Nis vendosja e ulëseve të reja te Amfiteatri i Parkut të Liqenit

Bashkia e Tiranës ka filluar me montimin e bazamenteve të 1500 ulëseve të reja, ndërkohë që përfunduan themelet e rrethimit, shkallët, platformat e instalimet elektrike dhe çdo gjë tjetër, që shumë shpejt do ta rikthejnë në jetë vendin më të dashur, ku qytetarët mund të shijojnë artin e vërtet.

Amfiteatri, një nga monumentet më të dashura të Parkut të Liqenit, falë punës së bashkisë së Tiranës, shumë shpejt do të rimarrë pamjen e dikurshme.

Të shumtë janë ata që frekuentojnë këtë zonë gjatë gjithë stinëve të vitit, ndaj rikthimi në identitet do t’i kthejë qytetarëve që kalojnë orët e tyre në këtë zonë, jo vetëm një ambient modern edukimi e argëtimi, por edhe një skenë teatrore më shumë.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed.jpg","attachment_id":"830734"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-3.jpg","attachment_id":"830733"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-2.jpg","attachment_id":"830732"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2018\/01\/unnamed-1.jpg","attachment_id":"830731"}]

1 komente në “Nis vendosja e ulëseve të reja te Amfiteatri i Parkut të Liqenit”

  1. Tan tirona says:

    A nuk do te ishte me e drejte te quheshin ndenjese???????????????? mos e shtremberoni shqipen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *