VIDEO: Moment damatik, shembet tavani i bursës së Xhakartës, dhjetëra të lënduar

Ky është momenti dramatik ku shembet tavani i një kati të ndërmjetëm të Bursës së Xhakartës.

Sipas  autoriteteve vendase si pasojë e shembjes së tavanit kanë mbetur të plagosur 80 persona të cilët  janë duke marrë trajtime në 3 spitale të ndryshme të kryeqytetit indonezian.

Autoritetet deklaruan që në fillim se nuk bëhet fjalë për një akt terrorist.

Rrëzimi ndodhi gjatë pushimit të drekës, e kjo bëri që ndërtesa të ishte më pak e populluar sesa zakonisht, megjithatë brenda saj ndodheshin ende me qindra vetë.

Godina e bursës së Xhakartës është ndërtuar në fund të viteve 1990 dhe është pjesë e një kompleksi dy kulla. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *