VIDEO/ “Pse nuk i fut në burg?” Rama flet për 21 janarin: Drejtësia po vonon, viktimat janë rivrarë

Kryeministri Edi Rama në ditën përkujtimore të viktimave të 21 janarit, shprehet se teksa kanë kaluar 7 vite, drejtësia po vonon për këtë tragjedi kombëtare.

Ai shprehet se të vrarët e asaj dite janë ekzekutuar sërish nga vendimet e organeve të drejtësisë.

“ 21 janari është kthyer në një dëshmitar kombëtar i pa fuqisë çerekshekullore të këtij njeriu përballë drejtësisë së tredhur nga krimi.

Një pasqyrë kombëtare të betejës së shpallur tre vitet e fundit të sistemit të drejtësisë, ku në çdo hap ndeshemi nga celula anti reformë. Sot prindërit janë 7 vjet më të moshuar.

Plaga e padrejtësisë në këto familje është 7 fish më sunduese” tha Rama.

vijon…

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “VIDEO/ “Pse nuk i fut në burg?” Rama flet për 21 janarin: Drejtësia po vonon, viktimat janë rivrarë”

 1. sunitet po bejne ''shtet''...........allah uakbar! says:

  prisni o te gjalle/vrare, se DREJTESIA vonon por nuk harron[thote populli]……………….
  denimi i vrasesve[sot gJalle] mund te behet edhe pas vdekjes,kshq prisniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii……………!!!!!

  1. shqiptari nga Shqiperia says:

   C`te presin , prit gomar te mbi bar ………….. sinqerisht e kane ata qe mendojne se do kete ndeshkime per 21 janarin ????? Te te genjej apo te me genjesh eshte teper fizike , por te genjesh veten eshte teper fatale , keshtu qe …….. iku zogu …… fluturoi hajde kape , keshtu dhe corapekuqi i kujton kur duhen votat kur duhet te beje zhurme , dhe kur duhet ti jape ti kupotoje popullit bageti qe : ja drejtesia do veproje …….. edhe atij qe nuk shikon fare , keshtu i thone doktorat: degjo mor njeri i zotit , ty nje dite do te vi drita e syrit , edhe pse e di fare mire doktori qe ajo dite nuk do vij kurre ……………..njerezit jane kaq bageti saqe besojne perallat e Rames , para pak kohe a nuk doli vendim demshperblimi ???? e bukur fort ai eshte denimi , ajo eshte drejtesia , iken 4 , dhe kushtuan …… 10 milion p.sh. … kush kuptoj , kuptoj ……………..

 2. nga parisi says:

  pytja:po kush e organizoj ket protest terrori,ku policia u rrefshin me drunje,ekziston video,e gjuajtje guresh.alore kjo nuk ka pas karakter proteste te qeta e cuvilizuse,por nje grush shtet nga ps e rama.si mendoni ju,se dikush sulmon sanz elize te frances,apo bufensgsgun gjerman,apo federalin zviceran,dhe nuk reagon policia e rojet e shtetit.po cadra arme e kujna eshte ………….

 3. vlora.vlora says:

  ik ore llapaqen ,i cove njerzit drejt varrit dhe tani na derdellit per drejtesi

  1. Jeni bashke me kriminelet Berisha e Bashari

 4. Loni says:

  Edi Rama, te ka dhene populli 74 vota, shumicen absolute, mjaft me frike, bej drejtesi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *