Degradon Paloka: Rama lëshoi bajgangrënës, analistë të borderosë, kone e buçe që t’i lehnin protestës

Një ditë pas protestës së opozitës deputeti i PD, Edi Paloka ka “shpërthyer” ndaj kryeministrit Edi Rama dhe atyre që e mbështesin atë.

Qe Rama do leshonte kone e buce ti lehnin protestes , kjo ishte cfare pritej prej tij dhe ne fakt nuk ndryshoi as kete here pas protestës,” shkruan Paloka.

Më tej Paloka ofendon edhe ata analistë të cilën nuk mendojnë si ai për protestën e opozitës duke i quajtur ata bajgangrenës, analistë të borderosë që të qelbin ajrin për disa ditë.

Statusi i plotë i Palokës:

Qe Rama do leshonte kone e buce ti lehnin protestes , kjo ishte cfare pritej prej tij dhe ne fakt nuk ndryshoi as kete here pas protestes.

Nderkohe qe atij vete i duhen disa dite te shtrengoj vshikzen ( qe i del jashte kontrolli sa here ka protesta) , leshon bajgangrenesit e tij, ANAL-istet e borderose qe te qelbin ajrin per disa dite.

Po kete here, vihet re , qe edhe keta ishin me te paket, ishin vetem me te shpifurit e qe ne fakt me shume perpiqeshin ti jepnin zemer shefit te tyre sepse fundi i tij eshte dhe fundi i tyre.

Njerzit dje ne shesh i rane kembanes dhe fort, kush nuk do te degjoje e ka per te zeze te tij.

Asgje nuk do jete me njesoj. Ta kuptojne mire ata qe shpresojne dhe urojne te kunderten.

Heren tjeter kembanat nuk do te bien per paralajmerim e ca me pak do bien per dasem… (TemA)

REMOTE_ADDR:[]

31 komente në “Degradon Paloka: Rama lëshoi bajgangrënës, analistë të borderosë, kone e buçe që t’i lehnin protestës”

 1. zani partizani says:

  Kujdes me titullin. Nuk mund te thuash degradon filami kur ai keshtu flet gjithmone.

 2. angjelini says:

  Thi the o thuthuq the thte kuptova? Po ju jeni kanceri I stop vendi o thuthuq. Thi po te thkon bigjozi o njeri I trathe.

 3. Balli Kombetar says:

  Mjere PD-ja me çfare fjalori perfaqesohet në vend te argumentave!

 4. korçari says:

  O PAloqe pas sa vitesh do te jete rradha tjeter se me fytyrat tuaja te dala boje nuk ka shqiptar me tru qe ju ndjek,vetem nje kriminel,hajdut,injorant,apo idiot mund te ndjeke Kryemadhin ,Paloqen,Ndoken,Ristanin,Halimin,SalianjinSalehun apo Bashen …bir Selman e nenes ke te qaj me pare.

 5. Gri says:

  Po Moniken do ta lini ti bjere prape kembanes?

 6. Franci says:

  Ky politikan loqe e debil i lindur eshte far i madh per maxhorancen.PD-istet duhet ta kuptojne njehere e mire qe me Paloken, Noken e co do humbin gjithmone.

 7. Hysenbelliu says:

  Boll me demothtrata.Bethoj the e keni kuptuar edhe ju se as qente nuk ju ndjeki ma.
  Po s’deshet me i ba publicità Ed Rames mbyllyni brenda.
  Mbas nja 5-6 vjetesh mitingun mun ta bani brenda oborrit te SHQUP-it
  Bani te fala edhe Mona Cizmes.

 8. saliu says:

  O thathuq. Si njeri i tarshe qe je dhe halabak rrugesh, ti nuk mund ta kuptosh Edi Ramen. Ai nuk e pjersh fare protesten tuaj. Hajde ik pirdhu.

 9. saliu says:

  O Thathuq. Si njeri i trashe dhe halabak rrugesh qe je, ti nuk mund ta kuptosh Edi Ramen. Ai nuk e pordhi fare protesten tuaj. Ik tani lepij bythen lulashit.

 10. sopiqoti says:

  B A J G A X H I U na fflet per bajga e bajkosjer.Bajge ka qene tere jeten.Nga bajga ka dale ne skenen e politikes.Do te vine prape zgjedhjet dhe Paloka me bajga do te ushqehet. A e ka. A ka qendruar ndonje here para pasqyres PALOKA per te pare veten se C’FARE BAJGE ESHTE ?Pis njeri.Politikan dale boje.Ky zoteri dhe ata qe e pasojne po e shkaterojne PD-n.

 11. Zefi says:

  Kerta injorante ende nuk e kane kuptuar se populli hajnat,mashtruesit dhe intrigantet e djeshem ,te cilet edhe vrane njereze te pafajshem per te ruajtur postet dhe privilegjite ,i ka lexuar dhe nuk e ka ndermend jo sot por asnjere tu besoje dhe ti mbeshtete.Ne radhe te pare Berisha ,Basha,Palako ,Strazimiri,Ndoka,Halimi ,neqoftese e duan PD-ne ,duhet tu leshojne vendin njereze me kredibilitet dhe dinjitet te parrenuar.Shqiperia per Berishen dhe pinjollet e tij eshte bere sketerre qe diten qe jane rrexuar nga pushteti.Keta jane nate e dite duke vjelle helm e ndytesi per vendin e tyre.Suksesi i Shqiperise i trishton sepse i gezohen edhe tragjedive sepse e konsiderojne si nje hap me afer pushtetit.JO ore duhet ta kuptojne se do te pesojne katastrofe dhe besoj se do marrin me pak vota sesa ka pase protestues ne shesh ne kete proteste.Me kete strategji dhe kete mentalitet keta nuk do fitojne kurre zgjedhje ne Shqiperi.

 12. 123 says:

  hahahahahahhah

  Tasi i persheshit me kos te thartuar eshte gati per ta ngrene, or LESHI I PAJDHIT!

 13. pensionisti says:

  Sa i kulturuar eshte ky djlë!

 14. pensionisti says:

  Sa i kulturuar eshte ky djalë!

  1. Kiri says:

   Ky Paloqja asht nje k.r komplet, me kete pd ja vetem humb kredibilitetin

 15. Berti says:

  Ky rrugac funderrine e bixhozci eshte kryetari gr.parlamentar te PD.Turp.

 16. luani says:

  Cfare eshte ky rrugac,ky ordiner,ky bajge e kaluar bajges,me gjithe sojin e sorollopin e bajgaxhive ne sherbim te tyre,ky qe sdin te rrespektoje njerzit me te afert te tij,ky pijanec,bixhozxhi,qe deshtimin e tyre duan tja faturojne te tjereve,ky politikan,turp dhe kohe e humbur te merresh me ta.

 17. tarasi 2 says:

  varjuni karet ,pune alabakesh,,,, me keta, rama e ka prape ne xhep fitoren

  1. Ujori says:

   Ju lumte ju gazetare,e komentues te ndryshem qe shkruani per ” fenomemin e gjenialin” Palloku. Por une dhe si une shume te tjere e kemi mjaft te veshtire ta kuptojme cfar flet. Ama dhe perkthyes adapt nuk kemi hasur.

 18. Kavajsi plak says:

  Sipas rezultateve te sjelljeve te fundit dhe sipas komentuesve grupi jone i Kavajsve ka mendimin se te ka shku vakti per tu q..i n`bythe se keshtu mund te lirohen burgjite se te jane blloku prej dhjomit .Nga vjen ajo qe cfre te vjen nga suma e qit prej goje.Lum kujt do ti bjre fati per ta kry ket prej nesh.Me shnet selom satom.

 19. Kavajsi plak says:

  Sipas rezultateve te sjelljeve te fundit dhe sipas komentuesve grupi jone i Kavajsve ka mendimin se te ka shku vakti per tu q..i n`bythe se keshtu mund te lirohen burgjite se te jane blloku prej dhjomit .Nga kjo vjen ajo qe cfare te vjen nga suma e qit prej goje.Lum kujt do ti bjre fati per ta kry ket prej nesh.Me shnet selom satom.

 20. miri says:

  Ky eshte kryeidioti i PD. Mbas tij vjen Flamur Noka. Mes tyre ka vazhdimisht lufte per kreun.

 21. fati says:

  Bajge eshte dhe ka qene gjithmone vetem vete! O burra kur do te shpetojme nga keto felliqesira?

 22. Izeti says:

  Paloqja nuk degradon ,se I degraduar ka lindur dhe vazhdon merr fryme I shkreti Profesioni I tij eshte lepires bythe. ,,,,,,,,Sic duket I mbaroj persheshi me kos.tani I eshte turrur persheshit me bajga,,mjaft qe mos rrije pa ngrene ,se me vone do haje pershesh me mut,,,,,,,,,

 23. Hoho says:

  Thuthuq. …ke dale huq. …ju jeni bajga e kombit. ..ska shurre qe ju lan …..bajga kombetare. ..pd…lsi. ..Ligj dhe drejtesi. ..e vet ja shprese. .

 24. Roberto says:

  O Paloka o TRAP i lales.Kush i ra kembanave??? ASKUSH pervec kembanave qe bien ne koken tuaj sepse po ju vjen fundi. Ju jeni mesuar te flisni ne emer te popullit kur populli ja u vuri kembet ne nje kepuce ne 25 Qershor,ju vuri drune por ju prap edhe pse hani dru perdite nuk merrni vesh.Drurit bjeri sa te duash,nuk kupton. Ju jeni mesuar qe mediat t’ju lepijne bythen si dikur por iku koha e Saliut nje nga kohrat me te qelbura qe ka kaluar populli shqiptar.

 25. agron says:

  o Palok dhe ish komshiu i familjes tende ne kombinat LLambi Gori ,rahmet paste ,qe ti i ngjan shume nga pamja ,ka qen alamet burri dhe i edukuar ,ne PD i ke me suar keto fjale se origjina eshte ndryshe.

 26. fahriu says:

  O LOQE PA LOQE !
  Bajgengres, buçe e kaluar buçes je zotrote, sepse ata analiste thone vetem te verteten! Ata nuk jane si ata te tute qe thone “Ti je nje diell qe ndrçon dhe Mamaja ime le koken per ty”. A kupton ku jeni katandisur o loqe pa loqe?

 27. Durim says:

  Kone dhe buce jane ata qe te rrethojne ,dhe ata qe te kane rritur dhe dhene qumesht ,o cop mishi me dy sy.

 28. Lushnjari says:

  Po ti do plumbin ne goje o te qifsha fisin.qorri ben si I forte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *