Supervjedhja e “CEZ”, dëshmitari kyç i përgjigjet Shkëlzen Berishës për fletë-thirrjen: Derdimen mbaj shënim këto që po të them…

Juristi i OSHEE-së Romeo Karaj, i njohur ndryshe si njeriu që zbuloi skandalin e privatizimit të kompanisë “CEZ”, i është përgjigjur të implikuarit kryesor në aferë, Shkëlzen Berisha.

Dëshmitari kyç i çështjes, adreson një sërë akuzash ndaj djalit të ish-kryeministrit Berisha.

Ditën e sotme Prokuroria e Tiranës lëshoi një fletë-thirrje për Shkëlzen Berishën.

“Hall i madh me kete lloj specie.

Keta mire qe jane grabites, hajdute, te korruptuar e trafikante, por mbi te gjitha keta jane idjote.

Miliardat qe kane vjedhur, nuk i paskan hyre fare ne pune.
Ka mbi nje vit qe derdimeni i Saliut me quan “urith” te Rames.

Derdimeni nuk mban as shenim kur flas une dhe ia shpjegoj se: ai qe te del perballe, vetem urith nuk eshte.

Ky derdimen ose nuk e di cfare eshte urithi, ose nuk do qe t’a besoje se, une i kam dale perballe atij dhe gjithe sojsezeve si ai, dhe as qe do te ndalem deri ne vendosjen e drejtesise.

Ky derdimen, mire qe nuk mban shenim kur flas une, por nuk mban shenim as kur flet i ati.

Nese ka gje te sigurte i ati i derdimenit, eshte ajo qe, une nuk kam qene dhe as nuk jam i Rames.

Nese do te isha, do t’a kisha thene para derdimenit, se te jesh me Ramen, nuk eshte as turp dhe as fatkeqesi.

Derdimeni permend me mburrje padite qe ka bere karshi meje per shpifje, ku ai ka perfshire si gjykates sorollopet e tij.

Derdimen ziu, kerkon qe me ato padi qe nuk vlejne as per te fshire b….n, te zhvleresoje dy kallezimet penale te bere nga une perkundrejt te atit dhe mbi 20 bashkehajduteve te tjere me te.

Persa mbulohet dielli me shoshe, per aq mund te mbulohet afera e vjedhjes ne CEZ-it me padite per shpifje karshi meje.

Derdimeni i Saliut, i shtyre nga frika, ligesia, dhe shpirti i zi qe ka, nuk arrin t’a besoje se ka njerez qe jane te lidhur vetem pas te vertetes dhe drejtesise.

Derdimen mbaj shenim: une nuk shpif per shpifesira si ty, por leri sorollatjet dhe merre seriozisht hallin qe ke me drejtesine,” nënvizon Karaj. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Supervjedhja e “CEZ”, dëshmitari kyç i përgjigjet Shkëlzen Berishës për fletë-thirrjen: Derdimen mbaj shënim këto që po të them…”

 1. tir says:

  Mos u lodh me ate majmun, se fundi i tij dihet zoti jurist i nderuar. Shikoji syte atij qe vetem i fryhen , por drejtesia do vije per ty, qe pate fatin e keq te merresh me kete familje mafioze dhe nderkohe fat i mire per popullin shqiptar qe ka nje Trim qe i vihet perpalle me dinjitet ketyre krimineleve. Zoti te ruajte ty e familjen! Lum ajo nene qe te ka ty djale! Bravo!

  1. dor says:

   bravo tir
   sinqerish u emocionova nag cometi tend Allahu e ruajte Romeon

   1. nandi says:

    Vecanerisht lum motra qe ka marre urdher ruajte nga gjykata qe Romeo ti rrije 100 m larg

  2. Mjeku i urgjences says:

   Kujdes mos te vjen me e madhe doza e qetesuesit kur vjen ne urgjence nga frika ……

 2. Cosmo says:

  NUK KA RENDESI FARE , A E MERR SERIOZISHT DERDIMENI APO NUK E MERR . RENDESI KA TA MARRI SERIOZISHT , PROKUROTIA , GJYKATA, DERI NE FINALIZIMIN E KESAJ CESHTJE . DERDIMENI DUHET INJORUAR SI GJYSMAK QE ESHTE .

 3. Fatmiri says:

  Eshte nje guxim ,per tu pershendetur dhe ne qofte se do te jete kaq i vendosur deri ne fund te gjykimit , do te hyje ne historine e drejtesise Shqiptare , si njeriu qe “celi reformen ne drejtesi”

 4. Fatmiri says:

  Guxim qe duhet pershendetur ! Ne qoftese do te vazhdoje keshtu deri ne perfundim te gjykimit , ky do te ishte fillimi i zbatimit te reformes ne drejtesi !

 5. Lloji says:

  Prandaj Partia Derrave (PD) i ka kembet e lidhura, nuk ben dote politike perderisa mban nen hije grabitqaret e Shqipetareve dhe pafytyresisht na shesin te keqen per te moralshme….

 6. Niko Shpiragu says:

  Te peshendes ngrohtesisht Z. Romeo. Per mua ti je hero i vertete. Populli yt do te jete shume mirenjohes ty. Pergezimet e mia. Ashtu sic mbahet mend Avni Rustemi qe hoqi qafe nje antishqiptar qe shiste pjeset e vendit tek te huajte, ashtu edhe ju do te mabaheni mend qe po luftoni me jeten tuaj per te mbrojtur vendin tend nga hajdutet dhe kriminelet me damke. Shteti shqiptar duhet te marrin ne mbrojtje serioze kete atdhetar te madh.

 7. Meriton shume repekte Romeo Karaj. Ec vetem perpara sepse ai tani eshrte ne pike te hallit. Derdemeni i Saliut tashme e mori perrupia dhe eshte drejt burgut. Paste kemben e mbare qe pas tij te shkojne me radhe duke e filluar me Like Floriori,. Urime Romeo!

 8. Izeti says:

  ROMEO KARA. te lumte or djale ,do hysh ne Histori Zoti te dhente shedet ju personalisht dhe familjarisht,,,,,,Ke respektin e shumices derrmuese te Shqiptarve te ndershem. Je trim dhe I ndershem. Por ruaju fort se keta kriminela qe po lufton jane te paparashikushem,,,,,,,,,Respekte. ,per te tille njerz ka nevoje Shqiperia,qe te pastrohet nga ky llum qe e ka mbuluar kto 27 vjet,,,,,,,

 9. ali vlora says:

  Je per tu pershendetur per guxim, profesionalitet dhe inteligjence . Te uroj suksese ! Puna jote do te jete hapje e nj faqe historie qe nuk harrohet . Te jesh i bindur.

  1. zgjohu SHqipo ! says:

   karaj Romeo.ke hyre ne histori Tashme.!!!! ,,,,ta njefsha zonin e mire.
   Paç uraten !do te kisha deshiren e madhe te isha ne krahun tuaj.
   RESPEKT. !!

 10. Nje gje nuk ka kuptuar kjo koker injorantja Rama siguroi burrin tend ,dhe jo burri yt Ramen . ……kjo ngateron kekun me byrekun ………

 11. Jimi says:

  Derdimini mori disa doza steroid per te mbushur faqkat pa qime dhe tani qe i ka dirsur qimja kujton se u be burr!?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *