Bllofi i PD me letrën kundër Tahirit

Që në mëngjes PD lajmëroi mediat se do të dërgonte në Prokurorinë e Krimeve të Rënda disa letra “bombë” kundër Tahirit.

Pas vizitës së Alibeaj, u kujdesën që të nxirrnin edhe letrën.

Bëhej fjalë për një sigurim makine ku veç emrit të Saimir Tahirit ishte dhe ai i Artan Habiljat.

Ky i fundit nuk është në hetim për asnjë vepër penale në Itali, por është në hetim nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në vendin tonë, mesa duket sepse është vëlla i Moisi Habilajt tashmë i arrestuar në Itali për trafik droge.

Por cfarë është me të vertetë kjo letër?

Për njerëzit që nuk marrin shumë vesh nga sigurimet e makinave, gjithë ky investim i PD deri me paraqitjen personalisht të Alibeajt në Prokurori, duhet të jetë patjetër një gjë e rendë.

Në fakt është bllofi i radhës, që e bën më politik e më qesharak një hetim që duhet të ishte ndër më seriozët.

Në atë kontratë sigurimi, është edhe emri i Saimir Tahirit, por kjo nuk konfirmon asnjë gjë tjetër veç asaj që ka thënë vetë Tahiri.

Pra që makina ishte shitur, por pronësia nuk ishte ndërruar sepse ishte bllokuar nga përmbarimi pas gjyqit të Tahirit me fëmijët e Sali Berishës, Xeni dhe Gita.

Për këtë shkak operatori që bën sigurimin e makinës e ka të detyrueshme të shenojë në kontratën e sigurimit edhe pronarin e makinës dhe përdoruesin e saj.

Kjo është edhe arsyeja pse në atë dokument që publikoi PD është vetëm firma e Artan Habilajt dhe jo e Saimir Tahirit.

Gara e Prokurorisë dhe PD kush të bëj më shumë bllofe në publik kundër Saimir Tahirit, po bëhet shenja më e qartë e politizimit të një hetimi që duhet të ishte më i shpejti, më i ploti e më i sakti.

Mos u habisni të shihni të tjera ama… (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Bllofi i PD me letrën kundër Tahirit”

 1. Kombi says:

  HA HA HA SA TE VARFER NGA TRUTE .

 2. BERISHA LARGOHU says:

  PD sikur pretendon per te mbrojtur demokracine? C’lidhje ka PD per te hetuar ne baze te shpifjes ish-ministrin? Veprimet e PD- jane antidemokratike.

 3. taraboshi says:

  A i shihni njita 4 koka te medha te P.D se . Une jap mendimin (opinionin) tim per çfare jane ne gjendje te drejtojne : Luli pergjegjes i nje skuadre te nje fermeri me kosit bare perlope .Edi Poloqa pergjegjes derrash tek nje fermer ne Tale te Lezhes . Muli pergjegjes per dhite e nje fermeri neShtiqen Kukes .Dhe Alibej si njeri i fushave pergjegjes pularie .

 4. akademiku Mziu says:

  PD NE FAKT PO BEN AVOKATIN E TAHIRIT I CILI NUK ESHTE PER TU HABITUR QE NJE DITE TE AFERT TE BEHET KRYEMINISTER!

 5. Bushi says:

  Opo qenkan gomar te trashe keta te pd-ke.Ej o zot na ruaj nga keta injorant.O te denohet Saimir Tahiri e te behet si thot Basha dhe Berisha o s’ka.Eshte me faj apo pa faj,Tahiri duhet te denohet se keshtu u behet mire ketyre myteberve te pd-ke.Mortja qe nuk i ha.Ate pune e di prokuroria,e cila ecen ne punen e saj ne baze te ligjeve, e te kodit penal,dhe jo se do Berisha,Basha dhe ca langaraq te tjere te pd-ke.Te thuash nuk kane turp,atyre nuk u bene peshtypje se vertete nuk kane turp,por te pakten te mendojne se keshtu si po veprojne ata,nuk jua jep njeri voten.Punojne per ps-te.Jane vertete bastard.

 6. ELA says:

  Saimir Tahiri,kuptohet perse sulmohet o truthare te PD-se,e para ishte i vetmi organizator i Ps qe i dha fitoren Ps ,per dy mandate,e dyta se nuk i hapi rruge Ilir Metes,dhe e treta se punesoi patriotet e tij ,me te aftet dhe kjo ishte thelbi i sulmit te tij.Po gabim ka bere ,Po ka bere e para,Sepse nuk e nxori te verteten e vdekjes se Olldashit,qe eshte vrare nga Shkelzen Aliaj,e dyta sepse ja fshehu vrasjen e vajzes qe shoqeronte Cim Peken.,
  e treta dhe eshte e vertete ai eshte koshient qe ky parlament me ne krye Sali Ram Berishen ka shume te fsheta dhe ai ka fajin me te madh qe nuk i plasi fytyres.Kriminel Sali Berisha me familjen,Lulezim Basha,Monika Kryemadhe,Ilir Meta .Damian gjiknuri,Ilir Beqja,Arben Ahmeti,Tritan Shehu,Flamur Noka,Strazimirin,Alibeaj, dhe shume te tjere dhe ben shum mire qe smer pjese ne kuvend sepse nje djal i ri qe politika e perdhosi politika.lere sec thone po ai u perdor dhe u luftua nga te gjithe.vetem e vetem sepse e majta e donte

 7. Alban says:

  SA SHUME NGJASOJNE ME BANDEN KATERSHE
  TE TEN HSIAO PINIT !

  Edhe gruaja e Mao Ce Dunit nuk mungon ne foto.
  E perfaqeson shume mire “gruaja” e Sali Berishes, Lulezime Basha… nje p… jeshke mashkull !
  E vetmja mungese eshte ajo e kapos sr “Bandes se Gangstereve” Sali Gerdeci !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *