Kryemadhi i kujton Ramës 21 janarin: Ti e solle dhunën, kujdes më datë 27, policia të mos provokojë se…

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi thotë se dhunën në protesta e ka sjellë Edi Rama duke i kujtuar këtëj të fundit 21 janarin.

Në një konferencë për shtyp, Kryemadhi ka paralajmëruar policinë se do të mbajë përgjegjësi nëse provokon protestuesit e opozitës më 27 janar.

“Në imazhin e shqiptarëve është krijuar ideja e protestave të dhunshme, por dhunën e solli zoti Rama në 21 janar, ishte shembulli më i keq i të bërit proteste.

Ajo e 18 dhjetorit ishte shumë paqësore, nëse flakadanët quhen bomba molotovi…, policia dhunoi disa gra e vajza, dhuna s’është nga njëra anë, dhuna vjen kush e provokon dhe policia duhet të jetë e kudjesshme që të mos provokojë”, u shpreh Kryemadhi.

REMOTE_ADDR:[]

29 komente në “Kryemadhi i kujton Ramës 21 janarin: Ti e solle dhunën, kujdes më datë 27, policia të mos provokojë se…”

 1. Amy says:

  shume te zgjuar e mendon se je mor tyryfucke, ti dashke te besh dhune, dhe nga ana tjeter thua te mbaj pergjegfjesi ai qe provokon, por sipas teje te besh dhune sic bere ne parlament quhesh paqesor ?
  Provo te besh dhune, hiqi te dyja cizmet kete rradhe, se do ta shikosh si do katandisesh ti bashke me ato langot qe te vijne nga pas, Opozite je ti ? sa qesharake, kur ishit me Salen 4 vjet, nuk u ndjeve, kur ishit me Ramen 4 vjet prape nuk u ndjeve, tani qe sje askushi, tani ndihesh, te ka ardhur zeri dhe forca, por ta dish qe pas teje askush me mend ne koke nuk te vjen, e kujton vehten kush je, nje hic, nje fytyre e shperfytyruar nga frika e drejtesise, ke perfituar ke shitur e blere njerez me oke, tani behesh si trime, askush nuk vjen pas teje, nje njeri ZERO !

  1. Fidel says:

   E kane vene ketre kelliren e like floririt qe doli me ze edhge figure duke kerkuar ryshfet 700 mije euro nga biznesmeni,kjo eshte cmenduri!
   Paska ardhur koha e te cmendurve,prandaj policia te behet gati,qe t’u jape nje dru te mire te gjitheve qe do shkaktojne dhune,perfshi edhe kete zorraxhijen e LSI-se!
   Poi dridheni,mon Moni,se do dalin hesapet e qeruara per ty dhe Liken tend!
   Nuk keni ku te shkoni vecse ne burg!
   Nje pyetje per Monin e Likes:
   – A ke cuar lingota floriri nga gjiri i Lalzit dy here me canta sportive bashke me Liken tend me Jahtin e zi qe priste larg ne det?
   Jo per gje,por ka thashetheme se ju kane pare te dyve me breke banjo duke hipur ne nje skaf dhe canten e rende e mbante Likja qe nuk ia dha as bodigardit kur hipi ne skaf!

  2. drenova says:

   Moj Kokemadhe!
   Ben sikur ke harruar por 21 janarin e krijoi Likja e Floririt qe u kap me ze dhe me figure duke i kerkuar tregtarit 700 mije euro!
   Dhe bashke me vjedhjen e votave te kryebashkiakut diten per diell,bene protresten e 21 janarit!
   Po ju cfare votash u kane vjedhur?
   Po ti,moj zorraxhije ke qene ne qeverisje deri djhe,ndersa tani pasi ke nderruar “burrin” e radhes po na hiqesh e ndershme?
   Nuk e shpeton dot as veten e as burrin nga burgu per vjhedhjet e medha qe keni bere!
   A je gati te rrefesh se ku i gjete miliardat qe ndertove keshtjellen e Lalzit?
   Mire ndertesen atje,po 3-4 km/2 toke para ndertesesw qe e ke zaptuar duke e bere lulishte,me fusha sporti,kende lojrash,tenda per argalisje me ngfa 50-100 vete zorraxhinj qe vine tek ju per te shprehur besnikerine ndaj jush?
   Po 300 m/2 rere ne bregdetin e Lalzit,para keshtjelles tuaj,qe e keni rrethuar me gardhe dhe keni vendosur 6-7 tenda prej kallamishteje per hije dhe zhezlongje pa fund per te ftuarit tuaj te shumte,ku e gjete kete te drejte?
   ta zaptosh?
   Eh,moj mona sa te hapet sezoni i gjuetise dhe te shikosh ti se sa zullume dine njerezit per ju te dy!
   Me vjen keq per femijet tuaj,se nuk kane asnje faj qe ti je bere njesh me krye kriminelin Berisha gjoja se do shpetoni te bashkuar nga ndeshkimi i burgut!

 2. EM says:

  Epo kjo përfundimisht nuk ka me vend ku te rrijë. Te permendi 21 janarin nje cop m*ti. O ju thafshin duart te gjith socialistëve nese nuk e rrasin brenda këtë flliqsiren. Fakte per kete dhe bufin qe mban si per burr kjo, ka me lopat. Rrac e shpifur lakuriq nate

 3. Telo says:

  Në burg,këtë tê çmendurën,po qe se thyen rendin!👎

 4. Qerosi says:

  Hej, çuna!
  Për VILËN E LALZIT DO PROTESTONI??😀
  UPS!!😜. Harrova.!
  Do protestoni për pallatin e LULUSH-lepurushit.😳😹

 5. BERISHA LARGOHU says:

  Palestinezet njihen per idiota sepse perdoren nga Hamas per idiotezira, por lete shpresojme qe shqiptaret te mos veprojne si ato qe permenda me siper. Opozita kriminale shqiptare eshte Hamasi i Shqiperise.

 6. Doni says:

  Ik mi derdimene, shko ha ndonje top hallem si topmodele qe te ka Likja ty mor aman. O Zot c’na shohin syte ni dose si puna kesaj te foli ne emer te shqiptareve. Thyej qafen moj halldupe e na ler rehat.

 7. sherifi says:

  Ne fakt, 21 Janari erdhi dirkt mbas bllokut me ze e me figure, me 21 Janarin bie brenda me kembet e tua z.Monika.

 8. Alniku says:

  Kjo baxhell duhet të arrestohet menjëherë se është në kundërshtim me ligjin ????
  Aaahhhhh LIGJI këto flliqësira edhe pak do i durojmë por më në fund do triumfoj drejtësia 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 9. emilio says:

  21 janarin e shkaktoi jot shoq Superhajdut moj plehre femer. Mos kujto se shqiptaret do ta harrojne videon me bllok, me ze dhe figure.

 10. Genti says:

  Kokëlarë apo kokëpalarë do jenë protestuesit këtë Janar moj “Zonja me çizme”?

 11. fantoma says:

  Qelbanike, pandeh se shqiptarët hanë bar…!!! Keni mbledhur ca kopukë dembelë e përversë e injorantë, rreth vetes, që presin ndonjë pesëmijshe dhe ndonjë copë picë, që të shtyjnë ditën… dhe me këta pandehni se do të mirrni pushtetin… !

 12. mikel says:

  me 27 janar protestojne koke laret ,prandj polizia kok palere te boj kujdes

 13. mikel says:

  me 27 janar protestojne koke laret ,prandj polizia kok palare te boj kujdes

 14. shkodra says:

  Vemje e ndyre. E gjithe bota, jo vetem Shqiperia e di se kush e solli 21 Janarin. Populli shqiptar do dije te marre vendimet e duhura ne kohen e duhur.

 15. sherifi says:

  Mona; mos e kujto ate 21 Janarin se erdhi si shkak i bllokut te famshem qe u trasmetua me ze e me figure.

 16. Ledion says:

  Dhunen ne 21 janar e solli Like Floriri me BLLOKUN e famshen.

 17. Paqesori says:

  Kujdes policia ne dt 27…mos e acaroni Monin , se pastaj Mona ju ha Mune !
  Epo kur trimerohesh dhe ti moj shpifesire e keqe ke ndyre duart me…. Zotin te kemi lene !

 18. Jak Boston says:

  Shqiperia dhe Shteti Shqiptar duhet ti tregojne shqipetareve dhe botes se Shqiperia nuk eshte me ne kohen e dyshes kriminelo-hajduto-tradhetareve Berisha- Nano qe shteti binte e ngrihej sipas tekave te ketyre tradhetareve. Une kam 1000 verejtje per kete qeveri , por rrezimin e saj e shikoj tek votimet e rradhes ose tek ndonje akt tradhetie. Por tradhetaret dhe hajdutet nuk mund te behen patriote .
  Shteti duhet ti tregoj vendin cdo kujt dhe me cdo cmim, qofte edhe me cmimin e kokes per ata qe iu ka marre koka ere ose qe nuk e dine se jemi ne shekullin e 21.
  Asnje sduhet te coje nepermend se mund te rrezoje shtetin nga rruga apo me skenare te importuara.

 19. Putana says:

  Kot e ke moj bushter koha jote ka mbaruar, ne burg e ke vendin, ceshtje kohe

 20. BERISHA LARGOHU says:

  Harroj kjo llum qe blloku i Metes krijoj paknaqesi dhe protesta popullore sepse blloku i Metes vodhi shqiptaret te varfer?

 21. ka nji skenar interesante ne kte protest .
  papritur do ti afrohet turmes nji Cisterrni Muti ,
  dhe do sperkase me zorre me presion liderret me dhe pa cizme dhe
  hajvanet qe do i rrethojne ato .
  lylzimit kan me ja dhi balluket me xhel dhe dhise se lsi-se me cizme
  do ti shplajne koken me jashteshqiptjen e shqiptareve .
  do ket gallate te forte te gjithe me aparate celulare me vehte .
  mos harroni me 27-te se kan mi dhi kokes gjere e gjate

 22. N.VJOSA says:

  Fytyrë breshkë!…
  Hajdute me çizme!…
  Justifiko pronat që ke vënë, duke vjedhur!
  Parti personale vetem familja juaj o Lamashë të paskrupullt, mban!
  Fundi juaj eshtë i pashmangshëm!…
  Prandaj i beni dhe protestat!…
  Ju qe flisni per integrimin europian, jeni demagoget me te felliqur kunder hyrjes se Shqiperise në BE!…
  Fytyrëbreshke dhe Kusare HISTERIKE!…

 23. Shqiptari nga Kosova says:

  Nuk kam degjuar e lere pare grua me idiote..!

 24. Albani says:

  Per mua dhe shume te tjere eshte shume e thjeshte: policia duhet te mbaje ne dore planin per te mbajtur me çdo kushte nen kontroll kete dhe ata langot qe i vijne pas.Se shikohet sado pak tejkalim pa HEZITIM por me VENDOSMERI te parat hekurat ja vini kesaj pastaj Lulashit ,kjo e ka mbushur kupen dhe nuk ka se çfar prisni ne se ju socilaiste jeni per ligjin ne se jo atehere kjo eshte nje PRAPAGANDE kunder popullit fukara.

 25. Lomi says:

  familja Meta duhet arrestuar e tera

 26. Jozefina says:

  Qelbesire je o Monika kryevogli

 27. tir says:

  E perdala Mone kujton se e ka harruar populli videon e” burrit” te saj me bllok 7%. Silikoni nuk ta ka mbuluar vepren kriminale. Merri masat mire ne proteste, se do lesh dhe breket aty me kete mendje qe ke ti. Vish nja tre pale se mos na ftohesh e vajmedet .. plehre!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *