Zv.ministri i Mbrojtjes: Kulmi do ishte sikur ‘engjëlli’ Basha të protestonte më 21 Janar. PD kërkon kthimin e rrumpallës në Kuvend e Drejtësi…!

Zv.ministri i Mbrojtjes Petro Koçi ka reaguar fort ndaj deklaratave të Bashës në mbledhjen e grupit parlamentar të PD dhe kërkesës për largimin e kreut të Kuvendit Gramoz Ruçi.

Por reagon dhe për dokumentin e nënshkruar nga deputetët e PD se kryeprokurorja Arta Marku nuk ka të drejtë të firmosë urdhëra për zëvendësim dhe qarkullim prokurorësh.

Grupi i PD kerkon kthimin e rrumpalles ne Kuvend dhe ne drejtesi. Basha synon “te mbroje” me cdo kusht Shqiperine nga integrimi europian dhe reforma ne drejtesi”, deklaron Koçi.

Nga ana tjetër Koçi nuk ngurron të ironizojë dhe protestën e opozitës së udhëhequr nga Basha dhe Kryemadhi më 27 janar, duke hequr një paralele me 21 janarin.

Më 21 janar, u vranë katër demonstrues të opozitës nga Garda e Republikës dhe asokohe Basha ka qënë Ministër i Brendshëm në qeverinë e Berishës.

Dhe urdherat jane dhene prej tij dhe Berishes sipas zinxhirit komandues per komandantin e Gardes Ndrea Prendi.

Kulmi do ishte sikur engjelli Basha te protestonte ne 21 Janar. Basha premton se prej tij Shqiperise do i pjelle belaja”, deklaron zv.ministri i Mbrojtjes.(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

4 komente në “Zv.ministri i Mbrojtjes: Kulmi do ishte sikur ‘engjëlli’ Basha të protestonte më 21 Janar. PD kërkon kthimin e rrumpallës në Kuvend e Drejtësi…!”

  1. Kombi says:

    BASHA ESHTE KOKRRA E IDIOTIT , QE SHPRESON TE NDIHMOHET NGA MILITANTET ANALFABET QE I KANE MBETUR . BASHA DHE MONALIZA JANE TURPI I SHQIPERISE .

  2. drejtesia po vjen says:

    Ka mundesi ti pjelle e shoqja duke bere ndonje holandez, pa le qe do tu pjelle shqiptareve me Bashen. Basha pas ca kohesh do fut bishtin ne shale dhe do ikij drejte Holandes duke kerkuar azil, nuk e di ku do futet Monika, ndosha ne breket e Ilirit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *