VIDEO: Testi i alkoolit “fundos” shoferin në Tiranë, polici: Mos lëviz nga mjeti

Policia Rrugore ka vijuar edhe gjatë mbrëmjes së djeshme aksionin për kontrollin e drejtuesve të mjeteve.

Të vendosur pranë Muzeut Historik Kombëtar, një patrullë policësh i hoqën lejen e drejtimit të mjetit një shoferi.

Në videon e shpërndarë nga policia shihet momenti kur polici i afrohet shoferit dhe i kërkon të mos e zgjasin shumë procedurën.

Pasi i tregon mënyrën se si duhet të veprojë me aparatin e matjes së sasisë së alkoolit, shoferi nis të fryjë dhe rezultoi të kishte konsumuar alkool mbi normën e lejuar, 0.24 mg/l.

Polici e ka bërë thirrje të mos lëvizë nga mjeti deri në përfundim të procedurave përkatëse, ndërsa e njohu edhe me masën e bllokimit të lejes së drejtimit.

VIJON KONTROLLI.0.24 mg/l . 0.29mg/l. 0.00 mg/l

Publié par Policia e Shtetit sur samedi 13 Janvier 2018

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “VIDEO: Testi i alkoolit “fundos” shoferin në Tiranë, polici: Mos lëviz nga mjeti”

 1. Gjoni.Shkoder. says:

  Va fa in culo .Po 0,24 eshte nji gote birre.
  Ketu ne Itali kufiri eshte 0,4 per qytetarin kurse per trasportuesit 0,00

  1. Janulles, me sqepar kokes.... says:

   Vlera e aparatit mates, shumezohet me dy dhe del se sa eshte perqindja e alkoholit. Per rastin e mesiperm 0.48. Keshtu veprohet gjithandej.

 2. Usa says:

  Shume mire po vepron policia qe eshte ne krye te detyres por menyra eveprimit gjate ndlimit duke e krahasuar me ketu ne usa eshte krejt e gabuar pse 1polici nuk duhet te rrije kurr para makines sepse munt te jete shoferi ipire ose i droguar dhe ne moment munt ti japi gas dhe rrezikon jeten e policit ai duhet ti veje nga mbrapa dhe anash shoferi nuk duhet te levizi nga makina pa lejen policit nese do e kontrolloje per alkol per arme etj polici duhet ta urdheroje shoferin te dali nga makina dhe te qendroje mbrapa tek makina dhe tebeje kontrollin perkates gjthmone nen mbikqyrjen e policeve se mos bejne veprimete tjera ne kundershtim me urdherat policit qe ne momentin endalimit e deri ne mbarim te kontrollit polici e mban doren ne arme per kunder pergjigji te menjehershme ne rast perdorimi te armes nga shoferi ose pasagjeri.per te vertetuar nese eshte i pire apo jo behen edhe disa vprime te tjera si numurimi,vendosja e nje lapsi para syve polici e levis doren mjtas djathtas lart posht dhe shoferi duhet ta shoqeroje vetem me sy levizjen e dores se policit dhe jo me koke ose e ve ne levizje te eci drejt me gjurme e jo me hap dhe ne qofte seai nuk eshte ne gjendje te gjitha i ben gabim nuk ndjek doren policit vetem sy por me koke numuron gabim nuk ecen dot drejt polici mat sasine e akolit e ne rast kontrolli te makines shoferit munt ti vihen prangat per te eleminuar veprime te pa ligjshme te drejtuesit mjetit ose te pasagjerit.

  1. hick says:

   ngaqe ishte harxhim hapesire digjitale o eksperti virtual

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *