Kryemadhi ka një mesazh nga “thellësia e zemrës”: Protesta, rruga e vetme për të rifituar dinjitetin. Ja pse se shporrëm dot sot Ramën

Monika Kryemadhi ka reaguar për herë të parë pas protestës ku falenderon të gjithë pjesëmarrësit në protestë.

Kryetarja e LSI-së ka falemnderuar të gjithë pjesëmarrësit në tubim ku thekson se mesazhi që përcjell del nga thellësia e zemrës.

Edhe pse sot nuk u rrëzua qeveria “Rama” siç ishte premtuar, Kryemadhi thotë se protestat janë e vetmja rrugë që do ta largojnë dhe do t’i rrikthejë atyre dinjitetin.

“Dua të falenderoj nga thellësia e zemrës çdo shqiptar që ishte sot në protestën e opozitës!

Shpreh mirënjohjen për çdo të moshuar, pensionist, intelektual, punëtor apo student, për çdo njeri që ka humbur shpresën dhe që sot protestoi ndaj narkoshtetit.

Falenderoj dhe ata që udhëtuan nga larg për të qenë sot pjesë e protestës, edhe mijëra të tjerë që na përcollën nga media dhe rrjetet sociale dhe që do të jenë me ne në protestat e ardhshme.

Dua të falenderoj edhe forcat e rendit, që edhe pse të urdhëruar nga shefat trafikantë të drogës nuk ranë pre e provokimeve të tyre por kryen detyrën si profesionistë.

Le të jetë kjo ditë shenja e nisjes së protestës mbarëpopullore kundër qeverisë së krimit dhe drogës!

Të gjithë së bashku do të mundemi ta shporrim nga qeverisja Edi Ramën dhe klikën e tij të hajdutëve!

Kjo është protesta jonë, forca jonë dhe rruga e vetme për të rifituar dinjitetin!

Zoti e bekoftë Shqipërinë dhe shqiptarët,” nënvizon Kryemadhi. (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

17 komente në “Kryemadhi ka një mesazh nga “thellësia e zemrës”: Protesta, rruga e vetme për të rifituar dinjitetin. Ja pse se shporrëm dot sot Ramën”

 1. Katnarja e Dibrës says:

  Ham ham bushtër ham ham.
  Burgu.. burgu..

 2. luani says:

  Kur e keni tjetren

 3. raul says:

  kur flet kjo te kem dy by… nje ta mbaj nje ta caj,,,,

 4. 123 says:

  aaaaaaaadriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii !?!?!?!?!?
  LESHI I PAJDHIT !!!!!!

 5. rudina says:

  Foli edhe baxhella…Le ta mbaje PD nga mbrapa kete se populli nuk ka per t’ia dhene voten. Po pse kaq budallenj e dini popullin ju? Mendoni se e kane harruar bllokun? pastaj Like floriri i quan protestuesit kokepalare…apo keta protestuesit e baxhelles se tij e kishin lare koken q ete kombinoheshin me slikonin e tranvestites Mona….

 6. alba says:

  po ku ke zemer ti moj baxhelle! Ti dhe Like blloku e rropet kete vend. Do zoti t’ju shohim q ete hiqeni zvarre neper burgje derisa te vdisni…

 7. Lola says:

  Po ti , mi zoje sikur do terhiqshe Ramen zvarr sot, po t’pash me brisk n’dor gati me ja rrujt.

 8. Fadili, Malesi e Madhe says:

  Vetem me ty ne krye te protestave, Edi do te jete kyeminister, deri sa te dalish ti ne pension ( Thone qe grate e shthuruna jetojne gjate)

 9. Izeti says:

  O Mule Kryemadhi ,oj hajdute, do I rruash bolet Edi.Rames. Ku te pjerdh Rama ty dhe Lulushen dhe ata.halete e.tjere

 10. klaudio says:

  Ik moj buce keqe di ti ceshte falenderimi nga zemra u thuaj ca kokepalareve qe te ndjekin akoma dhe mos ju drejto te gjithe shqipetareve se je femera me e ndyre qe ka nxjer ky komb

 11. Harillaqi says:

  Moj shushke! Ti thua qe e vetmja rruge per te hequr Edi Ramen dhe qeverin e tij eshte protesta.Po ku ke pare ti moj matufe te rrezohet qeveria me protesta? Qeveria rrezohet vetem me voten e popullit duke mare pjese ne votimet e pergjitheshme parlamentare. Mona çizmja,qenke vertete tyryfyçke.

 12. M says:

  Dhelpra kur nuk ariti rrushin , tha se eshte i tharte

  Mate punen jo me ate qe mbjelle por me ate qe do koresh

 13. Druvari says:

  Mona mi mona
  Heren tjeter vish ene fund
  Vish ne pantallona
  Mona mi mona

  Mona mi mona
  Sic i veshin grate
  Na katundet tona
  Mona mi mona

  Mona mi mona
  Merre ne dybekun
  Ngjan me dyfekun
  Mona mi mona

  Mona mi mona
  Futi ne nje tas
  Dopjo makarono
  Si trimat taljane
  Ne malet tona

  Mona mi mona
  Nuk ka ndrinsim
  Pordha nga pordhet me rigone
  U mbytsh nga pordhet tona

 14. Termal says:

  Cfare te beje tjeter Mona? Do ti falenderoje publikisht,por gjetke ajo e di se si turfullon nga inati, qe ata te cilet i deshironte te ishin me dhjetra mijra,as qe e prishin terezine per hallin e madh qe e ka zene Monen e shkrete. Keshtu e kane keto pune Mona .Edhe ne proven e forces deshtuat si pritej. Tani e paraqisni si sukses,nuk kini faj ,keshtu bejne te gjithe te humburit ne shkretetire qe mirazhet me oaze i marrin per te verteta.Nuk ju mbeten edhe shume gure ne dore per te vervitur kunder fatit qe ju pret.

 15. nashi-i-hi-hi-hi ,
  po e mbajte premtimin tat ,
  me na bo Gojore puro paKondom ,te terve per nji nat ,
  mbase edhe vijme !
  nderkoh qe ti z.kriekare vendos ne politike nji rekord kombetare ,
  ne militantet e papune prej 28-vjetesh ,me ne fund i shkundim ne goje kart ,
  politikares me te shqyer te vendit ,gruas se presidentit te lsi-se ,
  nderrkohe – nderkohe s’duhet harruar qe petrit vasili rri pran mi fshij jarget
  qi dalin nga goja kriekares se party-t.

 16. fariu says:

  Te dashur komentues! Beni komentet tuaja, por tregojuni te kulturuar. Mos arrini ne nivelin e atyre qe J`u mashtrojne.
  Zonjes Monika qe i dhimbset populli bejini keto pyetje?
  1. A jane shkelur nenet e Kushtetutes dhe Kodit Civil per pronen, Çfare demi i kane sjelle keto shkelje Buxhetit dhe Shoqerise Shqipetare dhe sa here u ke kerkuar qytetarve te dalin ne proteste per sa me siper?
  2. Sa eshte demi ne ndertimin e rruges Tirane-Elbasan dhe ake kerkuar ndonjehere qe dikush te pergjigjet nese ka pergjegjsi per Paret e Popullit qe shkojne dem?
  3.A je ne dijeni se sa vuajne qytetaret ne Zyrat e Regjistrimit per pronen e tyre? (Ne ato zyra ku drejtues kane qene punonjes te vendosur nga forca Juaj politike).
  4. Çfare demi ka shoqeria per arsye te zgjedhjes se nje Kryeprokuroreje te perkoheshme Kurajoze, sepse kurajon nuk duhet ta kini vetem J´u ne bulevard, neper studio televizive apo ne sallen e Kuvendit? etj, etj, etj.

 17. Mona Galloshja says:

  MONA KA GJITHNJE TE DREJTE !

  mendimtare e madhe… nuk perdor Kokemadhen por Cizmen!
  Nga Prima Dona Zonje e Pare ka perfunduar ne galloshe e shqyer e Sali Karaxhicit dhe Lulezim Fazlicit !

  ME GJUHEN E FAKTEVE

  KOPILAT E BERISHES NE DEREN E RAMES !

  – Nga Alban Dega Nju Jork

  I ndoqa drejtepersedrejti mashtrimet pa fund te Sali Berishes mbreme ne emisionin “ Zone e Lire” te Arjan Canit te “Klanit” te Berishes dhe protesten e deshtuar me sukses te 27 janarit sot.
  Deshtim i plote!
  Total failure e organizatoreve e liderve te saj te deshtuar!
  Humbi Mafia !
  Fitoi Shqiperia !

  Rrena pa fund te nje mashtruese pakufi !

  Cdo fjale, cdo fjali, cdo deklarate e tij ne emisionin “Zone e Lire “ ishte rrene. mashtrim, spekullim.
  Si ai edhe qehajai i cifligut te tij familjar PDSH, Lulezim Basha nuk nxjerrin fjale nga goja pa rre pa iu dridhur qerpiku dhe pa iu skuqur faqja.
  Jo mbreme e sot por tash e 27 vjet…
  Edhe mbreme ai i perseriti rrenat e tij se ekonomine e kishte mesuar nga Regani. Mik i vjeter i tij qe kur urdheronte studentet e mjekesise te hapnin zjarr kunder siluetes se tij si komisar i kuq ne zboret komuniste .
  Perdori gjithe arsenalin 46 vjecar te ish diktatorit komunist Enver Hoxha kunder imperializmit amerikan si ne 96-en, ne 97 -en, ne 98-en e dhjetra here te tjera bile edhe ditet e fundit .
  Sulmoi ashper qeverine e sotme pse votoi kunder SHBA-se per ceshtjen e njohjes se Jeruzalemit nga Presidenti Trump, kunder te cilit votoi krejt Evropa Perendimore dhe 7/10 e njerezimit !
  Sulmoi qeverine Rama per mungese investimesh te huaja ne Shqiperi, kur vete ua dhuroi me nje cmim pese here me te larte Autostraden e Kombit nje prej shumekombesheve me te korruptuara ne Bote Bechtel dhe mbi 500 milione te investuara ne xhepat Lul- Gites e gangstereve te tij nga xhepi e qafa e popullit te vet .
  Solli investimet e sponsorit kryesor te bashkeshortes se tij Taci Oil ne Nafte dhe e la nje grope borxhesh prej 550 milione dollaresh kur e perzuri me vote plebishitare e 1 milione shuplaka populli , demosi !
  Solli investimet e Rapiscanit dhe krijoi nje humbje prej 250 milionesh ne Arken e Shtetit e kurrizin e shqiptareve .
  Solli investimet e Devirolit dhe Fatmir Kodoshit e Xen Sypeshkaqenit ne Gerdec dhe shpertheu Hiroshimen e Gerdecit me 26 viktima…e miliona te hedhur ne ere !
  Sabotoi bashke me nipin e Beogradit dhe bastardin e tij interkoneksionin e financuar nga gjermanet dhe i shkaktoi rreth 300 milione euro humbje Shqiperise dhe Kosoves ne 8 vjetet e fundit !

  Investime te huaja apo placktije masive
  e shqiptareve !?

  Solli Damir Fazlicin e Luli Argites dhe i shkaktoi nje humbje orej 100 milione eurosh investimesh te munguara te nje investitori te fuqishem pskistanez…
  Solli CEZ-in e Xen Kalajt dhe i shkaktoi nje humbje prej rreth 500 milione eurosh shqiptareve dhe nje investim prej te pskten 7 milione dollaresh ne xhepat e Nue Xenit !
  Investimet e Berishes dhe familjes se tij biologjike e politike e bene Shqiperine Gerdec e Kandahar…
  Vetem nga babezia e dhenderit te tij Maltezi u humben rreth 150 milione dollare investime te Bankes Boterore per zhvillimin e Bregdetit pa llogaritur shembjen e dhjetra shtepive shqiptare !
  Solli aq shume investime te huaja sa per tete vjet qeverisje te tij borxhi i jashtem i Shqiperise u dyfishua ne qafen e shqiptareve !
  Ndertoi aq shume rruge sa la mbrapa ne arken e qeverise Rams 650 milione euro borxhe te brendshme me te cilat do te ishte ndertuar nje autostrade e te nga Hani i Hotit ne Konidpol !?

  Reaganomiku i rrenuesit te Shqiperise !

  Inauguroi tri here Autostraden e Kombit dhe Autostraden Tirane -Elbasan sa edhe sot nuk kane perfunduar punimet ne kete te fundit . Vetem per shembjet e shkaktuara nga korrupsioni Berisha- Meta Qeveria e sotme ka harxhuar rreth 50 milione euro te tjera …
  A doni me per investimet e Reganomikut Berisha !?
  A e dini sa para la Sali Berisha ne fondin e emergjencave kombetare kur leshoi karriken ne shtator 2013 !?
  4000 Euro gjithsejt ! Aq sa nuk do te mjaftonin as per tavanin e nje stalle lopesh po te godiste nje termet apo permbytje !? Po nje epidemi gripi kinez a australian!?
  Keto jane investimet e huaja dhe te brendshme te qeverise Berisha !
  E ka pafytyresine e poshtersine te jape leksione e rrahe gjoksin me ze e figure ne syte e shqiptareve per mrekulline Berisha qe e rrenoi te pakten 7 here dhe e zhberi tri here shtetin shqiptar ne 13 vjet qeverisje te Salikracise !?
  Vetem piramidat e 97-es u kushtuan shqiptareve 2 miliarde dollare te plackitur e 2 miliarde euro te djegura e rrenuara nga ajo katrahure kombetare !

  Nga “ qeveri gangsteresh” ne “Mafia
  jashte kontrollit” !

  “ Qeveri Gangsteresh e quajti ne kryeartikull Mbreteresha e shtypit boteror “ The Times” e Londres ne mars 1997
  “ Kjo Mafia ka dale krejt jashte kontrollit “ e cilesoi mbreti i shtypit te lire boteror “ The New York Times “ me 15 mars 2008, diten kobezeze te Katrahures Gerdeci te Fatmir Xenit te Berishes !
  Sa i pafytyre eshte e mund te jete Sali Berisha !
  Kopilat e vete e te bandes se tij te kusareve u orvatet t’ia lere ne dere Edi Rames e Qeverise se tij.
  A nuk ishte Sali Berisha ai qe hapi e lejoi kazino deri para dritareve te zyres se tij tek Tajvani… e mbare vendin e fajin per to ia hedh Edi Rames !?
  Sa i pafytyre eshte i pafytyri !?
  Edhe me te pafytyre se ai u tregua Arian Cani e pese filozofe , profesoret, Akademiket e UET-it e Plepave te tjere shqiptare.
  Jo vetem qe nuk reaguan, por me e keqja shkuan deri ne nje bythelepirje neveritese ndaj Mareshallit te Beogradit Sali Karaxhic.
  Shkelqeu me mjerimin e tij intelektual sidomos Profesor Arjan Curri. nje asskiser, bythelepires 24 karatesh qe na e ben edhe Filozofin edhe analistin edhe gjithckaditesin neper ekrane kur u langareps para Sali Berishes duke e quajtur “ Dielli qe ndricon” dhe iu pergjerua me zemer ne dore te rimerrte udheqjen e cifligut te tij PDSH dhe te revolucionit !
  Ky eshte njeriu i ri i Sali Kim Jong Un-it dhe bandes se tij te Gangstereve dhe Mafias qe ka dale krejt jashte kontrollit !
  Lanet !

Lini një Përgjigje te Izeti Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *