Bushati i përgjigjet Berishës: Sali! Mos e përmend detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë

Ministri për Europën dhe Punët e jashtme, Ditmir Bushati i është përgjigjur flakë për flakë ish kryeministrit Berisha pasi ky i fundit tha se në hapsirën detare që qeveria i fali Greqisë gjenden fushat më të mëdha të gazit dhe naftës.

Nëpërmjet një postimi në Twitter Bushati i thotë Berishës të mos e përmendi detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë.

“Sali! Unë jam dega e një trungu që s’u përkund kurrë në 500 vjet histori.

Mos e përmend detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë!

Kjo qeveri ku kam nderin të jem, do rikthejë dinjitetin që ti i’a shkele Shqipërisë e do hapë një faqe të re partneriteti strategjik me fqinjin.”- shkruan Bushati. (TemA)

 

REMOTE_ADDR:[]

26 komente në “Bushati i përgjigjet Berishës: Sali! Mos e përmend detin se aty do nxijë përjetë faqja jote e zezë”

 1. Dibrani says:

  O Bushat ,..ti dhe Rames u shperlan nga toka vetem plumbi.
  Heshtja e popullit e ka nje limit.

  1. BUJARI JU DEGJON says:

   Ha ha ha… Ha nje mut te madh,o Dibran me cizme…

   1. Bushatis e Ramos says:

    Rama gjen kafshe si puna juaj qe vjedh dhe shet Shqiperin, apo e kemi gabim?
    Horrat tradhetare po bejne sikur zihen. Sikur ky dhe bosi i tij tradhetari rradhes, jane burra me te mire, sic e zbuluan me shitjen perfundimtare te detit Grekut.

    Po pse o l lysh i komunizmir nuk e paditni Saliun per tradheti? dhe boni reklame me Temen e Meros.

   2. Ali Pashe Tepelena says:

    Te vjen keq ty o kopil i ridhjerjes…. te drejte ka Dibrani, njesoj jane gjithe politikanet e dhjere shqipfoles…. duhet nje parti e re, apo nuk je dakord o rilindas???

  2. Driban says:

   Te marrte muti shalet o Dibran se na dhjeve se qeshuri hahaha

  3. Bushi says:

   Te lumt zoti Bushati.Mire ja bere Berishes,qe, i ke kthyer kete pergjigje ketij krimineli,ketij tradhetari te shqiperise.Shitja e detit greqise,me vullnet te plote nga Berisha,eshte vertete faqja me e zeze e tija,qe tregon se eshte antishqipetari dhe tradhetari me i madhe i kombit shqipetar,bashke me Lulzim Bashen.Keta meritojne burgim te perjetshem.Edhe vete keta armiq te shqiperise e dine kete,dhe po perpeliten qe t’a sabotojne reformen ne drejtesi.

  4. pjeter says:

   SIPAS STATISTIKAVE DEL QE SHQIPERIA ESHTE PERMIRESUAR NE RENDITJEN E SHTETTEVE TE FJALES SE LIRE, NA I KANE ME HILE, MJAFTON TE SHOFIN, TEK NE KANE TE DREJTEN E FJALES EDHE K…T ME ZILE SI KY DIBRANI, DUHET TE JEMI NE VEND TE PARE.

 2. santiago says:

  e po kesaj i thone qe ben dobicin dhe ta le ne dere..shiko kur te thote maloku qe poshte ne det ka minier ari

  1. mirel says:

   O santiago, te dy po ja lene dobicin njeri-tjetrit. Po ka nje te vertete. Dobicin e Berishes e ndali Kushtetuesja. Nuk kishte me diskutime pas kesaj. Ramiu vete ju fut valles. Po tani dobicin e Ramiut kush do ta ndale?

   1. spartaku says:

    Nuk ka dobiç nga Rama,vetem nga Saliu.Kurse Rama po perpiqet t’i kthej atdheut ate pjese te trupit te shqiperise,qe,Saliu ja shiti Grekut.

    1. mirel says:

     Bushati nuk ka cfare ti ktheje atdheut.
     Saliy nuk i dha gje Greqise we e ndali Kushtetuesja.
     Ramuti po perpiqet te luftoje Kushtetuesen. Ramuti po i jep Greqise ate qe i dha Berisha.
     Akoma te duket ender?
     Po varrezat greke? Dhe ato endera te duken? Po pronat e Kishes greke dhe ayo endera jane? Po Janullatus ender?
     Cfare mblidheni si bufa dhe flisni cdo lloj idiotesie per hor te partise?
     O njerez me morra ne tru.

 3. mirel says:

  Hahaha. Filloi estrada.
  Salua, qe deri sot plasi sa ta shiste, papritur u kthye ne akuzues i krimit qe ka bere vete.
  Tani presim meshiretaret e PSse qe te ngrihen e te mbrojne Ramutin nga Berisha.
  Dhe ky skenar do vazhdoje njehere me Moniken, njehere me Lulin, dhe njehere me Berishen. Keshtu do vazhdojne, duke i drejtuar gishtin njeri-tjetrit.
  Bejne gallate me miletin. Ju lumte, kur kane gjetur qorra.

 4. KJO O NJILLOJ SI MI PAT THAN
  SHPELLARIT :
  MYLLE HALENE SE PO TA SHKAPERDHEJ MBESEN PARA E PAS LOOL !
  I FORTE VALLAJ BUSHATI

  1. Eri says:

   Do shkaperthesh veten e sojin tend ,o hamshor,sa kohe te rendi si dele ,nderko qe po tallin te gjithe trapin me ju.

   1. Eri ,
    t’paska njel qejfi ty maj ta marrsha se po i pallo mbesn shpellarit !
    ooo scusa ,
    s’e kena pas dit se mbesa jote o mo seksi .
    sille sonte anej nga Blloku nji xhiro me ta provu

 5. Zizu says:

  Rraca e poshter e Bushatlive tradhtare, te pa bese dhe te prishur ne ADN. Ti dhe raca jote e felliqur rilindase do ndeshkoheni shume shpejt.

 6. Nik says:

  Saliu do te mbetet ne histori si Sali Pyka!
  Nik

 7. emigranti says:

  Qe Saliu eshte nje plehre kete e dime, por kujdes mos rreshqisni edhe ju ne te njejtin batak duke copetuar edhe me trupin e Shqiperise.
  Mos kujtoni se duke mbyllur gojen e kolonelit ne pension, qe cuditerisht tani nuk po behet I gjalle, do kaloni lumin.
  Asnje leshim grekeve. Mjaft me Janullatos, varrezat greke, etj.

 8. ╨◘╨sit back and relaks╨◘╨ says:

  Bushat mos or trim, mos u bej kamikaz i Rames se ai per hir te karrikes nuk e ka per gje te te japi duart neser. Turravrapi i KM per ta mbyllur kete pune perpara qershorit kur shpreson te hapi dhe negociatat eshte thjesht per karriken e tij. Shqiperia sic priti 27 vjet pret dhe 27 te tjere per tu pranuar ne BE me koken lart e jo me bythen jashte. Rama nqs do te mbahet mend ne histori si Shqiptar i mire duhet te kujdeset te ringreje ekonomine dhe ushtrine, dy shtyllat qe garantojne pavaresine e qe jane ne themelet e nje shteti perpara se te vrapoje te marri dekorata nga BE-ja. Te motivoje shqiptaret qe te punojne per vendin e tyre, ti ndergjegjesoje shqiptaret qe cdo lopate e cdo tulle qe vihet per ndertimin e vendit eshte nje tulle per ringritjen e dinjitetit te te shqiptarit, i majte apo i djathte qofte, te gjithe e duan shqiperine njesoj. Dy partite e medha nqs vertete duan te miren e vendit duhet te dalin me nje platforme te perbashket e cila te shprehi qarte linjen e politikes se jashtme ne raport me fqinjet dhe Europen duke vene ne rradhe te pare interesat e vendit e jo te kolltukut, linje e cila nuk duhet e ndryshoje kushdo force apo krah politik te vije ne pushtet. Per ceshtje te tilla me rendesi kombetare si caktimi i kufijeve, varreza te panjohurish, etj te mbahet referendum e te pyetet populli pasi te jete bere nje sqarim fshat me fshat e shtepi me shtepi. Te adresohen shqetesimet dhe paqartesite qe kane njerezit ne lidhje me ceshtje te rendesishme per sigurine kombetare dhe pastaj te vendoset. Interesat kombetare nuk jane monopol as i majte e as i djathte por i cdo shqiptari. Qeveria vertet eshte e mandatuar nga populli me vote por nuk ka asnje kompetence te vendosi per ceshtje qe kane ndjeshmeri kombetare dhe ku vendoset integriteti territorial, ne te tilla raste behet referendum mbarepopullor dhe jo te vihen njerezit perpara faktit te kryer. Ne te kundert kur qeveria lajthit popullit i lind e drejta ta marri vete ne dore situaten dhe ta kthjelloje qeverine. Korrupsioni te konsiderohet si krim kunder sigurise kombetare dhe kush e stimulon te denohet si person qe ka kryer krim kunder sigurise kombetare. Trafiku dhe prodhimi i droges, te konsiderohet po njesoj, krim kunder sigurise kombetare. Politkanet, biznesmenet, nepunes te administrates. gjykates e prokurore qe kapen ne afera korruptive te penalizohen me denim maksimal. Demtimi i ekonomise se vendit si pasoje e korrupsionit nuk eshte vetem dem ekonomik por ne rradhe te pare ai dobeson sigurine e vendit. Ne Ameriken e zotit LU po te kapen per evazion fiskal apo ne afera korruptive te klabin ne burg, te zbathin nga parate dhe kur del nga burgu nuk gjen as pune pervecse si mbledhes kanocesh. Ne Ameriken e zotit LU, kur qeveria federale lajthit individi ka te drejte te nxjerri pushken nga dollapi dhe ti dali per zot prones se tij, prandaj dhe armembajtja eshte e ligjshme ne Amerike. Nuk eshte se jane qejflinj armesh por ne rast cenimi te lirise dhe prones se individit nga lajthitjet e politikes. Krimi dhe korrupsioni e kane kapur ate vend per fyti dhe jane bere vete fytyra e shtetit. Shteti me rregulla e shtepia me tjegulla thote nje fjale e urte.

  1. King Bardhyl says:

   Ke shume te drejte ne te gjitha ketu qe thua por cfare ti bejme qe rame cifuti apo rama droga nuk i ka fare ne plan te gjitha keto qe thua ti.

   As nje lan nuk ka per ringritjen e ushtrise, per ringritjen e industrise, per ringritjen e ekonomies, per ringritje te shkences dhe arsimit etj….

   Rames per keto 8 vite do ti mbajme mend drogen, divorcet masive dhe emigrimn masiv te shoqeruar me talljet e tij te zakonshme.

 9. Eri says:

  Berisha e ka marr pergjigjen me vote.Mos devijoni vemendjen e shqiptareve me sulmet ndaj njeri-tjetrit.
  Duhet kuptuar se ka ardhur koha jo per reagime militantesh qe kane mllefe kunder njeres apo tjetres parti,por per te vene para pergjegjesise te gjithe politikanet ,KM,president,ministra ,parlamentare e isha.. me rradhe … qe me qellim,paaftesi apo indiference ,kane shkelur interesat e vendit,kane cenuar historine e ketij kombi ,qe kerkojne ta copetojne akoma me shume ate qe ngeli nga 1913.
  Le te llapin ata qe kerkojne te krijojne percarje krahinore e fetare.Katharsisin ne raport me historine dhe te verteten e nisen Rilindasit e vertete dhe formula ” feja e shqipaterit eshte shqipateria” ishte formula e zgjimit kombetar. Alla turq e,alla grek e serb do kete ne cdo kohe,te drejtperdrejte e te kamufluar,por njesoj te rrezikshem. Detyra e cdo shqiptari ,qe fene e vet nuk ka interesat e ngushta ,eshte tu imponoj politikave te respektojne fqinjet,por jo duke shkelur me kemb veten e bere llogarite ne dem te Shqiperise.
  Ky vend nuk ka nevoje per mendjeshqyer,qe na bejne paloironi me patriotet,por per politikan vertet patriot ,ashtu sic cdo vend i Europes i ka politikanet e vet,qe te punojne per ta zhvilluar kete vend dhe jo te vihen ne gare qensh kunder njeri tjetrit ,kurse me fqinjet te bejne pazare e te na hiqen si europiane klasi te sajuar.

 10. Ali Pashe Tepelena says:

  Edhe ti o bushta pederi ta shikojme se cfare keni arrit…. sali kafsha eshte kafshe po edhe ju te ridhjerjes qelbesire kryesore jeni

 11. por vetem edhe ky bamir topi ka qen nje president shterrpe,qe kush se ka vete per kurgju.po pse ky bestioli topi si president fantom nuk reagoj e anuloje vendinet e salihut,kur dihet se presidenti i frances munde te anulon suspendon,ado vendim te kryeministrit dhe ministrit te jashtum.madje ka pas ni shkarkue bernard kushnerin vetem per nje gabim.pra presidentit ne shqiperi sja rrasin hiq qeveria,por eshte veten nje kukull plastike.

 12. Glauk says:

  Nje mut je edhe ti se berisha o bushat…. je fare e kqe jeni te gjithe, duhet te rilndi nje parti e re nga djek shqiptare qe nuk kane lidhje me politiken , ndryshe kombi shqiptar nuk ekziston per 40 vite.

 13. opinion. says:

  ha ha ha,me e keqja,se ra puna e detite dhe protestes madheshtore i hupi fama……ha ha ha.

 14. po c,eshte kjo loje gabelesh cigana.tani jane nervozuar .eshte ky shtete,apo loje fudbolli ne mes dy etnive diferente.po si dhe ku mundet nje qeveri te marre vendime dhe beje marrveshje dhe firmosje pa qen dakord dhe pelqim presidenti,por edhe pa votim populli si ne zvicrer,qe per vendime te medhja nuk vendos qeveria,por vota e popullite.kjo i ngjane ma shume dy badave trafik droge dhe jo pozite opozite,qe perlahen per para te droges….presidenti nuk eshte ne dijeni se qka ben qeveria.kuk,u puto burdel de merrde.bandat rivale shteti,se cjla pl grabisin me shume….

Lini një Përgjigje te BUJARI JU DEGJON Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *