Vasili: Reforma në Drejtësi ka vdekur, Rama e shqeu Kushtetutën në 18 dhjetor

Kreu i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili, vazhdon me akuzuat ndaj kryeministrit Edi Rama se ka shkelur Kushtetutën me zgjedhjen e kryeprokurores më 18 dhjetor.

Sipas Vasilit kryeministri e shqeu kushtetutën në 18 dhjetor kur zgjodhi prokuroren me 69 vota të rilindjes.

Kreu i grupit të LSI-së, shkruan se me asgjësimin e ONM-së nga kryeministrit, Reforma në Drejtësi ka vdekur.

Statusi i plotë

Komisioni i (anti-)ligjeve, si ISIS-i kunder Kushtetutes.

Kushtetuten e shqeu kryeministri ne 18 dhjetor kur zgjodhi prokuroren me 69 vota te rilindjes.

Tani po prostituojne me kete komisionin e (anti)ligjeve qe ti vene flaken perfundimisht.

Vetem me vota te rilindjes dhe me asgjesimin e Operacionit Nderkombetar te Monitorimit nga kryeministri Reforma ne Drejtesi ka vdekur. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në “Vasili: Reforma në Drejtësi ka vdekur, Rama e shqeu Kushtetutën në 18 dhjetor”

 1. BERISHA LARGOHU says:

  Ky kujton se, me te tilla shkrime do i mbush mendjen shqiptareve per tju bashkuar opozites ne proteste 👎👎👎👎👎👎

 2. Kufoma që qesh says:

  Pirdhu mer kufomë, bushtër i bushtrës

 3. Loni says:

  ZONJA VASILI, ! !!! ME QETËSI DHE DASHURI !
  🤓🤣🤣🤣

 4. Bregu says:

  Doli mendjeliu,kujton se eshte nipi i Manush Myftiut dhe jep mend,nuk pyet askush per kete koke
  zbathur!

 5. shkodra says:

  “Prostituojne”, “shqeu”, “flaken”, “asgjesimin” “vdekur”, pra ne 20 fjale gjithsejt 25% tregojne cfare perroi psiqik rrjedh neper logjiken e Petrit Vasilit ne postmet e fjalimet 4 here ne dite. E ndytë gazeten, e ndytë!!!!

 6. TRYLYLYJA says:

  MOS VDEKSH KURRË , O LONI.!😀🤣👏👏

 7. Konti Sbalta says:

  Keq e kini !”vdekja”juaj po afron , u ka ardhur tek dera ; prandaj jeni terbuar!

 8. s says:

  “Prostituojne”, “shqeu”, “flaken”, “asgjesimin” “vdekur”, pra ne 20 fjale gjithsejt 25% tregojne cfare perroi psiqik rrjedh neper logjiken e Petrit Vasilit ne postmet e fjalimet 4 here ne dite. E ndytë gazeten, e ndytë!!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *