E PLOTË/ Kryemadhi letër ambasadorëve Lu dhe Vlahutin, i ankohet për Ramën: Dolët garant për Reformën në Drejtësi, ai po…

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste  për Integrim, Monika Kryemadhi i ka dërguar një letër ambasadori të SHBA Dobald Lu ambasadores së BE, Romana Vlahutin dhe shefes së OMN në lidhje me Reformën në Drejtësi.

Në këtë letër Kryemadhi i ankohet ndërkombëtareve me asyetimin se Rama po kap drejtësinë.

Sipas Kryemadhit, mazhoranca po sillet në mënyrë arrogante duke përbuzur opinionet e dhëna nga ONM për kandidatë kandidatë të caktuar nga Sekretari i Përgjithshem i Kuvendit.

LERTA E PLOTE

Të nderuar Shkëlqesi Ambasadorë,

Përfitojmë nga rasti t’ju falenderojmë, Ju dhe Përfaqësitë tuaja Diplomatike në Shqipëri për takimin e fundit të organizuar së bashku, ku ndamë me ju shqetësimet, problematikat dhe sfidat në të cilat po përballet Shqipëria.

Problemi më kritik vazhdon të mbetet implementimi i Reformës në Drejtësi dhe më poshtë ju paraqisim dhe njëherë ngërçin e rrezikshëm të krijuar për shkak të shkeljes flagrante të Kushtetutës së Republikës së Shqipërisë dhe ligjeve përkatëse të Reformës në Drejtësi.

Sjellja arrogante e mazhorancës ka minuar rëndë dialogun politik dhe veprimi më i fundit i zgjedhjes në mënyrë të njëanshme të Kryeprokurorit të Përkohshëm vetëm me 69 vota të maxhorancës, kur duhet të votohej së paku me 3/5 e anëtarëve të Kuvendit, në shkelje të hapur të kushtetutës e të ligjit, ishte një veprim kulmor.

Kjo gjithashtu ka ulur mjaft besimin e qytetarëve te Reforma në Drejtësi pasi kredoja e kësaj reforme ishte paanësia, profesionalizmi dhe jo kapja politike.

Një moment i patolerueshëm është përbuzja e opinioneve të dhëna nga ONM për kandidatë të caktuar nga Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit (ish Sekretar i Përgjithshëm i Ministrit Tahiri), ky i fundit me gjithë se ONM është shprehur shumë qartë se kandidatë të caktuar si psh kandidati i shoqërisë civile Z. Alfred Balla i cili sipas ONM përveçse nuk plotësonte kriteret ligjore nuk kishte as dhe integritet moral, përkundrazi kualifikohet nga Sekretari i Përgjithshëm dhe klasifikohet i pari.

E njëjta gjë dhe për kandidatin tjetër Z. Andi Muratej, ndërkohë që Znj. Qinami e klasifikuar e para dhe e vetmja që plotësonte të gjitha kriteret, klasifikohet e fundit nga Sekretari i Përgjithshëm. Është fare e qartë që ONM, roli i të cilës është sanksionuar edhe në Kushtetutën e Shqipërisë anashkalohet dhe nëpërkëmbet nga urdhërat politik me të cilët vepron Sekretari i Përgjithshëm i Kuvendit. ONM përfaqësonte praktikisht monitoruesin dhe pjesëmarrësin aktiv të BE dhe SHBA në proces si garant të tij dhe aktualisht kjo garanci për fat të keq nuk ekziston më.

Të gjitha veprimet e mësipërme të maxhorancës janë të një linjë politike që ka prioritet kapjen e drejtësisë.

Kjo do të ketë pasoja të rënda politiko-shoqërore për vendin, si dhe për pritshmërinë e qytetarëve për një sistem drejtësie të paanshme dhe të pakorruptuar.

Pra situata për shkak të këtyre qëndrimeve të maxhorancës, e cila e ka shndërruar arrogancën dhe përbuzjen e ligjit në një vijë sjellje, e ka bërë shumë të veshtirë komunikimin dhe bashkëpunimin politik mes maxhorancës dhe opozitës, për ato çështje të mëdha që na bashkojnë e ku integrimi europian është prioritet kryesor.

Duke analizuar me shumë përgjegjësi situatën politike dhe të zbatimit të ligjit, së bashku me forcat e tjera opozitare në vend kemi ndërrmarë një inisiativë të drejtpërdrejtë për të rikthyer kushtetutshmërinë e procesit të reformës në drejtësi, duke i drejtuar Kuvendit të Shqipërisë, një kërkesë për rikthimin e ligjshmërisë në funksionimin e organit të Prokurorisë, si dhe disa propozime për zgjidhjen kushtetuese dhe ligjore të situatës e cila është jashtë kushtetutës dhe ligjeve të reformës.

Propozimet e paraqitura Kuvendit po i parashtrojmë më poshtë:

1.Të anulohet akti antikushtetues i zgjedhjes së Prokurorit të Përgjithshëm të Përkohshëm;

2.Të plotësojmë vakumin kushtetues dhe ligjor për zgjedhjen e një Prokurori të Përgjithshëm të Përkohshëm, në kushtet e mungesës së KLP-së;

3.Pas plotësimit të vakumit kushtetues dhe ligjor, të bëjmë përpjekje serioze institucionale për të caktuar në mënyrë konsensuale një Prokuror të Përgjithshëm të Përkohshëm, që i është nënshtruar paraprakisht procesit të Vettingut me procedurë të përshpejtuar;

4.Ofrimin e mundësisë së zgjedhjes së kandidatit më të mirë, nëpërmjet një mekanizmi efikas zhbllokues, në rast se nuk arrihet konsensusi në Kuvend, për të shmangur përdorimin politik, qoftë edhe nga opozita, të këtij procesi.

Për më shumë informacion të detajuar lutemi të gjeni bashkangjitur shkresat zyrtare të dërguar Kryetarit të Kuvendit më datë 15 Janar 2018, të firmosura nga më shumë se 50 deputetë. Bashkëlidhur do të gjeni dhe pjesë nga raporti i verifikimit për kandidatët për Këshillin e Lartë të Prokurorisë që vijnë nga shoqëria civile.

LSI është e gatshme që për çështje me prioritet madhor kombëtar edhe pse mes vështirësish komunikimi, të gjejmë zgjidhje të përbashkëta në interes të qytetarëve.

Reformën që votuam me 140 vota dhe 7 ligjet e paketës së Reformës në Drejtësi, nëpërmjet garancisë tuaj si BE dhe SHBA, ne si LSI i votuam pa

asnjë mëdyshje. Partia Demokratike ishte ajo e cila nuk votoi disa prej ligjeve dhe koha tregoi që konstatimet e tyre ishin të drejta.

Dëshirojmë t’ju sigurojmë se do të jemi gjithmonë promotorë të dialogut dhe konsensusit, duke e pasur procesin e Integrimit Europian si pjesë të ADN tonë, jemi të gatshëm të kontribuojmë në implementimin sa më korrekt të Reformës në Drejtësi.

Në këto momente delikate për të ardhmen europiane të Shqipërisë, roli juaj është shumë i rëndësishëm për krijimin e një klime politike të re që largon konfliktualitetin dhe konsolidon kulturën e zbatimit të ligjit dhe veçanërisht të reformës në drejtësi. Ndaj ne do të mirëprisnim çdo angazhim tuajin në këtë synim të përbashkët.

Me respekt,

Monika Kryemadhi.

(TemA)

REMOTE_ADDR:[]

36 komente në “E PLOTË/ Kryemadhi letër ambasadorëve Lu dhe Vlahutin, i ankohet për Ramën: Dolët garant për Reformën në Drejtësi, ai po…”

 1. Kujtimi says:

  KJO plera e KEQE NUK e di qe SE Pierth njeri
  LLAPAQEN

  1. kashi says:

   po ik moj monika se ti sje politikane je si grua telendare qe ka cdo pallat

   1. Spartaku says:

    Sa per dijeni moj shushke e keqe,populli nuk ka humbur besimin te reforma ne drejtesi,por ka humbur besimin te ju dhe pd-ke.Jini pikerisht ju qe jini kundra reformes ne drejtesi,dhe jo mazhoranca dhe Edi Rama.Nuk eshte budalla populli,por eshte shume i mençem,qe kupton djallezit tuaja.

   2. Rotta says:

    Moj zonje me nje cizme…ate vilen ne Lalez me ca e ndertuat dhe me ca e paguat se une i shkreti kam qe ne 90 qe punoj ne nje pune te mire me rroge jo te keqe dhe nje dere ballkoni dhe 3 dritare mezi i nderrova pas gati 30 vjet pune

  2. XheJ eN Bi says:

   Kush di të thotë nëse letrat që dërgoi Monika Norodom Meta ka qënë ndopak e butë se të dy ambasadorët do fshinë b…thën .

 2. Kujtimi says:

  KJO plera e KEQE NUK e di qe SE Pierth njeri
  LLAPAQEN
  Mona MONA Basha BERISHA DHE LIKE FLORIRI

  1. Harillaqi says:

   Moj Monke çizmja! Me kete leter ti llapanjoze,kerkon te kercenosh ambasadorin LU,por atij nuk i dridhet as nje qime bythe nga ju.Ju jini pleherat kombit shqipetar.U ka hyre frika ne palce.

 3. Jeerry says:

  Madam, keni vjedhur, nuk e ka Rama na dore. Me Europen dhe Sh.B.A sbehet shaka. Shikoni te shpetoni koken dhe valuten andej nga ishujt fantazme se nuk lufton me njeri per juve.

 4. Alban Dega says:

  ESHTE KOHA TE KERCASIN PRANGAT !

  – A mund te krijoje qeveri Antimafie
  Lulezim Kryemadhi dhe Mafia e tyre?

  – Ti varesh melcite ujqerve te pangime !

  – Enough its enough….. Boll me !

  Nga Alban Dega, Nju Jork

  “Banda e Gangstereve” te Sali Berishes e rrenoi, e shkermoqi, e zhberi te pakten 7 here nga themelet Shtetin Shqiptar ne 13 vjet sundimi te Salikracise e kryeministri Edi Rama flet per sabotimin, pengimin e Integrimit te Shqiperise ne Bashkimin Evropian qe e duan e aspirojne 95 per qind te shqiptareve me evropian e pro perendimore se vete ata !?
  Cila rini e popull ne cilindo vend te ish- Perdes se Hekurt e Perandorise se Djallit doli neper sheshe me parullen lapidare :
  – E duam Shqiperine si e gjithe Evropa ! ne dhjetorin historik te 1990-es !
  Edhe kete aspirate e kushtrim unikal mbarepopullor e nakatosi Katovica e Sali Alise !?
  A nuk ishte “ Kjo Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ e Sali Kadafit, qe i shpalli lufte te hapur nga foltorja e altarit te Salikracise ne ate kohe “ imperializmit Amerikan dhe dores se zeze te tij CIA-s” ne pranveren e vitit 1997!?
  A nuk ka dy muaj plot qe Partise se Cadres se Putinit iu bashkua edhe Mafia me bllok ne dore me ze e me figure e Like Floririt!?
  A nuk e bekoi edhe vete Mareshalli i Beogradit bashkimin e Mafias e Cadres dhe asaj te Cizmes qe i shpallen se bashku lufte te hapur “ imperializmit ametikan “ ne pragdiimrin e vitit te trishte 2017 kunder Ambasades amerikane ne Tirane dhe ne vigjilje te protestes nekrofile te deshtuar me sukses te plote nga braktisja e shqiptareve ?
  A e dini cila eshte kerkesa kryesore e “ kesaj Mafia qe ka dale krejt jashte kontrollit “ dhe Mafias se Bllokut 700 mije euro faqja dhe e Cizmes per protesten e 27 janarit 2018 !?
  Permbysja e Rames dhe krijimi i nje qeverie Anti- Mafia !?
  Po a mund te krijoje nje Qeveri Antimafia

  1- Dopjo- Mafia e 97-es,
  2- e 14 shtatorit 1998,
  3- e kusarise 500 milione euroshe te Autos-trades se Kombit me Lul- Giten ne krye,
  4- e Gerdecit me Fatmir Xenn ne balle,
  e atdheshitjes se Otrantos me Sali Zerven,
  5- Mafia e bllokut me 64 prej 82 videove te Likes me deri 700 mije euro faqja
  6- Mafia e 850 milone eurove te munguara te privatizimit te ARMO-s ,
  7- 620 milione eurove te CEZ-it ,
  8- 250 milione dollare e te Rapiscanit,
  9- mbi 100 milione eurove investim te humbura shtetit e popullit shqiptar nga Gita,
  10- e rreth 100 milione eurove te humbura Shqiperise nga Xeni dhe dajet e tij serbe me Interkonksionin Shqiperi- Kosove me i vestime gjermane …. !?
  11- e miliona dollare allishvetishe te pista e te kunderligjshme te Lulezim Bashicit, me Mafian turke e nderkombetare off-shore , ku vetem per nje fotografi me Donald Trumpin ka paguar 500 000 dollare, fotoja me e shtrenjte ne Bote e ketij sharlatani zecjerre e zeshtjerre qe na trashe edhe zerin e humbur e na ben edhe garipin, edhe te fortin si Il Capi dell Capi, qe nuk is leshon Sharovi i Vicidolit sa te jete gjalle sepse ai e di mire qe qehajai i tij ne krye te PDSH-se eshte nje p… jeshke mashkull.
  Ai e ka zgjedhur qenushin Basha per te zbatuar urdherat e tij e jo per te drejtuar Partine e tij qe e ka me tapi derisa ti jape ymer ai lart, sic e ka deklaruar ne gojen e tij.
  A mund te krijoje e drejtoje nje qeveri antimafia kjo “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit “, sipas “The New York Times” , mbretit te shtypit te lire Amerikan dhe boteror, te cilin Kapobandoja e saj Saleh Karaxhici e quajti “ nje leter higjenike” vetem se ne kete fjali ia beri radiografine e persosur te krejt sundimit te tij – SALIKRACISE !?
  Po si mund te pranoje rinia e populli me proamerikan ne Bote qe ta qeverise nje p… jeshke mashkull qe kurre ne jeten e tij nuk i ka thene per hajer nje pune te dobishme per te e per Shqiperine !?
  Po si mund ta ndjeke nje popull e rini nje humbameno, nje p… mashkull si Lulezim Basha qe per kater vjet ne krye te Bashkise se Tiranes nuk mbajti nje, qofte edhe nje premtim, qe per kater vjet nuk nguli qofte edhe nje gozhde ne Tiranen tone te bukur !?
  Po si mund ti shkoje mbrapa nje hori e hajduti me cizme jo vetem te Autostrades se Kombit, por edhe te kapur me ze e me figure duke vjedhur votat e Tiranes ne 2011… por edhe deri votat per kryetar te Partise se tij Salikratike te Shqiperise me kamikaze qe votuan deri ne pese here secili per kete hajn votash ?
  Si mund te besoje nje popull e rini nje rrenc te pafytyre si Lulezim Berisha qe nuk nxjerr nje fjale nga goja pa genjyer !?
  Te protestosh per krijimin e nje qeverie antimafia te Lulezime Kryemadhit eshte njesoj si ti varish ne qafe ujkut melcite per ti ruajtur … !!!
  Kane vjedhur boll per tu dhene shans te stervjedhin perseri !
  Eshte koha tu kercasin celsat e prangave ne kycet e duarve e jo tu jepen celesat e qeverisjes se saj kapove te kesaj “ Bande Gangsteresh” e “ Mafia qe ka dale krejt jasht kontrollit” per te shpetuar kokat e saj prej kucedrash te pangopura me parate, pasurite dhe gjakun e shqiptareve nga Vetingu dhe Reforma ne Drejtesi !
  Lanet !
  Hiqnu dreqer prej meje
  Se jeni pa kurrfare feje !
  Enough it’s enough … Boll me !

 5. ilir qizmja says:

  moj baxhelle, nuk thua nje fjale per korupsionin. si eshte ndertuar vila e hajdutit meta ne lazel. ku keni pare sjellje te nje perfaqesuesi , nje te zgjedhuri si ju si sjellja juaj ne parlament. deputetja e lsi-se hajdute, monika kryemadhi bashkeshorte e e presidentit 7oo ooo eurosh gjuan me qizme reformen ne drejtesi. po te ishte per monen kryeprokurore zgjidhesh arjana fullani, qe fali ilir meten. me 27 protesto me qizme para ambasadave te shba-se e bashkimit europian.ku i ke ato paramilitare te perdhunuara politikisht nga ju e bashkeshorti juaj, qe vdesin per lsi e me kujtojne “te rinjet e enverit” ne aksionet per shembjen e kishave e xhamive. a i pe ne parlament se si paramilitaret e tu grabisnin me force kartonet e kolegve qe te mos zgjidhesh prokuria e pergjithshme. pse nuk kerkove ndjese per ate sjellje te turpshme ne parlament edhe popullit eshe ambasadave te huaje. kush nje ti qe nuk kerkon ndjese. pse nuk reagojne grate parlamentare per thirrjen tuaj hapur per gjakmarrje,, pse nuk distancohet lsi dhe president nga thirrje te tilla. monika kryemadhi perfaqeson vetem korupsionin e hajduterine. per nje deputet te zgjedhur lsi ka shpenzuar 4 here me shume se ps. ku i moret leket, pse nuk thua. kerko ndjese per sjelljen tende e te cuperlinave te tua te shfrytezuara e keqperdorura nga ju e bashkeshorti i juaj.

 6. Amy says:

  Te njohin ty ata nderkombetaret, dhe e dine sa shume qe ta vene veshin me ato letrat e tua pacavure ! Rama nuk ka qene kurre kunder reformes, ai eshte inisiatori i kesaj reforme, dhe ato qe thua ti nuk qendrojne, nuk kane sens, por ti me kete leter do te justifikosh protesten qe keni organizuar, dhe parate e perfituara te familjes tuaj qe nuk justifikoheni dot, e dine kete nderkombetaret , rri e qete moj mone !

  1. Drejtesia si Salia says:

   kryesori qe nuk e do reformen pas Likes, Sales, Lulit, LuLuse eshte i madherishmi Kapter Ramuti. Falemnders!

 7. shko perseri anej nga ameriqia
  mi shkarku bolet e fryme noj qiflliu me mustaqe ,
  me fitu mashtetjen e kerkume

 8. shqiptari nga Shqiperia says:

  Po kur ulurisje dhe grisje votat sikur parlamenti qe prona jote dhe per per cizmen a do japesh ndonje arsye ambasadoreve ??

 9. BUJARI JU DEGJON says:

  Po kur vidhje Kartat e Votimit te Deputeteve (per te penguar votimin) ,ishte e ligjeshme,moj Mona???..
  Moj HAJDUTE???

 10. kerko ndjese per kundervenien reformes ne drejtesi bashke me bashkshortin ilir floriri. je hipokrite, tani qe te jithe e kane kuptuar se pengese per reformen eshte lsi dhe moa presidenti ti shkrue leter. per antikushtutshmerine duhet drejtue gjykates kushtetuese e jo ambasadorve. pyete garantin e kushtetutes, presidentin ilir bora monika. ngjane si letra e mete presidentit tramp. me ke fjete 12 dite qe nuk fjete ne shtepi

 11. taraboshi says:

  He tash qe u shkruve dy ambasadoreve neser e heqin Edi Ramen e te vene ty kryeministre o te hengert mortja keni luajt mendesh ti me Lulin se me te vertete ju te dy do te semureni se kjo eshte semundje e pasherushme .

 12. Monika histerike cizmja,lulushi do qe te behet km,po ti do apo te vem petja vasilin.

 13. Futja kot says:

  Mbylle halene moj baxhelle. Femer e peshtire.

 14. Opa says:

  Ata kane letra per te fshire bythen…bej a likes me mire. ……ordinere femer. …ti vetem politike smund te besh. …..Je pa shkolle. ..mund te Kesh 10 diploma por jane per te fshire menderen. …

 15. LIKJA says:

  Ndyresir nuk i shkruan ato qe beri ne Parlament,qe futi kartonat ne xhepe.Femer e peshtir,edhe SORR nuk mund ti thuash.

 16. "BOHOTINA" says:

  Moj zonj! Po pse nuk bere kete zhurme, kete kundershtim, kete gjuajtje me çizme, kete cjerrje te perditshme neper portale dhe ne fund kete diarre qe leshon nga goja dhe per reformat e tjera.
  Kete 4 vjeçarin e fundit u bene shume reforma. Asnjehere nuk u bene te tilla gjate mbi 20 vjet. Fjala reforme thuhej per dite nga yt shoq dhe Salihu, po e konceptonin ate tek goditja e kundershtarit dhe tek bemat e perbindshme qe bene.
  Nuk u çove keshtu per reformen teritoriale, per shendetesine, arsimin qe çdo pallat u be me universitetin e tij, per reformen per pagesen e dritave, ujit, per fotografine e babait te kombit qe vendosi ne zyra Rama dhe jo te Jarit e Likes, e per sa e sa te tjera. Pse kaq e eger per kete te drejtesise? Une ta kuptoj hallin…

 17. Shqipetari-"Kokepalare" says:

  Monika:NA MOJ KARAKURVE E NDYRE QE KERKON TE NA “SHESESH MORAL NDERI”….Like FLoriri qe na “Rruac”…c´fare te na Rruaj do te thuac ti??Tope themi ne “Mileti-Kokepalare”..Tope..ose Bolet….ka edhe nga ata qe jane me Banale se une dhe themi te na Rruaj-Koqet….
  1-Ilir Jote Monika Krey-Kurva……Filloj te perdore “Taktikat” e Spiuneve ne Kohen e Komunizmit qe i benin Letra “Pa Emer” Kryetarit te Kooperatives…Kryetarit te Komit-Ekzekutive apo Sekretareve te Partise….nje Lloj Letre-Kamuflazhi-Spiunelleku…pra Likja na Dergoj “Letren e Besnikerise” Presidentit Trump….se AI(Likja) nuk ishte Dakorde me Qendrimin e Qeverise Shqipetare per sa i Perkete “Jeruzalemit-Kryeqytet”…pra Presidenti i Shqipetareve(Jo imi)…zbathi Breket..dhe Filloj ti beje “Gojore” Plakushit Trump….nje Lepirje Bythe e ndyre kjo qe nuk ka ku te veje…
  2-Ja na doli edhe “Shoqja” Monika..Bashkeshorte “Zyrtare” se paku..e Ilir Metes..dhe kerkokn te beje “Gojore” Ambasadorit Lu..si dhe te Lepije “Pjeshken ” e Zonjes Romane Vllahutin…???Beje Muti..se nuk ka me keq ..kur shikojme se c´fare Politikanesh na Udheheqin….dhe keta (Keto) Politikane..na rrjepin..na Ofendoj..dhe na Flasin ne “Emer te Popullit”…..kur per Popollin as duan tja dine..por vetem per Pasurine e Vjedhur..dhe pervetesuar pa-te drejte…NUK ZGJATEM::::Jeni per ne dhomat e Gazit:MONIKA:BASHA:MEDIU:NOKA:BERISHA AND&CO::::

  1. dmth -an,
   kjo llapemadhja e femrave te opozites ,
   kerkon mi hu n’mes lu-se dhe vlahutin !
   allah cna gjeti .
   hec e merre vesh ket “Porno Politike ” sot .
   dhe hec e maje ket histeriken me ate llapbushtre qe ka ,
   i len te dy pandjenja te shkretet ambasadore

 18. saliu says:

  Kjo zhulsja kujton se i ka derguar leter Like floririt. Por per cizmen qe hoqe ne parlament, a i shkrove ambasadorve moj pise?

 19. lavdosh says:

  Memje/Pyetje: Cila eshte ADN-ja e LSI?

 20. mandakalli says:

  Sipas kesaj buces kur kokepalari Meta shpallej i pafajshem nga bashkshortja e Fullanit dhe nga lesho-ekspertet shqiptare qe hodhen poshte ekspertizen e FBI-se per videon Meta-Prifti drejtesia nuk ishte e kapur. Eshte turp per kombin shqiptar qe kemi per president nje bandit te kapur ne flagrance duke vjedhur.

 21. ann says:

  Flet dhe kjo llafazanja ,karjeriste pa koqe ne karroqe

 22. Tarrasi says:

  Leter ambasadorve,per dijeni presidentit te Shqiperise dhe Sh.B.A,pika qe su bie,po ju jeni ba si parja e kuqe dhe ju njohin te gjithe si brenda dhe jashte,ju njohin me za e me figure,prandaj mos i fusni veten ne siklet qe ti mbushni mendjen kujt,per cfare nuk jeni

 23. Koba says:

  Kjo baxhella ngateroi Breckat me Cizmet se donte ti hidhte te brendshmet Kryministrit Rama.Po nejse !!! Letra qe ka nisur nuk ka mbritur akoma.Pas 27 janarit do te analizohet.Pritet te shihet se si do te sillen ne proteste .procesin e ka te Hapur. keshtu eshte shume lehte ta rrasesh mrena per te tundur “Dybekun” qe e ka bere qysh 15 vjece.

 24. Labi says:

  nuk i puno mo Likes dhe kjo ka dale nga binaret….dava rrugace

 25. Like katundari says:

  Që kur rruajti mustaqet, vuri vaginë dhe fryu surratin me botoks per bagëti, ky/kjo fshatarja e Dibrës u vetëshpall edhe juriste.
  Ka hallin e plaçkës së vjedhur zorrëtharja e vobektë. Zanati i vetëm që ka kjo monstër është ai i shushunjës.

 26. sherifi says:

  Me veprimet arrogante te here pashereshme qe kur je bere kryetare e asai Particke, cdo dite po e zvogelon ate particke, vazhdo sa ta shkrish fare.

 27. Munuika me nje cizme says:

  Bravo Muni!E thellove aktivitetin tend politik duke shkruar me ne fund nje leter te hapur,me te cilen na thua se meqe Trampi nuk e ka lexuar ;letren,ne te cilen likja i 7 %-shit,presidenti i leshit,qan para trampit,se gjoja nuk i kishin marre mendimin per voten kunder Trampit per ceshtjen palestineze ne OKB vendose ta ndjekesh ti veprimin e likes duke iu drejtuar te gjitheve hapur e duke u ankuar per kryeministrin e vendit,thua se ata rrojne ne hene,kurse ti dhe Edi Rama ne toke dhe ata jane te painformuar.Dhe perse ? per zbatimin e reformes ne drejtese,per te cilen atij duhet ti heqim kapelen,sepse vertet zoti Lu e zonja Vlahutin e te tjere mbeshtesin pa kursim,por po te mos ishte dhe kryeministri i te njejtit mendim,sot nuk do diskutonim fare per te,por do benim sehir pjersen teatrale te regjizorit Pulliumb Kulla “Martesa e lylit me Muniken”,ne te cilen kumbar eshte Salihu i Serbise.Kjo po qe eshte shpikja e fundit e kesaj rrugaceje me patente,qe ka filluar te “shkelqeje” qysh 15 vjece,sic shkruan dhe nje tjeter komentator me siper…Vetem se me kete leter te hapur ka bere nje gabim:Ka harruar se zoti Lu ka kater vjet ketu dhe po ashtu dhe zonja Vlahutin e ambasadoret e tjere gjithashtu dhe meqe zoti Lu di dhe shqip,nuk i shpeton gje nga problemet politike te pakten tonat.Psh,ai e di se per aresye qe vetem ky cifti i shquar presidencial i di,si ne asnje vend te botes,ka vendosur qe kjo pocaqia te thote se nuk pranon te jete zonja e pare,si gruaja zyrtare e Likes?!!!Pra,ne darke e tere naten bashke,ne te njejtin krevat,kurse diten ai ne presidence…kurse kjo edepsezja,shijon [postin e kryeleshes se shpk-se Lesheli,ne telefon ose ne takime “martesore” me lylin…Kjo eshte shpikja me e fundit e partise se biznesit te cizmeve Gucci.Gjithashtu ambasadoret e huaj ketu dhe zoti Lu i kane pare zarfat me para te leshelisteve per zgjedhjet e 2017-tes dhe kartat e identitetit te mbledhura me makina te Munikes.Thua ti kene harruar?Po ashtu jane ne dijeni dhe te shumave te medha qe kjo ka depozituar per te lobuar ne USA….Dine gjithashtu dhe per kokainen e shoferit te saj te kapur ne kufi dhe denimin e bute te tij…Pse…?C’thote Munika?Dine po ashtu dhe per videon e 7%-shit te likes,per “kokepalaret demonstrues te 21 janarit” dhe “dashurine” e likes per ta,per dashurine e dobesine e tij per kryemafjozin shqiptar Salih qoftelargun,dine po ashtu se ty moj Munika te pelqejne shume parate dhe karriget e medha te posteve te rendesishme;per makinacionet e kesaj biznesopartie per te bllokuar reformen ne drejtesi,duke i shkelur syrin lylushkes kur ai ishte ngujuar ne cadren e cadristeve.Thua zoti Lu te mos kete dijeni per vilen eshume milioneshe te lalzit,ne te cilen Munika tall bythen e saj te lyer me florinjte e krrabes dhe me parate e tenderave e vjedhjeve te ndryshme,nga te cilat ka perfituar ,kuptohet qe ne menyre te paligjeshme familja dhe cifti Like-Munika? Vertet,seriozisht tani,ku i keni gjetur tere keto para,te keni vile ne lalez,apartament luksoz ne Tirone,shuma marramendese neper libreza dhe nje jetese luksi etj etj,mund te na sqarosh nje cike? Apo e ke lene kur te te therrasin organet e reja te vetingut! Apo,fakti qe per koniuktura likja u emerua nga Edi Rama president i LSI-PD-se i ka krijuar Asaj mendimin se te gjitha keto e te tjera si keto jane hedhur pas kraheve? Po figura e shemtuar e saj ne parlament,kur ngaterroi breket me cizmen Gucci dhe e verviti ne drejtim te Edi Rames dhe qe beri xhiron e botes thua nuk dihet nga te huajt dhe nuk vleresohet nga ata?Po shpifjet e perditeshme te saj si dhe te bishtukeve te saj,Vasillaq,Luan e te disa shushkave te vogla,te cilat i ka futur ne lista,per te mbushur numurin dhe te mos i kete kunder thua nuk i dine ata? Moj ti Muni-ka! Po mire,si e spjegon ti faktin qe gjate gjithe kohes dhe dite per dite,nuk shohim e nuk lexojme nje koment jo pozitiv jo e jo por te pakten neutral per ty dhe per Liken? Pse 100% e komentuesve tendryshem kane mendim negativ per ju? A mund te krahasohesh ti me nje grua normale shqiptare? Dhe ketu nuk e kam fjalen per pasurine,se sa per ate ti dhe yt shoq mund te konkuroni vetem me te mallkuarn dhe kryemafiozin Salihun e tmerrshem te bjeshkeve te nemuna,megjithese nuk keni punuar as ti dhe as likja as nje dite me djerse,pervecse jeni marre me makinacione dhe keni shfryterzuar situatat e turbullta politike e shoqerore te ketij vendi.E kam fjalen per ndershmerine,sinqeritetin,besnikerine dhe thjeshtesine e gruas shqiptare.Nuk u afrohesh fare ti grave shqiptare ngado qe ta kthesh.Mendoje veten,sikur te rronte ndonje nga grate Suljote,qe u hodhen ne gremine per tu shpetuar duarve te ndyra te turqve dhe tu vinim bashke e tu krahasonim.Ajoi do te ishte,ashtu sic ka mbetur dhe ne mendjen dhe kujtesen tone ne tavanin e parlamentit,kurse ti moj shushke,nuk do hyje dot as te pastroje shkallet e asaj godine te rendesishme e te vecante!Ti je nje plehre e degjeneruar,shoqe e gruas se Lylit,qe dini vetem te pasuroheni duke shkelur dhe mbi kufomat po te jete nevoja.Di vetem te shpifesh,te genjesh dhe te veprosh si nje hipokrite e klasit qe je.Populli te njeh mire ty,tet shoq dhe aleatin tend hajdut e kriminel,Lylzim Bashen.Per vetem disa vjet,nga pa breke ne bythe je shnderruar te kesh breke me shumice dhe te “florinjta”,kur te tjeret luftojne me djerse te ballit te mbijetojne.Mblidhe se fundi kaplloqen,nese te ka mbetur ndonje fije mend,populli te njeh dhe te imagjinon lakuriq,ashtu sic je,si nje “lavire”,s’ka rendesi se je bere deputete e ke uzurpuar dhe kryesine e partise se likes dhe vetem kthimi i gjese se vjedhur dhe paraqitja para organeve te reja te drejtesise do ti beje ata te qetesohen dhe te te heqin perfundimisht vizen si ty ashtiu dhe likes se qetesise e dashurise,sheikut te Skraparit,i cili ka llogari ende te hapiura me drejtesine…dhe ne mos me drejtesine,me popullin shqiptar po e po!Duhet te themi “ruaju nga gruaja me nje cizme” si ne ate filmin e famshem…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *