereve.
  Hajdut, sharlatan dhe nje qen besnik i Monalikes.

  1. Kujtimi says:

   JEVGU KY PLERE DERI DIJE NE QEVERI
   SOT ULERIN SI KAFSHE
   RAC E KEQE
   LIKE FLORIRI +MONA + JEVGU = PLERA

 2. Bardhi Tolabi says:

  Ken te “drejte'”,kur ishe ti minister,ilacet I gjeje “gratis” ne farnacite private,se neper spitale as qe behej fjale te gjeje.Nuk gjeje as carcafe bizhama dhe shume gjera te tjera….Ti vazhdo bjeri legenit,sepse kujton se popullit I ka harruar “bemat” e tua ne qeverisje. .

 3. shkodra says:

  Krijoni nje urgjence psikiatrike per Petrit Vasilin, sa me shpejt qe mos marre trajta me te renda sociale!

 4. Linoifgddh says:

  👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎👎🖕🖕

 5. Alban says:

  VATE KRYEMINISTRIA…COFI DHE TEPSIA

  ….. Po vjen drejtesia, po u shkermoqet LSI-a !

  – Losers… Humbameno

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Sabelotodo- Gjithckadites!
  Ky jo vetem di gjithcka por edhe ben gjithcka …!
  Kot nuk eshte doktor !
  Ka nje urim filozofik te mencurise shqiptare ketu ne Shtetet e Bashkuara te Amerikes :
  – Mos u befsh per Doktor dhe per avokat !
  Njeri te qeth ! Tjetri te rruan !
  Njeri te gruan! Tjetri te qeth !
  Jo nga floket e qimet e fytyres !
  Po nga xhepat, nga paret, nga portofoli !
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri i Shendetesise se Qeverise Berisha- Meta !?
  E gjeti ne krize e zhvatje …
  E ngriti nivelin e saj ….
  Lart e me lart flamujt e Kongresit …
  E coi ne agoni e korrupsion masiv !
  Pacienti ne spital duhet te paguante edhe ilacet qe ministria e Shendetesise ua jepte nen dore farmacive me mire tri per Lalen se pese per Salen!
  Farmacia ua shiste familjareve me 2-3 fishin pasi spitalet e Vasilit nuk i kishin pasi Petriti ua kishte shitur farmacive sipas ekonomise se tregut “ Kush paguan me shume ! “
  A nuk ishte Petrit Vasili ministri Drejtesise i Qeverise Rama Meta…
  Drejtesia e drejte si litari ne thes e ktheu edhe thesin ne litar ne qafen e shqiptareve.
  Drejtuesit e Burgjeve , shumica e te cileve, ish-burgaxhinj vete, ua vodhen jo vetem ushqimin por edhe jeten mijera te burgosurve …
  Edhe burgjet u bene domen i LSI-se nga ish Kryetari I Grupit Parlamentar te saj, shkolleshumi Petrit Vasili dora vet…
  E sot Vasili bashke me Monen pergjerohen per Kushtetuten !
  A nuk u bene prone pa tapi e LSI-se edhe Hipotekat qe e ben Lesh e Li pronat e Hipotekat si askush para tij !?
  Ku ve e ka dore LSI behet puna Lesh e Li si bakllavs ne tepsi, sic thote ajo kenga filozofike tiranase !
  Petrit Vasili kishte ne komande te Drejtesise shqiptare… Drogat e forta dhe te buta, kanabisi lulezoi si asnjehere….
  Cfare beri ministri i Drejtesise Petrit Vasili per goditjen ligjore te saj dhe mbrojtjen e Kushtetutes !?
  Me pak se nje vrime ne uje !
  Ku mbillej, kultivohej, rritej Kanabisi!?
  Kush i mbulonte pyjet, ekologjine, transportin rruget ne qeverine parardhese!?
  Sigurisht LSI-ja !?
  Pse!? Ku ish parja e madhe e Tepsia atje ishte LSI-ja, te na rroje nene Partia !
  E Vasili, Mona, Luani, Manjani, Keida … u prine hordhive te Bandes se Gangstereve e Kusareve te Sali Berishes ne sulmin kunder Kuvendit !
  LSI shkemb e gur
  Digjet vritet per Flamur !
  Per flamurin e Tepsise..
  Tym e flake i ve Shqiperise !
  Nen komande te
  Mareshall Salise !
  Nacalnikut te Serbise !
  Shkelqimi me i madh i Petrit Vasilit dhe bandes se tij eshte politika…
  E kane ndritur fare…
  Profesor politike si Petrit Vasilin eshte veshtire te gjesh ne planetin tone ! Churchilli, Kisingeri, Theceri, Merkeli, Regani, Klintoni, Ten Hsiao Pini… jane vetem shkollepaka para Petrit Vasilit e compani !
  E shpalli veten kryeminister te Shqiperise pa u caktuar ende data e zgjedhjeve…
  Shkollepaku Edi Rama dy metra burre i duket si nje liliput, nje hic …
  Aq hic sa gjashte thirrjeve telefonike te kryeministrit qe e kishte per detyre shteterore e ligjore diten e komplotit te madh ala Lul, Mehdihoxhe e co. si duket I kishte dehur avulli i rakise se Dashi Shehut, as i begenisi fare…
  Si mundej ta ulte veten ne nivelin e nje shkollpaku si Edi!?
  Larg qofte !
  U fut ne sallen e Konferences se Mukjes si Profesor, si Gjeneral, si Mareshall numer 2, si shkolleshumi i politikes !?
  Si doli !?
  Si nje qen i rrahur kur shkollepaku Rama i futi krahun Lulushit dhe gishtin ne bythe
  shkolleshumit Vasili!
  Petrit Shkolleshumi u fut ne salle si Ptoleme
  E doli prej saj si dru me pre!
  Preludi i disfates te sukseshme te Petrit Vasilit 25 qershorit 2017 qe ia hoqi jo vetem kryeministrine por edhe Tepsine !
  I iku kryeministria !
  E mosomakeq !
  Cofi dhe Tepsia !
  Po vjen drejtesia !
  Ndaj eshte terbuar PD- LSI-a !
  Ndaj si asnjehere me pare ne politiken shqiptare dhe historine moderne nje parti e majte ka shkalluar ne ate fare feje sa do ti marre Tepsine edhe se djathtes si lidere e saj, duke bere edhe protagonistin edhe zjarrmetarin e nje zjarri qe me se shumti po e do ta demtoje Shqiperine !
  Pse! …. I bashkon paniku dhe lemeria ndaj Vetingut dhe Reformes ne Drejtesi qe edhe De Fakto dje filloi nga zbatimi E shkollshumi, gjuthckaditesi, Gjenerali … Petrit Vasili dhe krejt shpura e tij nuk jane vecse losers , sic i quajne amerikanet, Humbameno !

 6. Alban says:

  Replike detyruar me nje shkollshum

  CURATE A TI MISMO DOCTOR .. !

  – Instruktoret e Donald Lu-se apo
  Chinchizkhanet e Shqiperise !?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Doktor Petrit Vasili, e ndriti Shendetesine shqiptare qe e la ne agoni e koma te plote
  Shkolleshumi Petrit Vasili e shkelqeu Drejtesine qe e shtremberoj edhe me shume se Manjani e Halimi !
  Vendosi ne krye te hurgjeve burgaxhi qe u hanin edhe ushqimin kolegeiiuve te tyre !
  Vendosi ne krye te hipotekave taksidare te LSI-se e hajna te Partise se tij !
  Profeti Petrit Vasili e shpalli veten Kryeminister para se te beheshin zgjedhjet!
  I kishte bere hesapet pa hanxhine demos !
  Petrit Vasili e sfidoi e beri karshillek kryministrit te koalicionit te tij, duke mos iu pergjigjur telefonatave te tij diten e Mukjes Nr. 2 tani !
  Pamja e tij kur Rama i futi krahun Bashes dhe i perzune nga salla e komplotet te madh, me kujtoi nje buf kenete !
  Pasi arriti gjithe keto fitorje me gisht ne prapanice, shkolleshumi Petrit Vasili u hodh pertej Oqeanit !
  Sot Doktor Vasili i dha vetes tagrin e mesuesit dhe udhezuesit edhe te Washingtonit dhe Ambasadorit me shqiptar se ai e krejt LSI – a e marre se bashku me kuc e me mac, Zotit Donald Lu !?
  Ambasadori Lu ti kerkonte Qeverise te hiqte impunitetin Tahirit, tha ish ministri i Drejtesise dhe kandidati i LSI-se per Kryeminister te Shqiperise !
  Po pse ore derdimen shkollshume, ish minister i Drejtesise kush heq imunitetin e nje deputeti Qeveria apo Kuvendi !?
  A nuk ishte Partia jote LSI qe bashkoi votat me PD-ne e Sali Bashe dekriminalizimit ne KQZ kunder shkarkimit ne flagrance te nje ish burgaxhiu ne krye te Bashkise se Memaliajt !?
  Hajde dekriminalizim kryekriminelesh me ze e figure ne krye te tyre apo….
  Bir Vasil e Nenes
  Ke te qaje me pare!?
  Sali Pash Toptanin
  A doktore tuxhare !?
  Na mbyten shkollshumet
  Shlkollshume …
  shkollperlumet !
  Cka nuk di shkolleshumi Petrit Vasili.
  Petrit Vasili ka aq shume shkolle sa i jep mesim edhe Uashingtonit efhe Brukselit, edhe Moskovit !?
  Shkolleshumi di gjithcka !?
  Edhe me shume se Uashingtoni !
  Stop…
  Eshte nje shprehje 600 vjecare spanjolle:
  Sabelotodo es sabelonada !
  Gjithckaditesi eshte asgjeditesi !
  Edhe nje keshille shendetesore per Dr. Profesorin shkolleshume Petrit Vasili :
  Curate a ti Mismo Doctor !
  Sheroje veten Doktor !
  Nuk behet fjale vetem per shendetin fizik !
  Se pari per shendetin mendor !
  Ajo qe pranohet pa medyshje eshte qe
  Deliri i madheshtise eshte deliri i marrezise!
  Kuroje veten Doktor !
  Askush si ju doktoret Sali Rrumpalla, Ali Spahiu, Dritan Preshi,… Petrit Vasili nuk e semuri e rrenoi Shqiperine !
  Ia le lexuesit jo vetem shqiptar te gjykojne a jane ata shkolleshumet apo shkolleperlumet e mendjepaket e Shqiperise !
  As Chinchizkhani dora vet nuk do ta kishte rrenuar e kolapsur kaq keq !
  Paskeni kryer Shkollen e Shejtanit jo te Insanit!
  Lanet !

 7. an says:

  JE bere si palaco, njesoj si eprorja .Keni dhe fytyre dhe llapni hajdutet e Lalezit dhe TIRANES.

 8. Tana says:

  O LIGËSIRË!!
  PSE BËN POLITIKË ME FATKEQËSITË E NJERËZVE.!
  EDHE NË KOHËN TËNDE KA PASUR SITUATA TË TILLA.
  DHE DO KETË .DHE NE QE I VUAJMË ,TRISHTOHEMI THELLËSISHT. JU , JO. SEPSE JU KENI PARA , SHKONI JASHTË SHTETIT. TURP!! S’NA NDIHMON ,POR NA ACARON ME KËTË DEMAGOGJI DHE RETORIKË TË
  PËSHTIRË. PRANDAJ JU URREJMË, DHE PRANOJMË
  RAMËN MË MIRË.POSHTË LLOJI YT!👎👎👎👎👎😖😖

 9. Izeti says:

  Po ik or fytyre e qelbur,,,,,or. Zvarranik servil,idiot,,,,,,,,,,,

 10. drejtesia po vjen says:

  O Mut Petrit Vasili! Ti ishe minister shendetesie me Sali Berishen dhe i vdiqe shqiptaret, o njeri i marre. Edi Rama dje e degjoi mesuesen per kerkesen e saj dhe nuk i premtoi plotesisht dje per te qene i sinqerte, por sot e degjove, shurdh; brenda dhjete diteve do te marrin ilaçin te gjithe, kur ne kohen tende o qelbesire vetem mjekoheshin 800 veta, ndersa sot 4000 dhe , neser 5000. Njerez te pa cipe. Protestoni se borraçon do hani.

 11. Jimi says:

  Ore merhum qe me je ber si rrezik vdekje! Aman mos na dil me ne ekran e ne media se na e shpalle!

 12. ALPINI.
  Vasili as opozite nuk di te besh.te njejtat fjale perdite.Andej nga tropoja per ciftin tend thone trupin sa nje log mendjen sa nje zog.apo sic i thojne nga korca .sa nje zocke.Te ishe kaq i zoti rrije kryetar partie po te bene si lecke pastrimi kepucesh te Monikes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *